dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 8
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 142
  1. #21

    Domyślnie Re: posadzka

    Cytat Napisał Lukins
    Cytat Napisał janzar
    gdyż
    styropian ma tzw stopień ugięcia dokładnia do 10 % ,dlatego też wg nowych norm ktore wkrótce wejdą styropian bedzie oznaczany w nastepujący sposób np. 33/30 27/25 22/20 co oznacza przed i po wbudowaniu pod jastrych
    z wyrazami szacunku dla wszystkich budujących

    hmmm, brzmi logicznie,
    ale

    (5 cm - 0,5 cm [10%]) + (5 cm - 0,5 cm [10%]) < (10 cm - 1 cm [10%])?

    Czyli dwa "steropiany" (jak niektórzy usiłuja pisać) ugną się więcej niż jeden o podwójnej grubości?
    mi też się właśnie tak wydaje. dodatkowo przy tym sposobie układania możliwośc wystąpienia mostków termicznych zredukowano praktycznie do zera... prosiłbym "janzar'a" o bardziej szczegółowe opisanie jego punktu widzenia.
    kastel

  2. #22
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar janzar
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    ŚWIDNICA
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    719

    Domyślnie

    mi też się właśnie tak wydaje. dodatkowo przy tym sposobie układania możliwośc wystąpienia mostków termicznych zredukowano praktycznie do zera... prosiłbym "janzar'a" o bardziej szczegółowe opisanie jego punktu widzenia.

    ok sposób układania dwóch warstw jest jaknajbardziej zalecany idac dalej lepiej jest położyż dwie warstwy piątki (5) niż jedną dziesiatkę ( 10 ), gdyż w pierszej warstwie ukryjemy ewentualne rury grzewcze,centralny odkurzacz,kable elektryczne itp a druga warstwa jest już bez zbednych przycieć
    oczywiście mowa jest o dwóch nie o trzech warswach styropianu
    nadmieniam że nie ja jestem autorem tych zaleceń ale w swojej działalności korzystam z doswiadczenia własnego oraz szeroko pojetej nauki
    janzar
    tanio rzadko znaczy dobrze ,dlatego nie raz trzeba zapłacić dwa razy

  3. #23

    Domyślnie

    Dobrze dobrze janzarze, nikt nie zarzuca ci matołectwa, jedynie chcielibyśmy wiedzieć - dlaczego? Bo ja na ten przykład miałem tylko 2+3 cm i musiałem coś dołożyć, więc dołożyem. Nie słyszałem jedynie, że tak nie wolno. Więcej, montażyści ogrzewania nie pisnęli ani słówka, mimo, że mieli więcej roboty, a montują takie sprawy profesjonalnie. Dlatego teraz, chciałbym usłyszeć - dlaczego. Każde doświadczenie ważne.

  4. #24
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar janzar
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    ŚWIDNICA
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    719

    Domyślnie

    Dobrze dobrze janzarze, nikt nie zarzuca ci matołectwa, jedynie chcielibyśmy wiedzieć - dlaczego? Bo ja na ten przykład miałem tylko 2+3 cm i musiałem coś dołożyć, więc dołożyem. Nie słyszałem jedynie, że tak nie wolno. Więcej, montażyści ogrzewania nie pisnęli ani słówka, mimo, że mieli więcej roboty, a montują takie sprawy profesjonalnie. Dlatego teraz, chciałbym usłyszeć - dlaczego. Każde doświadczenie ważne.

    co do montarzystów ogrzewania to inna bajka w swojej praktyce spotkałem się ,ze stwierdzeniami na pytanie np. skad wiedza ile ma byc styropianu,lub gdzie jest punkt zrowy czyli odniesienia lub dlaczego nie ma pod spodem izolacji stwierdzenie było takie, że to ich nie obchodzi no tak ale mnie obchodzi bo każdy niepotrzebnie gruby cm betonu to niepotrzebny wydatek inwestorów na ktorych mi zależy w moim terenie
    to oni płacą za błędy poprzednich wykonawców

    janzar
    tanio rzadko znaczy dobrze ,dlatego nie raz trzeba zapłacić dwa razy

  5. #25

    Domyślnie

    Ja dałem 10+5 +10 razem 25 .Chodziło mi po głowie zasypać keramzytem ,ale za dużo chcieli .Znalazłen producenta steropianu ,który produkował go z odpadów i jest bardzo twardy .Czytając te posty zaczynam się bać ,czy słusznie.Adam

  6. #26

    Domyślnie

    25 cm na gruncie? Megawypas. Pierwszy raz widzę taką warstwę. Ja się chowamz moją 7.

  7. #27

    Domyślnie

    Musiałem tak zrobić ze względów technologicznych ja bym sam tyle nie dawał.Mam ławy i płytę zbrojoną jak deka z wypuszczonym zbrojeniem z 3 stron do deki na poziomie 0 i całośc zazbrojona . Od południa ze wględu na bardzo duży skos wyszedł balkon wzdłuż domu i ten balkon podniósł ławę z jednej strony o 25cm i to mi zrobiło dziurę ,którą musiałem zapełnić .Kupiłem bardzo twardy styropian po 80 złm3 i wyłożyłem całą przyziemie ,gdzie powstało piękne mieszkanko .Jaka to skarpa widać na zdjęciu.

  8. #28

    Domyślnie

    Tak sobie myślę (po przeczytaniu tych wszystkich postów oraz biorąc pod uwagę moje, opisane wyżej, możliwości tj. 15 - 17 cm miejsca), że dam styropian 5-6 cm na niego 3 cm z folią aluminiową, na to rury oraz 5cm jastrychu. Na to kafelki. CO WY NA TO? Będzie oki???

  9. #29

  10. #30
    Guest

    Domyślnie

    Ja mam 8 styropian i 6 wyylewka - chyba jest dobrze, choć jeszcze nie mieszkam.

  11. #31

    Domyślnie

    Ja mam 10cm styropian i 6cm wylewki.

  12. #32
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał kocza
    Tak sobie myślę (po przeczytaniu tych wszystkich postów oraz biorąc pod uwagę moje, opisane wyżej, możliwości tj. 15 - 17 cm miejsca), że dam styropian 5-6 cm na niego 3 cm z folią aluminiową, na to rury oraz 5cm jastrychu. Na to kafelki. CO WY NA TO? Będzie oki???
    zazbrój jastrych, tzn. daj siatkę z drutu 3mm o oczkach 10-15 cm
    lub włókanami. Do tego dobry plastyfikator.


    Cz.

  13. #33

    Domyślnie

    Dzięki serdeczne.

  14. #34

    Domyślnie

    Czy można kupić sama folie aluminiowa aby mozna polozyc na styropianie pod ogrzewanie podlogowe?
    Pytam dlatego ze mam juz styropian kupiony na podloge 2*4 cm i nie mam juz miejsca na dotatkowy styropian z folia.
    Jezeli mozna to ile cos takiego kosztuje??

    I jeszcze jaki plastyfikator polecacie do wylewek?
    Czy taki plastyfikator dodaje sie tylko do wylewki gdzie jest ogzrewanie podlogowe czy do pozostalych tez??

  15. #35

    Domyślnie

    Jasne, że można i podobno tak lepiej bo ten styropian z folią jest strasznie drogi.

  16. #36

    Domyślnie

    Mój sąsiad twierdzi, że ma u siebie bardzo cienką wylewkę (3 cm czy coś) na podłogówce, a na tym jest terakota. Jest to pono jakaś specjalna technologia zapewniająca elastyczność wylewki, daje się jakieś maty - nie wiem jak się nazywa, ale postaram się dopytać, jeśli sąsiad sam pamięta - sprawa jest kosztowana, ale mniejsza grubość to nie tylko niższa podłoga, także mniejsza bezwładność cieplna warstwy grzewczej
    Tomasz M.

  17. #37
    Guest

    Domyślnie

    z tego co wiem to ta firma posiada taki system.
    filozofia tkwi w specjalnej macie, którą układa się na górę jastrychu.
    mata ta nie przenosi naprężeń a tym samym nie pękają kafle itd.

    Zalety główne są dwie :
    1. mniejsza grubość, mniej miejsca, mniejsze koszty,
    2. mniejsza bezwładność,

    ale sam system jest cho....... drogi.

    Szczegółów nie znam, gdyż zdecydowałem się na inny system.

    http://www.sochala.finn.pl/1100.htm

    Cz.

  18. #38

    Domyślnie

    Szczegółów nie znam, gdyż zdecydowałem się na inny system.

    TO ZNACZY ???

  19. #39
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał kocza
    Szczegółów nie znam, gdyż zdecydowałem się na inny system.

    TO ZNACZY ???
    jeśli pytanie do mnie to - Kisan,
    mam blisko, dobry rabat ( pewnie nie rekord świata ), ale sporo cennych rad, wszystkie narzędzia do wykonania co, cwu i podłogówki wypożyczone, pozostałe częci, które zostaną mogę zwrócić, ciągły kontakt w sprawie porady, nawet w niedzielę !!!

    Pewnie, gdyby w innej firmie tak profesjonalnie mnie potraktowano, to skorzystałbym także. Wszystko zależy od podejścia do klienta w hurtowni. Specjalnie nie widzę ogromnej różnicy pomiędzy Hepworth, Kisan czy Rehau lub innymi markowymi, chociaż pewnie i tu są lepsi i lepsiejsi


    Cz.

  20. #40
    Guest

    Domyślnie

    a ile kosztuje taka PODŁOGÓWKA? mniej więcej ile za m2?

Strona 2 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony