dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Czy solary i piec kond. Ulrich są ok ?

    Witam. Przymierzam się do pieca Ulrich 24 kw oraz solarów SD300 + 48 rur i zbiornik 300 L. Czy to dobry zestaw ? Cena wraz z montażem ok. 24k pln. Rury z kotłowni do solarów już mam zrobione w miedzi. Może macie jakieś inne dobre zestawy. Powierzchnia domu do grzania to ok. 220 metrów.

  2. #2

    Domyślnie

    wiesz jeden kupuje skode ,ktoś inny audi a sąsiad fiata i wszyscy jezdzą

  3. #3

    Domyślnie

    To doradziłeś. Czyli mam sobie kupić do kotłowni auto ? Doradz marke.

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Grzesiek13
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Skąd
    Małopolska
    Posty
    3.490

    Domyślnie

    O urlichu było wiele na forum, to chinko -polsko- ... składak Ja bym tego nie montował. Ile zaproponowano Ci za materiały i co było w ich zakresie - wyślij na e-maila to zaobacze jak coś firmowego wyjdzie cenowo.
    Pozdrawiam Grzesiek
    [email protected]

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar RAPczyn
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-188
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    2.171

    Domyślnie

    Paru nie do końca zadowolonych osób było z kolektorów tejże firmy. Napisz ile osób będzie korzystać stale z ciepłej wody użytkowej.

  6. #6

    Domyślnie

    Razem będzie korzystać 5 osób. Cenowo firma PROMAG zaproponowała 20500 zł za piec solar i montaż, do tego materiały montażowe. Wg. nich ok. 22-24 k pln. Nie wydaje mi się że to dobra cena. Przepiszę kilka pozycji z cennika Płyn solarny 20 ltr 450 zł a potrzebuje 2 opk. czyli 900 zł. otulina kauczukowa 15 metrów 600 zł. I tak na każdej pozycji. Szukam firmy, która to zrobi dobrze w rozsądnej cenie. Od nich przyjechał fachowiec, który nie był za bardzo zorientowany.

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar RAPczyn
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-188
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    2.171

    Domyślnie

    Płyn kosztuje ~100Euro netto za 20l, izolacja kauczukowa 15x19mm 23,88pln/mb netto.
    Dla 5 osobowej rodziny powinno być 6m^2 powierzchni czynnej kolektora próżniowo rurowego CPC (+/-25%). Taki najmniejszy zestaw (4,5m^2, AquaSystem) bez zbiornika to koszt koło 3500Euro netto, normalny zestaw (6m^2, AquaSystem) bez zbiornika to ~5300Euro netto - katalogowo.
    "Słońce nie wystawia rachunków"

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony