dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 19
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 374
  1. #201
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zuzanos

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    wies
    Kod pocztowy
    72-002
    Posty
    18

    Domyślnie

    Proba wstawienia zdjecia[/IMG]

  2. #202
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zuzanos

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    wies
    Kod pocztowy
    72-002
    Posty
    18

    Domyślnie

    [/IMG]

  3. #203
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zuzanos

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    wies
    Kod pocztowy
    72-002
    Posty
    18

    Domyślnie

    Bede dalej probowala wkleic zdjecia
    Tak napisalam tylko jeden post ale bardzo dlugo sledze watki dotyczace Praefy i firm z nia wspolpracujacych. Nie zabieralam wczesniej glosu bo nie jestem fachowcem a zabierac glos na forum budowlanym w sprawach na ktorych sie nie znam nie ma sensu jak rowniez nie ma sensu chwalic sie swoja glupota i naiwnoscia. W tej dyskusji chodzi o to czy sciany Praefy sa warte tak wysokiej ceny i jakie maja wady i zalety. Nie jestem i nie zamierzam byc autorytetem ani przekonywac nieprzekonanych, jestem po prostu mieszkancem domu wybudowanego w tej technologii i wyrazilam tylko swoja opinie i to nie od razu po wprowadzeniu tylko po okresie wszystkich sezonow w roku Dalej bede uparcie twierdzila ze zalety sa tylko takie jak wymienilam w 1-szym poscie.
    Nie zamierzam zglaszac sie po certyfikat bo i po co. Ja dokladnie widzialam jak w srodku wygladala moja sciana a stwierdzenie waszego fachowca ze material sie nierowno rozlozyl po prostu dalo mi do myslenia.
    Nie chodzilo mi o sciane ktorej mialo nie byc a byla, tylko o stwierdzenie ze wszystkie dzialowe staja sie nosnymi i jakakolwiek pozniejsza zmiana niesie za soba konsekwencje podciągow.
    Same sciany tez ciepla nie zatrzymuja. Najlepiej gdy sa ociplone welna wiec znowu rosnie koszt budowy.
    Nie bedziemy rowniez rozkladali na czynniki jaka mam wentylacje, jakie okna itp bo to nie ma znaczenia wiadomo juz wszystkim ze dzieki samym scianom nie uzyska sie specyficznego mikroklimatu a wiec po co wprowadzac w blad i twierdzic ze dzieki nim mamy przyjemniejszy klimat w domu.
    Gwarancja 50-cio letnia. A na co? Na sciany? W jakim celu, ze nie rozwala sie, ze nie zgnija, ze nie pękną? Moje na pewno sie nie zawala biorac pod uwage tony zbrojenia, popekane juz byly w trakcie montazu a kolejne plytsze i glebsze pekniecia powstaly pozniej ale przeciez to normalne bo budynek pracuje no i jak przyszedl dach to powstalo wieksze obciazenie. Swiadomie uzywam slowa pekniecia a nie rysy. A nawet gdyby cos sie dzialo to jak techniczne wygladalaby wymiana takiej sciany np. po 5 latach?
    Czy nie zgnije to nie wiem, moze tak jak w kanadyjczyku po 10 latach bede miala sublokatorow w scianach i dopiero wtedy bede miala specyficzny mikroklimat.
    Rownosc i gladkosc scian. No i tutaj bez zdjec sie nie obejdzie. Nie mozna wszystkiego zwalac na transport i twierdzic ze to jego wina. Zreszta forumowicze sami ocenia jak juz uda mi sie je wkleic. Uzupelnienie wszystkich ubytkow spowodowalo ze sciany wymagaly troche wiecej niz tylko lekkiej zacierki czy przecierki.
    Nie tak wygladaly wasze sciany na prospekcie.
    Co do sadu to napisalam ze posrednio i rzeczywiscie chodzi tutaj o firme wykonawcza zwiazana z Praefa wiezami krwi.

    P.S
    Dalej nie wchodzi mi wklejenie wiec prosze chetnych ktorym moglabym te zdjecia przeslac. Najlepiej wkleic je tak zeby od razu widoczne bylo zdjecie a nie adres do niego.

  4. #204

    Domyślnie

    wejdź na http://imageshack.us/ tam na pierwszej stronie jest formularz do dodania pliku do internetu. Wybierz plik(pliki) i kliknij upload, czy coś takiego.

    Następnie pokaże ci się strona a na niej pole "Forum Code" skopiuj zawartość tego pola(to takie niezrozumiałe robaczki) i wklej po prostu w odpowiedzi. Powinno pojawić się zdjęcie.

    Powodzenia.
    Ostatnio edytowane przez herakles ; 27-10-2010 o 15:01 Powód: ortografia

  5. #205
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zuzanos

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    wies
    Kod pocztowy
    72-002
    Posty
    18

    Domyślnie



    Uploaded with ImageShack.us

  6. #206
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zuzanos

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    wies
    Kod pocztowy
    72-002
    Posty
    18

    Domyślnie

    UDAŁO SIĘ

  7. #207
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zuzanos

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    wies
    Kod pocztowy
    72-002
    Posty
    18

    Domyślnie

    Musze tylko jeszcze dojsc jak sie je zmniejsza bo inaczej to zajme cale forum

  8. #208

    Domyślnie

    O żesz ty.Pięknie.Utwierdza to w przekonaniu moją opinię-wynalazek byle jaki ,byle jak ,byle szybko i jak najtaniej zrobiony i sprzedawany w otoczce specyficznego marketingu za chorą kasę z argumentami dla debili w postaci "nasze ściany są bardzo ciepłe" "dają bardzo przyjazny mikroklimat" i tym podobne.
    Zuzanos a Legalett też masz?Co to za firma wykonawcza?

  9. #209
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zuzanos

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    wies
    Kod pocztowy
    72-002
    Posty
    18

    Domyślnie

    Niestety nie udaje mi sie zmniejszyc formatu ale bede probowala bo na prawde warto poogladac
    Na szczescie Legalettu nie mam gdyz jak dla mnie ceny pradu sa zabojcze obojetnie jaka sie ma taryfe. Wystarczy jedna debilna decyzja.
    Co do firmy wykonawczej.....to to na razie jeszcze nie bede o tym pisala. Sprawa jest w sadzie, firma juz nikogo nie nabierze a ja nie chce zdradzac kolejnych krokow. Jezeli chcesz sie dowiedziec konkretow to mozemy na priv.

  10. #210
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zuzanos

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    wies
    Kod pocztowy
    72-002
    Posty
    18

    Domyślnie



    Uploaded with ImageShack.us

  11. #211
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zuzanos

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    wies
    Kod pocztowy
    72-002
    Posty
    18

    Domyślnie



    Uploaded with ImageShack.us

  12. #212

    Domyślnie

    Cytat Napisał zuzanos Zobacz post
    Nie zamierzam zglaszac sie po certyfikat bo i po co. Ja dokladnie widzialam jak w srodku wygladala moja sciana
    Droga Forumowiczko,
    nie widziałaś dokładnie co jest w środku ściany. Musiałabyś zrobić przekrój każdej ściany, aby wyciągnąć wnioski.

    Cytat Napisał zuzanos Zobacz post
    Same sciany tez ciepla nie zatrzymuja. Najlepiej gdy sa ociplone welna wiec znowu rosnie koszt budowy.
    To jest kolejna nieprawda. Kto powiedział pani, że "najlepiej", aby były ocieplone wełną? Nie mamy preferencji - jedni ocieplają wełną, inni styropianem. To klient wybiera. Obliczenia dotyczące zastosowania obu materiałów każdy znajdzie na naszej stronie internetowej.

    Cytat Napisał zuzanos Zobacz post
    Nie bedziemy rowniez rozkladali na czynniki jaka mam wentylacje, jakie okna itp bo to nie ma znaczenia wiadomo juz wszystkim ze dzieki samym scianom nie uzyska sie specyficznego mikroklimatu a wiec po co wprowadzac w blad i twierdzic ze dzieki nim mamy przyjemniejszy klimat w domu.
    Jakie wprowadzanie w błąd? O czym pani w ogóle pisze? Z pierwszego postu wynikało, że pani oczekuje, iż dzięki naszym ścianom będzie pani zawsze miała w domu wilgotność na poziomie 40-60%. Gdzie piszemy, że tak będzie? Nigdzie... My twierdzimy - na co mamy obliczenia naukowe - że nasze ściany lepiej zachowują się, niż budowane metodą tradycyjną. I tyle. A jeżeli chodzi o wentylację, okna, itd. - to bardzo ważne pytania. Szkoda, iż pani je lekceważy.

    Cytat Napisał zuzanos Zobacz post
    Co do sadu to napisalam ze posrednio i rzeczywiscie chodzi tutaj o firme wykonawcza zwiazana z Praefa wiezami krwi.
    Ale może nieco jaśniej? Co to znaczy "więzami krwi"? Bo znów posługuje się pani jakimiś półokreśleniami, które sugerują, że mamy jakąś sprawę w sądzie. Nie mamy! Proszę podać z kim pani się sądzi i o co... Bo jeżeli np. z naszym partnerem i np. opóźnienie w wykończeniu domu, to wybaczy pani, ale Praefa nic do tego nie ma. My produkujemy i montujemy ściany, a nie odpowiadamy za budowę "domu pod klucz".

  13. #213
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zuzanos

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    wies
    Kod pocztowy
    72-002
    Posty
    18

    Domyślnie



    Uploaded with ImageShack.us

  14. #214

    Domyślnie

    Droga zuzanos,
    a może tak wklej zdjęcia po zakończeniu montażu? Już po obróbce i zamontowaniu wszystkich ścian, a nie zaraz po transporcie (bo tak to wygląda). Czyli - konkretyzując - po zakończeniu stanu surowego otwartego. I daj zdjęcia wewnętrznej części - tam gdzie stosowałaś zacierkę. Bo to zupełnie zmieni obraz...

    A po drugie,
    kto montował te ściany? Ekipa z Praefy? Czy ktoś inny? To ważne pytanie...

  15. #215
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zuzanos

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    wies
    Kod pocztowy
    72-002
    Posty
    18

    Domyślnie



    Uploaded with ImageShack.us

  16. #216
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zuzanos

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    wies
    Kod pocztowy
    72-002
    Posty
    18

    Domyślnie

    To sa zdjecia po zmontowaniu wszystkich scian . Na zdjeciu jest data. Sciany mialam montowane dokladnie 26.06.2007. Montowala wasza ekipa ale to co jest na scianach to nie jest ich wina ani wina transportu.


    Uploaded with ImageShack.us

  17. #217

    Domyślnie

    Ależ masakra.Nie zmniejszaj tak więcej widać.Toż tradycyjne ściany wyglądają lepiej wymurowane przez pijanych murarzy ,którzy wczoraj nauczyli się zawodu.A przecież piszę się o jakośći o ścianach co do milimetra,o braku kłopotów z murarzami ,certyfikatach ,gładkości ,równości, wszystko idealnie wymierzone,odlane,zrobione na tip -top pod kontrolą niemieckiego instytutu czy czegoś tam nieosiągalne w tradycyjnej technologii.Ale jaja
    Powiem Ci ,że to, nie obraż się ale wygląda jakby ktoś budę jakąś byle jak posklejał ,tu wcisnął piankę,tam wsadził deske ,tu zalepił zaprawą.Ja bym chyba zęby powybijał,albo nie wiem co gorszego...
    A po co praefo ma pokazywać zdjęcia po przyklejeniu na cały ten syf styropianu?Wezmę deski zgnite,przykryje styro rzuce tynk i kolor i co będzie ok??????Mam powiedzieć ,że przecież mam z zewnątrz ładny domek???Naprawdę się pogrążacie do reszty
    I jeszcze pytanie,piszecie

    "My twierdzimy - na co mamy obliczenia naukowe - że nasze ściany lepiej zachowują się, niż budowane metodą tradycyjną. I tyle."

    Jakieś konkrety?Czyje obliczenia ,jakie , czego dotyczą?

  18. #218
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zuzanos

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    wies
    Kod pocztowy
    72-002
    Posty
    18

    Domyślnie

    Ja sie nie obrazam ale bardzo dobrze to ująłeś! To pewnie juz teraz rozumiesz dlaczego codziennie rano nie moge juz ogladac tej debilki w lustrze
    No ale nic dom wykonczylam, ubytki zalepilam, przykrylam welna, zacierką i farbą a ze w niektorych miejscach wylazi rdza to nic, dobrze ze istnieja calkiem fajne naklejki na sciany!!!!

  19. #219

    Domyślnie

    Zdajecie sobie sprawę, jak trzeba walnąć w płytę żeby odpadł taki kawał betonu, to jest chyba po dachowaniu towar.....

    Mit `nem Zertifikaet!

  20. #220
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    katarzynap3

    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Posty
    266
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    23

    Domyślnie

    [QUOTE=zuzanos;4364610]To sa zdjecia po zmontowaniu wszystkich scian .
    No chyba nie do końca, bo ciągle jest dźwig i nie widać pięterka, które gdzieś powyżej jest. Niestety z powodu wielkości zdjęć nie otworzyły mi się, więc poza jakimiś fragmentami z pianką montażową w środku, nic nie widać, a właśnie - skąd ta pianka?
    Nie przypominam sobie, żeby chłopaki takie cóś dawali. A możesz uściślić, gdzie Tobie na ścianach wychodzi rdza? masz jakieś druty na wierzchu?
    No i pozdrawiam zuzanos

Strona 11 z 19

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony