dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 28
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 560
  1. #21

    Domyślnie

    Mam normalny czerwony (jak ja kupowalem nie bylo jeszcze innego koloru Celtyckiej). Jest to klasycznie czerwony (wpadajacy w ceglany) kolor.
    Zarowno dekielki, listwy i tasmy przykominowe - sa bardzo ladnie dobrane. Zreszta listwy sa dwustronne. Na jednej stronie jest czerwona a na drugiej brazowa - sprytne.
    Nawet dachowka z kominkiem wentylacyjnym nie rozni sie kolorem (mimo, ze jest platikowa).
    Nie wiem jak teraz - ale w 2001 cena dachowki celtyckiej byla bardzo atrakcyjna.
    Mam buzo elementow drewnianych pomalowanych na ciemny braz.
    Calosc wyglada naprawde swietnie.
    Polecam.

  2. #22

    Domyślnie

    Witam,

    Czy 1.92 za sztukę angobowanej podwójnej "S" to dużo ??

    Pozdrawiam

  3. #23
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jezier
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Korzeniówka
    Posty
    6.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    To niedużo. Wychodzi na to, że dostałeś 33% upustu. Kto tyle daje?

  4. #24

    Domyślnie

    Cementowa angobowana? (myślałam, że tylko ceramiczne są angobowane)
    Cena .....(a łyżka na to) NIEMOŻLIWE!

  5. #25

    Domyślnie braas kto ma?

    czy ktoś żałuje, że ma dachówke Braas? Czy dołożyć do taniej ceramiki czy też kupić droższą blachę? Co o tym myslicie?

  6. #26

    Domyślnie Dachówka Braass

    Ja mam dachówkę Braas,i nie żałuje tej decyzji.Trzeci rok i żadnych kłopotów.Cała gama dodatków użytecznych.Pozdrowienia Wiech.

  7. #27

    Domyślnie

    Ja taz mam Braas-a, ladnie wyglada i bez problemow. Na dachu od grudnia zeszlego roku.

  8. #28

    Domyślnie

    Mam Brassa na dachu od 4 lat i na razie nic się nie dzieje, tylko ładnie wygląda. . Uważaj w trakcie kładzenia, żeby zachowane były zalecane zakłady jednej dachówki na drugą. U mnie "fachowcom" zabrakło gąsiorów i porozsuwali je i pierwotnie już po pierwszym deszczu musieli poprawiać. Kupiłem dodatkowo 4 gąsiory i problem znikł. W dachówkach ceramicznych kanaliku są bardzo dokładne, wyprofilowane jeśli sama dachówka nie przecieka to na łączeniu nie ma prawa. Przy cementowej jest znacznie gorzej. Trzeba uważać aby dachówki na siebie zachodziły i wpaswały się dokładnie w kanały.

  9. #29

    Domyślnie

    Ja mam Braas'a Doppel-S, żadnych problemów przy układaniu. Przeżyła trochę ulew i zawieruch i wszystko jest w porządku.

    Polecam.
    F.

  10. #30

    Domyślnie

    Też mam Braas-a Celtycką. Piękny czerwony (marchewkowy) kolor.
    Ewy rodzice też położyli ta dachówkę. tyle że w kolorze wiśniowym.

  11. #31

    Domyślnie

    mam Brassa i jest ok, ładnie się prezentuje - u mnie Frankfurter,
    wadą dachówki cementowej jest jej kruchość, mam mały spad na garażu i kilka dachówek musiałem już wymienić po nieostrożnym nastąpnięciu,
    pozdr,

  12. #32

    Domyślnie

    Ja mam Frankfurtera ceglastego. Wyglada bardzo ladnie. Ludzie czesto maja problemy, zeby rozroznic go od ceramicznej. Wg. mnie warto.

  13. #33

    Domyślnie braas

    Witajcie,

    jestem na etapie stawiania ścian 1 kondygnacji z BK Żelisławice. Przed zimą zamierzam postawić stan surowy otwarty (bez okien), ale przykryty dachem pokrytym dachówką. Handlowiec ze składu bud. z którym współpracuję poleca mi zdecydowanie dachówki Rupp Ceramika (piękne, twarde, nienasiąkliwe...), ale ja jestem z tych, którzy lubią pofilozofować (pogadać z kim się da) zanim podejmę decyzję.

    Jaka jest przybliżona różnica w cenie np. 1 m2 dachówek Rupp C., a Braasa?

    A co sądzicie o porównaniu Rupp C. do Braasa (efekt na dachu, trwałość, nasiąkliwość, warunki gwarancji?)?

    Z góry dzięki!

  14. #34

    Domyślnie Dachówka cementowa ?

    Witam
    Jestem też na etapie budowy dachu. Zostały mi tylko krokwie i dachówka. Też sie zastanawiałem jaką dachówke wybrać i był moment że chciałem cementową. Tylko jak powiedziałem wujkowi który będzie mi to robił to mało mnie nie zbił i powiedział że tego "..." nie będzie na pewno mi kładł.

    Po pierwsze liczyłem , firmy robiły mi wycenę mam dach około 170 m2 róznica na korzyść Brassa około 2000 zł co przy całej cenie domu jest to mała kwota.
    Po drugie jakość dachówki i trwałość i co się z nią dzieje po latach. Sam się przejechałem po okolicy i jakie wnioski. Zgadzam się że dach do 10 lat prawie każdy wygląda ładnie a co po tym okresie ? Widziałem kilka dachów z dachówki cementowej i ręce mi opadły domy w miarę nowe widać po elewacjach a dachy tragiczne(wygląd i estetyka). Rozmawiałem z ludzmi którzy maja dachówki ceramiczne i generalnie są zadowoleni ale drugi raz by takiej dachówki nie położyli. Co do gwarancji na cementowe chyba jest 15 lat a ceramiczna 30 lat
    pozdrawiam
    Waldi

  15. #35

    Domyślnie

    WAYlander:
    Mysilsz sie. Na cementowa dachowke gwarancja tez jest na 30 lat.
    Jesli chodzi o roznice w cenie to tez sie mylisz, ale w tej chwili jestem daleko, wiec tylko polece Ci powtorna wycene. Gdy ja liczylem, bylo to rok temu, dach dwuspadowy ok 200 m kw., roznica byla znaczna.
    Nie wiem w jakiej okolicy mieszkasz, ale jesli chodzi o wyglad, to niewiele sie to rozni. A mchem porosnie kazda. Uzytecznosc jest dokladnie taka sama. I ta i ta chroni dom przed deszczem i innymi opadami atmosferycznymi.
    Pozdrawiam
    Dodam, ze nie jestem handlowcem, wiec nie mam interesu w promowaniu Braasa czy jakiejkolwiek innej firmy produkujacej dachowki cementowe.

  16. #36

    Domyślnie Re: braas kto ma?

    Cytat Napisał PitDob
    czy ktoś żałuje, że ma dachówke Braas? Czy dołożyć do taniej ceramiki czy też kupić droższą blachę? Co o tym myslicie?
    Witam

    Od niedawna jestem posiadaczem całości sytemu braasa jeśli chodzi o dach. Dom D12a z muratora. Ponad 300 netrów dachu (grecka) do tego okna firmowane przez braasa i orynnowanie. Przekonał mnie do tego wykonawca - nie miał w tym interesu bo materialy załatwialem sam i jestem bardzo zadowolony. Podstawa to moim zdaniem odpowiedni wykonawca i odpowiednio wykonana wentylacja dachu - do tego braas przy zakupie całości systemu daje możliwość dość dużyw rabatów co w efekcie mnie kosztowało mniej niż przeciętnej jakości blacha matowa a do tego ubezpieczenie z ich strony na okres roku na 100 tyś złotych.

    Ale wracając do samej dachówki - moim zdaniem bardzo ok!

    Pozdrawiam

    Michał

  17. #37

    Domyślnie

    Ja również od 2 m-cy mam na dachu Braasa - grecką w kolorze czarnym i rzeczywiście wygląda bardzo ładnie. Poza tym Braas ma bardzo fajne akcesoria, np dachówkę antenową, czy kominki wentylacyjne. Montuje się to dosłownie w kilka minut. Blacha pod tym względem niech się schowa......

  18. #38

    Domyślnie

    Jaka jest przybliżona różnica w cenie np. 1 m2 dachówek Rupp C., a Braasa?

    A co sądzicie o porównaniu Rupp C. do Braasa (efekt na dachu, trwałość, nasiąkliwość, warunki gwarancji?)?

    Z góry dzięki!

  19. #39
    dziobek
    Guest
    dziobek

    Domyślnie DLACZEGO BRAAS????????

    DLACZEGO W KÓŁKO BRAAS?? Nie ma innych dachówek cementowych na rynku??

  20. #40
    Guest

    Domyślnie

    Jak to nie ma? Ja mam UNIBET.

Strona 2 z 28

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony