dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Stare drzwi

  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    maks124

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Głogów
    Kod pocztowy
    67-200
    Posty
    3

    Domyślnie Stare drzwi

    Witam
    Mieszkanie jest w starym, przedwojennym budynku mieszkalnym (kamienica). Mieszkanie posiada dwoje drzwi wyjściowych z korytarza, jedne sa używane a drugie nie i nie będą. Drugie drzwi nie używane a właściwie cała ściana z tymi drzwiami ma byś obudowana szafą w mieszkaniu.

    Jak ocieplić te drzwi, tzn drzwi są stare i są szpary między ościeżnicą a drzwiami.. Propozycja jest taka coby je uszczelnić uszczelkami i opiankować po stronie ościeżnicy i drzwi zamknąć,docisnąć . Wiem, taka partyzantka., Ale co innego można zrobić. Czy to wystarczy ?

    Nadmienię, iż tych drzwi nie mogę zamurować (konserwator zabytków), jak również wymiana nie wchodzi w grę
    Dziękuję z góry za pomysł/sugestie.
    Pozdrawiam
    Maks
    Ostatnio edytowane przez maks124 ; 04-10-2016 o 10:39

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mazwoj

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-153
    Posty
    274

    Domyślnie

    Spróbuj wyregulować te drzwi ile się da. Następnie zapytaj konserwatora co możesz zrobić? Czy możesz zabezpieczyć te drzwi i następnie je zasłonić styropianem i dać piankę? Wydaje mi się, ze osłonięcie drzwi przed dostaniem się na nie pianki będzie kluczowe. O wszystko pytaj na piśmie konserwatora zabytków.

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    maks124

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Głogów
    Kod pocztowy
    67-200
    Posty
    3

    Domyślnie

    Dzięki za info.
    Sprawa wyjaśniona i uzgodniona.
    Drzwi zabezpieczyłem uszczelkami. Od korytarza drzwi zostaną ocieplone wełną mineralną, następnie całość zostanie przykryta płytą meblową 10 i pomalowane.
    Myślę że wystarczy a i estetycznie również będzie wyglądać, a jakby co to wszytko można szybko zdemontować
    Pozdrawiam.

  4. #4

    Domyślnie

    Masz związane ręce w tym przypadku. Nie dość, że nie jesteś właścicielem całej kamienicy (tak to zrozumiałem) to jeszcze pieczę nad nią trzyma konserwator zabytków. Jak piszesz - nic na trwałe nie zrobisz i musisz zgodzić się na to proponuje konserwator.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony