dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie wysiewanie trawnika - placki

    Witajcie

    Zabrałem się za wysiewanie trawnika i mam mały problem.
    Wiaterek poprzesuwał mi nasiona które niedostatecznie były zwałowane, do tego jeszcze jakiś deszcz i w tej chwili pod krawężnikiem mam dużo nasion, a miejscami widać że są takie placki w których jest i ch mniej.

    Co teraz zrobić, czy dosiać w tym momencie ( nasiona leżą 4 dni podlewane codziennie) czy też czekać aż wykiełkuje i ewentualne puste miejsca podosiewać.

    Może zebrać ręką nasiona spod obrzeży i sypnąć w te miejsca które brakują ?

    Sam nie wiem

    pozdrawiam

    michalsiak
    Coraz bliżej końca....

  2. #2

    Domyślnie

    Najlepiej posiać, potem delikatnie zagrabić i znowu posiać. Podlać żeby wiaterek nie wydmuchiwał i żeby kiełkowało szybciej.

  3. #3

    Domyślnie

    no tak zrobiłem, delikatnie zagrabiłem , dosiałem gdzie trzeba, przegrabiłem na krzyż
    teraz nasionka leza równo i ich nie wywiewa, tylko ta niska temperatura nie sprzyja kiełkowaniu - zobaczymy

    dzięki

    michalsiak
    Coraz bliżej końca....

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    pawica2

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    9

    Domyślnie Nie chce rosnąć trawa

    Witam, mam problem. Posiałem trawę wemblay i dzis mija 3 tygodnie i za bardzo nic nie widać. Wzeszło może 10% z zasianej trawy a reszta nasion leży i nie widać, żeby miały zacząć kiełkować. Czekać jeszcze czy posiać raz jeszcze. Zaczyna wyrastać w szybkim tempie za to lebioda i boje się, że obejmie swoim zasięgiem cały trawnik. Co robić?

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Mieszanki traw zawierają rożne gatunki - jedne wschodzą szybciej, inne wolniej. Od 3-5 tygodni.
    Z lebioda sobie bez problemu poradzisz jak zaczniesz kosić regularnie. A w razie czego mozna zastosowac herbicyd przeciwko chwastom dwuliściennym.

  6. #6

    Domyślnie

    WItajcie

    No więc trawka zaczęła wschodzić ale nierównomiernie. Mam placki na których nasiona leżą. Ziemia jest może zbyt zbita i nie mają mocy się przebić?
    A może to zbyt mało deszczu, wieczorem polewam codziennie ale po całym dniu słonecznym ziemia i nasiona są dość przesuszone.

    Nie wiem co robić bo w dodatku razem z trawą wzrastają chwasty.

    Czy poczekać aż trawa podrośnie do pierwszego koszenia i podosiewać tam gdzie łyso? Czy już teraz podosiewać. A może poczekać może wzrośnie w tych miejscach.

    Jak dosiewać w tych łysych plackach. NIby wiem że przegrabić dosiać, ale jak będę kosił tę trawę która wzeszła to przy okazji pewnie przydepczę tę którą wysieją.

    kurde jednak miałem z rolki puścić

    A może to ziemia kiepska? Nie dałem żadego torfu czy czegoś takiego, zwykła ziemia polna klasy III.

    michalsiak
    Coraz bliżej końca....

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Ziemia klasy III to bardzo dobra ziemia.
    Placki mogą być spowodowane nierównomiernym siewem, plackami źle wymieszanej gliny, źle wyrównanym podłożem.

    Możesz dosiać, jak cię drażnią. Nie przejmuj sie podczas koszenia.

  8. #8

    Domyślnie

    dzięki za pocieszenie

    chyba zaczekam aż to co rośnie wyrośnie na tyle żeby kosić, a następnie dosieję w puste miejsca, może będzie efekt

    Ile taka świeża trawa może się korzenić tak żeby wyglądała jak normalna trawa cały sezon czy więcej ?

    Pozdro


    michalsiak
    Coraz bliżej końca....

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    w ciągu sezonu powinno się uzyskać normalna murawę.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony