dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 139 z 331
Pokaż wyniki od 2.761 do 2.780 z 6614

Temat: montaz w warstwie ocieplenia - jak to zrobic dobrze?

  1. #2761

    Domyślnie

    Cytat Napisał radom007 Zobacz post
    Witam, jeśli można to mam małe pytanie. W zeszłym sezonie ekipa postawiła dom z silki 24 cm (parter+poddasze, ok 170m2). Kolejna (polecana) wstawiła okna z licem ściany wiedząc że będę ocieplać szarym styro 20 cm (ocieplenia jeszcze nie mam). Pewnie powinienem był przypilnować żeby montaż był w warstwie ocieplenia ale tego nie zrobiłem ... Co teraz - zostawić jak jest? Czy jeszcze raz zamontować okna Proszę o podpowiedźi, dziękuję.
    Radom007, decyzja trudna, ale dom stawiasz na 50 lat, a ceny energii rosną po 10% rocznie. Wejdź na stronę www.auto-dom.com.pl lub ciepły montaż okien AD, tam sobie poczytasz dlaczego to się robi, porównasz straty ciepła przy różnych montażach, zobaczysz rysunki rozwiązań budowlanych oraz zdjęcia montażowe. Decyzję musisz podjąć sam. Nie jest to takie drogie ani trudne do wykonania, jak wszyscy straszą wokoło. Zwrot kosztów będziesz miał po 4 latach, ale później nie będziesz tracić pieniędzy, które zostaną Ci w kieszeni.

  2. #2762

    Domyślnie

    Cytat Napisał pchelek Zobacz post
    " podcinać zewnętrzne ocieplenie i to klinem aż 8 cm / 8 cm"
    przedewszystkim jest to naruszenie izolacji sciany i zaden nadzor budowlany nie wyrazi na to gody
    pozatym w jaki sposob podciac welne mineralna ktora jest elastyczna
    o glupocie takiego dzialania nie wspomne bo jest to wycinanie jednej izolacji by wstawic druga
    Pchelek, w miejsce naruszonej izolacji wchodzi piana PUR i dobrze wiąże ramę okienną z murem nośnym. Wełnę mineralną lepiej się kroi od styropianu, musisz spróbować.

  3. #2763
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    radom007 - zostaw jak jest - okna moga byc z licem sciany - dasz na zewnatrz zaplanowane ocieplenie [pamietaj by najechac na oscieza okien

    ponowny montaz nic nie da - poza kosztami

    na posty krzysztofa uwazaj bo to ignorant

    zwrot kosztow po 4 latach to brednia

  4. #2764
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    krzysztof - nie komentuje twoich bredni o wiazaniu pianka PU ram okien z murem

  5. #2765
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof49 Zobacz post
    Radom007, decyzja trudna, ale dom stawiasz na 50 lat, a ceny energii rosną po 10% rocznie. Wejdź na stronę www lub ciepły montaż okien, tam sobie poczytasz dlaczego to się robi, porównasz straty ciepła przy różnych montażach, zobaczysz rysunki rozwiązań budowlanych oraz zdjęcia montażowe. Decyzję musisz podjąć sam. Nie jest to takie drogie ani trudne do wykonania, jak wszyscy straszą wokoło. Zwrot kosztów będziesz miał po 4 latach, ale później nie będziesz tracić pieniędzy, które zostaną Ci w kieszeni.
    Zacytuję wielkiego polskiego pisarza:
    Nie ma takich bredni, w które ludzie nie byliby w stanie uwierzyć.
    Przerażające...
    Ostatnio edytowane przez bwojtek ; 02-04-2012 o 19:25

  6. #2766

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Wiesz co to jest Kontrola Jakości i czemu ma służyć ? Podobnie jest z każdym materiałem,równiez z Twoim plastikiem.Podaj mi skład chemiczny tego plastiku i jego właściwości.Czy każda partia podpór jest odlewana jest z tego samego materiału ? Poproszę o wyniki z badań.
    Bez tego to te swoje podpory możesz dać dzieciom do zabawy a nie montować na nich kilkuset kilogramowe okna !!
    Twoja działalność może podchodzić pod paragraf jako zagrożenie dla zdrowia ludzkiego !!!
    Podaj mi namiary na już istniejący taki montaż a zgłoszę to odpowiednim służbom,chyba,że masz certyfikat...
    Arturo72, Twój dziadek chyba pracował w Informacji, bo masz takie inklinacje do śledztwa. Chciałbyś wszędzie widzieć koncesje i papiery. Przeciętne okno (90%) ma 2m2 i przy trzech szybach waży około 80kg, to gdzie mu do wagi kilkuset kilogramów. Zajmij się swoimi oknami, zrób zdjęcia termowizyjne i pochwal się swoim rozwiązaniem. Ja odpowiednich służb nie będę powiadamiał, bo to dopiero byłaby dziecinada i przedszkole na tym Forum.

  7. #2767

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    raczej inna sytuacja, silny wiatr, zjawisko jakie u nas w kraju czasem występuje, okno jest wepchnięte do środka bo realnie trzyma je tylko piana, no może więcej piany niż przy tak nagannym montażu tylko na pianę
    Pamiętne wydarzenie w Słupsku, dość szeroko komentowane kilka lat temu gdzie własnie w spacerowało okno do wnętrza o mało nie uszkadzając właścicielki mieszkania - okna zamontowane tylko na pianę
    Jareko, bajki opowiadasz, nie ma siły na wepchnięcie okna do środka, bo na całym obwodzie ramy jest 1,5cm tynku i parapet na dole. Żeby zedrzeć tynk na długości 4,5m, to może to zrobić tylko Twoja wielka wyobraźnia. Trąby powietrzne to w środku mają podciśnienie które niszczy na zasadzie odessania, czyli wyrwania na zewnątrz.

  8. #2768
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof49 Zobacz post
    .... Zwrot kosztów będziesz miał po 4 latach, ale później nie będziesz tracić pieniędzy, które zostaną Ci w kieszeni.
    Czy Redakcja naprawdę jest na tyle ślepa by "w imię polemiki" pozwalać na wypisywanie aż takich bredni ??!! Panie Andrzeju, to woła o pomstę do nieba, całe Wasze zachowanie w tym wątku i brak reakcji

    Firma Ciepły Montaż Okien Inż. Krzysztof Kwiatkowski kom. 604-240-299 Specjalista Do Spraw Montażu w Warstwie Ocieplenia, Doradca w tym zakresie NAJWIĘKSZY KŁAMCO I MANIPULANCIE JAKIEGO NA TYM FORUM JESZCZE NIE BYŁO UDOWODNIJ SWOJE BREDNIE !!!! ALBO ZAMKNIJ TĄ SWOJĄ KŁAPACZKE NA WIEKI

    A teraz kwiatek nad kwiatki. Firma Ciepły Montaż Okien Inż. Krzysztof Kwiatkowski kom. 604-240-299 Specjalista Do Spraw Montażu w Warstwie Ocieplenia, Doradca w tym zakresie która tutaj przyznaje się, że nie ma doświadczenia w montażach na tej stronie publikuje informację iż montuje okna od 35 lat !!!

    Kolego blokno - sorki, ale kolejna inicjatywa by burdel w branży okiennej posprzątać tym wpisem warta jest funta kłaków http://montaze.info.pl/2012/01/18/mo...f-kwiatkowski/
    Proszę usunąć mnie z grona mistrzów montażu - nie zamierzam konkurować z takim mistrzem nad mistrze, w branży jestem tylko 16 lat i moja wiedza jest gówno warta w porównaniu z głoszoną tu przez MISTRZA MONTAŻU i nie ma znaczenia że dopiero zgłoszony
    Ostatnio edytowane przez jareko ; 02-04-2012 o 19:47
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  9. #2769
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof49 Zobacz post
    Jareko, bajki opowiadasz, nie ma siły na wepchnięcie okna do środka, bo na całym obwodzie ramy jest 1,5cm tynku i parapet na dole. Żeby zedrzeć tynk na długości 4,5m, to może to zrobić tylko Twoja wielka wyobraźnia.
    A jak ktoś wstawi okna i na tym etapie przerwie budowę na 15 lat?

  10. #2770
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    Kolego blokno - sorki, ale kolejna inicjatywa by burdel w branży okiennej posprzątać tym wpisem warta jest funta kłaków http://montaze.info.pl/2012/01/18/mo...f-kwiatkowski/
    Proszę usunąć mnie z grona mistrzów montażu - nie zamierzam konkurować z takim mistrzem nad mistrze, w branży jestem tylko 16 lat i moja wiedza jest gówno warta w porównaniu z głoszoną tu przez MISTRZA MONTAŻU i nie ma znaczenia że dopiero zgłoszony
    No niestety taka wydawałoby się słuszna inicjatywa to jedno wielkie nieporozumienie. (chodzi mi o o Mistrzów Montażu - o całe Zrzeszenie), niestety byłem świadkiem jak to montażyści przechodzą przez "egzamin" aby rzekomo udowodnić swoje wysokie kompetencje montażowe. Kto widział ten proces ten wie.
    Na dodatek informacje jakie można było uzyskać od ekspertów wspierających projekt był lekko mówiąc "mało" trafione.


    Pozdrawiam

  11. #2771
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    A ja miałem o tym "zrzeszeniu" do początku zdanie a'la rapujący Halama. No i się nie pomyliłem
    http://www.youtube.com/watch?v=QI0bB4Pe7sU

  12. #2772

  13. #2773

    Domyślnie

    Cytat Napisał pchelek Zobacz post
    radom007 - zostaw jak jest - okna moga byc z licem sciany - dasz na zewnatrz zaplanowane ocieplenie [pamietaj by najechac na oscieza okien, ponowny montaz nic nie da - poza kosztami, zwrot kosztow po 4 latach to brednia
    Pchelek, zobacz, jak wygląda zwrot kosztów po 4 latach:
    1. Tradycyjny montaż z licem muru to 20zł/mb ramy
    2. Montaż w systemie AD w warstwie ocieplenia 40zł/mb ramy
    3. czyli wzrost kosztów z tytułu tego montażu to 20zł/mb ramy co daje sumę 1600zł przy 80mb ramy
    4. strata ciepła z tytułu osadzenia okna z licem muru 10kWh/rok/mb ramy co daje 800kWh/rok = 400zł/rok
    5. strata ciepła z tytułu osadzenia okna w warstwie ocieplenia to 1kWh/rok/mb ramy co daje 80kWh/rok = 40zł/rok
    6. zarobek z tytułu osadzenia okien w warstwie ocieplenia to 360zł/rok
    7. Zwrot kosztów 1600zł/360zł = 4,444 lata
    Podaj teraz swoje rozwiązania osadzenia okien w warstwie ocieplenia, koszty tego montażu i przewidywany zwrot w latach. Bądź konkretny i wiarogodny. Pokaż co potrafisz. Nie bądź malkontentem i wiecznym krytykantem

  14. #2774
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Pomijając inne bzdury to nie zauważyłeś, że nie ma mowy o różnicy w kosztach montażu lico muru/warstwa ocieplanie ale o przemontowaniu okien?

  15. #2775

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Chciałbym widzieć papiery na to,że te okno nie spadnie mojemu synowi na głowę,podobnie jak mam atest stali,która znajduje się w mojej płycie fundamentowej ! Mam również deklarację od producenta klasy betonu B-30,którym zalana jest płyta,wieniec i rdzenie żelbetowe.
    Dopóki nie masz odpowiednich badać wytrzymałościowych to podpory swoje możesz stosować w kurniku !!!
    Arturo72, co żeś się przyczepił podpór AD, szukaj badań w systemie JB-D, tam przeprowadź śledztwo, tylko tą samą miarą. Każdy producent badania przeprowadza we własnym zakresie. Papier na skład stali i jej parametry wystawia huta, a nie laboratorium zewnętrzne przy Ministerstwie Wiary

  16. #2776

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek Zobacz post
    Pomijając inne bzdury to nie zauważyłeś, że nie ma mowy o różnicy w kosztach montażu lico muru/warstwa ocieplanie ale o przemontowaniu okien?
    Bwojtek, rozumie, że inne bzdury dotyczą dodatkowych kosztów demontażu okien. Na pewno jakieś będą, może 5zł/mb ramy, ale okno w budynku musi wytrzymać 50 lat, więc przy rosnących kosztach energii jest problem do zastanowienia.

  17. #2777
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał kszhu.int Zobacz post
    ...a mi cały czas brakuje WIARYGODNYCH I POTWIERDZONYCH danych o tych stratach w tak samo dobrze zamontowanych oknach na AD i JB-D lub podobnym...
    Podam ci wyliczenia bilansu i całego audytu energetycznego szkoły, w której planowany jest remont termomodernizacyjny
    Do obliczeń została przyjęta cena za 1GJ - 59,94 zł obowiązująca dziś szkołę zasilaną energią z magistrali - czyli relatywnie tanią
    Przy porównaniu montażu tradycyjnego, w licu ściany, z osłonięciem węgarka na 1 cm (mało oj oj mało) z montażem w wartswie ocieplenia na kotwach JB-D wraz z folią paroszczelną i wszystkimi kosztami wyszło, że przy niezmiennej cenie energii (tej nie sposób oszacować ile będzie kosztować za lat 10 czy 20) czas zwrotu poniesionych nakładów wyniósł 22,9 lat
    I taki mały komentarz od osoby opracowującej bilans cieplny
    "Natomiast określona w przypisach do obliczeń stopa dyskonta służy do obliczenia CRF (Capital Return Factor) t.j. współczynnika zwrotu kapitału w/g wzoru CRF=r/(1-(1+r)do potęgi (-n)), gdzie r to stopa dyskonta, a n - rozpatrywany okres eksploatacji. Dla r=5% i n=15 lat, CRF wynosi 0,09634. To z kolei służy do określenia prostszego pojęciowo współczynnika CCE (Cost of Conserved Energy) - t.j. kosztu zaoszczędzonej energii. (nasze cieplejsze okna "produkują" energię , bo zmniejszają jej zużycie w stosunku do okien montowanych tradycyjnie). Jest atrakcyjnie ,kiedy ta "wyprodukowana" energia jest tańsza od energii zużywanej na ogrzewanie - u nas Kq = 59,94 zł/GJ brutto. Niestety, w naszym przypadku jest ona 2,15 razy droższa."
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  18. #2778

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Mam również deklarację od producenta klasy betonu B-30,którym zalana jest płyta,wieniec i rdzenie żelbetowe.
    Arturo72, wierzysz w deklarację producenta betonu B-30, którym zalana jest Twoja płyta, jednocześnie nie chcesz uwierzyć w moją deklarację nośności 100kg podpory okiennej ? Nie piszę tego na gębę, tylko je niszczę na prasie przy sile 250kg. Miej trochę wiary w ludzi. Przeciętne okno 2m2 dwuszybowe waży ok.55kg, a dla spokoju sumienia, można użyć trzecią podporę, co daje 18kg na jedną i współczynnik bezpieczeństwa 14, to jest dwa razy więcej niż dla liny do windy. Ale czy jest sens tego zabezpieczenia ? Okno nigdy nie wypadnie bo są jeszcze kotwy 12 szt po 100kg, węgarki, piana PUR.

  19. #2779

    Domyślnie

    Cytat Napisał kszhu.int Zobacz post
    ...a mi cały czas brakuje WIARYGODNYCH I POTWIERDZONYCH danych o tych stratach w tak samo dobrze zamontowanych oknach na AD i JB-D lub podobnym...
    Kszhu.int, w tej materii wszyscy przecierają drogę. Moje wyliczenia znasz. Okna osadziłeś sam. Kiedy przyjdzie zima, w pomieszczeniach będziesz miał temperaturę 21*C, a na zewnątrz 0*C, to zrobisz zdjęcia termowizyjne ramy okiennej. Z tej temperatury będzie można obliczyć straty ciepła Twojego montażu. To będzie wiarygodne i potwierdzone przez Ciebie. Dlaczego to zdjęcie ma być przy 0*C, ponieważ jest to średnia temperatura dla całego okresu zimowego w Polsce. Łatwo będzie można wyliczyć straty montażowe 1mb ramy w roku grzewczym. Straty w systemie AD to 1 kWh/mb ramy. W systemie JB-D, który stosuje Jareko, straty ciepła też można wyliczyć, ale On nie chce iść na współprace. Taką propozycję otrzymał, ale widocznie ma obawy.

  20. #2780
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    "strata ciepła z tytułu osadzenia okna z licem muru 10kWh/rok/mb ramy co daje 800kWh/rok = 400zł/rok
    5. strata ciepła z tytułu osadzenia okna w warstwie ocieplenia to 1kWh/rok/mb ramy co daje 80kWh/rok = 40zł/rok"

    Nie komentuje tego belkotu bo te swoje obliczenia wziales z sufitu

    ocieplenie montazu okna jest identyczne

    jestes oszustem bo nie podales metody okreslania "wspolczynnika szczelnosci" 0,6

Strona 139 z 331

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony