dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 28
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 560
  1. #61

    Domyślnie

    Nie mam większych zastrzeżeń do GRECKIEJ Braasa.
    Zbychu,rzeczywiście odstaje tam, gdzie odstaje od normy robota dekarza.
    pozdr.
    cele budzą szacunek

  2. #62

    Domyślnie

    również położyłęm (właśnie kończę) Braasa celycką czerwoną. Przed zakupem oglądałem różne dachy:
    - znajomym na IBF po 8 latach firma wymieniała kilkadziesiąt sztuk dachówki, bo były odpryski
    - Unibet mojego ojca - też po 8 latach wyblakł
    .....
    więc zaryzykowałem z Braas'em - z daleka wygląda ok, przy bliższych oględzinach każda dachówka ma jakieś niedociągnięcia, Braas także
    buduję własnymi siłami D06a

  3. #63
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    eres

    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    9

    Domyślnie braas w białe kropki ???

    Dzisiaj dotarła do mnie dostawa dachówki braas / celtycka - brąz - lumino /. RozładowanoHDS, dostawa bezpośrednio z Opola. I co ? Wielkie kuku !!! Po rozpakowaniu dachówek szczytowych niemalże na każdej przetarcia punktowe / białawy kolor / średnicy ok.0,5cm. Jestem w szoku i totalnie zdezorientowany. Dekarze twierdzą, że to wina zbyt wczesnego pakowania po szybkiej produkcji. Jutro mój telefon chyba będzie gorący. CZY KTOŚ Z SZANOWNYCH KOLEGÓW MIAŁ PODOBNE PERYPETIE ???
    Czy moja wstępna panika jest uzasadniona ??? Może po ułożeniu, po kilku deszczowych dniach owe białawe przetarcia znikną ???

    Pozdrawiam
    eres

  4. #64

    Domyślnie

    eres
    ja nie w temacie ale za ile dostałeś celtycką?

  5. #65
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    eres

    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    9

    Domyślnie

    Firma zaopatruje mnie kompleks od roku.
    Braas podstawowa -17%.
    Braas kształtowa - 12%.
    Ale to chyba nie jest "mistrzostwo świata".

    eres

  6. #66

    Domyślnie

    Ja dostałam 20% na całość ale na podwójne S

  7. #67

    Domyślnie

    A może to tylko białawy nalot. Wiem, że trafia sie często partia lekko zabarwionych płytek (jakby wapnem) ale schodzi po paru miesiacach od warunków atmosferycznych - deszczu?
    Quis penis aquam turbant!!!

  8. #68

    Domyślnie

    Jak się skończyła to biała przygoda ? mamy za 3 tygodnie zamawiać dachówke czerwoną celtycką Brass , napisz prosze co się dzieje z tym nalotem

  9. #69

    Domyślnie

    ori_noko
    a zamówiłaś już? I z jakim Vat-em?
    Bo mam dobrą hurtownie jakby co.

  10. #70

    Domyślnie

    Nie zamówiłam jeszcze daj hurtownię prosze na priva, bo bardzo się szarpię z tymi dachówkami. Znalazłam blisko siebie dobre ceny ale na Nelskampa, jednak ....
    Vat-em się już nie mam siły przejmować. Gość przede mną dziś kupował dachówkę a działki jeszcze nie ma

  11. #71

    Domyślnie

    poszło na priv.

  12. #72

    Domyślnie

    Spoko ten białyt nalot zajdzie po paru miesiacach od deszczu.
    Quis penis aquam turbant!!!

  13. #73

    Domyślnie

    Spoko ten białyt nalot zajdzie po paru miesiacach od deszczu.
    Quis penis aquam turbant!!!

  14. #74
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    eres

    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    9

    Domyślnie

    Dachówka już leży !
    Gdybym miał wybierać jeszcze raz nie wybrałbym braasa.
    Widziałem układany w tym samym czasie Euronit.
    Według mnie jest zdecydowanie lepszej jakości.

    Całe zamieszanie wyglądało mniej więcej tak:

    Następnego dnia po dostawie dachówki ściągnąłem przedstawiciela braasa. Popatrzył na dachówki i stwierdził, że to normalne - w czasie transportu dachówki maja prawo lekko ocierać się o siebie i stąd otarcia. Wedłu niego oraz bliżej nieokreślonej normy nawet pęknięcia dachówki są dopuszczalne ( hi,hi ... ). Zapewnił oraz dał słowną gwarancję, że po ułożeniu oraz kilku ulewach dach będzie wyglądał bez zarzutu ( byłem rozbawiony do granic ).
    Przystałem na te zapewnienia pod presją braku czasu oraz zniecierpliwionej ekipy.
    Po ułożeniu dach rzeczywiście z dołu nie wygląda źle poza gąsiorami z wyraźnymi bocznymi przetarciami. Natomiast dach widziany z góry pozostawia póki co wiele do życzenia. Czekam na opady. W ciagu miesiąca spotkam się jeszcze raz z przedstawicielem braasa.

    Tragedii oczywiście nie ma, ale proponuję sprawdzać dostawę szczególnie w gąsiorach oraz dachówkach krawędziowych.
    A BAJKI O DOBREJ JAKOŚCI BRAASA POTWIERDZAĆ NA PLACU BUDOWY.

    Pozdrawiam
    eres

  15. #75
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Paty
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    2.969

    Domyślnie

    Mam położonego Brassa na dachu od jesieni tamtego roku. Celtycka - ciemny brąz.
    Nie miałam żadnych problemów z plamami. Delikatny białawy nalot dał się zetrzeć palcem.
    Jeżeli kolor nie jest przetarty do "gołego" cementu to być może to tylko jakiś chwilowy nalot.
    Brassem kryję już drugi dom i nie było żadnych problemów. Myślę , że wszystko zależy od hurtownika - sprzedawcy.( czy chętny do wymiany - mój w każdym razie był)
    Pozdrawiam Paty.

  16. #76

    Domyślnie

    Podczas ostatnich targów MuratorExpo w W-wie na Torwarze, przeprowadzany był pokaz układania dachówki BRAAS. Przedstawiciel firmy tłumaczył, że białe zatarcia na dachówkach, wynikaja z ocierania się dachówek o siebie podczas transportu - jest to cement, który można albo zetrzeć palcem, albo wypłucze go deszcz. Ponieważ dachówki barwione są w masie nawet głębokie zatarcia nie będą widoczne. Obawiam się tylko o powłokę Lumino, która z pewnością będzie uszkodzona w miejscach zatarć. Na pocieszenie potencjalnym klientom, pan z Braas'a powiedział, że firma pracuje nad koncepcja powlekania dachówek od dołu (tylko na potrzeby zaniepokojonych klientów) warstwo chyba silikonu, czy czegoś w tym rodzaju, co wyeliminuje uszkodzenia podczas transportu.

  17. #77

    Domyślnie

    u mnie też były białe plamy, ale wynikały z tego, że dachówki poprzyklejały sie do siebie na palecie. Według mnie wynikało to albo z tego, że powłoka nie była jeszcze sucha, albo z tego, że akurat trochę przymroziło (był to styczeń). Teraz po paru miesiącach z dołu nie widać żadnych odbarwień.
    buduję własnymi siłami D06a

  18. #78

    Domyślnie cena braas celtycka

    czy cena za braas celtycką 2,15 pln/szt. netto za dachówkę podstawową jest dobra czy można taniej?

  19. #79

    Domyślnie

    Jest bardzo dobra.
    Ja płaciłemw kwietniu 2 zł netto ale było to jeszcze przed 22 % vat-em oraz podwyżką jaką w międzyczasie wprowadził Brass.
    pzdr.

  20. #80
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar inż. Mamoń
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    9.780
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    95

    Domyślnie Re: cena braas celtycka

    Cytat Napisał sidney
    czy cena za braas celtycką 2,15 pln/szt. netto za dachówkę podstawową jest dobra czy można taniej?
    Dzięki namiarowi podanemu przez "ryby" wpadłęm na trop celtyckiej po 2,08 netto !!! Niestety jest to w Poznaniu, a nie w Warszawie. Tak na marginesie to celtycka byłaby całkiem niezła, ale nie ma dobrych kolorów. Kolor naturalny jako żywo przypomina marchewkę

Strona 4 z 28

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony