dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Kruszejący balkon, wystające pręty od spodu - naprawa

    Witam. Chylę głowę przed szanownymi członkami forum, i mam przyjemność poprosić o pomoc po raz pierwszy.Staram się doprowadzic mój wybudowany przez moich teściów "na szybkiego" dom. Dom powstał w 1972 roku i niestety dużo rzeczy się sypie :-/ Tragicznie wygląda mój balkon , i właśnie zastanawiam się czy można go jeszcze wyremontować. Na górnej warstwie balkonu położyłem szczelnie papę, a od dołu -to co widać na zdjęciach. Dzięki z góry za pomoc- pozdrawiam Tomek Tarnów
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PICT0053 [1024x768].jpg
Wyświetleń:	208
Rozmiar:	92,3 KB
ID:	11924   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PICT0052 [1024x768].jpg
Wyświetleń:	154
Rozmiar:	91,8 KB
ID:	11925  

  2. #2

    Domyślnie

    Ten balkon został źle zazbrojony - płyta pracuje na rozciąganie w górnej części i tam powinny znajdować się pręty. Według mnie powinno się go rozebrać.

  3. #3
    ANSEXXX
    Guest
    ANSEXXX

    Domyślnie

    dokładnie pierwszą sprawą zrób tak - należy skuć cały beton następnie zrób sobie stęplowanie związane wiatrownicami następnie złap poziom następnie zrób Rygi następnie zaściel deskowanie o 25-30 mm niżej od poziomu ówczesnego balkonu , następnie ponawiercać co 200mm na głębokośc 300- 400mm otwory wiertłem fi 16 nad tymi prętami co masz 100mm -lecz o30mm od poziomu jaki masz mieć docelowy wyżej < następnie pręty fi16 wkleić jna żywicę lub mleczko cementowe -wbić długośc odpowiadająca głębokości balkonu minus 25mm następnie przełożyć prętem fi 12 co 150 -200mm i żroboić kratownicę wiązaną drutem wiązzałkowym l następnie między Tymi dwiema siatkami dać kobyłki po to aby zachowac odległość miedzy siatkami i wzmocnić całość następnie zrobić burty na wysokośc balkonu zalać betonem B20 _ możesz wstawić marki lub wstawić zakotwić słupki pod balustradę

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony