dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 25 z 25
  1. #21

    Domyślnie

    Faktycznie Zehnder ma wodne promienniki. Ale ja myślę że tu bardziej pasowały by nagrzewnice z wentylatorem ze stopniowaniem wydajniści wentylatora. jest sporo takich rozwiązań na rynku

  2. #22
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    CHX

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotr G Zobacz post
    Z tego co ja wiem to promienniki są elektryczne bąź gazowe wodne raczej nie. Nagrzewnica wodna z dużą wydajnością wentylatora na wysokich parametrach najszybciej pozwoli uzyskać temp. w pomieszczeniu.
    Promienniki faktycznie nie dają komfortu.

    Piotr
    Ja właśnie mam nadzieję, że tak będzie z tymi nagrzewnicami, chociaż spotkałem się z opiniami, że nadmiernie wysuszają powietrze.To jednak w moim przypadku będzie raczej zaletą niż wadą.
    Promienników nie biorę pod uwagę.

  3. #23

    Domyślnie

    Nadmierne wysuszenie powietrza nie jest spowodowane działaniem samej nagrzewnicy.
    To częste wymiany powietrza na zimne (czyt. suche) i ogrzewanie go obojętnie czym powoduje suchość w pomieszczeniu.

    Powietrze zimne poniżej zera po ogrzaniu jest dramatycznie suche - fizyka - tego się nie oszuka.

    Ja to sobie tłumaczę że woda z powietrza zamarzła i opadła w postaci szronu szadzi ale to nie do końca tak jest

    Jest wykres MOLIERA (i-x) z którego ożna odczytać wilgotność powietrza po odrzaniu do zadanej temperatury

    Piotr

  4. #24

    Domyślnie

    stosujesz nagrzewnice wodne ,a w okresach letnich masz przewietrzanie przy pomocy wentylatorów w nagrzewnicach

  5. #25
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    CHX

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    8

    Domyślnie

    Wybór nagrzewnic to sprawa przesądzona.W części socjalnej chciałbym jednak założyć podłogówkę.Wątpliwości mam jeszcze co do kotła, chociaż skłaniam się do niekondensacyjnego.Z drugiej strony jednak przez większość doby kocioł może pracować na minimalnej mocy, ponieważ żądane temperatury pomieszczeń będą tylko w okresie dziennym.W nocy może się nawet "zdrzemnąć", a nad ranem zacząć stopniowo podwyższać temperaturę. Jakie parametry powinien mieć kocioł do takiej specyfiki pracy?

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony