dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 320
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 6396

Temat: Dom

  1. #1
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar lasche
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    3.543

    Domyślnie Dom



    zapraszam
    Ostatnio edytowane przez lasche ; 23-03-2011 o 22:51

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar lasche
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    3.543

    Domyślnie

    Serdecznie witam wszystkich gości w mych skromnych progach. Mam nadzieję, że ten wątek będzie towarzyszył mi podczas urządzania naszego pierwszego wymarzonego wyczekanego wyśnionego domu. O tym, że on powstanie wiedziałam od zawsze, mimo że finansowo wcale na to nie wyglądało :) Podjęliśmy z mężem trudną decyzję o wyjeździe z Polski i ... nasz dom stoi i czeka na eksplozję pomysłów.

    Budujemy dom W-27.12c z pracowni jeleniogórskiej Postaw dom. A oto link do zdjęć z budowy jeśli kogoś by to interesowało ;)
    http://s496.photobucket.com/albums/r...e_2009/budowa/

    I to tyle jeśli chodzi o stronę techniczną. Na szczęście przebrnęliśmy już przez etap a z czego ściany, a jakie okna , a jakie ogrzewanie i szczerze mówiąc nie chciałabym do tego wracać mimo, że to spełnienie naszych marzeń.

    Ten wątek ma być przyszłą podporą dla mnie, kiedy dopadnie mnie załamanie nerwowe przy wyborze koloru szczotki toaletowej. Jak na razie w szczególe wiem o co mi chodzi ... gorzej z ogółem. Jakoś zabieram się do tego projektowania od d... strony. Wsiąkłam kompletnie w wiele waszych wątków, zwłaszcza tych gdzie królują szarości. A z tych wątków podążyłam w niezmierzony przestwór blogowy.

    No i ja nieszczęsna zaczęłam kupować detale, którym oprzeć się nie sposób a tu czas na przyziemne decyzję gdzie umieścić rurę spustową. Więc trochę liczę, że w sprawach ogółu przywołacie mnie do porządku i będziecie towarzyszyć w wirtualnych podróżach wnętrzarskich.

  3. #3

    Domyślnie

    Bardzo ładne schody! Proszę o więcej , zapowiada sie ciekawie!

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar lasche
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    3.543

    Domyślnie

    Witaj Eva 33
    Będzie więcej, więcej duuuuuuuuuuużo więcej ... tylko wrócę z pracy
    A schody ... ach mam nadzieję że takie stworzymy w naszym domu.
    Pozdrawiam i życzę miłego dnia

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar lasche
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    3.543

    Domyślnie

    Ostatnie zdanie tytułem wstępu. Z góry bardzo przepraszam użytkowników tego fora i ... każdego innego z którego podwędziłam zdjęcia. Tworząc kolekcję inspiracji do głowy by mi nie przyszło, że założę własny wątek. A więc przepraszam raz jeszcze za wszystkie umieszczone zdjęcia w moim wątku których autora nie znam lub nie pamiętam.

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar lasche
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    3.543

    Domyślnie

    Mam kilka pomysłów na mój dom, które nieodmiennie walczą o prowadzenie w mojej głowie. Zapałałam miłością wielką do szarości i walczącego o popularność greige. Ale zawsze ciągnęło mnie do kolorów. Górna łazienka ma być kompromisem pomiędzy tymi dwoma koncepcjami. A zaczęło się jak zawsze od szczegółu. Zakochałam się w lampie. Tak tak wiem ... beznadzieja. Ale na niej zbudowałam koncepcję górnej łazienki bo po prostu musiałam ją mieć. Moi rodzice stwierdzili, że identyczną mieli w kurniku za czasów swojej młodości Nie ma to jak wsparcie rodziny podczas rodzącego się w bólach projektu wnętrz. A oto i ona


    A oto wstępna koncepcja. Kolorem bazowym ma być szary. Podłoga to Serenissima Timberlands , w miarę minimalna ilość szarych płytek (jeszcze bez koncepcji wymiarowych). Jasno szary kolor ścian, szare szafki pod umywalkowe, szara emaliowa lampa biała ceramika sanitarna. Na tym neutralnym tle chciałam wprowadzić plamy koloru, tak naprawdę 4 kolorów: czerwony, zielony, żółty i ciemny turkus. Jeden kolor ręcznika dla każdego członka rodziny i pojedynczy akcent reprezentujący każdy z kolorów w dodatkach (czerwone krzesło, żółta komoda, turkusowy śmietnik, zielone
    pojemniki itp.)



  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar lasche
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    3.543

    Domyślnie

    No i inspiracje dość luźne







    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_MG_7888..jpg
Wyświetleń:	164
Rozmiar:	23,3 KB
ID:	12476   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	org_163041[1]..jpg
Wyświetleń:	164
Rozmiar:	23,5 KB
ID:	12477  
    Ostatnio edytowane przez lasche ; 03-06-2010 o 06:58

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar lasche
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    3.543

    Domyślnie

    No i mam ręczniki, kosz na śmieci i lampę a nie mam wylewek Czy wy też tak macie czy to tylko ja zaczynam świrować?
    A poniżej kilka inspiracji jak kolor fantastycznie wygląda na neutralnej bazie





    Ostatnio edytowane przez lasche ; 19-09-2010 o 09:50

  9. #9

    Domyślnie

    Spoko
    Ja mam: zasłony, narzuty, 2 serwisy obiadowe, 4 komplety kieliszków, naczynia kuchenno - dekoracyjne, rysowane na zamówienie i już oprawione portrety , kilka lamp, ramki na zdjęcia, sztućce, kwiaty do dekoracji, świeczniki - wszystko nowiutkie, spakowane, kupione specjalnie do domu.
    A za miesiąc dopiero zaczynamy budowę
    I sukcesywnie co miesiąc coś kupuję, jak mi wpadnie w oko.

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar lasche
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    3.543

    Domyślnie

    Witam cię Anjazzielonego
    Uff...
    Czyli nie jest tak źle. Już zaczęłam się martwić. Mój mąż ze stoickim spokojem puka się w czoło ale nie komentuje tych moich szaleństw.

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar lasche
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    3.543

    Domyślnie

    To ja może słów kilka o schodach. Schody będą jak na pierwszej inspiracji rozpoczynającej wątek. Kwestia napisu jest intensywnie negocjowana. A poniżej kilka innych inspiracji i osobliwych schodowych przykładów.


    kolorowe i różowe




    czerwone



    niebieskie



    z drewnianym chodniczkiem



    i z kwietnym



    dla miłośników szarości



    i znawców kolorów



    aż wreszcie dla pasjonatów książek (z dzieciństwa i nie tylko)


  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar lasche
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    3.543

    Domyślnie

    I tak martwię się o te schody czy nie wyjdzie tandetnie. Na wszystkich inspiracjach schody z napisami wyglądają tak zachęcająco. Jakby zapraszały wejdź wejdź ...

    Numery





    Ostatnio edytowane przez lasche ; 04-06-2010 o 07:21

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar lasche
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    3.543

    Domyślnie

    Wyrazy







    Ostatnio edytowane przez lasche ; 04-06-2010 o 07:22

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar lasche
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    3.543

    Domyślnie

    I Horst Gläsker



  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar lasche
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    3.543

    Domyślnie

    Gdybym miała dwa domy jeden wyglądał by tak







    A drugi tak







    A w związku z tym, że mam tylko jeden .... hmmm aż się boję tego połączenia ha ha

  16. #16
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar lasche
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    3.543

    Domyślnie

    Z serii filozoficznych pytań, co zrobić ....
    zachować symetrię w kuchni czy
    podążyć za marzeniami o mini pralni
    W tym momencie mam cichą nadzieję, że ktoś się wypowie w moim przepełnionym monologiem wątku
    Potrzebuję rady w sprawach ogólnych
    OPCJA 1
    Oto plan kuchni z wydzielonym pomieszczeniem na mini pralnie


    OPCJA 2
    A oto idealnie symetryczna kuchnia


    OPCJA 3
    Wybieramy opcje 2 a marzenie o mini pralni schowamy pod schody
    Ostatnio edytowane przez lasche ; 22-06-2010 o 22:39

  17. #17

    Domyślnie

    aż wreszcie dla pasjonatów książek (z dzieciństwa i nie tylko)

    [/QUOTE]

    No i te schody mnie powaliły !!! chciałabym taką fototapetę, którą przykleiłabym na ścianie na końcu korytarza... (w moim domku na szczęście nie ma użytkowego poddasza)!!!!

  18. #18

    Domyślnie

    A w temacie kupowania wyposażenia, zanim jeszcze dom będzie skończony - to ja akurat nic nie kupuje, bo wizja przeprowadzania się z jeszcze większą ilością klamotów bardzo mnie przeraża. To będzie już nasza czwarta przeprowadzka w ciągu 10 lat i dlatego wiem, że im mniej rzeczy tym łatwiej się potem 'pozbierać' na nowym miejscu... Póki co oglądam, oglądam, zapisuję zdjęcia na pendrive'ie....
    Pozdrawiam serdecznie i obiecuję podglądać : )

  19. #19
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar lasche
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    3.543

    Domyślnie

    Witam Zuja
    To miło nie czuć się osamotnionym we własnym wątku. No ja niestety zapadłam na kompletne szaleństwo zakupowo - zbieralnicze. I jakoś nie straszny mi fakt, że wszyskie klamoty trzeba będzie przytargać do Polski

  20. #20

    Domyślnie

    Przyciągnął mnie do Ciebie DOMEK DLA LALEK ! ( dawno nie widziałam czegoś równie niesamowitego )
    Kibicuję Ci w Twoich poczynaniach. Oby ta wielka pasja, jaka kipi z Twoich wypowiedzi nie opuściła Cię do końca inwestycji! Serdecznie pozdrawiam i informuję,że będę Cię śledzić

Strona 1 z 320

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony