dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie poprawienie wentylacji

    witam,
    mieszkam w domu 1 rodzinnym i odkąd pamiętam w okresie jesienno/zimowo/wiosennym kiedy temp zew spada poniżej +3/4 stopni na oknach zaczyna pojawiać się skroplona para wodna. tym większa im niższa temp zew.
    przy mrozach poniżej -10st ledwo widzę dom sąsiada a na parapecie muszę kłaść ręczniki papierowe. dodam że nigdzie na ścianach nie pojawia się nawet ślad po grzybie i pleśni a mieszkam już ładnych parę lat.
    wietrzę normalnie-czyli 2, 3 razy dziennie.
    okna oczywiście plastik (bez nawiewników). brak w domu jakiejkolwiek wentylacji grawitacyjnej.
    okna plastikowe są stare - nawet nie wiem czy mają współczynnik 1,1.
    podobno wymiana na nowe okna albo chociaż wymiana szyb dużo pomaga. tak słyszałem - nie wiem czy to prawda.
    mam w planie zamontować nasadę kominową ponieważ mam 1 kanał wentylacyjny o długości maks ok 2m więc więcej z niego dmucha niż wyciąga.
    dodatkowo oczywiście wchodzi w grę montaż nawiewników.
    tu prosze o radę czy montaż nasady rozwiąże problem czy szukać innego rozwiązania.?

    w sumie powyższy problem(para) sugerowałby problem z brakiem wentylacji ale dodam iż obecnie mieszkam w tym samym domu ale piętro niżej(osobne mieszkanie) i problem w ogóle nie występuje.niższe mieszkanie różni się tylko już zamontowanymi nawiewnikami. również brak wentylacji.
    i o co chodzi?

  2. #2

    Domyślnie

    Moim zdaniem chodzi o wentylcję, a wietrzenie to zdecydowanie za mało. Wymiana okien w takim wypadku jest bez sensu. Obawiam się, że i nasada nie pomoże. Poczytaj wątek "o wentylacji wzdłuż...". Jeśli chcesz być pewien, to zrób obrzęd gromniczny i kup wilgotnościomierz, a potem popraw wentylację i problem się rozwiąże.
    TU jest wątek na Forum "Instalacja pompy ciepła tymi ręcami robiona".
    Dom 200m2 po podłogach, dół podłogówka, góra grzejniki+podłogówka w łazience, 2 drabinki w łazienkach, zasilanie bezpośrednio z pc bez mieszacza. Ocieplenie: ściany 20cm, poddasze 30cm, podłoga 10cm, pc Stiebel Eltron 11kW, kolektor spiralny 4x200m. Reku

  3. #3

    Domyślnie

    ok. z obrzedem popróbuje tylko jak poprawić wentylację. chciałem poprzez montaż nasady.
    mówisz-nie. więc jak poprawić?
    przypomnę mam jeden kanał wentylacyjny - bardzo krótki.
    do tego otwór w ścianie, w kuchni - okap przez który wlatuje zimne powietrze kiedy nie jest włączony.
    bardziej więc wpływa do domu zimne powietrze ale nie wypłwa.

  4. #4
    Konto usunięte_12*
    Guest
    Konto usunięte_12*

    Domyślnie

    Cytat Napisał pejello Zobacz post
    ok. z obrzedem popróbuje tylko jak poprawić wentylację. chciałem poprzez montaż nasady.
    mówisz-nie. więc jak poprawić?
    do tego otwór w ścianie, w kuchni - okap przez który wlatuje zimne powietrze kiedy nie jest włączony.
    bardziej więc wpływa do domu zimne powietrze ale nie wypłwa.
    Aby powietrze z domu WYLATYWAŁO, musi najpierw gdzieś WLATYWAĆ. Trzeba więc zainstalować co najmniej regulowane nawiewniki. Aby okap nadkuchenny nie był niechcianym nawiewnikiem, trzeba zainstalować zawór zwrotny ("klapkę" na osi). Nic też nie zastąpi potrzebnej ilości kanałów wentylacyjnych (także nasada kominowa). Jeden kanał wentylacyjny na cały dom, to stanowczo za mało.

  5. #5

    Domyślnie

    tak jak napisałęm zamierzam zamontować nawiewniki- higrosterowane.
    pytałem czy chociaż trochę sytuację może poprawić nasada na jedyny w domu kanał wentylacyjny.
    wiem że to nie rozwiąże w 100% moich problemów ale nie dobuduję przecież kanałów zewnętrznych.

  6. #6

    Domyślnie

    Nawiewniki proponowałbym ciśnieniowe oraz zakończenie kanału wentylacyjnego nasadą obrotową.

  7. #7

    Domyślnie

    Ostatecznie można zastosować wentylator dachowy zamiast nasady. Załączany z czujnika wilgoci.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony