dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 9
Pokaż wyniki od 121 do 140 z 163
  1. #121

    Domyślnie Pokrycia dachowe Plannja Regola i wole oczko na dachu

    Witam

    Chciałbym uzyskać trochę porad odnośnie zmiany pokrycia dachowego oraz przebudowy dachu.

    Po dłuższym przeanalizowaniu wszystkich za i przeciw, jako materiał, który zamierzamy wykorzystać na pokrycie dachu wybraliśmy produkt firmy Plannja Regola, spełnia nasze oczekiwania i znakomicie nadaje się do wykonania pewnych szczególnych detali, które chcemy wstawić w dach. Mam na myśli wole oko. Dach jest dwuspadzisty, z tą różnicą, że część na której chcemy wstawić to oczko jest o mniejszym spadku. Analiza rynku i produktów dostępnych na naszym rynku wyłoniła na początku produkt DECRA firmy Icopal, ale znaleźliśmy też pewnego rodzaju odpowiednik paneli dachówkowych firmy Plannja. Decra jest ładna, ale koszty związane z samym zakupem materiału są horrendalnie wysokie na dzisiejszy dzień. Regola jest o połowę tańsza (Decra Elegance Acoustic Power - 135 zł/m2 netto, Decra Elegance Acoustic - 110 zł/m2 netto. Plannja Regola ceny powyżej 50 zł brutto).

    W sumie na rynku jest wiele produktów, które ładnie wyglądają i przyciągają wzrok. Ale właśnie jak długo te produkty będą przyciągać wzrok? Gonty, (jeśli chodzi o mój gust) są ładne, ale mieszkam w miejscowości gdzie ksiądz ma dach z tychże gontów. Nie wiem ile już ma lat ten dach, ale około 10, wszystkie kolory poznikały został tylko zwykły ciemny szary (kiedyś ceglasto ciemny kolor pokrycia). Druga sprawa to deskowanie, jak będzie spartolone i będzie się wypaczać to na gontach będziemy mieli efekt fortepianu.

    Porównaniu poddaliśmy również dachówki ceramiczne i betonowe, ładnie wyglądające i w ogóle, dodatkowo nawet dużo tańsze niż przedstawione ceny Decry czy też w podobnej jak Regola.
    Ale też wady, jak zauważyłem po jakimś czasie (kilka lat) osadza się na nich brud, wichury i anomalie pogodowe też mogą narobić niezłych szkód. Dodatkowo ich ciężar nie zawsze pozwala na zastosowanie, kiedy dom był projektowany z uwzględnieniem lżejszego pokrycia. Tak też i w naszym przypadku, dom był budowany za czasów, kiedy tego typu produktów nie było (no były, ale to inne czasy), a kryło się, czym innym. Należałoby wzmocnić więźbę i w ogóle poczynić sobie wiele starań, żeby przebudować pewne rzeczy, toteż za dużo zachodu. Lepiej postawić chałupę od początku z uwzględnieniem, co się będzie chciało zastosować niż kombinować, a i tak się wszystkiego już nie da zmienić.
    No i jeszcze jedna wada dachówek ceramicznych/betonowych popatrzcie

    http://www.decra.co.uk/Download/Video.aspx

    Braliśmy jeszcze pod uwagę panele dachówkowe z posypką ceramiczną (czy wszelkiego rodzaju odpowiedniki) na stronie Decry są ładne zdjęcia z zastosowaniem Decra Classic czy też na stronach innych producentów czy też dealerów sprowadzających je np. z Nowej Zelandii. Powiem szczerze, że we wszystkim można znaleźć jakiś urok. Ale z tymi panelami z posypką trochę się obawiam, że może też tam będzie osiadał brud, albo jakiś mech się będzie tworzył, chociaż producenci zapewniają, że są odpowiednio zabezpieczane, aby czegoś takiego nie było.

    I tak oto najlepsze rozwiązanie, za którym przemawia najwięcej korzyści w naszym przypadku, wytypowaliśmy Plannja Regola, jako produkt, który ładnie wygląda, sprawdzona marka i idealnie się nadający do naszego zastosowania.

    Co Wy na to, co myślicie o tym produkcie, jakie są wasze spostrzeżenia, na co zwracać uwagę? Może ktoś już wykorzystał to pokrycie i mógłby coś napisać?

    Druga sprawa to chciałbym, aby mi ktoś podpowiedział jak zaplanować/zaprojektować konstrukcję szkielet, wolego oka pod tę właśnie Regolę? O czym należałoby pamiętać? Chodzi mi głównie o to żeby przy nakładaniu paneli już na tym wolim okiem równo się one schodziły, żeby po prostu do siebie pasowały tak jak pasują, kiedy się układa drugą warstwę i która to pasuje do tej niżej, nakłada się na nią, a w przypadku pokrywania już wolego oka żeby te dachówki również do siebie pasowały, żeby się schodziły. Z jednej strony będą, ale problem z tą drugą. Popatrzcie na obrazki. Oczywiście sami raczej nie będziemy projektować tego oczka, ale chcielibyśmy wiedzieć, na co zwrócić uwagę i o czym należałoby pamiętać, żeby to wyszło tak jak pokazałem na przykładowych zdjęciach poniżej. Chciałbym, aby na naszym dachu powstało coś takiego małego jak na zdjęciu nr2 to samo, co nr1.









    Jeżeli ktoś coś może podpowiedzieć, zostawić jakieś namiary na ciekawe strony z projektami, opisami czy kontaktami do osób trudniących się wykonawstwem tego typu zadań to bardzo proszę.

    P.S. A czy ktoś coś się orientuje na temat dotacji na zmianę dachu? Z tego, co mi wiadomo to tylko jakieś dofinansowania z gmin i to nie wszystkich są na wynajęcie firmy, która zdejmie eternit, i go zutylizuje, ale dotacje śmiesznie małe.

    Pozdrawiam
    ViVi

  2. #122
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    nusia85

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    16
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie Blachy ceglaste: plannja satyna i ruuki pural/ pural mat

    Proszę o dodanie zdjęć swoich dachów pokrytych blachodachówką ceglastą Plannja satyna i Ruuki Pural oraz Pural mat. Z góry bardzo dziekuje

  3. #123

    Domyślnie Plannja Rapid blachodachowka-co sądzicie

    witam
    chce kupic blachodachowke plannj rapid ale martwi mnie niska cena 26zl moze ktos ma taką
    pozdrawiam

  4. #124

    Domyślnie

    Ja ja kupowałam blachę Planji to była właśnie promocja producenta
    - 20%, do tego sprzedawca od siebie dał -15%. Ja zamawiałam i mówiłam co chce ,a kupować poszedł facet,który mi buduje dostał jeszcze na firmę spory rabat (już wcześniej u nichg coś kupował). Myślę ,że i tak musieli na tym zarobić,więc pewnie opłaca im się robić co jakiś czas promocję na jakiś produkt
    Zadzwoń do przedstawiciela Planji w twoim regionie i spytaj może znowu jest jakaś promocja już od producenta..

  5. #125

    Domyślnie

    ale to byla royal czy rapit
    pozdrawiam

  6. #126

    Domyślnie

    kupowałam blachę trapezową .

  7. #127

    Domyślnie

    mam blachodachowke plannj rapid.
    pan który blachę układał, był z niej bardzo zadowolony, stwierdził również, jest "grubsza" od blach m.in. blachotrapezu i pruszyńskiego.
    mi osobiście bardzo odpowiadał wzór tej blachy, jej wygląd na dachu oraz cena :)
    cenniejszych opinii pod względem technicznym mógłby udzielić mój mąż, więc proszę o konkretne pytania, w razie potrzeby dopytam :)

    pozdrawiam

  8. #128
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kruszon11
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    1.292
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    357

    Domyślnie Re: Plannja Rapid blachodachowka-co sądzicie

    Cytat Napisał Miki79
    witam
    chce kupic blachodachowke plannj rapid ale martwi mnie niska cena 26zl moze ktos ma taką
    pozdrawiam
    Ja bym się nie martwił, tylko brał
    Sam mam Plannję tylko Regent, płaciłem w październiku 33 PLNy.

  9. #129

    Domyślnie

    a jak wyglada niski profil tloczenia bo ma chyba tylko 36mm przyzwoicie
    pozdrawiam

  10. #130

    Domyślnie

    handlowałem kiedyś blachodachówką teraz jest okres zimowy czyli brak sezonu stąd cena najprawdopodniej promocja żeby ruch w interesie totalnie nie zamarł.O jakośc bym się nie martwił jest to jedna z najlepszych tego typu firm na naszym rynku.

  11. #131
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Karollinka
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    4.589
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    66

    Domyślnie

    też planujemy zakup blachodachówki planja rapid, teraz cena spadła poniżej 20 zł

  12. #132
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    chrobry

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    344
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Tez myśle o tym pokryciu ale jest dziwna sprawa. Większość składów na, które dzwonie mają ją w cenie ok 30zl m2. A są nieliczne gdzie jest ok 20zl/m2. Ci co mają po 30 mówią, że to niemożliwe zaby byla taka niska cena i co robić ? Nie chce się naciąć - ktoś może orientuje się lepiej w tych cenach.
    Moze jest jakaś promocja i nie wszyscy jeszcze ją mają?

  13. #133
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kiniabial

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    mazowsze
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    3

    Domyślnie Plannja ROYAL kolor ceglasty lub ceglastoczerwony?

    Proszę o zdjęcia dachów Plannja ROYAL kolor ceglasty lub ceglastoczerwony, po wielu poszukiwaniach na forum nie udało mi sie znaleźć fotek w tych odcieniach.

  14. #134
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    pado

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Skąd
    Poznań /Okolice
    Posty
    834
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie Plannja Regola - czy ktoś stosował tą blachodachówkę ?

    Czy ktoś z Was pokrywał blachodachówką Plannja Regola dach swojego domu z pełnym deskowaniem? Mam dylemat czy kupić ją czy Metrobonda ?
    Zaleta Plannji to to ,że nie muszę ukłądać łat i kotrłat bo profil blachy ma ją w sobie . Czyli muszę tylko zamontować łatę startową i nic więcej. Metrobond jest z wygladu bardziej zaawansowany bo jest pokryty posypką i na pewno bardziej cichy choć dach wygląda trochę inaczej niż z Plannją.
    Także cena przemawia za Regolą Jak doczytałem się zaletą blachodachówki jest szczelność ale ma też wady jest głośniejsza i na pewno nie na 100 lat - góra na 50 .
    Ale mój kolega ,który ma ceramikę powiedział mi ,że dachówka ceramiczna OK ale uszczelnienia po kilku latach są do wymiany i on po 10 latach niestety ma to w tym roku przed sobą .
    Jaka blachodachówką polecacie i czy warto kupić produkt Plannji ?

  15. #135
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar bodeek
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    warszawa/siedlce
    Posty
    175

    Domyślnie

    Jak masz więźbę przystosowaną pod dachówkę to weź ceramikę. Każdy dach należy serwisować, a uszczelnienia można wybrać droższe, np. taśma rozprężna zamiast uszczelki typu klin za 1zł/m. Nie wydaje mi się aby Plannja poleżała Ci 50 lat bez serwisowania co parę lat.

  16. #136
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Rysieklbn

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-576
    Dzielnica
    Czuby
    Posty
    13

    Domyślnie

    Jak stać Cię na Regole to stać Cię również na ceramikę. Uszczelki 10 lat temu były bardzo marnej jakości, w tym momencie różnica jest taka, jak miedzy Polską Kadrą a Hiszpańską...Wybór bardzo szeroki, uszczelki koszowe rozprężne, uszczelki kalenicowe z membraną, taśmy kominowe kiedyś tego nie było...dawane były tylko zwykle gąbki klinowe.

    Jeśli chodzi o tę blachę z posypką to wiem tylko tyle ze dekarze bardzo nie lubią jej układać, ponieważ szybko niszczą się nożyce do cięcia... za które Ty zapłacisz.

    Ja bym brał na Twoim miejscu Ceramikę...


    1 argument...blachę mamy od 40/50lat na rynku a większość z niej już dawno poszła na żyletki, dachówkę od ponad 100lat i jeszcze 100 poleży

  17. #137
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Uszczelnienia przy blachodachówce i dachówce są takie same więc w czym problem? Blachodachówka panelowa z posypką mineralną droższa od dachówki ceramicznej nie mówiąc o cementowej. Rozsądny wybór to dachówka. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  18. #138
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Robocizna też podobna. Jan.
    Po mnie nie ma poprawek

  19. #139

    Domyślnie panel plannja emka klik

    Kto z was ma panel dachowy emka klik (ewentualnie inny na klik)? jak sie to sprawuje w praktyce? nie było problemu z układaniem? na co mam zwrócić szczególna ostrożność prz układaniu? Ja mam dach deskowaby pokryty papą. Jakiej wysokości daliście łaty? dzieki

  20. #140
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Klub_AA
    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Posty
    180
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie Blacha Plannja Emka click - wgniecenia

    Witam,

    Zostala polozona blacha na pierwszej polowce dachu. Brakuje jeszcze wykonczen. Ani troche mi sie to nie podoba i nie daje spac. Zastanawiam sie czy te zalamania widoczne na zdjeciach zostana wyprostowane czy tak juz zostanie. Szef ekipy od blachy twierdzi ze przy takiej blasze to normalne poniewaz nie ma ona przetloczen, ktore by ja usztywnily.

    Bede wdzieczny za fachowa opinie










Strona 7 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony