dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 6614

Temat: montaz w warstwie ocieplenia - jak to zrobic dobrze?

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    dziękuje wszystkim za rady
    a czy ta czarna taśm rozprężna jest OK ? - ma być podobno czymś nasączona - niestety nie zanotowałem czym

    mam do wyboru 2 warianty
    2 taśmy i3 paroszczelna i paroprzepuszczalna lub zestaw jak na zdjęciu - cena bez zmian - wykonawca poleca opcje ze zdjęcia
    pracować będzie lepiej w lecie wraz z ramą okna która ma być ciemna a taśma ma dochodzić do węglarka - brzmi sensownie

    Konrad

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    rosomakx4

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    564

    Domyślnie

    Okienka mam już zamontowane, jak sugerował mi montażysta- wysunięte o grubość ramy okna tj 8,2 cm
    Styro jest 20 cm - nie wiem czy miałem czy nie miałem nalegać o wysunięcie o pare cm -zdaje się że już po sprawie

    Mam pytanie o taśmy Ilbrucka - o ile taśma zewnętrzna będzie w ciągu 2 dni obrobiona i zasłonięta węgarkiem to co z taśmą wewnętrzną ,one nie lubią światła więc po opianowaniu i wstępnej obróbce przykleić ją klejem do BK do muru i pianki ?

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    dziękuje wszystkim za rady
    a czy ta czarna taśm rozprężna jest OK ? - ma być podobno czymś nasączona - niestety nie zanotowałem czym
    Markowe taśmy rozprężne są sprzedawane w wersji "na gotowo". Niczym ich nie musisz nasączać i lepiej tego nie próbuj, po co psuć dobre?

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    mam do wyboru 2 warianty

    2 taśmy i3 paroszczelna i paroprzepuszczalna
    Rozwiązanie rzadko stosowane w ścianach z węgarkiem i raczej niezalecane przez żadną z mądrych ksiąg montażowych

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    zestaw jak na zdjęciu - cena bez zmian - wykonawca poleca opcje ze zdjęcia
    pracować będzie lepiej w lecie wraz z ramą okna która ma być ciemna a taśma ma dochodzić do węglarka - brzmi sensownie
    I jest sensowne. Jedyne, co może budzić niejakie wątpliwości, to szerokość folii wewnętrznej, co już chyba podnoszono. Aby spełniała wszystkie swoje funkcje jej ułożenie pomiędzy ramą okna i murem powinno przypominać literę Z lub S. Ta na zdjęciu wydaje się być ciut wąska, ale Ty znasz szerokość szczelin dylatacyjnych, to z pewnością możesz na to zwrócić baczniejszą uwagę.
    PRO QUALITY

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    śliczne dzięki T12345T - teraz już wiem na co zwrócić uwagę , rozwialiście moje wszelkie wątpliwości

    jareko irpilski dzięki za info nt wykończenia

    Konrad

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony