dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 6614

Temat: montaz w warstwie ocieplenia - jak to zrobic dobrze?

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    Idioto.
    "zdjęcia termowizyjne z różnicą temperatur +6,6*C i -1,2*C jednoznacznie wskazują na różnicę 7,8*C.

    Zdjecia sa z dwu roznych stron budynku.
    +6,6 jest na mostku aluminiowej ramki szyby - zdjecie od zewnatrz - ogrzewane pomieszczenia
    -1,2 jest pod nieuszczelnionym jeszcze oknem - zdjecie od wewnatrz w nieogrzewanym pomieszczeniu zrobione

    Podajesz roznice 10x w "stratach". to belkot idioty bo tak duzych roznic nie moze byc nawet fizycznie.

    nawet czytac nie potrafisz bo ja nie pisze ze tam jest szyba pojedyncza a tylko podaje jaka musialaby byc by przeplywy ciepla byly 10x wieksze.

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał pchelek Zobacz post
    Idioto.
    "zdjęcia termowizyjne z różnicą temperatur +6,6*C i -1,2*C jednoznacznie wskazują na różnicę 7,8*C.
    Zdjecia sa z dwu roznych stron budynku.
    +6,6 jest na mostku aluminiowej ramki szyby - zdjecie od zewnatrz - ogrzewane pomieszczenia
    -1,2 jest pod nieuszczelnionym jeszcze oknem - zdjecie od wewnatrz w nieogrzewanym pomieszczeniu zrobione
    Pchelek, żeby zakończyć tą jałową dyskusję, wejdź na forum Muratora "Domek nad Odrą" i zapytaj Inwestora w jakich warunkach były robione te zdjęcia. Z Jego opisu wynika, że dom jest zakończony, a zdjęcia robione były z zewnątrz przy temperaturze - 2*C. Nie miej pretensji do mnie, bo ja jestem przeciwny osadzaniu okien z licem muru, dlatego te straty ciepła wykazuję.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sławek... Zobacz post
    dla mnie jesteś zwykłym debilem.
    Cytat Napisał pchelek Zobacz post
    Idioto.
    Panowie a może jednak trochę kultury. Bo chamstwa nie zniese !!!

    Krzysztof ma już swoje lata i może żyje w swoim wyimaginowanym świecie, gdzie jego teorie są prawdziwe, ale poziom tej dyskusji gorzej świadczy o jego adwersarzach. On jednak nie zniża się do takiego poziomu.
    W teorii praktyka powinna się zgadzać z teorią, w praktyce tak nie jest.

    Dziennik budowy:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...10#post4757510
    SILKA 24 + 20 cm Styro 0,040; Dach: folia Alum'X + 24 cm wełny ISOLIGHT + deskowanie i papa + Sun'X + ceramika SIRIUS 13 Rupp; Okna Salamander SL szyby u = 0,5; drzwi K&P + KMT; ogrzewanie podłogowe + wylewki anhydrytowe.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    dolna fotka jest zrobiona wewnatrz w nieogrzewanym pomieszczeniu - cala fotka jest w niebieskich odcieniach czyli niskich temperaturach
    jak na zewnatrz bylo -2 stopnie to -1,2 jest na dole ramy od wewnatrz [jest nieco cieplej]
    gorna fotka pokazuje pomieszczenie ogrzewane [pokazuje od zewnatrz] i przeplywy ciepla przez okno - latego sa cieple kolory

    Manipulancie - pisales dwa dni temu ze zapewniasz "wspolczynnik szczelnosci 0,6" dla okna nie dla budynku.
    teraz zes sie obudzil jak ci wyjasniono jakie bzdety walisz.

    Mnie interesuje byc w sposob badawczy udowodnil te swoje 0,6. Nie udowodnisz bo zes je skopiowal ze strony firmy co sie tym zajmuje.

    tak wiec twoj certyfikat to oszustwo

    "ja jestem przeciwny osadzaniu okien z licem muru"

    Wisi mi to przeciw czemu jestes przeciwny. Tysiace okien tak sie osadza. Jest to metoda sprawdzona dopuszczona i praktycznie nie ma znaczenia czy w licu muru czy okno wysuniete poza lico. Izoluje sie tak samo i takie same sa przeplywy ciepla. Izotermy wskazuja to jednoznacznie.
    Ostatnio edytowane przez pchelek ; 03-04-2012 o 11:59

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony