dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Eljot9993

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    2

    Domyślnie Spłuczki podtynkowe

    Witajcie,
    jestem nowa na forum. Nie wiem czy właściwie dobrałam dział dla mojego pytania.

    Czy ktoś może podzielić się ze mną doświadczeniami związanymi ze spłuczkami podtynkowymi a dokładnie z ich przeciekaniem.
    Od dłuższego czasu moja spłuczka cieknie. Słyszę spadające wewnątrz pojemnika krople z częstotliwością co najmniej 1/s.
    Woda nieustannie spływa do miski wc.
    Wymienialiśmy uszczelki mechanizmu napełniającego i spustowego, nie na wiele się to zdało..
    Czy jedyne co mogę zrobić to rozwalić ścianę i wymienić spłuczkę na inną?
    Pozdrawiam
    Eljot

  2. #2

    Domyślnie

    Może po prostu jest ustawiony zbyt wysoki poziom na pływaku napełniającym i przelewa się górą

    Małe pokrętło przy pływaku często to jedyny powód

    Pozdr.

    Piotr

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Rozwałka i wymiana całej spłuczki to ostateczność
    Po pierwsze trzeba ustalić, co cieknie tak naprawdę i albo kombinować z wymianą konkretnego elementu (membrany zaworu napełniania najprawdopodobniej, być może nawet nie trzeba nic wymieniać, wyczyścić z kamienia wystarczy), albo wymienić cały zawór napełniający. Wszystko to jest dostępne przez dziurę pod przyciskiem, nic nie trzeba rozwalać.

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Eljot9993

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    2

    Domyślnie

    Dzięki., Spróbujemy coś wymienić. Z tym czyszczeniem z kamienia mam trochę obaw, bo powiedziano mi, że uszczelki mogą się całkiem rozpaść jeżeli są mocno zużyte, a wtedy to juz poleci.. Pokrętłem przy pływaku też podziałamy...
    Dzięki, pozdrawiam.
    Eljot

  5. #5

    Domyślnie

    Moze zabrzmi to glupio , ale czy masz jeszcze gwarancje na ten zestaw podtynkowy ? Bo jezeli tak , to dzwon do serwisu . Jezeli juz sie skonczyla , to zadzwon do nich rowniez . Naprawa moze okazac sie banalnie prosta .

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Kogut97

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Poznań
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam,
    mam mały problem, a mianowicie udało mi się za niską cenę dostać zastaw podtynkowy WC, wszystko ładnie pięknie w kartonie itp. lecz po dokładnym obejrzeniu zestawu okazało się że brakuję przycisków sprzedawca nie wiedział jakiej to firmy i w ogóle nic więc popytałem znajomych, w sklepach itp. lecz nic nie znalazłem wiem że to może być zestaw podtynkowy firmy TECE sprzed 2006 roku lecz to tylko domysły... jedyną wskazówką jest ta płytka. Jeżeli jest ktoś w stanie mi pomóc to proszę o szybką odpowiedź.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SAM_0766.JPG
Wyświetleń:	1780
Rozmiar:	42,9 KB
ID:	144737  
    Ostatnio edytowane przez Kogut97 ; 28-10-2012 o 12:35

  7. #7

    Domyślnie

    wszystko dokładnie pomierz i poszukaj przycisku jak najbardziej podobnego resztę trzeba dorobić, sprawa przeciętna dla dobrego hydraulika
    dom szkieletowy 106mpu, 35cm styropianu i wełny, GWC żwirowe 30m3 , ogrzewanie nadmuchowe płaszczowe i zwykłe z reku bufor oraz kominek wodny, wszystko "tymi rękami zrobione"

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Kogut97

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Poznań
    Posty
    2

    Domyślnie

    dzięki za radę, ale czy ktoś zna może firmę, nazwę modelu alb coś takiego co pozwoliłoby mi ustalić dokładnie rodzaj przycisku. większość przycisków nie nadaje się do przeróbki pod ten model.

  9. #9
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    egostyle

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Dąbrowa Tarn
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kogut97 Zobacz post
    dzięki za radę, ale czy ktoś zna może firmę, nazwę modelu alb coś takiego co pozwoliłoby mi ustalić dokładnie rodzaj przycisku. większość przycisków nie nadaje się do przeróbki pod ten model.
    Witam, jest to najprawdopodobniej spłuczka VALSIR Winner.
    Pozdrawiam
    [moderowano link i nazwę firmy]
    Ostatnio edytowane przez Jarek.P ; 20-03-2015 o 20:07

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony