dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    Domyślnie Duży problem z wylewką

    Zerwałem w jednym pokoju (22m2) całą wylewkę na stropie pomiędzy piwnicą a pierwszą kondygnacją. Zrobiłem to bo od ściany do środka pokoju na odcinku 2m były 4 cm spadku. Chcę to teraz wyrównać nową wylewką. Pojawił się jednak wielki problem. W najgrubszych miejscach byłoby 14cm wylewki. Pod poprzednią wylewką były grubo wysypane trociny i miała ona grubość 6,7cm. Boję się, że tych 14cm strop może nie wytrzymać. Jest jakiś sposób na zmniejszenie grubości wylewki? Nie mogę chyba położyć styropianu bo mam już podklejone 5cm pod stropem w piwnicy.

  2. #2

    Domyślnie

    Jak obawiasz się o strop połóż styropian, jak nie chcesz styropianu to, kup zwykły granulat styropianowy, lub mielony styropian bo jest tańszy i dodaj do niego piasku i cementu będziesz wtedy miał lekką i ciepłą wylewkę, jak taka wylewkę robiłem u siebie.

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    antech

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Białystok
    Posty
    553

    Domyślnie

    styropian , keramzyt

  4. #4

    Domyślnie

    A moglibyście doradzić jak zrobić mieszankę na wylewkę z użyciem mielonego styropianu lub granulatu? Jakie proporcje piasek, cement, styropian? A jak z kolei ułożyć na stropie ten keramzyt?
    Ostatnio edytowane przez VATC ; 28-05-2011 o 11:26

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    antech

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Białystok
    Posty
    553

    Domyślnie

    keramzyt zrób z niego beton z małą ilością piasku i cement daje bardzo lekki beton. Kiedyś widziałem jak gosciu styropian łamany wwalał poprostu do betoniarki z zaprawą i mieszał a potem to ukladał, trzeba tylko gęstą konsystencję utrzymać bo jak nie to styropian wypłynie na wierzch..bladyy78 jak robił to powie ci dokładnie jakie proporcje

  6. #6
    zibik_eng
    Guest
    zibik_eng

    Domyślnie

    Lej beton z kulkami ołowianymi... co tam 14 cm - wylej od razu 30 cm

    Bez wykonania sprawdzających obliczeń wytrzymałościowych nie ma znaczenia co tam wylejesz i tak sie moze zawalic...

  7. #7

    Domyślnie

    Wiec proporcje już podaje wszystko w zależności od tego jak mocna ma być wylewka, pierwsza wersja 1-4 (cement-granulat) i na tym wszystkim robimy jeszcze 2 cm wylewki z samego cementu i piasku, tej wersji nie polecam bo za dużo roboty . A bez tej wylewki górnej po prostu podłoga będzie się kruszyła.

    Robiłem również 1-3 ( cement - granulat , lub mielony styropian) wylewka wychodzi mocna i jest lekka tylko troszkę dużo idzie cementu

    Moim zdaniem najlepsza jest 1-1-3( cement - osty piasek - mielony styropian, lub granulat styropianowy) ta wersja wylewki jest najmocniejsza i wychodzi najtaniej z tych 3 wersji, jest jednak najcięższa.

  8. #8

    Domyślnie

    Zapomniałem dodać konsystencja wylewki ma być gęsta, prawie półsucha. Takie wylewki jak ja podaje robi się również na stropach drewnianych wiec spokojnie u siebie możesz je zastosować nic się nie zawali.

  9. #9
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    antech

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Białystok
    Posty
    553

    Domyślnie

    może poprostu połóz styropian? Bo sygerowałeś że skoro masz w piwnicy to niedasz na podłogę, możesz dać też na podłogę , miałes tam trociny a teraz bedziesz miał styropian

  10. #10

    Domyślnie

    Podjęte zostały pierwsze kroki. W piwnicy na środku pod stropem stanął słupek z bloczków fundamentowych. Teraz już raczej dalsze siadanie lub nawet zawalenie nie powinno wystąpić. Chyba jednak położę styropian bo to najprostsze i najszybsze rozwiązanie. Tylko czy nie zalęgnie się pod nim grzyb?

  11. #11
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    antech

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Białystok
    Posty
    553

    Domyślnie

    a jaki to jest strop? Taki na belkach stalowych, czy zbrojony normalnie? A wystepowało osiadanie? Podpierając punktowo możesz spowodować pekanie stropu od strony mieszkania, niebedziesz tego widział pod posadzka ale to zwiekszy przechodzenie wilgoci.
    Jaki wymiar ma ten strop?

  12. #12

    Domyślnie

    Normalnie zbrojony. Wymiar to 5,3x4m. Siadł dosyć mocno. To dom po teściach i z tego co się dowiadywałem to za wcześnie wyjęto stemple. Osiedle identycznych domków i większość budowała korzystając z tych samych materiałów. Sąsiad ponaglał sąsiada i chyba wszyscy mają takie stropy Na środku jest około 5cm niżej niż przy ścianach. I jest już lekko popękany co uwidoczniło się po zerwaniu wylewki. A kładąc folię zmniejszę przenikanie wilgoci?



    Ostatnio edytowane przez VATC ; 28-05-2011 o 19:57

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony