dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 142 z 331
Pokaż wyniki od 2.821 do 2.840 z 6614

Temat: montaz w warstwie ocieplenia - jak to zrobic dobrze?

  1. #2821

    Domyślnie

    ...szczerze mówiąc ja też nie bardzo wierzę, że wreszcie w tym wątku zagości spokój i sensowna wymiana poglądów, ale cóż... pożyjom, uwidim
    ...

  2. #2822

    Domyślnie

    K49 poszedł na dno
    Już w zeszłym roku pisałem, że przydałaby się opcja voteban. Oby nie było reinkarnacji.

  3. #2823
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Panowie ale widzę że wy bez k49 nie możecie żyć.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  4. #2824
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    moze odrobine hi hi podnosil cisnienie lepiej niz kawa . Ale na serio. Myslalem sobie nad ty calym watkiem i doszedlem do wniosku ze wypowiedzi K49 powinny pozostac. Jako przyklad nachalnej i glupiej reklamy. Watek powinien, moim zdaniem,zostac zamknikety z odpowiednim komujnikatem Redakcji dlaczego K zostal zbanowany. Mogloby to brzmiec nopl. Tak. Od Redakcji. Zablokowalismh mozliwosc dalszych wypowiedzi Krzysztoofa49 z powodu razacych naruszn regulaminu i ogolnej postawy wprowadzajacej w blad czytelnikow. Pomijamy juz fakt ze nie jest on inzynierem budownictwa a tak mozna zinterpretowac jego reklame. Pomijajac fakt ze nikt nie dal mu uprawnien by zostal akimkolwiek specjalista czy doradca w sprawie montazy w warstwie ocieplenia. Podstawowym powodem bylo rozpowrzechnnianie teori ktore podwazyli wszyscy przebywajacy tutaj specjalisci.czy cos w tym styl
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  5. #2825
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    silikon wcisnij w szpary tak mysle - mnie ta kantowka drewniana sie jednak nie podoba - niezaimpregnowana nasiakac moze wilgocia i woda - styropian jak juz siedzi to bym zostawil - szczeliny bym tylko uszczelnil [pierwsza i druga fotka] - a te srubki co stercza z ram to co to jest ???????????????

  6. #2826
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Zamiast tego powtykanego styropianu daj sznur polietylenowy i na to silikon. Będzie "smak i sznyt" a do tego poprawność techniczna.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sznur-polietylenowy-pe_f_1_250_0.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	8,6 KB
ID:	109708
    Ostatnio edytowane przez bwojtek ; 04-04-2012 o 09:08

  7. #2827
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    tyz prowda - sznyt bedzie rowny jak drut prosto z fabryki

  8. #2828
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Silikon powinno się kłaść w odpowiedni sposób by połączenie było trwałe na lata (kształt klepsydry). I właśnie po to daje się ten sznur.

  9. #2829
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    A w jaki sposób nadasz odpowiedni kształt temu silikonowi? No i czy płyta GK to oby warstwa paroszczelna?

  10. #2830
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał kszhu.int Zobacz post
    W tę szparę wciśnięty będzie bez żadnej filozofii silikon (niebieskie):
    Ja właśnie o tę "filozofię" pytam! Bo albo robisz po swojemu (jak większość) albo robisz fachowy montaż warstwowy. A przy zastosowaniu silikonu jako warstwy paroszczelnej (albo dowolnej szczelnej) trzeba go ułożyć w odpowiedni sposób (nadmieniony kształt "klepsydry"-bez tego się odspoi po jakimś czasie).
    Dlatego pytam jak chcesz uzyskać prawidłowy kształt spoiny GK/okno? Jak chcesz to po prostu "zasmarkać" silikonem to sobie odpuść sztukę dla sztuki.

  11. #2831
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Czy poniżej polecany montaż warstwowy a konkretnie warstwa silikonu jako warstwa paroszczelna(albo dowolna szczelna) ułożona jest w odpowiedni sposób tzn.w nadmieniony kształt "klepsydry" ? Ja jakoś nie zauważyłem tej klepsydry...
    Widać chłopaki nie doczytali instrukcji RAL, a w 421/ITB nic o tym nie ma, więc... nie ma.
    PRO QUALITY

  12. #2832
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    a kolega Test znow o kolorach z palety RAL
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  13. #2833
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    a kolega Test znow o kolorach z palety RAL
    Nie może być inaczej, ta paleta od lat kształtuje i maluje okienny świat. Ech... ta wiosna
    PRO QUALITY

  14. #2834
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Czy poniżej polecany montaż warstwowy a konkretnie warstwa silikonu jako warstwa paroszczelna(albo dowolna szczelna) ułożona jest w odpowiedni sposób tzn.w nadmieniony kształt "klepsydry" ?
    Ja jakoś nie zauważyłem tej klepsydry...
    http://www.youtube.com/watch?v=7CCnzmhc5vQ
    Film jak film... Pewnie reżyserował go jakiś teoretyk i wyszło jak wyszło. Pokazane są kolejne czynności ale czy wykonane prawidłowo? Np proste odkurzanie otworu... Najpierw dół a później boki i góra? Hm... A ten akryl i silikon zaaplikowane w ten sposób? O ile od wewnątrz jeszcze jakiś sens i szansę powodzenia to ma to już od zewnątrz to tylko "zapaćkanie" pianki.
    No ale miał być montaż warstwowy? Miał! Jest? Jest. Spełnia swoje zadanie? Może...

  15. #2835
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    "Widać chłopaki nie doczytali instrukcji RA"
    Klepsydra na rysunkach to tylko teoria - pokazuje ze uszczelnienie sie ma "rozciagac". Moze byc mazniete na rowno - moze byc "beczka" - grunt dac ten silikon.

    RAL wykombinowali Niemcy - a tam porzadek musi byc - w papierach. Tak jak oslawione 15 cm od narozy [rozmieszczenie kotew]. Bo jak bedzie 16 albo o zgrozo 14 to okno wypadnie !!!
    W rzeczywistosci ich montaz potrafi byc bardziej tragiczny jak nasz.

  16. #2836
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał pchelek Zobacz post
    Klepsydra na rysunkach to tylko teoria - pokazuje ze uszczelnienie sie ma "rozciagac". Moze byc mazniete na rowno - moze byc "beczka" - grunt dac ten silikon.
    Jakoś nie mogę się zgodzić. Taka aplikacja spowoduje, że silikon odklei się przynajmniej od jednej powierzchni. Po co więc go wogóle kłaść?

  17. #2837
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    sie nie odklei - przyczepnosc nie zalezy od sposobu polozenia
    RAL to 80% teorii i 20% praktyki

  18. #2838
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał pchelek Zobacz post
    sie nie odklei - przyczepnosc nie zalezy od sposobu polozenia
    RAL to 80% teorii i 20% praktyki
    Zapominasz o tym, że spoina przy oknie pracuje! Przy rozciąganiu oderwie się od okna albo od muru jeżeli nie będzie zapewnione "przewężenie" pozwalające na elastyczną pracę (stąd ta "klepsydra"). I nie jest to teoria - sam sprawdzałem jak to jest w praktyce. A że taki kształt trudno uzyskać na budowie? Dlatego powstały przeróżne taśmy i folie!

  19. #2839
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Też sądzę, że w tym "silikonowaniu" idzie nie o "przyczepność", a o możliwie trwałą "elastyczność". A co do teorii i praktyki, to jeśli niemiecki RAL jest nazbyt teoretyczny, to zawsze polskie ITB może być bardziej praktyczne, no nie? Ale jakoś dotąd kopiuje z RALa, aż miło i bez słowa krytyki.
    PRO QUALITY

  20. #2840
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał pchelek Zobacz post
    ...RAL to 80% teorii i 20% praktyki
    No może nie aż tak ale Pchełku, zarówno wasze, ITB-skie jak i RAL-owskie wynalazki są w oderwaniu od rzeczywistości
    Przykład - pierwszy z brzegu, z dnia wczorajszego.
    Inwestor - osoba czytająca Forum Muratora - teoretycznie powinna być wyedukowana
    Budowa - systemem gospodarczym, Inwestor sam dobiera wykonawców, ściana 3W z wełną (to bardzo ważne - więc zapamiętać ) jako elementem izolującym, część elewacji w klinkierze i tam montaż na JB-D
    Zastane błędy na budowie
    - źle wykonane i dobrane węgarki, w nadprożu węgarek tylko 0,5 - 1 cm, po bokach od biedy, 4 cm, wykonane dość niechlujnie
    - źle wymierzone okna
    - źle rozmieszczone kotwy JB-D, zwłaszcza w jednym oknie, od naroża ponad 30 cm - efekt? Pod władnym ciężarem okno ugięło się i jest na dole banan
    - coś czego po dziś dzień zrozumieć nie mogę - klient na własne życzenie rezygnuje z folii paroszczelnej i paroprzepuszczalnej - bo kolego mu powiedział, że to nie jest potrzebne - rozumiecie ? KOLEGA POWIEDZIAŁ - człowiek tu się produkuje, zwraca uwagę na podstawowe błędy, mówi co i jak wykonane być powinno i co? G... warta nasza edukacja skoro byle kolega i wąż w kieszeni jest motorem podjęcia decyzji

    Jak sobie błedy przypomnę to dopiszę, zdjęcia już tu pokazywałem, to te na których kotwa JB-D jest nadcięta
    Montażystę za to co tam wyczyniał powiesić na suchej gałęzi, a Inwestor.... szczerze mówiąc ma nauczkę, co zresztą mu wczoraj prosto w oczy powiedziałem gdyż część błędów jest tylko jego zasługą i nie da się tego zrzucić na innych. A jako że przestawałem mu kiedyś także ofertę to powiem tak.
    Klienci, jak robicie konkurs ofert, na wzór naszych przetargów publicznych gdzie głównym kryterium wyboru jest cena, zadajcie sobie odrobinę trudu by porównać oferty, dopytać się, być pewnym że porównujecie taki sam towar i usługę - dopiero wtedy podejmujcie decyzje
    Tu kuriozalnym jest to, że zapytanie ofertowe opiewała na zupełnie inny zakres robot, mocno rozszerzony niż później wybrany.
    Echhh... będzie o tym montażu jeszcze nie raz
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

Strona 142 z 331

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony