dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28
  1. #21

    Domyślnie

    Błąd w kuchni z kuchnią gazową jest wymóg wentylacji, ale nie koniecznie grawitacyjnej, może być mechaniczna jeśli w innej części domu czy mieszkania nie ma paleniska do spalania paliwa pobierającego powietrze do spalania z pomieszczenia m.in.
    Wszytko można zrobić samodzielnie, tylko trzeba wiedzieć jak...

  2. #22
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mea
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Skąd
    Rybnik, Poland
    Dzielnica
    Boguszowice Stare
    Posty
    4.903
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał ryhu82 Zobacz post
    Błąd w kuchni z kuchnią gazową jest wymóg wentylacji, ale nie koniecznie grawitacyjnej, może być mechaniczna jeśli w innej części domu czy mieszkania nie ma paleniska do spalania paliwa pobierającego powietrze do spalania z pomieszczenia m.in.
    w takim razie jak powinna byc skonstruowana wentylacja mechaniczna jak chce sie zastosowac gaz z butli /takiej malej chowanej w szafce/ ? bo ja juz glupieje !!
    Budowe mozna zasadniczo uznac za zakonczona ... dziennik zostanie ale powiedzmy dla tych ktorym ja bede chciala go pokazac ... w koncu po cholere ogladac ten moj kicz ...

    start 14 sierpnia 2010 ...

    mieszkamy od 19 listopada 2011

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał mea Zobacz post
    w takim razie jak powinna byc skonstruowana wentylacja mechaniczna jak chce sie zastosowac gaz z butli /takiej malej chowanej w szafce/ ? bo ja juz glupieje !!
    A kto musi wiedzieć, że takową masz w kuchni??
    Jak dobrze pamiętam nie powinno się stosować w jednym budynku dwóch rodzajów gazu (np. ziemny i propan-butan) to po pierwsze, po drugie powinien być wylot nad podłogą po to by "gaz z butli" mógł swobodnie opuścić pomieszczenie podczas niekontrolowanego wycieku, po trzecie standardowo stosuje się wentylację mechaniczną jak w każdym budynku, po czwarte butli z gazem nie wolno stosować w pomieszczeniach znajdujących się poniżej poziomu terenu, piąte to nie wolno instalować butli w bezpośrednim sąsiedztwie urządzeń iskrzących i źródeł ciepła to tyle co mi teraz przyszło do głowy.
    Wszytko można zrobić samodzielnie, tylko trzeba wiedzieć jak...

  4. #24

    Domyślnie

    propan-butan jest bardziej niebezpieczny od ziemnego bo jest cięższy od powietrza, jego opary ścielą się przy podłodze,
    uniwersalną metodą w takich słabo wytłumaczalnych przez kuminiarza sytuacjach jest zamontowanie w kuchni wm z nawiewem i wywiewem, wyciąg do okapu a nawiew gdzie tam komu pasuje, idealną sytuacją jest gdyby wyciąg był przy podłodze ze względu na ciężki propan-butan,
    z metanem nie ma tego kłopotu bo jest lżejszy

    dodam jeszcze że ja planując tą inwestycję odpuściłbym sobie gwc na rzecz rekuperatora czyli najpierw pełną wm w domu a gwc w dalszej perspektywie tym bardziej że są centrale działające doskonale bez gwc
    Ostatnio edytowane przez kangaxx ; 03-10-2010 o 21:02
    to tylko moje zdanie, być może błędne więc niech mnie ktoś naprostuje, jeśli uraziłem kogoś to niezamierzenie i za to przepraszam

  5. #25
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mea
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Skąd
    Rybnik, Poland
    Dzielnica
    Boguszowice Stare
    Posty
    4.903
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    zasadniczo decyzja zapadla i bedzie rekuperator i gwc !!

    dobrze zrozumialam ?? wyciag w kuchni musialby byc przy podlodze ?? /aczkolwiek bardziej mnie interesuje jak wytlumaczyc tesciowej ze na indukcji wcale tak drogo sie nie gotuje ???????/
    Budowe mozna zasadniczo uznac za zakonczona ... dziennik zostanie ale powiedzmy dla tych ktorym ja bede chciala go pokazac ... w koncu po cholere ogladac ten moj kicz ...

    start 14 sierpnia 2010 ...

    mieszkamy od 19 listopada 2011

  6. #26

    Domyślnie

    powiedz jej by usiadła na blacie a obok niech gwizda czajnik
    to tylko moje zdanie, być może błędne więc niech mnie ktoś naprostuje, jeśli uraziłem kogoś to niezamierzenie i za to przepraszam

  7. #27

    Domyślnie

    Wytłumacz teściowej że kuchenka na prąd będzie lepszym rozwiązaniem. Ja mam zwykłą nawet nie indukcję i nigdy nie zamienię jej na gaz. W kuchni jest czysto żadnych tłustych osadów jak przy gazie, a problem wentylacji sam się rozwiąże.

  8. #28

    Domyślnie

    też prawda, propan butan wcale jakoś specjalne tańszy nie jest, tym bardziej że sprzedawcom oszukiwać na nim jest łatwo a na prądzie za bardzo się nie da
    to tylko moje zdanie, być może błędne więc niech mnie ktoś naprostuje, jeśli uraziłem kogoś to niezamierzenie i za to przepraszam

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony