dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 9
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 163
  1. #21

    Domyślnie

    Witam.

    Potwierdzam... Mój Royal składał się fatalnie. Nawet centymetrowe róznice na 4 metrowym arkuszu! Co prawda bardzo ładny profil rekompensuje troche nerwy, ale moi polecali Sarę. Ponoc składa się idealnie?

    Sebastian.

  2. #22
    Guest

    Domyślnie regola

    Witam !

    Czy ma ktoś doświadczenia z blachodachówką Planja Regola ?
    Pozdrawiam

  3. #23

    Domyślnie

    A jakiej firmy jest ta blacha Sara?
    Pozdrawiam!

  4. #24
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kusza

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    3

    Domyślnie blachodachówka firmy plannja i orynnowanie

    stanołem przed wyborem blachodachówki i niewiem czy polskom czy typowom tłoczonom w szwecji plus orynnowanie tej firmy prosze o opinie

  5. #25

    Domyślnie

    Szwedzka droższa i wcale nie lepsza. Proponuję Pruszyńskiego i rynny Marleya. Tak mam u siebie.

  6. #26
    Guest

    Domyślnie

    Że nie lepsza to fakt, a nawet może się gorzej składać, ale orynnowanie Plannji jest super. Żaden plastik nie ma porównania.

    Sebastian

  7. #27

    Domyślnie

    Ten Gośc to ja.

    Sebastian

  8. #28

    Domyślnie

    Tego samego koncernu co Plannja (SAAB), tylko to nowy profil, więc pewnie dlatego jeszcze tłocznie nie "wybite" i się dobrze składa.

    Sebastian

  9. #29

    Domyślnie

    A co sądzicie o rynnach rautaruukki

  10. #30

    Domyślnie

    jeszcze nie mam ale sie ku nim sklaniam - na razie tylko ze wzgledu na pokrycie blachodachowka.
    ew. Reinzink jak wystarczy kasy

  11. #31

    Domyślnie

    Sara jeest produkcji Budmatu z Płocka , a ma tyle wspólnego z SAABem co widły z pojazdem księżycowym. "Tłocznie nie wybite" dobre sobie.
    Ktoś cię w balona zrobił. U nas jest to najtańsz blach po 23 pln/ m^2 brutto (bez upóstów). Co do jakości teja blachy nie mogę sie wypowiedzieć, ale też sie zastanwwiam nad jej montażem

  12. #32

    Domyślnie

    A ty jestes alfa i omega...
    Takich "doradców" co to nie maja nic do powiedzenia a tylko negują wszystko i wszędzie powinienem ignorować i zwykle to robię.
    Powodzenia!
    Ja swoim blacharzom mogę zaufać. To była najlepsza ekipa jaką spotkałem a było ich wiele. Od razu mowili mi, że Plannja źle będzie się składać, odradzali mi zakup. Uparłem się bo ładna i później przekonałem się o tym naocznie. Sarą robili dach wcześniej i mieli porówanie. A jakie sa Twoje doświadczenia? Może coś koledze doradzisz?

    Sebastian.

  13. #33

    Domyślnie

    Cześć Sebestian, nie ma się na co gniewac i obrażać. Ja żadnych rad akurat nie dawałem, tylko sprostowałem, może w trochę ironiczny sposób, twoją wypowiedź, która wprowadziłaby w błąd wielu forumowiczów. Mogliby Tobie uwierzyć, że rzeczywiście blacha SARA jest z SAAB-a, czy z PLANNJI (chociaż, że jet nieoznacona bo tłocznie są jeszczee nieprzygotowane na nowy produkt to chyba nikt poza Tobą nie byłby w stanie uwierzyć). Ten błąd z SAABem się wiął stąd, że materiał wsadowy do tych blach BUDMATu z Płocka jest produkcji SSAB TUNNPLAT (SSAB przez dwa SS, chociaż w wymowie nie ma różnicy). Można to sprawdzić http://www.budmat.com.pl/blachodachowkiwsad.html. Co do jakości wyrobu nic nie mogę napsać bo nie widzałem tej bachy ani nie roazmawiałem z kimś kto ją montował. Sam się zastanawiam nad jej montażem ze względu na niską cenę (jeszcze raz 23 pln brutto przed upustami za kolor matowy ceglasty) a nie ze względu na produkcję f-my SAAB. Twoja frustracja bierze się pewnie stąd, że przepłaciłeś za tego SAABa. Napisz ile dałeś za tą blachę. Forum jet po to aby unikać powtarzania błędów już popełnionych przez niktórych forumowiczów. Ufaj swoim fahcowcom, bo ludziom trzeba ufać, ale ja wyznaję zasadę "ufaj i sprawdzaj". Jestem otwarty na wszytkie uwagi. Jak będziesz chciał to zignoruj ten list (tak jak sam napisałeś zwykle to robisz), ale wtedy TY będziesz Alfą i Omegą zapatrzonym w najlepszą ekipę blachrzy w naszej glaktyce.
    Pozdrawiam
    Alfa i Omega

  14. #34

    Domyślnie

    Witam.

    Cytat Napisał James Bond
    Cześć Sebestian, nie ma się na co gniewac i obrażać. Ja żadnych rad akurat nie dawałem, tylko sprostowałem, może w trochę ironiczny sposób, twoją wypowiedź, która wprowadziłaby w błąd wielu forumowiczów. Mogliby Tobie uwierzyć, że rzeczywiście blacha SARA jest z SAAB-a, czy z PLANNJI (chociaż, że jet nieoznacona bo tłocznie są jeszczee nieprzygotowane na nowy produkt to chyba nikt poza Tobą nie byłby w stanie uwierzyć). Ten błąd z SAABem się wiął stąd, że materiał wsadowy do tych blach BUDMATu z Płocka jest produkcji SSAB TUNNPLAT (SSAB przez dwa SS, chociaż w wymowie nie ma różnicy). Można to sprawdzić http://www.budmat.com.pl/blachodachowkiwsad.html. Co do jakości wyrobu nic nie mogę napsać bo nie widzałem tej bachy ani nie roazmawiałem z kimś kto ją montował. Sam się zastanawiam nad jej montażem ze względu na niską cenę (jeszcze raz 23 pln brutto przed upustami za kolor matowy ceglasty) a nie ze względu na produkcję f-my SAAB. Twoja frustracja bierze się pewnie stąd, że przepłaciłeś za tego SAABa. Napisz ile dałeś za tą blachę. Forum jet po to aby unikać powtarzania błędów już popełnionych przez niktórych forumowiczów. Ufaj swoim fahcowcom, bo ludziom trzeba ufać, ale ja wyznaję zasadę "ufaj i sprawdzaj". Jestem otwarty na wszytkie uwagi. Jak będziesz chciał to zignoruj ten list (tak jak sam napisałeś zwykle to robisz), ale wtedy TY będziesz Alfą i Omegą zapatrzonym w najlepszą ekipę blachrzy w naszej glaktyce.
    Pozdrawiam
    Alfa i Omega
    Nie gniewam się i nie obrażam.
    Czepiasz sie literówek.
    Nie jestem sfrustrowany. Moja blachodachówka bardzo mi sie podoba (Plannja Royal).
    Nie przepłaciłem, bo go nawet nie kupowałem. (Sary, a Plannje kupiłem po 24PLN)
    Zacznij czytać i rozumieć.
    Nadal nie masz nic do powiedzenia.
    Cała ta dyskusja staje sie off-topic.
    Dlatego nie ma sensu. Jak chcesz to napisz na priv-a.

    Wracając do tematu.
    Żadna blachodachówka nie jest tłoczona w Szwecji, dlatego Budmat ma wiele wspolnego z Plannją. Blacha jest tego samego producenta. Oczywiście, że SSAB. I na pewno nie może być od niej gorszy w jakości wykonania. Dlatego z czystym sumieniem moge polecic Sarę. Kupiłem Planję Royal i pomimo najładniejszego moim zdaniem tloczenia, "najgorzej" sie składa. Opisałem to dokładnie na stronakch.
    Sara ma tę samą bazę (blacha) a tylko inne tłoczenie i znacznie niższą cenę. (obecnie 23PLN w stosunku do 33PLN!)
    Jest warta swojej ceny.

    Powodzenia!

    Sebastian.

  15. #35

    Domyślnie Kto ma Plannja Regola na dachu?

    Czy macie taką blachodachówke , bo właśnie chce ja montować może jakieś opinie uzytkowników takiego pokrycia na co zwrócic uwagę itp.
    Będe wdzięczny za każda opinię.,
    PRO

  16. #36

    Domyślnie

    Ja osobiście mam ceramiczną, ale blacharz który będzie mi krył piał zachwyty na jej cześć. Acha i mówił również że zdrożała ... jeśłio mnie chodzi to nie zawracałbym sobie głowy blachą, jak za podobną cenę możesz mieć porządną ceramiczną.

  17. #37

    Domyślnie

    Za podobną cenę to nie ceramiczną sądze tylko cementowa, z tego co mi wyceniali od zeszłego roku wzrost o około 4% , który można utargować. Z oszczędnosci na pokryciu robię sobie więźbe typu MItek z płytkami kolczastymi i 5 letnia gwarancja.
    PRO

  18. #38

    Domyślnie

    Ja za ceramiczną NIBRĘ Nelskampa płace 25 zł/ m2 (co prawda w promocji)

    A ile ciebie kosztuje Regola?

  19. #39

    Domyślnie

    Dach 2 spadowy, ale 6 połaci a nawet 8 z licząc z daszkiem do domu.
    Całość materiał Regola + obróbki + pasy nadrynnowe + rynny 16 000 PLN (netto) do tego robocizna około 6000 PLN (netto),
    Całość około 22 000 + 7 % Vat = 23 540 PLN (brutto).
    Czyli za m2 dachu kpl. z rynnami 113 PLN (brutto).
    PRO

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stefano
    Ja za ceramiczną NIBRĘ Nelskampa płace 25 zł/ m2 (co prawda w promocji)

    A ile ciebie kosztuje Regola?
    gdzie tak tanio kupujesz nelskampa jest to cena brutto?

Strona 2 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony