dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie Spalinowe nożyce do żywopłotu JAKIE WYBRAĆ???

    Witam, posiadam od frontu żywopłot o długości 50m, szerokości około 1,3m i wysokości 2,5m.
    Chcę kupić nożyce spalinowe jednak zupełnie się pogubiłem oglądając produkty w internecie.
    Aktualnie zastanawiam się nad STIGA SHP 60 oraz McCulloch ErgoLite 6028. Co do tego drugiego produktu to wiem, że należy do grupy husqvarna, więc teoretycznie powinno przełożyć się to na jakość.
    Czy możecie coś doradzić? A może polecicie zupełnie coś innego?
    Jednak dodam, że nie chciałbym przekroczyć 900zł budżetu. McCulloch jest droższy od Stigi ale mogę go kupić u siebie w mieście w salonie husqvarny w dobrej cenie.
    Pozdrawiam

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Czy koniecznie chcesz spalinowe nożyce? Są ciężkie i nieporęczne.
    Miałem właśnie McCulloch i po raz pierwszy zatarłem silnik w 3 sezonie, naprawa była płatna, a wynikała podobno z faktu obracania urządzenia w różnych kierunkach i płaszczyznach. Zdziwiło mnie to bo takie urządzenie powinno pracować w każdych warunkach. Ostatnia awaria wiosną 5 sezonu; naprawa była nieopłacalna...sekator poszedł na złom.
    Obecnie mam dwa urządzenia jedno akumulatorowe i jedno sieciowe. Obcinam 70 mb ligustru.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Ja swój żywopłot prowadzę dość wysoko i muszę go ciąć z drabiny.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ligustr.jpg
Wyświetleń:	111
Rozmiar:	98,5 KB
ID:	429976
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20180811_102156.jpg
Wyświetleń:	83
Rozmiar:	97,2 KB
ID:	429977
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20180807_185222.jpg
Wyświetleń:	80
Rozmiar:	99,5 KB
ID:	429978

    Ale dwa lub trzy razy w roku sobie radzę.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Ja kupiłem w 2016 r spalinówkę z obracanym korpusem ' NO Name' . Tnę raz w roku 2 x po 20 m (jedne 3m , drugie 5m) . Daje radę
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  5. #5

    Domyślnie

    Czy koniecznie chce spalinowe? Takie brałem pod uwagę ponieważ nie chce się męczyć z kablem przy urządzeniu sieciowym. Stąd pomysł o spalinowych nożycach. A czy akumulatorowe zdadzą egzamin? Bo podejrzewam, że nie mają takiej mocy i wydajności jak spalinowe.
    A może kupić jeszcze coś zupełnie innego mieszczącego się w tym budżecie ?

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Kilka dni temu zamówiłem sobie podkaszrakę do trawy na baterie 3Ah , 18 V . Chodzi trochę jak zabawka dla dzieci , wysokie trawsko trzeba kosić wolniej , ale daje radę . Miała ciąć 45 minut ... wytrzymała 55 . Nożyce do żywopłotu będą miały cięższą robotę jeśli zamierzasz ciąć grubsze gałązki , więc lepsze chyba spalinowe . Jeśli cienkie- niezdrewniałe to na aku powinno dać radę .
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  7. #7
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zagorski-tomasz

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    mazowieckie
    Kod pocztowy
    08-452
    Posty
    331

    Domyślnie

    Każde urządzenie powinno się dobierać tak aby nie było za małe lub za słabe do wykonywanej pracy,ciężko jest powiedzieć jednoznacznie jaka maszyna ci potrzebna nie widząc twojego żywopłotu ale,akumulatorowe mają tę przewage że nie robisz mieszanki więć ich nie zatrzesz i są ciche,zawsze możesz dokupić np.drugi akumulator jeśli go nie ma w zestawie tak aby na raz zrobić robote,jak bym postawił na akumulatorowe teraz możęsz nawet dokupować z mocniejszymi akumulatorami niż były w zestawie,Mccullocha bym sobie darował bo myślenie że to Husqvarna jest zgubne,dawno nie ma już jakości jak była kiedyś a teraz jest tylko cena i nazwa i drogi serwis,Stiga też akurat cieszy się coraz gorszymi opiniami

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Tak jak koledzy wspomnieli szystko zależy jakie te gałązki są. Akumulatorów ą tnę wszystko to co zielone i miękkie. Również to co ominąłem lub kształtuję (metabo) Elektrycznymi tnę do 5-6 mm zdrewniałe (Stiga) daje radę. Trzeba oczywiście smarować prowadnicę ale to chyba oczywiste, ja używam CX i się sprawdza.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  9. #9

    Domyślnie

    Gałązki w większości już zdrewniałe, jest to stary żywopłot, który został zaniedbany przez poprzedniego właściciela. Teraz chce go doprowadzić do porządku
    Może i rzeczywiście rozejrzę się za akumulatorowymi, jednak obawiam się, że nie dadzą sobie rady z gałązkami.

  10. #10
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zagorski-tomasz

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    mazowieckie
    Kod pocztowy
    08-452
    Posty
    331

    Domyślnie

    Możesz zrobić jeszcze inaczej,jak masz możliwość wypożycz spalinowe,zetnij żywopłot w miarę krótko kup akumulatorowe i przycinaj to co ci świeże odrośnie,myśle że to chyba rozsądne

  11. #11

    Domyślnie

    Dobrze Panowie, tak chyba zrobię, wypożyczę spalinowe, ogarnę ten żywopłot i do dalszej pielęgnacji zakupie już akumulatorowe.
    Możecie polecić coś sensownego? Takiego coś ze średniej półki.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony