dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 44 z 45
Pokaż wyniki od 861 do 880 z 883
  1. #861

    Domyślnie

    Cytat Napisał Brass Zobacz post
    Nie zrozumieliśmy się. Skrzydło otwierane po prawej stronie okna, ale otwierane na lewo "na część stałą - FIX-a".
    Aaaaaaaa! No przyszło mi to nawet dziś do głowy, ale nie widziałem nigdzie takiego rozwiązania. To mówisz da się zrobić... A może wiesz czy w razie draki takie skrzydło da się "przekuć" na otwierane na kuchnie (nie drożej jak wymiana całości "zestawu" na nowy)? Takie drzwi to potrafią się otworzyć bardziej jak 90°? Pozdrawiam!

  2. #862

    Domyślnie

    Da się to przekuć, ale są małe ale. Pozostaną otwory na ramie i na skrzydle. Ale te otwory da się bardzo ładnie zaślepić, zamaskować, będą prawie niewidoczne, jeśli zrobi się to dobrze i w odpowiednimi materiałami. W balkonie o wysokości ok. 2200-2300 nie ma problemu, że nagle klamka wyjdzie za nisko lub za wysoko (klamka do dołu okna jest zazwyczaj na wysokości ok. 110 cm (przy przekuwaniu z lewego na prawe skrzydło trzeba odwrócić do góry nogami lub wykonać nowe).

    Takie skrzydło będzie ci się otwierać nawet do 180 stopni, pod warunkiem, że wypoczynek nie będzie go blokował.
    W teorii praktyka powinna się zgadzać z teorią, w praktyce tak nie jest.

    Dziennik budowy:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...10#post4757510
    SILKA 24 + 20 cm Styro 0,040; Dach: folia Alum'X + 24 cm wełny ISOLIGHT + deskowanie i papa + Sun'X + ceramika SIRIUS 13 Rupp; Okna Salamander SL szyby u = 0,5; drzwi K&P + KMT; ogrzewanie podłogowe + wylewki anhydrytowe.

  3. #863
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    krasia1

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-515
    Posty
    16

    Domyślnie

    Może jednak ktoś pomoże? bardzo ładnie proszę


    Cytat Napisał krasia1 Zobacz post
    Witam,

    przede mną wyzwanie - użądzić salon z aneksem kuchennym. Problem jest następujący - mieszkanie jest na poddaszu, a więc ze skosami, ścianka kolankowa ok. 75 cm, nachylenie pod kątem 45 stopni.
    Powierzchnia użytkowa ok. 29 m2; 4,80 x 7,12 m.
    Załącznik 143549

    Aneks kuchenny w kształcie litery L, ścianka pomiędzy aneksem a pokojem dziennym zostanie wyburzona - myślałam, żeby postawić tam stół jadalniany rozkładany. Niestety nie mogę przysunąć go całkowicie do ściany ze względu na ten skos.

    Początkowo planowałam zrobić ściankę TV na tej ścianie, która łączy się z łazienką (dł. ok. 3,72 m), a narożnik (2,5 x 1,6), który posiadam, ustawić na środku - tyłem do kuchni. Jednakże wydaje mi się, że zagracę w ten sposób pokój i brak będzie przestrzeni. Macie jakieś propozycje? Jeżeli trzeba będzie, to kupię nową kanapę.

  4. #864
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    miromiro

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    10

    Domyślnie

    Witam. Może ktoś podpowie czym upiększyć ten salon??? za podpowiedzi z góry dziękuje Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2014-02-18 11.18.07.jpg
Wyświetleń:	246
Rozmiar:	89,3 KB
ID:	243861Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2014-02-18 11.18.32.jpg
Wyświetleń:	195
Rozmiar:	86,3 KB
ID:	243862Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2014-02-18 11.18.51.jpg
Wyświetleń:	196
Rozmiar:	88,0 KB
ID:	243863Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2014-02-18 11.19.34.jpg
Wyświetleń:	173
Rozmiar:	89,5 KB
ID:	243864

  5. #865

    Domyślnie

    mi brakuje dywanu w okolicach stolika i bukietu tulipanów. i poduszek na kanapie - jasnych oraz w jakimś kolorze. bo strasznie zimny ten salon wyszedł. wszystko utrzymane w raczej przytulnej kolorystyce, ale nie mam poczucia, że chciałabym tam usiąść. wydaje mi się bardzo bezpłciowy, tak trochę jak poczekalnia, choć ogólnie jest ładnie (poza dziwną konstrukcją g-k za tv. takie rzeczy nie są wg mnie ładne)
    na wzorzystej tapecie pewnie powiesiłabym lustro w lustrzanej ramie - nie do końca rozumiem ideę takiego ozdobnika, bo on uczynił ścianę bezużyteczną. ścianka aż się prosi o jakiś obraz, ale one wymagają jednolitego tła (stąd sugestia by to nieco przykryć lustrem).
    poga-duś-ki
    (od 33 podstrony - akcja przedpokój. za wszelką pomoc będę ogromnie zobowiązana)
    -----
    Już mieszkam i w tzw. międzyczasie walczę z meblowaniem, urządzaniem i wiecznie za małą liczbą zer na koncie, którą mogłabym przeznaczyć na ten cel


  6. #866

    Domyślnie

    Zupełnie się zgadzam z Duś,tapeta pass.........
    Pokaż drugą stronę salonu ze stołem.

  7. #867
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Duś - tapeta jest właśnie tym obrazem na ścianie.


    Ja bym odwróciła kanapę, bo teraz siedzi się tyłem do widoku z okna a przodem do tej ściany z tapetą.

    upiększyć można np. stawiając w plecach kanapy konsolkę z dużą lampą stołową. Albo przynajmniej gdzieś lampę stojącą, podłogową, bo teraz na tej kanapie nawet posiedzieć z gazetą wieczorem nie jest wygodnie.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 19-02-2014 o 16:10

  8. #868
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    miromiro

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał duś Zobacz post
    mi brakuje dywanu w okolicach stolika i bukietu tulipanów. i poduszek na kanapie - jasnych oraz w jakimś kolorze. bo strasznie zimny ten salon wyszedł. wszystko utrzymane w raczej przytulnej kolorystyce, ale nie mam poczucia, że chciałabym tam usiąść. wydaje mi się bardzo bezpłciowy, tak trochę jak poczekalnia, choć ogólnie jest ładnie (poza dziwną konstrukcją g-k za tv. takie rzeczy nie są wg mnie ładne)
    na wzorzystej tapecie pewnie powiesiłabym lustro w lustrzanej ramie - nie do końca rozumiem ideę takiego ozdobnika, bo on uczynił ścianę bezużyteczną. ścianka aż się prosi o jakiś obraz, ale one wymagają jednolitego tła (stąd sugestia by to nieco przykryć lustrem).
    no właśnie czegoś mi tu brakuje....tapeta ma służyć właśnie za ozdobnik a po prawej jej stronie myślałem o jakimś ciekawym zegarze. Dywanik owszem doda trochę ciepła Jeśli chodzi o kolory to właśnie takie bardzo lubię a ścianka za tv fajnie wygląda wieczorem,jest delikatnie podświetlona taśmą ledową za tą jaśniejszą krawędzią a ta brązowa wystająca po prawej jest w powietrzu co daje fajny efekt.

  9. #869
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie


  10. #870

    Domyślnie

    super to wygląda z tą konsolą
    a jak odwróci się narożnik to będzie niewygodnie pewnie w przejściu
    tak jak na tym obrazku jest całkiem fajnie
    konsola, a może lampa dodała tego, czego brakowało...

    na tapetowej ścianie faktycznie mogłoby być duże lustro ( Ikea ma wielkie w srebrnej prostej ramie)
    fajnie by się w nim odbijały te tulipany na stoliku

    ja bym jeszcze wymieniła lampę/kinkiet na coś bardziej eleganckiego ... ale mi z tym pomysłem musicie wybaczyć, bo ostatnie dni spędziłam na oglądaniu tylko lamp i fiksacja mi jeszcze została

  11. #871

    Domyślnie

    lampę główną też bym zmieniła na coś bardziej bajeranckiego (kinkiet mi się średnio podoba, ale na tej tapecie go nie widać i póki catti o nim nie wspomniała, nie zwróciłam na niego uwagi), a o konsolka na plecach kanapy - super, o ile masz na to miejsce.

    domyślam się, że tapeta miała być ozdobnikiem tego wnętrza. moim zdaniem wyszło okropnie przytłaczająco. obraz widzący na ścianie przykuwa uwagę a tu mam wielka "plamę", którą ciężko ogarnąć wzrokiem. sama tapeta jest ładna, ale to wszystko razem - nie gra mi po prostu.
    zegar na tym tle byłby okej, ale to również zależy, o czym myślisz.
    zegara w typie "same wskazówki" na tych wzorach nie będzie widać. podobnie zegara niewielkiego. jeśli tarcza miłaby być duża i jasna - osiągasz podobny efekt, jak z proponowanym przeze mnie lustrem.
    poga-duś-ki
    (od 33 podstrony - akcja przedpokój. za wszelką pomoc będę ogromnie zobowiązana)
    -----
    Już mieszkam i w tzw. międzyczasie walczę z meblowaniem, urządzaniem i wiecznie za małą liczbą zer na koncie, którą mogłabym przeznaczyć na ten cel


  12. #872
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    miromiro

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Catti Zobacz post
    super to wygląda z tą konsolą
    a jak odwróci się narożnik to będzie niewygodnie pewnie w przejściu
    tak jak na tym obrazku jest całkiem fajnie
    konsola, a może lampa dodała tego, czego brakowało...

    na tapetowej ścianie faktycznie mogłoby być duże lustro ( Ikea ma wielkie w srebrnej prostej ramie)
    fajnie by się w nim odbijały te tulipany na stoliku

    ja bym jeszcze wymieniła lampę/kinkiet na coś bardziej eleganckiego ... ale mi z tym pomysłem musicie wybaczyć, bo ostatnie dni spędziłam na oglądaniu tylko lamp i fiksacja mi jeszcze została
    narożnika nie mogę odwrócić ponieważ wejście będzie niewygodne, pomysł z mebelkiem fajny za co dziękuję miejsca jest dużo,salon łączy się z jadalnią i w sumie ma 12m długości ale za to całość przypomina wagon kolejowy bo szerokość to 4,5m Jeśli chodzi o lampy przyznam że wybór był dyktowany również ceną.Fundusz remontowy mocno się skurczył może podrzucicie jakiś pomysł dotyczący lamp bez cenowego szaleństwa...???

  13. #873

    Domyślnie

    kinkiet widziałabym taki świecący góra/dół... całkiem prosty
    a lampa?? matko! miliony są w sklepach
    trudno wyczuć, co ci się podoba...
    po prostu bardziej okazała niż ta co jest

  14. #874

    Domyślnie

    Witam. A jakie ławy do salonu byście polecali? Czy takie ławy do salonu będą ok?
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 03-01-2021 o 18:09

  15. #875
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Pasujące do stylu wnętrza.

    Szykujesz sobie bazę pod spam reklamowy?

  16. #876
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    maroch84

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-079
    Posty
    35

    Domyślnie

    Czesc wszystkim.
    Kupiliśmy wymarzone mieszkanie, za kilka miesięcy otrzymamy klucze i zaczniemy urządzać.
    Mam do Was prośbę o inspiracje, zawsze na tym forum można liczyć na super pomysły, na które sami nie wpadlibyśmy.
    Macie pomysł jak urzadzic/ustawić meble w pokoju z aneksem?
    Zastanawiamy się czy kuchnia na całej ścianie, czy np w 3/4 długości a dalej stol? Kanapa w kształcie litery U czy może zmieszczą się 2 mniejsze i pomiędzy nimi stolik?.
    Będę wdzięczny za wszelkie inspiracje


    ATTACH=CONFIG]448671[/ATTACH]
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_20200927-133438_Office.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	95,2 KB
ID:	448671  

  17. #877
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Wejście do salonu bardziej otwarte. Na wprost drzwi wejściowych ładna konsola z obrazem lub lustrem
    W kuchni we wnęce wydzielona spiżarka. Kuchnia od salonu oddzielona barkiem głębokości 40 cm.
    W salonie albo narożnik jak na rysunku, albo kanapa i dwa fotele
    Nieco zmieniona łazienka



    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 29-09-2020 o 11:31

  18. #878

    Domyślnie

    Hmm, musisz się zastanowić, czego brakuje ci w mieszkaniu. Może okazać się, że ta wolna przestrzeń będzie dobra np. na domowe biuro?
    REKLAMA NA FORUM JEST PŁATNA

  19. #879
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    maroch84

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-079
    Posty
    35

    Domyślnie

    Dziekuje wiedziałem, że na Elfir mozna zawsze liczyc
    W ogóle nie pomyśleliśmy, żeby zrobić spiżarkę w kuchni - super pomysł.
    To samo z barkiem oddzielającym kuchnie od salonu.

    Z lazienka tez zastanawialiśmy się nad taka zmiana i zabudowaniem pralki, tylko wtedy nie wiemy gdzie kaloryfer, nie chcemy na ścianie gdzie zlew i lustro.

  20. #880
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Na ścianie między sedesem a pralką.

Strona 44 z 45

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony