dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 179 z 331
Pokaż wyniki od 3.561 do 3.580 z 6614

Temat: montaz w warstwie ocieplenia - jak to zrobic dobrze?

  1. #3561
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar byry007
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Kolonia Powiercie
    Kod pocztowy
    62-600
    Posty
    802
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    A jak mam cegłę i zaciągnięte klejem od styropianu to ??
    Sprzedam Bufor ciepła 1000l z CWU i piec stałopalny 30 kw 605139743

  2. #3562
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał byry007 Zobacz post
    A jak mam cegłę i zaciągnięte klejem od styropianu to ??
    też można taśmie takowy klej nie szkodzi, a jak zaciągniesz całość to możesz sobie elewację robić na 2 rok np

    Pozdrawiam

  3. #3563
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar byry007
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Kolonia Powiercie
    Kod pocztowy
    62-600
    Posty
    802
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie Okno Tarasowe podparcie

    Witam czy można by było okno tarasowe podeprzeć na takich stalowych nóżkach jak na zdjeciu ??


    jak tak to ile takich nóżek dać na 170 cm ??
    Sprzedam Bufor ciepła 1000l z CWU i piec stałopalny 30 kw 605139743

  4. #3564
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    robisz tak bo chcesz zaoszczędzić czy nie masz innego pomysłu€?
    sezon grzewczy 2014/2015
    648 kwh POMPA CIEPŁA
    25 KWH GRZAŁKA w łazience
    0,5 m3 drewna

    dom123m2 x 29,6 kwh sezon grzewczy [według ozc]
    pompa pow-woda atlantics10

  5. #3565
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał byry007 Zobacz post
    Witam czy można by było okno tarasowe podeprzeć na takich stalowych nóżkach jak na zdjeciu ??


    jak tak to ile takich nóżek dać na 170 cm ??
    to nie są "nóżki" tylko 2 złączone kątowniki - a czy można, pewnie, że można pytanie ile to wytrzyma ?

    Proponuję wydać kilka złotych na systemowe poszerzenie, które sprawdzi się dużo lepiej.

    Pozdrawiam

  6. #3566
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar byry007
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Kolonia Powiercie
    Kod pocztowy
    62-600
    Posty
    802
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    malux20 Cały czas mam Twoją propozycje pod uwagą ,
    MMichal a gdzie takie poszerzenie systemowe mogę dostać??
    Sprzedam Bufor ciepła 1000l z CWU i piec stałopalny 30 kw 605139743

  7. #3567
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał byry007 Zobacz post
    malux20 Cały czas mam Twoją propozycje pod uwagą ,
    MMichal a gdzie takie poszerzenie systemowe mogę dostać??
    u producenta Twoich okien, możesz też podmurować przed montażem tarasu.

    Pozdrawiam

  8. #3568

    Domyślnie

    Dziś w południe bardzo mi się nudziło, dlatego policzyłem jaki montaż okien byłby dla mnie najbardziej opłacalny.

    Założenie 1: 5m2 ściany z otworem okiennym o powierzchni 2,25m2 (okno 1,5 x 1,5 m). Ściana z silikatów + 11 cm styropianu fasada 040. U ściany 0.30 W/m2K. Zakładam wartość liniowego mostka cieplnego psi: dla okna zamontowanego z licem muru = 0,02, dla okna z licem muru z 3 cm styropianu o grubości 11 cm na ościeżnicy = 0,06; dla okna w warstwie ocieplenia na kotwach = 0,01.

    Zatem ze wzoru: U ściany + (obwód okna x psi / powierzchnia pozostałej ściany)
    0,30 + (6 x 0,2 / 2,75) = 0,74 W/m2 (dla "zwykłego" montażu)
    0,3 + (6 x 0,06 / 2,75) = 0,43 W/m2 (z 3 cm styropianu na ościeżnicy)
    0,3 + (6 x 0,01 / 2,75) = 0,32 W/m2 (z oknem w warstwie ocieplenia)

    Wniosek: Mostek cieplny na ścianie o powierzchni 5m2, której okno stanowi 45% powierzchni, podwyższa U ściany 0,30 do 0,37-0,74

    Założenie 2: Projekt domu Z254. Powierzchnia ścian zewnętrznych to 117,53m2 murów oraz 22,8m2 okien. Łączny obwód okien to 45,6 m. Ściana z silikatów + 11 cm styropianu fasada 040. U ściany 0.30 W/m2K.

    ściany domu z oknami zamontowane bez węgarka na ościeżnicy 0,3 + (45,6 x 0,2/ 117,5) = 0,37W/m2K
    ściany domu z 3 cm węgarkiem na ościeżnicach 0,3+(45,6 x 0,06/117,5) = 0,32 W/m2K
    ściany domu z oknami zamontowanymi na kotwach 0,3 + (45,6 x 0,01/117,5) = 0,30 W/m2K

    Przeliczmy ile energii ucieknie przez mury tego domu, w zależności od rodzajów mostków cieplnych przy oknach. Liczone według wzoru:

    Ciepło przenikające przez ścianę zewnętrzną = 92,5 x U przegrody (liczone w W/m2K) x powierzchnia (w m2)

    straty ciepła dla ścian domu bez węgarków na oknach: 4021 kWh
    straty ciepła dla ścian domu z węgarkami ze styropianu na oknach: 3478 kWh
    straty ciepła dla ścian domu z oknami w warstwie ocieplenia: 3260 kWh


    Wniosek: W wypadku domu Z254, o powierzchni murów 117,5 m2:
    - przy ociepleniu zachodzącemu 3 cm na ościeżnice, zaoszczędzimy około 540 kWh rocznie (w zależności czym grzejemy: 100 - 230 zł rocznie);
    - w wersji z montażem w warstwie ocieplenia, zlikwidowanie mostków cieplnych przy oknach, da nam oszczędności rzędu 760kWh rocznie (140 - 330 zł rocznie).

    -gdyby ściany tego domu, budowane z myślą o U=0,3, budowane były dla U=0,15, różnice te wynosiłyby odpowiednio 652kWh i 869 kWh.

    Pytanie: jaki byłby orientacyjny koszt obu tych montaży dla 54 mb okien, zarówna dla zwykłego styropianu przy ościeżnicy jak i kotew?
    Ostatnio edytowane przez budowlany szaleniec ; 30-08-2012 o 13:27

  9. #3569
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    kilkadziesiąt stron temu było co innego B_S liczone i na to zwróć uwagę - przelicz sobie w oknach jakie dać szyby w oknach od południa i zachodu a jakie od północy i wschodu

  10. #3570

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    kilkadziesiąt stron temu było co innego B_S liczone i na to zwróć uwagę - przelicz sobie w oknach jakie dać szyby w oknach od południa i zachodu a jakie od północy i wschodu
    Masz na myśli zwykłe 2-szybowe o wysokim g od południa, ciepłe dwuszybowe o niższym g od wschodu i zachodu i trzyszybowe od północy? Źródło. Czy wyszły wam jakieś inne wyniki? Pytam o montaż na kotwach, bo jeśli dla podanego przypadku kosztowałby powiedzmy dodatkowe 2,5 tys to może się jeszcze opłacać, a jeśli np 5 tys zł, to na pewno nie.
    Ostatnio edytowane przez budowlany szaleniec ; 30-08-2012 o 13:52

  11. #3571
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    wlasnie oto mi chodzimi - te wyniki byly tu publikowane

  12. #3572
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał budowlany szaleniec Zobacz post
    Masz na myśli zwykłe 2-szybowe o wysokim g od południa, ciepłe dwuszybowe o niższym g od wschodu i zachodu i trzyszybowe od północy? Źródło. Czy wyszły wam jakieś inne wyniki? Pytam o montaż na kotwach, bo jeśli dla podanego przypadku kosztowałby powiedzmy dodatkowe 2,5 tys to może się jeszcze opłacać, a jeśli np 5 tys zł, to na pewno nie.
    Mówisz o 54 mb okien - to nie jest dużo, jakiś mało doświetlony projekt ale do wyliczeń

    Montaż "zwykły" - 54mb x 18 zł - 972 zł - takiego nie polecam

    Montaż w licu muru z zastosowaniem taśmy zewnętrznej i wewnętrznej - 54mb x 40 zł - 2160 zł

    Montaż poza murem w warstwie ocieplenia z taśmami - 54mb x 95 zł - 5130 zł - ta wartość jest bardzo zmienna i zależna od rodzaju kotwy jakie należy zastosować a to uzależnione od materiałów budowlanych z jakich wykonano ścianę/otwór okienny.

    do obliczeń przyjmowałem uśrednione wartości można zrobić te montaże trochę taniej i trochę drożej ale mam nadzieję, że pogląd jakiś jest, natomiast budynek jaki został tutaj przywołany to bardziej domeczek letniskowy wszak to zaledwie 77m2.

    Im większy budynek i koszty jego ogrzewania tym bardziej wartościowe stosowanie rozwiązań - energooszczędnych - i mam na myśli wszelakie rozwiązania prowadzące do oszczędności energii.


    Pozdrawiam

  13. #3573
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    77m2 domeczek letniskowy? hmm

  14. #3574
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał MMichal Zobacz post
    Montaż "zwykły" - 54mb x 18
    Dla mnie to nie jest montaż ale po prostu psucie rynku. Chyba, że jesteś "najemnikiem" i za tyle montujesz jako podwykonawca dla firm sprzedających okna. Bo prowadząc poważną firmę sprzedającą stolarkę, mającą siedzibę (salon z prawdziwego zdarzenia), pracowników, płacącą podatki, realizującą zobowiązania gwarancyjne, posiadającą samochody, itp. to za taką stawkę nie da się wyżyć. Wg mnie minimalna cena to 25zł netto/mb chociaż sam stosuję wyższą.

  15. #3575
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek Zobacz post
    Dla mnie to nie jest montaż ale po prostu psucie rynku. Chyba, że jesteś "najemnikiem" i za tyle montujesz jako podwykonawca dla firm sprzedających okna. Bo prowadząc poważną firmę sprzedającą stolarkę, mającą siedzibę (salon z prawdziwego zdarzenia), pracowników, płacącą podatki, realizującą zobowiązania gwarancyjne, posiadającą samochody, itp. to za taką stawkę nie da się wyżyć. Wg mnie minimalna cena to 25zł netto/mb chociaż sam stosuję wyższą.
    Nie chciałem komentować tych 18zł ale naprawdę za tyle to montaż bardzo zwykły musi być piana firmy x 5zł , kotwa z blachy na puszki 7zł modlitwa przy silnych deszczach i wiatrach bezcenna

  16. #3576
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Nie koniecznie to rozmowa na temat glowny, ale wlasnie jestem po 3 dniach montazy/wymian drzwi zewn, wewn i po podsumowaniu wynagrodzenia wyszlo mi, ze wolalbym 2 dni okien po 18 zl niz 4 dni tego co robilem (a tez uwazam, ze nie byly to byle jakie drzwi i za byle jaka stawke). Ech, nie dziwie sie ze firmy z tej branzy ostatnio znowu czesto koncza swoja dzialalnosc.

  17. #3577
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał witek86 Zobacz post
    Nie chciałem komentować tych 18zł ale naprawdę za tyle to montaż bardzo zwykły musi być piana firmy x 5zł , kotwa z blachy na puszki 7zł modlitwa przy silnych deszczach i wiatrach bezcenna
    Cytat Napisał bwojtek Zobacz post
    Dla mnie to nie jest montaż ale po prostu psucie rynku. Chyba, że jesteś "najemnikiem" i za tyle montujesz jako podwykonawca dla firm sprzedających okna. Bo prowadząc poważną firmę sprzedającą stolarkę, mającą siedzibę (salon z prawdziwego zdarzenia), pracowników, płacącą podatki, realizującą zobowiązania gwarancyjne, posiadającą samochody, itp. to za taką stawkę nie da się wyżyć. Wg mnie minimalna cena to 25zł netto/mb chociaż sam stosuję wyższą.
    Panowie te 18 zł to i tak SPORO, jak słyszę, że ekipy montują za 12 zł to jest dopiero osiągnięcie - dojazd do klienta rowerem i to tandemem i materiały z przeceny w markecie ale niestety takie kwiatki też są a klient potem płacze, że 20 zł to drogo i on chyba sobie jednak SAM wstawi te okno albo poprosi Pana Kazika co to się zna na wszystkim.

    I faktycznie odbiegliśmy od tematu ale ... można by lekko zmienić postawione w temacie pytanko na:
    ZA ILE ZROBIĆ TO DOBRZE? - i będzie OK

    Pozdrawiam

  18. #3578

    Domyślnie

    Ło Matyldo! Nie wytrzymałem, aż się zarejestrowałem

    Dlaczego 18 zł mbo za - jak to ktoś określił - "zwykły" montaż to mało? Jeśli 2-osobowa ekipa montuje w dzień budowę 20-kilka okien, to się nie opłaca? Ale koszty trzeba mieć, żeby miało brakować Pewnie, że jeśli nietypowy montaż, albo z utrudnieniami, to i stawka musi iść do góry, ale za 18 zł mogę montować, zresztą montujemy 20 okien O34 ze stawką 18 zł, to na dzień ponad 2000 zł, więc mi pasuje Kolegę FINLANDIA też rozumiem, bo zdarza się robić za wyższą stawkę coś, co miało być proste, a okazuje się "schodami" i suma-sumarum po przeliczeniu aż tęskni się za 18 zł

    Psucie rynku, to "żądanie" 6 - 12 zł mbo (mile widziane u developerów).
    Montaż warstwowy w płaszczyźnie muru? 35 zł wystarczy.
    ...w warstwie docieplenia (standard)? 70 zł wystarczy.

    Oczywiście trzeba mieć dostęp do solidnych materiałów za niewygórowaną cenę i niskie ogólne koszty, a jeśli ktoś namnożył sobie niepotrzebnych kosztów, to zawsze będzie "za mało"...

    Pozdrawiam

  19. #3579
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał LANGER OKNA Zobacz post
    Ło Matyldo! Nie wytrzymałem, aż się zarejestrowałem

    Dlaczego 18 zł mbo za - jak to ktoś określił - "zwykły" montaż to mało? Jeśli 2-osobowa ekipa montuje w dzień budowę 20-kilka okien, to się nie opłaca? Ale koszty trzeba mieć, żeby miało brakować Pewnie, że jeśli nietypowy montaż, albo z utrudnieniami, to i stawka musi iść do góry, ale za 18 zł mogę montować, zresztą montujemy 20 okien O34 ze stawką 18 zł, to na dzień ponad 2000 zł, więc mi pasuje Kolegę FINLANDIA też rozumiem, bo zdarza się robić za wyższą stawkę coś, co miało być proste, a okazuje się "schodami" i suma-sumarum po przeliczeniu aż tęskni się za 18 zł

    Psucie rynku, to "żądanie" 6 - 12 zł mbo (mile widziane u developerów).
    Montaż warstwowy w płaszczyźnie muru? 35 zł wystarczy.
    ...w warstwie docieplenia (standard)? 70 zł wystarczy.

    Oczywiście trzeba mieć dostęp do solidnych materiałów za niewygórowaną cenę i niskie ogólne koszty, a jeśli ktoś namnożył sobie niepotrzebnych kosztów, to zawsze będzie "za mało"...

    Pozdrawiam
    Niby racje a małym ale ... taki "zwykły" powinien być zabroniony/niedopuszczalny w szczególności właśnie u developerów, którzy budują dla innych, jeżeli ktoś chce we własnym domu tak zamontować okna to jego sprawa na moje może i na kit sobie je zamontować.

    co do stawek 35 i 70 to tak jak pisałem są oczywiście do uzyskania ale czasami trzeba kasować odpowiednio np 50 i 110 i dlatego je uśredniłem.

    I tak przy okazji pozdrawiam Panie Marcinie, i trochę się zdziwiłem, że Pana tutaj nie było wcześniej

    Pozdrawiam

  20. #3580
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Na głowę upadliście czy co ? Po jednym montażu na merca chcecie zarobić ?
    (oczywiście przenośnia)
    Kupowałem okna w salonie MS,montowała ekipa z "mistrzów montażu",koszt montażu wyszedł 22zł/mb brutto,okna wysunięte poza lico ściany ok.3cm.
    No cóż,chcieliście to macie
    Ktoś kiedyś bardzo się obruszył na cierpkie słowa o "mistrzach montażu"

    Ja mam tylko 44mb okien i uważam,że dom jest badzo dobrze doświetlony.
    Nie każdy buduje pałace i wydaje majątek na okna,mi wystarczy 118m2
    Kwestia doświetlenia do w sumie sprawa gustu itp ale skoro w M4 mamy ok 30 mb to 44 mb przy ponad 2 krotnie większej powierzchni ... hmmmm.

    Za te 22 zł wysunęli okna zastosowali taśmy itp itd ?


    Pozdrawiam

Strona 179 z 331

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony