dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 26 z 331
Pokaż wyniki od 501 do 520 z 6614

Temat: montaz w warstwie ocieplenia - jak to zrobic dobrze?

  1. #501
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał HenoK Zobacz post
    Czy przy montażu w warstwie ocieplenia dałoby się zastosować "ciepły parapet" Illbrucka ?
    Przy montażu w warstwie ocieplenia na konsolach nie można zastosować "ciepłego parapetu" i byłoby to zresztą bezsensowne. Przy częściowym wysunięciu lub "kombinowanym podparciu" jest to możliwe. Nie wiem tylko czy "kombinacje" + koszt "ciepłego parapetu" nie będą droższe niż systemowe konsole.

  2. #502

    Domyślnie

    Ciepły parapet jest rozwiązaniem bardzo dobrym. Tylko niemożliwe jest ustawienie okna typu FIX, trzyszybowego, na uformowanej listwie progowej. Brak także możliwości regulacji poziomu, oraz trzeba uwzględnić podbicie parapetu o 7 cm.

  3. #503
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof49 Zobacz post
    Ciepły parapet jest rozwiązaniem bardzo dobrym. Tylko niemożliwe jest ustawienie okna typu FIX, trzyszybowego, na uformowanej listwie progowej. Brak także możliwości regulacji poziomu, oraz trzeba uwzględnić podbicie parapetu o 7 cm.
    Z tego co wiem, to kształtka styropianowa jest dopasowana do profilu okiennego (są różne wersje "ciepłego parapetu").
    Reguluje się już położenie - wysokość i poziom samego progu. Jeżeli jest on dokładnie wypoziomowany, to nie ma potrzeby dalszej regulacji.

  4. #504

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek Zobacz post
    ...Nie wiem tylko czy "kombinacje" + koszt "ciepłego parapetu" nie będą droższe niż systemowe konsole.
    Wydaje mi się że (o dziwo) ciepły parapet ma całkiem znośną cenę (ca. 40zł/mb?). Większe wątpliwości mam do trwałości EPSa w czasie. Wydaje mi się że XPS byłby lepszy (zakładając że potrafimy wyciąć taką kształtkę). Jak uważacie?

    Jakie warianty tego parapetu są dostępne (jakiś link?)? Widziałem tylko kształtkę "okienną" i "balkonową".

    Krzysztof, dlaczego fixa nie ułożysz na tym parapecie? Ma chyba takie same rowki jak nie-fix (dostosowane do kotw)?

  5. #505
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  6. #506
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.214

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    Można też wyczytać co nieco i w tych artykułach:

    Królik w termosie
    Wieści z termosu
    Montaż ciepłego parapetu
    PRO QUALITY

  7. #507

    Domyślnie

    Parapet z EPS, to nie wiadomo czy takowy jest produkowany. Natomiast z XPS jest robiony z myślą o murach jedno warstwowych. Podparcie go na wypuszczonych cegłach, jest dobre ale trudne do wykonania, z racji potrzeby wcięcia się w mur nośny, który stanowi ciąg np. pustaków ceramicznych. Także wypoziomowanie go nie jest sprawą prostą. W trakcie uciskania go na zaprawie, sprężynuje, i efekt jest problematyczny. Ustawione na nim okno trudno wypoziomować, bo podkładki wciskają się w uformowaną listwę listwę progową. Myślałem o fixach trzyszybowych. Jest to ciężar ogromny, nie ma miejsca na chwyt, przez co cały parapet jest zrujnowany.

  8. #508
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzeniu666 Zobacz post
    Jeszcze dodam do mojego poprzedniego wpisu taki przekrój:

    Jak panowie uważacie, ja nie widzę wad (poza koniecznością dokładnego wykonania, dla mnie nie kłopot). Kotwy "zwykłe" na boki i górę zagęszczone do sam nie wiem 30, 40cm ?.

    Czy nie uważacie że lepiej aby ten "ciepły parapet" był z XPSa? Kiedyś w MS u mnie w mieście oglądałem ten wynalazek, ale nie zwróciłem uwagi na ile twarde ten styro.

    Co do taśm, tu chyba płacisz w dużej części za "gotowość" systemu (gotowe pasy z klejem osobno na krawędziach). Raczej jakby montażyści mieli się z tym bawić "ręcznie" z membrany, usługa byłaby droższa niż oszczęgność na materiale.
    Sposób kolegi do mnie przemawia Ja będę miał ocieplenie 30cm wiec nawet jak wysunę dolną cześć pod oknem i tak zostanie tam powyżej 23cm.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  9. #509
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    Sposób kolegi do mnie przemawia Ja będę miał ocieplenie 30cm wiec nawet jak wysunę dolną cześć pod oknem i tak zostanie tam powyżej 23cm.
    Prawdę mówiąc nie pamiętałem, że ktoś już wcześniej pokazywał ten "ciepły parapet".
    Moim zdaniem jest to jak najbardziej poprawne rozwiązanie.
    Przy ścianie z bloczków wapienno piaskowych można ten dodatkowy element wykonać jako wylewany element betonowy, w razie potrzeby zbrojony.
    Można to spokojnie wykonać z wystarczającą dokładnością i w razie potrzeby z odpowiednim wyprzedzeniem, podobnie jak przygotowanie ościeży całego otworu.
    Przy ścianach z "ciepłych" materiałów można tą "wylewkę" wykonać np. z perlitobetonu.

  10. #510

    Domyślnie

    Okna są ciężkie, energooszczędne trzyszybowe bardzo, dlatego powinno się je stawiać w ościeżach i tylko przesuwać do miejsca montażu, a nie dźwigać. Na nic innego nie powinno być czasu, ani siły. Listwa progowa powinna być związana z ramą okienną a nie parapetem. Jeżeli okno jest dobrze spasowane z ościeżą to nie ma miejsca na manewry z ciężarem. Dobre spasowanie to prostsze i tańsze otynkowanie ościeży.

  11. #511
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof49 Zobacz post
    Parapet z EPS, to nie wiadomo czy takowy jest produkowany. Natomiast z XPS jest robiony z myślą o murach jedno warstwowych. Podparcie go na wypuszczonych cegłach, jest dobre ale trudne do wykonania, z racji potrzeby wcięcia się w mur nośny, który stanowi ciąg np. pustaków ceramicznych. Także wypoziomowanie go nie jest sprawą prostą. W trakcie uciskania go na zaprawie, sprężynuje, i efekt jest problematyczny. Ustawione na nim okno trudno wypoziomować, bo podkładki wciskają się w uformowaną listwę listwę progową. Myślałem o fixach trzyszybowych. Jest to ciężar ogromny, nie ma miejsca na chwyt, przez co cały parapet jest zrujnowany.
    Piszą o kształtce styropianowej, więc pewnie jest to EPS, tylko o odpowiedniej twardości i wytrzymałości. Poza tym sam próg jest dodatkowo zazbrojony:

  12. #512
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Do takiej roboty z fixa wyjmuje sie szybę. To nie problem lub inaczej to nie powinien być problem dla średnio zaawansowanej ekipy montażowej
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  13. #513
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Obawiam się, że dyskusja z Krzysztof49 zaczyna mijać się z celem. Nie ma praktyki, jest w branży przypadkowo, ale on po prost wie. I wszelkie prośby o namacalne dowody są zbędne...
    Szkoda, że nie odniósł się merytorycznie do moich uwag na temat zdjęć z montażu

  14. #514
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    bwojtku - my tradycjonaliści jesteśmy i zacofani w dodatku nie znamy się na rzeczy więc.... masz rację, polemika mija się z celem.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  15. #515

    Domyślnie

    Ja cały czas piszę, że systemy JB-D i Fentech są pracochłonne, skomplikowane i zimne bo stalowe, przez co nie idą w parze z oknami energooszczędnymi. A Wy mi odpowiadacie, że na zdjęciu widać szczelinę między parapetem a ramą okienną. To jest rozmowa gęsi z prośiakiem. Jak jest szczelina to przyjdzie czas na silikon. Trzeba spytać parapet i ramę dlaczego tak wyszło.

  16. #516
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof49 Zobacz post
    .... A Wy mi odpowiadacie, że na zdjęciu widać szczelinę między parapetem a ramą okienną. To jest rozmowa gęsi z prośiakiem. Jak jest szczelina to przyjdzie czas na silikon. Trzeba spytać parapet i ramę dlaczego tak wyszło.
    no właśnie dlaczego tak wyszło i dlaczego sądzisz że silikon załatwi sprawę ? Później będzie tak jak na zdjęciu i o ile klient sie kapnie zanim wykończy mieszkanie na tip top będzie jeszcze szansa naprawić a jak już wykońacy chałupę ? Jasne, silikon załatwi sprawę, zwłaszcza to drugie zdjęcie jest ciekawe pewnie silikon także tam załatwił sprawę. A później klient płaci za poprawianie po innych
    Echhh.... i po co z laikiem rozmawiać ?
    A ja cały czas proszę Krzysztofie o jakikolwiek dowód na to, że stal jest zimna - poza oczywisty że łatwo przewodzi ciepło/zimno
    Pokaż nam choć JEDNO zdjęcie termowizyjne na którym widać stalowa kotwę
    Choć JEDNO
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	term--69.jpg
Wyświetleń:	126
Rozmiar:	64,4 KB
ID:	65671   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	term--107.jpg
Wyświetleń:	118
Rozmiar:	54,2 KB
ID:	65674  
    Ostatnio edytowane przez jareko ; 15-07-2011 o 09:25
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  17. #517

    Domyślnie

    Bardzo ciekawe zdjęcia wewnętrzne. Oba podobne. Widać kształtownik w ramie okiennej, ale dobrze odizolowany. Natomiast bardzo zimne jest połączenie rama - parapet, gdzie są metalowe podpory, a w drugim nawet są wyraźne trzy miejsca wychłodzenia. A co tam jest to nie wiemy. Może ktoś zostawił dodatkowe kawałki stali. Przedobrzył montaż. Nawet w szpitalach przy stole operacyjnym, to się zdarza. Brak wiedzy najważniejszej, jaka jest temperatura na zewnątrz. Dobrze zrobiony dół na podporach okiennych z tworzywa, z listwą progową z tworzywa, oraz pianką pod parapetem zewnętrznym, nigdy nie da takiego wychłodzenia, jak jest na zdjęciu. Będzie jednolity kolor ramy, ale ten jaśniejszy, a więc cieplejszy. Jest o co walczyć. O małe pieniądze wyrzucone w ocieplenie klimatu.

    Rama okienna jest najzimniejszą częścią okna. Z załączonych zdjęć wynika jednoznacznie, że pod nią jest jeszcze coś zimniejszego o 4-5 stopnie. Solidne ciężkie konsole, trzeba dodatkowo izolować. Taka propozycja na tym forum padła. Kosmetyczna odrobina silikonu w oknie z podporami okiennymi AD, to pikuś wobec zimnego montażu w przytoczonych zdjęciach. Trzeba uwalić tego inwestora w rękę, rozpruć parapet zewnętrzny i poprawić, a nie pokazywać zdjęcia na całą Polskę, że konsol nie widać. Ale zimno widać, a to tylko się liczy w czasie 50 lat.
    Ostatnio edytowane przez joliska ; 27-08-2011 o 07:20 Powód: edytuj post zamiast pisać kolejny

  18. #518
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    a widzisz, widać, że pleciesz bez sensu. Tam nie ma żadnych kotew tylko ekipa "zaoszczędziła" na pianie
    Jakże fajnie przetestować Twoją wiedzę
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  19. #519

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    A ja cały czas proszę Krzysztofie o jakikolwiek dowód na to, że stal jest zimna - poza oczywisty że łatwo przewodzi ciepło/zimno
    Pokaż nam choć JEDNO zdjęcie termowizyjne na którym widać stalowa kotwę
    Choć JEDNO
    Panowie, nie odwracajcie kota ogonem. Tam są poważniejsze błędy. Tam nie ma listwy progowej okna, dlatego zimno przechodzi bezpośrednio z płaskowników podporowych konsol na ramę okienną od dołu. Gdyby ona była, temperatura na pewno byłaby wyższa o 2-3 stopnie. To jest błąd montażowy. W systemach JB-D i Fentech jest możliwość podniesienia płaskowników podporowych na śrubach regulacyjnych M10 do poziomu parapetu, i zrezygnowania z listwy podporowej. A to jest podstawowy błąd, a nie że montażyści zaoszczędzili pianki. Jeżeli by tam nie było pianki, to byłaby pusta zamknięta przestrzeń, o temperaturze ramy okiennej, a tam jest temperatura niższa o 4-5 stopnie od ramy. Tam może i jest brak pianki wokół tego żelastwa, ale głównie nie ma listwy progowej. Gdyby była to to zimno było by 3 cm niżej, i nie oddziaływałoby tak na ramę.

  20. #520
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Pogrążasz sie w tych swoich dywagacjach na temat tych zdjęć. Jest i listwa podparapetówa jest wszystko niby jak trzeba tylko nie ma ani grama piany. Montaż w licu muru bez żadnych kotew ani JBD ani innych. Lepiej byś naprawdę czasem ugryzł sie w język bo wypisujesz już totalne bzdury aż czytać szkoda
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

Strona 26 z 331

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony