dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 28
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 560
  1. #1
    Guest

    Domyślnie DACHÓWKA BRAAS - wątek zbiorczy: opinie, zdjęcia, modele, dyskusja

    Mam pytanie dotyczące kolorów Braasa.
    Czy ktoś ma może dachówkę jasnobrązową?
    Czego mogę się spodziewać (jakich różnic) po dachówkach czerwonych a jasnobrązowych.Jak się "zestarzeją"?Czy tak samo czy jednak będzie jakaś różnica?
    Czy ta jasnobrązowa bardzo ciemno wygląda na dachu i narzuca wykończenie domu (kolor elewacji, stolarki)?Zobaczę sobie w rzeczywistości,ale może ktoś stał przed podobnym wyborem?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ivonesca
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    10.109
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    192

    Domyślnie

    Opalko - nie znam niestety odpowiedzi na Twoje pytanie, ale napiszę Ci co my w końcu położylismy.
    Chcielismy grecką (czytaj: była promocja ) i wybralismy czerwoną. To był nasz pierwszy wybór, w międzyczasie były wątpliwosci, żeby zmienić może na brazową. Ostatecznie jest czerwona, taka klasyczna, trochę ceglasta ale pokryta czyms tam dodatkowo więc jednak bardziej czerwona. Jak pierwszy raz pojechałam na działkę i zobaczyłam tę dachówkę to jakos było mi bardzo czerwono i do końca nie wiem czy nie lepiej byłoby z tą brązową. Tylko wydawała mi się taka troche smutna (jest to ciemny brąz). Gdyby był jasniejszy to może i by wygrał.
    A propos: co z Twoją podłogą? My podarowalismy sobie deski. Wczoraj rozmawiałam z kolejną osobą, u której po pierwszym sezonie grzewczym zrobiły się szpary, że można włożyć długopis !!!
    A w związku z tym brak pomysłu na podłogę

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    Widzialem taki dach tylko ciemno brazawy (wygladal jak grafitowy). Stolarka byl zielona tynk mietowy. Calosc wygladala interesujaca. Ale tynk jest juz brudny z zaciekami a dachowka zazieleniona (akurat ta i nie jest to regula).
    Mysle ze brazowa dachowka bedzie dobrze wygladala. W trakcie uzytkowania jakies zmiany kolorystyczne na pewno zaistnieja.

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar kgadzina
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    3.883

    Domyślnie

    Ale z drugiej strony, jeżeli ma się dachówkę klasyczną czerwoną, to kolor ten doskonale podkreśla otaczająca dom zieleń. I odwrotnie - zieleń też wydaje się intensywniejsza przy czerwonej dachówce.
    Natomiast brąz daje wrażenie stonowania.
    (A ja sam mam czerwonego Braasa)

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    To witaj w klubie.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    A ja mam brązowego Brasa, więc nie będę się pchać do klubu czerwonych
    My wybraliśmy dachówkę brązową, aby wtopić się w otoczenie, po 4 latach od polożenia wygląda b. dobrze.

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    Opal sluchaj Majki ba najwieksze experience.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ivonesca
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    10.109
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    192

    Domyślnie

    pitbull - ciekawi mnie taka zielona stolarka i do tego podobne tynki, ale chyba bym się nie odważyła...
    jak pisałam mam tez czerwonego Braasa, a do tego będą okna w kolorze 110 110

  9. #9

    Domyślnie

    Ja taż kupiłem czerwonego Braasa - grecką (ech ta cena...), co prawda widziałem ją w katalogu bo przywiozą mi w marcu ale widziałem czerwoną grecką na położoną na dachu u innego gościa i wygląda rewelacyjnie - Pitbull, czym się charakteryzuje to że Majka jest doświadczona (myślałem że to ja jestem doświadczony etapami które już przeszedłem).

  10. #10

    Domyślnie

    Spróbuj opal zobaczyć u sprzedawcy, napewno ma taki pokazowy kawałek dachu, a na nim pewnie kilkuletnie dachówki.
    Sam miałem ten sam problem i skończyło się na podwójnym-S - kolor klasyczny czerwony.
    Mam inny problem - kupiłem kominek wentylacyjny - ale ta dachówka jest plastikowa. Zastanawiam się jak jej kolor będzie wyglądał po kilku latach w porównaniu z dachówkami cementowymi.

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    Majka ma kolor dachu w kolorze brazowym a o takidach chodzilo Opal.
    U sprzedawcow nie masz co patrzyc poniewaz regularnie wymieniaja dachowki na ekspozycji i prawdy sie nie dowiesz. Patrz po domach.
    Czerwona stolarka do czerwonej dachowki nie podoba mi sie, chyba ze wszystkie kosze i obrobki blacharskie sa tez czerwone w kolorze dachowki a tynk stonowany.

  12. #12
    Guest

    Domyślnie

    Dzięki serdeczne
    Po napisaniu postu uprzytomniłam sobie,że przecież kominy są czerwone.Wprawdzie najciemniejsza czerwień,ale czerwień.
    Może to i dobrze.
    Przekonuje mnie to,że podkreślona jest zieleń i otocznie.Przy czym czerwień pomarańczowa jest dla mnie trochę za ostra.Ale pewno nie będzie wyboru.
    Co z tą grecką?Ktoś mi powiedział (w hurtowni więc spoko )że ona jest pokryta warstwą (Lumino zdaje się),ale brakuje jej z kolei czegoś i nie wiadomo jak będzie się zachowywać potem.
    Jak wynika z tekstu Majka jest najbrdziej doświadczona, bo ma swój dach już 4 lata!
    Co do podłóg.Bieda straszna, bo mi się chłop buntuje na budowie i chce odkładać więc o podłogach na serio nie myślę.Ale w części sypialnej wezmę zwykłą mozaikę.A na dół parkiet ułożony w deskę.
    Dechy jako takie są chyba dla nas "za trudne".

    Pozdrawiam

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar kgadzina
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    3.883

    Domyślnie

    Co do podłogi - pomyśl o gąsce.

  14. #14
    Guest

    Domyślnie

    Ale ona nie będzie w domu.

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar kgadzina
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    3.883

    Domyślnie

    Aha, to wracam na tamten wątek.

  16. #16

    Domyślnie

    ho, ho, ho dyskusja samych elit forumowych wywiązała się w tak niepozornym temacie

    Od siebie dodam dla opal, że klinkier kominowy bywa też w odcieniach brązowych. Moim zdaniem najefektowniej wygląda taki z przebarwieniami - zawsze część będzie w odcieniu pasującym do dachu

  17. #17
    Guest

    Domyślnie

    Wiem,że jest brązowy.Ale kominy już wymurowane.
    Myślę o ogrodzeniu cieniowanym (dyskretnie)Ale w ogóle nie wiem czy będzie ogrodzenie. Czy w ogóle coś będzie.

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    a Ja mam dach brązowy , a kominy klinkier burgund ryflowany

  19. #19

    Domyślnie

    a ja mam czerwonego BRAAS-a CELTYCKA na tle lasu i jest najladniejsza dachowka na osiedlu. Jest to opinia sasiadow !!!
    Polecam.

  20. #20
    Guest

    Domyślnie

    Z tego co wiem celtycka jest w kolorze czerwonym i ciemnoczerwonym-jaki masz?
    Ten ciemnoczerwony to taki buraczkowy,a czerwony ceglasty czu stonowany?

    Jak z deklami -czy są w tym kolorze? Czy nie ma różnic w kolorze dachówki i detali?

Strona 1 z 28

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony