dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    marekp94

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    2

    Domyślnie dzrzwi firmy Porta

    Zamówiłem drzwi 12 marca i do dziś ich nie otrzymałem jestem zrozpaczony! Firma która miała je dostarczyć czyli Tessa Lisi Ogon Przedstawicielstwo Fordońska 135. Jestem zbywany ciągle nowymi obietnicami i kontaktami z kierowcą, który ma mi je dostarczyć! UWAŻAJCIE NA TĄ FIRMĘ!!!

  2. #2
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    marekp94

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    2

    Domyślnie

    Dodam jeszcze, że wpłaciłem całą kwotę!!!

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał marekp94 Zobacz post
    Dodam jeszcze, że wpłaciłem całą kwotę!!!
    dzwoń bezposrednio do Porty co jest grane. W wielu przypadkach jest tak, że opóźnienia powstają z powodu opóźnień płatności dealera/przedstawiciela do Porty w tym przypadku. Dealerzy/przedstawiciele to zwykle niezależne podmioty gospodarcze na własnym rozliczeniu.
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Tytul nadałeś "Porta" ale ona jest tu tylko przedmiotem.
    Podmiotem winnym wydaje sie być firma, w której zamówiłeś drzwi... A czy firma, czy kierowca któremu to owa firma zleciła transport to nie wiem.
    Jestem za to pewien, ze w Porcie takie rzeczy się nie zdarzają by tak opóźnic zamówienie.

  5. #5

    Domyślnie

    A mnie panowie z Porty w Poznaniu montując drzwi w mieszkaniu:
    - przywieźli nie te co trzeba
    - uszkodzili podłogę - cięli coś i iskry poleciały na deski
    - odłupali tynk
    - od 2 lat nie dostarczyli elementów wykończeniowych do drzwi łazienkowych
    I ani przepraszam ani hu hu

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    kasiu,
    ale tu znów.. nie Panowie z Porty a z jakiejś firmy, którą tą marką handluje.
    I nie ma nic fabryka do Twoich drzwi..

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar rudzik2005
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    54
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    22

    Domyślnie

    A ja konkretnie o drzwiach Porta. Kupiłem do mieszkania pięcioro drzwi:jedne łazienkowe, dwa z dużym szprosem i dwa pełne. Po 1,5 roku od zakupu ze WSZYSTKICH drzwi odkleiła się okleina. Zrobiłem zdjęcia i wysłałem na mejla do Porta. Do dziś mimo kilku jeszcze mejli nikt się nie skontaktował ze mną. NIGDY WIĘCEJ TYCH DRZWI NIE KUPIĘ.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Rudzik..
    ja też wiele rzeczy wysyłam "na mejla". Ale to jest jedynie informacja a nie formalna reklamacja.

    Zgłoś się do sprzedawcy, odszukaj karty gwarancyjne /jeśli miałeś montaż potwierdzony przez autoryzowaną ekpię/ lub weź fakturę zakupu.
    Jak masz pojęcie o pisaniu (a na forum potrafisz) to napisz reklamację i zanieś ją do sprzedawcy. Będzie zobowiązany.
    W praktyce powiem Ci, że mimo gwarancji na 12 mies. Porta rozpatruje reklamacje, które zgłasza sprzedawca do 2 lat. Ostatnio uznano mi reklamację której spodziewałem się odrzucenia (na moje oko nieprawidłowe warunki użytkowania panujące w mieszkaniu).

    Nie licz że po informacji mailowej ktoś przyjedzie i będzie Cię pieścił. To za duża firma a takie zainteresowanie powinien okazać sprzedawca.
    Z drugiej strony uważam, że taką informację jak moja powinieneś uzyskać od Producenta.

  9. #9

    Domyślnie

    Mam podobne doświadczenia z Porta a raczej ich autoryzowanym dystrybutorem Europejska Grupą Zakupową sp. z o.o. Firma wystepuje pod różnymi nazwami. Grupa Zakupowa Tarcza
    Europejska Grupa Zakupowa sp. Z o.o.
    Grupa Zakupowa Centrum Budowlane Drzwi Porta Bramy i Ogrodzenia
    gz.com.pl

    Odradzam tą firmę. Bardzo nie rzetelna, nieterminowa – jeśli w ogóle uda się wam odzyskać zamówione u nich rzeczy. Mnie się nie udało. Czekam teraz na wynik sprawy sądowej.
    Na początku sierpnia zamówiłem u nich drzwi jako od autoryzowanego dystrybutora drzwi Porta. Według zapewnień sprzedawcy oraz zapisów umowy w ciągu 6 tygodni miałem mieć zamontowane drzwi. Jeden dzień później zjawił się ktoś kto mierzył standardowy otwór. Następnego dnia miałem otrzymać umowę do podpisu ze szczegółowym wyliczeniem. Czekałem dwa dni, trzy, 2 tygodnie, aż w końcu zadzwoniłem zapytać na jakim etapie jest moje zamówienie. Dowiedziałem się że już się robią u producenta. Zapytałem czy zawsze realizują zamówienie bez wysyłania umowy. Sprzedawcę zatkało. Kłamał w żywe oczy. Dopiero po tym telefonie (po 3 tygodniach od pomiaru) otrzymałem umowę na piśmie. Jakie było moje zaskoczenie kiedy dowiedziałem się że znów będę musiał czekać 5 tygodniu. Po tej wpadce liczyłem na to że Europejska Grupa Zakupowa zrehabilituje się i zrealizuje szybko moje zamówienie. Zrezygnowałem jednocześnie z innej firmy która była moim drugim wyborem. Wpłaciłem pieniądze i czekałem. Czekałem tak kolejne 7 tygodni kiedy to otrzymałem telefon że drzwi są gotowe i a najbliższy wolny termin na montaż to środa w przyszłym tygodniu. Ekipa montażowa miała dzwonić i umówić się na konkretną godzinę. Niestety mimo że od środy minęły kolejne tygodnie nadal nie mam drzwi. Kiedy zacząłem się o nie upominać, pisać majle firma zamilkła. Dodam że mieszkanie, w którym miały być zamontowane drzwi miało być wynajęte. Straciłem 1500 zł z wynajmu oraz 2000 zł za drzwi. Firma nie odpowiada na maile. Jedyna szansa na odzyskanie pieniędzy to sąd.
    Ostrzegam każdego przed tą firmą.

  10. #10
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar margo2ku
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-711
    Posty
    3

    Domyślnie

    W marcu zamówiłam 10 skrzydeł z ościeżnicami w salonie Vox Chorzów, 9 skrzydeł DRE a jedno białe łamane z Porty do garderoby. Drzwi Dre przyjechały o czasie ładnie zapakowane każde w osobny pełny karton więc było małe ryzyko uszkodzenia w transporcie zamontowano bez problemu. Drzwi Porty gdzieś zaginęły w transporcie znalazły się po dwóch tygodniach, zapakowane w kartony na brzegach i owinięte streczem, okazało się że są porysowane na środku w miejscu gdzie był strecz. Drzwi poszły do reklamacji która miała zająć dwa tygodnie!!!! Trwała półtorej miesiąca!!! Montażyści z Voxa przyjechali z drzwiami i znowu okazały się uszkodzone, były klejone na brzegach, ponownie pojechały do reklamacji czekałam cztery tygodnie i za trzecim razem przysłali ponownie uszkodzone drzwi te które były za pierwszym razem porysowane. Ta fabryka to chyba jakaś jedna wielka porażka a kontrola jakości nie istnieje jak można po raz trzeci wysłać do klienta uszkodzone drzwi!!! Całe szczęście że zamawiałam u nich tylko drzwi do garderoby a nie do całego domu!!

  11. #11

    Domyślnie

    ja mam z drzwiami porta inne doswiadczenie. Mianowicie w katalogu okleiny drewnianaej maja taka sama nazwe koloru dla dwoch innych kolorow - nazwa rozni sie kodem. Jakis idiota to wymyslil. W moim przypadku nastapila pomylka....
    a druga sprawa - z klamek porta po roku zaczal schodzic lakier - wlasciwei ze wszystkich bez wyjatku. Reklamacja zostala uznana i klamki zostaly wymienione.

    a drzwi same w sobie sa bardzo landen i po roku sladow zuzycia nie widac

  12. #12

    Domyślnie

    Co do kodów to rzeczywiście masz rację. Ja próbowałem to zamówić raz i przyznam się szczerze, że zatrudniłem dziewczynę która składa u nich zamówienia (między innymi), bo do dzisiaj ja tego nie jestem w stanie zrozumieć. To jak składanie dokumentów w ZUSie - zamiast napisać województwo takie czy śmakie to żądają wymyślonych kodów.

    Najprostsze systemy sprawdzają się wyśmienicie. Zamawianie w Erkado czy Wikędzie to chyba najprostsza robota. Nawet nie chodzi tu o ułatwienie mi życia, ale o to że prosty system minimalizuje możliwość pomyłki.

  13. #13

    Domyślnie

    Odradzam drzwi Porta. Po kilku miesiącach opuściły się tak, że nie da się ich zamknąć. Na zgłoszenie reklamacyjne dostałem odpowiedź, że jest bezzasadne i zrobili to bez oglądania drzwi. Nie wiem co się stało. Drzwi montowała Europejska Grupa Zakupwa sp. zoo. Ta firma to zwykli oszuści nie dotrzymujący żadnych terminów, postanowień umowy ani nawet przepisów kodeksu cywilnego. Straciłem przez nich 1600 zł.

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Zerknąłem jeszcze raz na Twoje "zamawianie". Klasyczne niedogadanie. Zamówiłeś pomiar który się odbył (nie ma czegoś takiego że do standardowego otworu się nie jeździ - na pewno nie w specjalistycznej firmie). Po tym się nie dogadaliście. Nie wiem -jak się umówiliście: czy do Ciebie nie dotarło, czy pomiarowiec nie przekazał, ale zwykle cel pomiaru to określenie czy wybrane drzwi da się wstawić. Po tym należałoby zawrzeć umowę. W normalnej firmie powinno być to zawsze pisemnie. No i zwykle z zaliczką. Rozmowa "w międzyczasie" - gdzie mówisz że kłamali - to faktyczne nieporozumienie. Można mieć wielu klientów, można nie pamiętać od ręki wszystkiego. Wystarczyło sprawdzić dokładniej i mieć odwagę powiedzieć - że drzwi nie są zamówione, bo nie została zawarta umowa.
    A gdy już zostało to potwierdzone to nie da się spełnić oczekiwania, że fabryka z takiego powodu wykona te drzwi od ręki. Wszystko ma swój cykl produkcyjny.

    Co do montażu - odpowiedziałem już Ci w innym temacie.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  15. #15

    Domyślnie

    Przyczyn opuszczenia się skrzydeł może być caaaaaała masa. Od źle wyregulowanych skrzydeł, przez wadliwe zawiasy, po odspojenie piany od muru czyli niewłaściwy (zbyt szybki lub ze złą chemią) montaż. Z reguły skrzydła Porty nie mają jakiejś wybitnej tendencji do opuszczania się. Producent odpowiada za swój towar pod kątem wad ukrytych i defektów oraz do momentu dojechania do pierwszego punktu (np do hurtowni). A to, że ktoś źle zamontował, zamówił nie na czas, czy nie przekazał informacji do Klienta to jest już poza producentem.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony