dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 149 z 331
Pokaż wyniki od 2.961 do 2.980 z 6614

Temat: montaz w warstwie ocieplenia - jak to zrobic dobrze?

  1. #2961
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    nie za bardzo, tylko nigdzie psi nie widać dla takiego rozwiązania
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  2. #2962
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Tą tabelkę wykonywał błazen na poczet marketingu jakiejś tam firmy...bez podpisu,bez uprawnień
    ...
    Błazen powiadasz ?????
    To pokopałem dalej w swoich zasobach.
    Tabelka pochodzi z podręcznika Fizyka Budowli. której autorem jest prof.dr hab.inż Jerzy A. Pogorzelski - ekspert w dziedzinie fizyki budowli, kilka lat temu kierował Zakładem Fizyki Cieplnej ITB - przed połączeniem, autor wielu publikacji, a dla ciebie to jest błazen?

  3. #2963
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    nie za bardzo, tylko nigdzie psi nie widać dla takiego rozwiązania
    no to lekko licząc co drugie okno w polsce tak jest zamontowane
    sezon grzewczy 2014/2015
    648 kwh POMPA CIEPŁA
    25 KWH GRZAŁKA w łazience
    0,5 m3 drewna

    dom123m2 x 29,6 kwh sezon grzewczy [według ozc]
    pompa pow-woda atlantics10

  4. #2964
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    To staruszku wytłumacz mi to co w załączniku
    Ja tylko na montażu się znam, i liczę na to, że obliczenia fachowca są miarodajne - mylę się ? Czy on się myli ?
    Ja też jestem od czarnej roboty, mechanikiem na dodatek- nie fizykiem, od tłumaczenia czy myślenia są ci co biorą za to kasę.

  5. #2965
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    znaczy się zmieniamy wartości - bo może faktycznie szkoła ma okna tak wstawione że (ψ) jest na poziomie 0,29 ? Może
    Pobawmy się i o sprawdzenie poproszę
    Współczynnik liniowy strat ciepłana styku okno-mur przyjmijmy, z 30 mm najechaniem na ościeżnicę, na poziomie 0,05, zaś w wypadku montażu w warstwie ocieplenia gdzie okno jest całkowicie odsunięte od muru na poziomie zera (W/mK)
    I pobawmy się w obliczenia
    Okno 1230/1480 ma obwód 5,42 m
    hmmm... oszczędzamy na 1 takim referencyjnym oknie, montując je w warstwie ocieplenia, 0,27 (W/mK) [0,05 x 5,42 mb = 0,27]
    teraz to samo okno referencyjne z szybą 0,5 ma Uw= 0,89 (W/m2K), okno ma 1,82 mkw [0,89 x 1,82 m2 = 1,62] czyli 1,62 (W)
    hmmm... czyli jest inaczej, więcej oszczędności da nam zamiana szyby niż sposób montażu okna
    Czy teraz obliczenia są OK ? choć i tak są przekłamania z racji nadproża i w balkonach - posadzki, gdzie (ψ) jest dużo większe od 0,05
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  6. #2966
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Tą tabelkę wykonywał błazen na poczet marketingu jakiejś tam firmy...bez podpisu,bez uprawnień....
    Jasne, wszedzie teoria spiskowa. Wykonał to człowiek, który tym się zajmuje zawodowo i ma uprawnienia a ja nie mam uprawnienia by dane osobowe podawać - to chyba oczywiste
    Natomiast Twoja reakcja i słowa - sorki, weź na wstrzymanie
    I piszesz dalej głupoty - w tych wyliczeniach pobrano stawkę jaka mam za dopłatę w montażu JB-D czyli 70 zeta
    Człowieku, czytaj ze zrozumieniem, a nie jak oferty które otrzymujesz hi hi
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  7. #2967
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    Czy teraz obliczenia są OK ? choć i tak są przekłamania z racji nadproża i w balkonach - posadzki, gdzie (ψ) jest dużo większe od 0,05
    Obliczeń nie sprawdzam (są święta), ale leniwie składając myśli sądzę, że i w progu okna wartości będą inne. Swoją drogą prof. Jerzy A.Pogorzelski, to niekwestionowany autorytet w zagadnieniach szeroko pojętej energooszczędności i fizyki cieplnej. Wystarczy mi nawet jeśli jakieś obliczenia ukażą się w pracy pod jego redakcją. Szacunek Panie Profesorze.
    PRO QUALITY

  8. #2968
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    A tak w ogóle, to Panie i Panowie - pax między chrześciajny!!! Lepiej sprawdźcie, czy Wam zając nie przyniósł po wiaderku energii, (może być flaszka lub tabliczka, to też energia kcal liczona). Spokojnych Świąt Wszystkim.

    Pozdrawiam
    PRO QUALITY

  9. #2969
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Dopatrzyłem się,że system montażu okien na kotwach JB-D nie ma aprobaty i dopuszczeń na rynek polski przez ITB
    Jezusie Nazareński, Maryjo! Nie ma, bo mieć nie musi!!!. Żaden system "kotew" mieć go nie musi. A obliczenia SFS ma, widziałem to wiem. Spokój ma być!!! W poniedziałek wylejecie sobie po wiaderku i będzie dobrze.
    PRO QUALITY

  10. #2970

    Domyślnie

    ...hehe Spokojnych...
    Arturo widzę, że masz bojowy nastrój
    ...

  11. #2971
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Jeśli ktoś nachalną reklamę jednego produktu zastępuje nachalną reklamą drugiego produktu to owszem,nóż sie otwiera
    Sorki, ale o czym waść chrzanisz? Poszło nie o kotwy tylko o popełniony przeze mnie błąd w wyliczeniach przez podstawienie danych zaczerpniętych z bilansu cieplnego szkoły - fakt - cholera wie jaką dokładnie ma w niej konstrukcja ściany
    O to się rozchodziło przede wszystkim no i te metry obwodu Twoich okien
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  12. #2972
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    czepiasz się, czepiasz jak pijawka
    Fakt, nie musi, różnica tylko polega na tym, że JB-D Heiko Fentech na dokładne tabele wytrzymałościowe, dokładne rysunki jak kotwy mają być umiejscawiane, zalecenia trzymają się ogólnie przyjętych zasad usytuowania i sposobu kotwienia podanych choćby przez ITB - co było podważane przez AD i przez nas wszystkich wytykane błędy - błędy które mogą być pomocne w dopracowywaniu systemu o ile chce się słuchać i wyciągać wnioski
    Jeśli z całej tej dyskusji miedzy nami wyciągnąłeś tylko jeden wniosek, iż jest to nachalna reklama JB-D to winszuję interpretacji słów
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  13. #2973
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    ...Czyżby koszenie konkurencji to było ??.....
    Nie handluję JB-D tylko ten system stosuję przy montażu - coś ci się pometrdało.
    Nie jestem zainteresowany promowaniem tego rozwiązania gdyż nie jestem jego producentem i nie mnie ono profity przynosi jak w przypadku K49, a ten kto miał do czynienia z tym sposobem montażu wie, że nie przynosi on aż tak dodatkowych zysków by się nim nagminnie zajmować. Wolę w tym czasie zrobić dwa normalne montaże i zarobić na nich większe pieniądze.

    Mam odwagę przyznać się do błędu wyliczeń bazując na danych z termomodernizacji szkoły gdzie sposób montażu okien nie do końca był mi znany - stąd i może znaczące zafałszowanie danych choć biorąc pod uwagę znaczące różnice w (ψ) okien w nadprożach i dolnej ich krawędzi może to uśrednione 0,248 wcale nie jest aż takim błędem, patrząc na wygląd tych okien - nie wiem.

    Nikt nie broni stosowania AD - to Wasza sprawa. Wyłuszczyliśmy tu tylko podstawowe jego błędy jak choćby brak realnego powiązania okna z murem jak w każdym systemie metalowym i bazowanie tylko na pianie jako elemencie mocującym okno i wiele innych

    K49 wykoszony został za szerzenie totalnych bzdur i proponowałbym ci prześledzenie ostatnich wątków - zwłaszcza polemikę K49 z ITB w postaci Pchełka

    I przestań gadać o obłudzie bo akurat tu nie ma taka ocena zastosowania, nie zniżam się do edycji załączników co ty uczyniłeś.
    Zamieściłem tu tabelę jaką otrzymałem w mailu i korespondencji cytować nie zamierzam. Natomiast nie spreparowałem jej tak jak ty u siebie bo jaki miałbym w tym cel?

    Dla mnie 23 lata to czas nie wart inwestycji w montaż w warstwie ocieplenia, tak samo nie było to rozwiązanie atrakcyjne dla modernizujących tą szkołę. Jest tylko potwierdzeniem, że należy dokładnie sobie wszystko skalkulować zanim się podejmie taką a nie inną decyzję.

    co do samego systemu JB-D podeprę się stroną kolegi Testa - http://oknotest.pl/1/news/artykuly/s...ystem-jb-d.php
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	W4.jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	94,5 KB
ID:	110511  
    Ostatnio edytowane przez jareko ; 07-04-2012 o 23:51
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  14. #2974

    Domyślnie

    Cytat Napisał T12345T Zobacz post
    Wydaje mi się, że pokłada Pan zbyt wielkie nadzieje w termowizji. Oczywiście zdjęcia wykonane w odpowiednich warunkach i przez profesjonalistę w tej dziedzinie pokażą poziom temperatury poszczególnych elementów konstrukcji i złącza, ale co z tego? Według mnie, aby "mieć pewność" konieczne byłoby spełnienie pewnego dodatkowego warunku i to na etapie projektowania, a później przeniesienie go do zamówienia. Wiem, że to brzmi trochę "niekompletnie", ale nie upublicznię tego warunku, chyba że któryś z inwestorów zapyta o to bardziej... prywatnie.
    Witam
    jeżeli zdjęcia pokazują poziom temperatury poszczególnych części ramy to odzwierciedlają straty ciepła. Zależność jest prosta: wyższa temperatura większe straty. Zdjęcia termowizyjne to jest teraz jedyna taka możliwość sprawdzenia dobrego montażu okien w warstwie ocieplenia. Pisanie o dodatkowym warunku na etapie projektowania w stylu "wiem ale nie powiem" jest niepoważne tak jak "jestem za a nawet przeciw".
    Pozdrawiam.

  15. #2975

    Domyślnie

    Ciekawy jestem jaki jest u mnie mostek :
    okna oknoplastu na profilu alfaline Veki termo ( 3 szybowe z termoramką ) osadzone na kotwach metalowych w warstwie ocieplenia ( ocieplenie 22 cm styro grafitowego ) - okna wysunięte na ok 9-10 cm ( całą grubość profilu ), na to nakręcone prowadnice od rolet zewnętrznych do których na tasmie rozprężnej ilbrucka jest ściana osłonowa z klinkieru. Rolety zainstalowane nad oknem z rewizją zewnętrzną ( za roletami 9 cm ecotehrmu ). Parapet planuję z granitu i chce oddzielić go bezpośrednio od profilu np. 1cm taśmą ? pianką ? . Stawiam dobrą butelkę dla tego kto mi to policzy.

  16. #2976

    Domyślnie

    ...NowyDom czy ty jesteś pewien, że nie masz na imię Kszystof i nie jesteś znanym wynalazcą?
    ...

  17. #2977

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sławek... Zobacz post
    ...NowyDom czy ty jesteś pewien, że nie masz na imię Kszystof i nie jesteś znanym wynalazcą?
    Witam
    Na imię mam Marcin a wynalazczość jest przede mną. Widzę że cała ta kłótnia to Piekło Polskie nie mające nic wspólnego z tematem dobrego montażu okien w warstwie styropianu. Dlatego teraz jestem całkowicie za zdjęciami termowizyjnymi po montażu. One wskażą kto robi to dobrze a kto źle. Będzie sama prawda.
    Pozdrawiam.

  18. #2978

    Domyślnie

    ..masz rację ale tylko częściowo...
    owszem, zobaczysz w termowizji totalne babole jeśli się wydarzą, czyli np braki w zapianowaniu ramy, ale to to i bez termowizji stwierdzisz dotykając ramy ręką od strony pomieszczenia...
    samo to , że rama będzie miała jednolitą temp nie jest moim zdaniem dowodem ani na zły ani na perfekcyjny montaż, bo skąd niby masz wiedzieć czy ta temp którą widać to jest właśnie ta jaka powinna być w danych warunkach pomiarowych?
    ...

  19. #2979
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał NowyDom77 Zobacz post
    Pisanie o dodatkowym warunku na etapie projektowania w stylu "wiem ale nie powiem" jest niepoważne tak jak "jestem za a nawet przeciw".
    Panie NowyDomie, przecież pisząc, co napisałem zastrzegłem się z góry, że jest to wypowiedź niepełna. Nie wszystką wiedzę, którą się dysponuje można i warto upubliczniać bowiem wiele z niej może być później wykorzystywane zarówno przez nabywców jak i sprzedawców w tzw. złej wierze. Jak napisałem, informacje o zastosowaniu niektórych typów amunicji w okiennej walce zainteresowanym inwestorom wyjaśniam w indywidualnych rozmowach, a sprzedawcom i producentom na szkoleniach.

    Cytat Napisał Sławek
    ...samo to , że rama będzie miała jednolitą temp nie jest moim zdaniem dowodem ani na zły ani na perfekcyjny montaż, bo skąd niby masz wiedzieć czy ta temp którą widać to jest właśnie ta jaka powinna być w danych warunkach pomiarowych?
    I to jest prawidłowy kierunek myślenia....
    PRO QUALITY

  20. #2980
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    "Dopatrzyłem się,że system montażu okien na kotwach JB-D nie ma aprobaty i dopuszczeń na rynek polski przez ITB"

    Zanim cos napiszecie to sprawdzcie.
    JB-D nie musi miec polskich aprobat [ktorych juz i tak nie ma] ani dopuszczen. To nie material budowlany. Wystarczy ze ma niemiecke badania i obliczenia nosnosci. System AD tez nie ma badan ale nie zostal nigdzie sprawdzony ani nie ma obliczen. tak samo oslawiony SAWW.
    I AD i SAWW to badziew ktory nie przyjmie sie na rynku - raz z powodu swoich istotnych mankamentow [plastik ma duzo mniejsza wytrzymalosc od stali, nie ma ten badziew regulacji].

    Uporczywa reklama tego badziewia na tak powaznym forum jak to to skandal.

Strona 149 z 331

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony