dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 8 z 9
Pokaż wyniki od 141 do 160 z 163
  1. #141

    Domyślnie

    kurcze faktycznie tragicznie to wygląda- masz dach deskowany czy tylko łaty? Jeśli łaty to w jakim rozstawie - wygląda mi to na "niefachowe" chodzenie po dachu stąd te wygięcia - oczywiście,że blacha na rąbek pracuje ale wg mnie nierealne jest żeby tak bardzo i zakładam,że w tak krótkim czasie nawet jeśli wkręcili wkręty z maksymalną siłą (po wkręceniu ich do oporu należy je odkręcić o pół obrotu zapewniając panelom pracę w wyniku kurczenia i rozszerzania pod wpływam temperatury).

    Swoją drogą myślałem,że ta blacha ma przetłoczenia usztywniające....U mnie też ekipa będzie kładła tego typu panele(tylko z przetłoczeniami) za 2 tygodnie i powoli się denerwuję, bo zaczynają marudzić, że nie będzie pełnego deskowania tylko łaty co 25cm itd....

    P.S Myślę, że powinieneś przesłać zdjęcia do producenta bo coś jest ewidentnie spartolone - myślę,żę wina leży na 100% po stronie ekipy widziałem dachy kryte na rąbek, słyszałem opinie,że może LEKKO falować ale jeśli:

    -więźba będzie prosta
    -panele nie będą dokręcone zbyt mocno
    -będą miały przetłoczenia
    -nie będą zbyt długie (tzn ponad 6m)

    to nie powinno być to widoczne.....powodzenia,pozdr.

    P.S Ze strony producenta wynika,że EMKA CLICK ma przetłoczenia:

    http://www.plannja.com/templates/PageW____36259.aspx

    Ty masz chyba tylko "EMKĘ" ale nie click:

    http://www.plannja.com/templates/PageW____21934.aspx
    Ostatnio edytowane przez pepe2009 ; 14-11-2011 o 15:08

  2. #142
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agalind
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Posty
    10.098
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Klub_AA pisałam już u Ciebie w blogu, ale powtórzę. U mnie kładą panele Pruszyńskiego z przetłoczeniami. Na razie zaczęli nad garażem, ale żadnych wgnieceń nie widać (ostatnie zdjęcie w dzienniku). Wiele osób robi takie dachy, ale jeszcze nigdzie nie widziałam takiego efektu. Nie znam się na tym, ale może to kwestia podłoża, tzn. masz łaty (może zbyt duże odstępy?) czy deskowanie? Na stronie Pruszyńskiego jest coś w stylu przewodnika , czyli Praktyczny poradnik montażu. Inny producent, ale zasada montażu pewnie podobna. Możesz zobaczyć czy ekipa, na którymś etapie nie nawaliła.
    Ostatnio edytowane przez agalind ; 14-11-2011 o 15:07

  3. #143
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Klub_AA
    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Posty
    180
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Agalind,

    Specjalnie zrobilem u sibie zamiast deskowania plytowanie. Na calym dachu mam plyty OSB.

  4. #144

    Domyślnie

    Falowania nie powinno być , jeśli masz dach opłytowany jak piszesz to przy odpowiednim podkładzie z desek ażurowo , ewentualnie gęsto bitych łat taki efekt nie powinien występować .
    Najbardziej martwi mnie okno kombi obrobione kołnierzem standardowym z obciętym jak mnie oczy nie mylą ołowiem. Mam obawy co do szczelności tych połączeń.

  5. #145
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agalind
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Posty
    10.098
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Klub_AA Zobacz post
    Agalind,

    Specjalnie zrobilem u sibie zamiast deskowania plytowanie. Na calym dachu mam plyty OSB.
    Skoro zrobiłeś płyty, to tym bardziej nie powinno być falowania. Było widać te załamania przed położeniem na dachu?
    Ostatnio edytowane przez agalind ; 14-11-2011 o 19:33

  6. #146
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Klub_AA
    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Posty
    180
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Niestety nie widzialem czy zagniecenia byly przed polozeniem. Przyjze sie jak zaczna robic druga strone.

  7. #147
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Dość typowy efekt takiego pokrycia. Część firm zaczyna robić już przetłoczenia. Te "klikowe" blachy są dość tandetne. W blachach na rąbek są hawtry przesuwne umożliwiające pracę blachy. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  8. #148

    Domyślnie

    Możliwe jest to że panele zostały zdeformowane podczas podawania na dach. Z tym cholerstwem trzeba obchodzić się jak z jajkiem.

  9. #149
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Klub_AA
    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Posty
    180
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Andrzej Wilhelmi,

    Twoim zdaniem to moze byc wina braku przetloczen?

  10. #150
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Takie pofalowania mogą powstać już przy wyjściu z maszyny formującej profil. Mogą się pogłębić przy mocowaniu do dachu. Nieróności więźby mogą je jeszcze pogłębić. Biorąc te uwarunkowania pod uwagę firmy produkujące wprowadzają podłużne przetłoczenia (jedno, dwa a nawet trzy), które usztywniają i redukują powstające naprężenia. W mojej opinii gdyby były te przetłoczenia problem by nie wystąpił. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  11. #151
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar barszczu
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Krosno
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    60

    Domyślnie wgniecenia

    Dla takiej blachy raczej małe ma znaczenie czy jest deskowanie czy nie tylko musi być prościutka więźba i idealne łaty.
    Rozstaw łat dokładnie wg instrukcji producenta! Na Twoim dachu blacha nie ma wspominanych przetłoczeń, a i pewnie została niestarannie położona. Wprawdzie na moim dachu blacha jest innego typu (Rukki Classic Premium - nie ma przetłoczeń wzdłuż panelu tylko cała jest przetłoczona drobnymi perełkami) ale załączam przykładowe zdjęcie. Jedno drobne wgniecenie się zdarzyło dekarzom obok okna dachowego - spod domu go jednak nie widac tylko z oddali.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	domek.jpg
Wyświetleń:	640
Rozmiar:	67,9 KB
ID:	85789  

  12. #152
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Wzorowe wykonanie. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  13. #153
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    suvis

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Posty
    3

    Domyślnie

    pzdr
    Ostatnio edytowane przez suvis ; 28-01-2016 o 14:08

  14. #154
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar barszczu
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Krosno
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    60

    Domyślnie

    Cytat Napisał suvis Zobacz post
    niemożliwe jak masz deskowanie. Coś jest spieprzone. Prawdopodobnie zniszczona blacha przed położeniem.
    U siebie mam deskowanie ale blache położyłem na łatach 32x80 w odstępach 35cm. Co prawda mam przetłoczenia poziome (ruukki vintage) ale nic takiego się niedzieje. A chodziłem po niej już nie raz stawając oczywiście w miejscach łat.

    A co pomoże deskowanie skoro np. łaty mają różna grubość. Moi dekarze mierzyli grubość każdej łaty przed przybiciem i kilka odrzucili.

  15. #155
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agalind
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Posty
    10.098
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    U nas własnie skończyli dach. Ten materiał wymaga większej cierpliwości i delikatności w obchodzeniu. Trochę nerwów nas to kosztowało, choć uwagi pewne mamy.




  16. #156
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    suvis

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Posty
    3

    Domyślnie

    Z tego co się orientuję to płaską blachę najlepiej kładzie się na deskowaniu, (bezpośrednio na równych dechach ułożonych ażurowo lub na szczelnie ułożone dechy daje się specjalną membranę wentylującą przypominającą myjkę do naczyń (cholernie droga).
    Panele (jak nasze) dopuszczają na łatach odpowiednio rozmieszczonych wg zaleceń producenta blachy.
    Jeżeli dobrze zrozumiałem to u Klub_AA ułożono panele na płyatch osb bez łat. Czyli wstępne poszycie powinno być równe i blacha nie powinna falować.
    Nie wiem czy dali membranę na OSB czy nie.

    Inna możliwość to panele przykręcone do oporu (blacha na skutek rozszerzalności cieplnej się odkształca). Powinno się zostawić pół obrotu luzu.
    Lub jak w przypadku płaskiej blachy z ręcznie zagniatanym felcem mocować specjalnymi uchwytami (żabkami).

    U mnie przy rozładunku złamali jeden panel na felcu. I dokładnie w tym miejscu gdzie jest załamana (słabsza), blacha się delikatnie odkształciła.
    Kręconą mam do oporu gdyż vintage to taka wersja oszczędnościowa ruukki i montuje się ją trochę podobnie jak trapez (wkręty od góry w poziomych przetłoczeniach)

    Tak na marginesie Klub_AA:
    Widzę że też masz wypuszczony dach w jednym miejscu. Co prawda jest to blisko już okapu ale ta wiatrownica w tej części szczelna raczej nie będzie, woda z góry będzie wpływać pod nią. Chyba że ją jakoś uszczelnili od góry.
    Ostatnio edytowane przez suvis ; 30-11-2011 o 21:53

  17. #157
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    pado

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Skąd
    Poznań /Okolice
    Posty
    834
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie

    Kolega zrobił dach z metrobonda. Jak na razie po roku żadnych zmian - wygląda ładnie .

  18. #158

    Domyślnie

    Czy nie uważacie że takie falowanie jak we wpisnie niżej (tu) może być efektem montażu w chłodne/zimne/pochmurne dni, kiedy blacha przy mocowaniu ma niską temp. i jest "skurczona", a później podgrzana od słońca może się względnie mocno rozszerzać?

  19. #159
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Przy tak prostym dachu takie pofalowania nie powinny wystąpić. One występują w określonych miejscach i są efektem niewyprowadzonej połaci dachu. Wkręt mocujący ciągnie panel w dół. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  20. #160
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    paputos

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Puławy
    Kod pocztowy
    24-100
    Posty
    14

    Domyślnie

    witam,
    co sądzicie o blachodachówce modułowej Planja Flex?
    Może macie jakieś zdjęcia dachów z tą blachodachówka?
    pozdrawiam

Strona 8 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony