dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 180 z 331
Pokaż wyniki od 3.581 do 3.600 z 6614

Temat: montaz w warstwie ocieplenia - jak to zrobic dobrze?

  1. #3581

    Domyślnie

    Cytat Napisał MMichal Zobacz post
    Witam



    Niby racje a małym ale ... taki "zwykły" powinien być zabroniony/niedopuszczalny w szczególności właśnie u developerów, którzy budują dla innych, jeżeli ktoś chce we własnym domu tak zamontować okna to jego sprawa na moje może i na kit sobie je zamontować.

    co do stawek 35 i 70 to tak jak pisałem są oczywiście do uzyskania ale czasami trzeba kasować odpowiednio np 50 i 110 i dlatego je uśredniłem.

    I tak przy okazji pozdrawiam Panie Marcinie, i trochę się zdziwiłem, że Pana tutaj nie było wcześniej

    Pozdrawiam

    "zwykły" montaż - tak, powinien być zabroniony, bo jest niekompletny, zresztą dawno już tak nie montowaliśmy Montaż warstwowy i tylko warstwowy.

    Stawki - prawdę mówiąc (pisząc) rzadko kiedy standardowa cennikowa: stawka jest ostateczną. My, jeśli kalkulujemy klientom przed pomiarem, to idą stawki wg cennika, po pomiarze zwykle więcej - nie dlatego, że to okazja do podniesienia stawki, ale dlatego, że klienci coraz bardziej świadomi i sami dopytują się o innowacje albo dodatkowe prace, a sama stolarka też coraz bardziej wymagająca (kto HS-a montuje za 35 zł/mbo??)

    Ostatnio w Sosnowcu z Infookno spotkaliśmy się z montazystami na szkoleniu i dywagowaliśmy o montażu warstwowym, ale jakoś nikt nie podjął tematu stawek - a szkoda, może następnym razem w Warszawie i Wrocławiu

    Oj, nie było mnie tu, bo dotąd czytałem, nie pisałem, choć kilka razy na oknonecie się zdarzyło

    Również pozdrawiam

  2. #3582
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Cytat Napisał LANGER OKNA Zobacz post
    Ło Matyldo! Nie wytrzymałem, aż się zarejestrowałem

    Dlaczego 18 zł mbo za - jak to ktoś określił - "zwykły" montaż to mało? Jeśli 2-osobowa ekipa montuje w dzień budowę 20-kilka okien, to się nie opłaca? Ale koszty trzeba mieć, żeby miało brakować Pewnie, że jeśli nietypowy montaż, albo z utrudnieniami, to i stawka musi iść do góry, ale za 18 zł mogę montować, zresztą montujemy 20 okien O34 ze stawką 18 zł, to na dzień ponad 2000 zł, więc mi pasuje Kolegę FINLANDIA też rozumiem, bo zdarza się robić za wyższą stawkę coś, co miało być proste, a okazuje się "schodami" i suma-sumarum po przeliczeniu aż tęskni się za 18 zł

    Psucie rynku, to "żądanie" 6 - 12 zł mbo (mile widziane u developerów).
    Montaż warstwowy w płaszczyźnie muru? 35 zł wystarczy.
    ...w warstwie docieplenia (standard)? 70 zł wystarczy.

    Oczywiście trzeba mieć dostęp do solidnych materiałów za niewygórowaną cenę i niskie ogólne koszty, a jeśli ktoś namnożył sobie niepotrzebnych kosztów, to zawsze będzie "za mało"...

    Pozdrawiam
    Ja tez nie wytrzymałem i odpisuję, i sorki, że nie w głównym temacie?
    Odpowiedz Kolego na kilka pytań:
    Jakich to okien jesteś w stanie zamontować 20 szt codziennie? 034 ? W ile osób?
    Czy codzienna średnia z miesiąca wynosi 20 szt/ 1 dzień? czy masz może jakieś wymiany po 1-2 sztuki w odległości 20 km od firmy?
    Ile trwa taki dzień pracy? 8 czy 20 godzin?
    Ile kotew czy dybli wkręcasz na takie okno?
    Czy przykręcasz kotwy do ościeżnicy?
    Na ile kołków montujesz kotwy do muru?
    Co to znaczy "niskie ogólnie koszty" ? Wyliczyłem bowiem, że wcale ich nie masz. Skoro 5,8 mb x 20 szt x 18 zł = 2088 zł otrzymane starasz się przedstawić jako czysty zarobek tzn, że te koszty a raczej ich brak masz całkowicie wyjątkowe w branży.
    ..

    Dwa miesiące temu rozmawiałem z człowiekiem wygrywającym masę przetargów, gdzie okna "puszcza" po cenie zakupu a zarabia na montażu płacąc ludziom psie pieniądze za niego. Bez znajomości tematu, pracującym oczywiście na czarno, więc raczej po "niskich kosztach ogólnych".
    Wiesz jak uzasadnił te niskie zarobki? Żeby coś zarobić muszą zap.. ć po15-16 godzin/dobę a wtedy są tak z......i, że nie myślą o "głupotach" tylko kładą się spać, żeby jutro znów z......ć od 6 rano. Ciekawa teoria, i odwyk skuteczny przy okazji.
    Wyliczył mi średni montaż dla dwuosobowej ekipy na 25 sztuk dziennie okien szkolnych, średni wymiar 2200 x 2200 i bardzo często tzw. krzyżaków po 5-6 skrzydeł, po 6-8 kotew na takie okno. Po co więcej jak piana utrzyma? A zresztą na poprawki nie ja będę jeździł, więc co to mnie obchodzi....
    Chciałem się przyjrzeć takiej pracy, jednak nie podał mi żadnego adresu.

  3. #3583

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Pomyłka w druku,jednak 53,46mb i wyszło 18,61zł/mb montażu.
    Tak,za tą kwotę Panowie wysunęli okna max.jak się dało bez kotew,czyli 2,8cm poza lico muru
    Taśm ani silikonu nie stosowałem,nie mam wełny a wentylacja w domu będzie dobra.
    Moja decyzja.
    Pewnie, że nie zawsze jest konieczność wysuwania całkowicie okien poza lico muru. Są profile okienne, które wystarczy wysunąć 2-3 cm poza lico, reszta zostaje w płaszczyźnie muru - efekt właściwie ten sam, co w warstwie ocieplenia...
    A w tym przypadku o jakie okna chodzi? Wpakowałem się tu bez zagłębiania się w historię tematu tutejszego

  4. #3584
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Zostawmy ceny, każdy kalkuluje swoją pracę jak uważa i jeśli tylko potrafi zrobić dobrze w stawce - dla mnie także zaniżonej - jego sprawa.
    Może nie ma kosztów ZUS bo nie zatrudnia a może zatrudnia tych co mają KRUS ? Może zamiast lasera używa szlaufwagi lub wogóle nie pozycjonuje okien w ramach jednej elewacji czy pokoju ?

    Najważniejsza sprawa - nie grzebać komuś w portfelu czy stanie konta

    Natomiast inną sprawą jest wyliczenie faktycznych kosztów montażu w stanie surowym - wysunięcie bez zrobienia opaski to dla ekipy dodatkowy zysk na mniejszym zużyciu piany - więc to żaden argument na podniesienie kosztów takiego montażu - u mnie jest w tej samej cenie jak montaż tzw. tradycyjny
    Zrzeszenie zbiera informacje o kosztach i w zależności od rejonu kraju są one różne - i nie ma co się dziwić bo też i życie różnie kosztuje. Temat rzeka - tym bardziej nie ma sensu wdawać się w dyskusję o stawkach.
    Ja podobnie jak bwojtek uważam ze 25 za surówkę to mało (no chyba że to inwestycja minimum 500 mb ) , bardzo mało, realnie dla wielu rejonów kraju niższa od tej stawki kwota nie zagwarantuje przeżycia i rozwoju firmie - bo tak naprawdę to nie tylko materiał, to ZUS, paliwo, wymiana choćby poziomic, elektronarzędzi, osprzęt i.... zresztą ci co to robią zawodowo wiedzą co mam na myśli

    Już po szpitalu, już zaczynam częściej mówić ale to dopiero początek drogi przez mękę do pełni zdrowia. ale już jestem, żyję i po wkurzam Was z lekka
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  5. #3585
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał LANGER OKNA Zobacz post
    Pewnie, że nie zawsze jest konieczność wysuwania całkowicie okien poza lico muru
    oczywista oczywistość - nikt nikogo nie zmusi do takiego montazu
    Cytat Napisał LANGER OKNA Zobacz post
    Są profile okienne, które wystarczy wysunąć 2-3 cm poza lico, reszta zostaje w płaszczyźnie muru - efekt właściwie ten sam, co w warstwie ocieplenia...
    bla ble ble bla bla co za głupotę kolega walnął - co ma okno do jego spozycjonowania w murze i wartości współczynnika strat liniowych na styku ościeżnica - mur?
    Może kolega na początku swej obecności na FM wyjaśni to zagadnienie bo nie kumam

    Uwaga - wróciłem, więc bzdur tu nie wypisywać
    Ostatnio edytowane przez jareko ; 31-08-2012 o 19:42
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  6. #3586
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    ty już mnie kiedyś wkurzyłeś i dobrze przynajmniej wesoło tu było - bo przez ostatni miesiąc to jakiś marazm i wodolejstwo się szerzyło
    Oj ten miesiąc dał mi do wiwatu pod każdym względem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  7. #3587

    Domyślnie

    Cytat Napisał stary Zobacz post
    Ja tez nie wytrzymałem i odpisuję, i sorki, że nie w głównym temacie?
    Odpowiedz Kolego na kilka pytań:
    Jakich to okien jesteś w stanie zamontować 20 szt codziennie? 034 ? W ile osób?
    Czy codzienna średnia z miesiąca wynosi 20 szt/ 1 dzień? czy masz może jakieś wymiany po 1-2 sztuki w odległości 20 km od firmy?
    Ile trwa taki dzień pracy? 8 czy 20 godzin?
    Ile kotew czy dybli wkręcasz na takie okno?
    Czy przykręcasz kotwy do ościeżnicy?
    Na ile kołków montujesz kotwy do muru?
    Co to znaczy "niskie ogólnie koszty" ? Wyliczyłem bowiem, że wcale ich nie masz. Skoro 5,8 mb x 20 szt x 18 zł = 2088 zł otrzymane starasz się przedstawić jako czysty zarobek tzn, że te koszty a raczej ich brak masz całkowicie wyjątkowe w branży.
    ..
    Odpowiadam:

    Rzadko kiedy zdarza się montować takie same okna przez cały dzień, zwykle różne, to normalne chyba, ale 20 okien 034 w dziurach na budowie w 8-9 godzin to nie wyczyn żaden...
    Średnia z miesiąca? Co miesiąc inna
    Tak - bywa, że trzeba 1-2 okna zamontować nawet i 100 km dalej. ale wtedy nie za 18 zł/mbo przecie... albo 18, tylko za dojazd trzeba doliczyć...
    Szanuję się i pracowników też, więc raczej 10 godzin nie przekraczam - bywa że dłużej, szczególnie na wyjeździe, ale jak się lubi to co się robi, to nie boli...
    Nie używam kotew (blach), chyba że SAAW System - coraz częściej. Używamy wkrętów WHO, albo konsol do "wiszących" okien...
    Pozostałe też zgodnie ze sztuką.
    Nie pisałem, że 2000 to czysty zysk, ale odejmując koszty, wystarczy.
    Koszty można zmniejszyć prawidłowo mierząc i używając wydajnych, ale nie najdroższych materiałów. Nie chcę robić reklamy dostawcom, bo nie tu miejsce na to.
    Ale skoro na "niskich" stawkach jadę od 1990r. i mam się dobrze, to przecież nie będę narzekać
    Poza tym nie samym montażem człowiek żyje, okna też sprzedaje - nie za darmo przecie

  8. #3588
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Staruszku - ty w takich rozmowach jesteś lepszy - podyskutuj
    Ja już opinię swoją mam - a Twój kumpel... takie są realia Inwestycji - za...ć od świtu do nocy by nie było czasu na głuppoty
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  9. #3589

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    oczywista oczywistość - nikt nikogo nie zmusi do takiego montazu
    bla ble ble bla bla co za głupotę kolega walnął - co ma okno do jego spozycjonowania w murze i wartości współczynnika strat liniowych na styku ościeżnica - mur?
    Może kolega na początku swej obecności na FM wyjaśni to zagadnienie bo nie kumam

    Uwaga - wróciłem, więc bzdur tu nie wypisywać
    Witaj Jarku po kilku miechach

    Śmigasz na Schueco, więc wiesz, że zimna izoterma od zewnętrznej strony w SI82 sięga wgłąb profila jedynie na 2 cm, a wzmocnienie stalowe jest od wewnętrznej strony, więc na SAAW Systemie można wysunąć nawet o 45 mm. Przecież w montażu w warstwie ocieplenia o to chodzi, żeby oddalić zimne izotermy przede wszystkim od zewnętrznego narożnika wnęki okiennej? Wtedy masz równomierny rozkład temperatur w ościeżu, a ich rozpiętość to tylko kilka stopni C, w zależności oczywiście od tego, z czego mur i jak ocieplony...

    Co było z Tobą, że Cię nie było?

    Zdrówka!

  10. #3590
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam


    heheh jareko wrócił - będzie się działo

    Arturo72 skoro jednak Twoje wyliczenia się zmieniły i oscylują w okolicy 18 zł to dokładnie wpisały się w podane wcześniej - "zwykły" montaż tyle kosztuje ot co.
    Po drugie dobrej prasy nie robisz swojej ekipie montażowej z listy Mistrzów skoro zamontowali u Ciebie okna tylko w 2/3 poprawnie - zgodnie z tym co można wyczytać i usłyszeć w trakcie szkoleń organizowanych przez ZMS.
    Po trzecie skoro Twoim zdaniem dobra wentylacja rozwiązuje problem montażowe to szczęścia życzę.

    I faktycznie rozmowa o stawkach się niepotrzebnie rozdymała, każdy kasuje ile może z uwzględnieniem różnych czynników.

    Stawki podałem jedynie orientacyjnie, bardziej dla inwestorów aby nie wymagali cudów za 20 zł

    Pozdrawiam

  11. #3591
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał LANGER OKNA Zobacz post
    ...na SAAW Systemie można wysuną...
    noooo nie dziwię się że stawkę można mieć i 5 zł/mb i zamontować 100 O34 w ciągu dniówki 8 godzinnej - gwarancję dajesz do czasu zakończenia montażu czy na dłużej
    A co do reszty..... echhh... proponowałbym jednak się lekko doszkolić - sorki kolego po fachu
    http://jareko.pl/poradnik-montazysty...ie-ocieplenia/
    przyjrzyj się dokładnie przebiegom w obu rysunkach
    A jeśli masz taki program to pobaw się i już nigdy nie napiszesz takiego tekstu, wczytaj się jakiego babola napisałeś - cytuję Twoje słowa :

    "...... Są profile okienne, które wystarczy wysunąć 2-3 cm poza lico, reszta zostaje w płaszczyźnie muru - efekt właściwie ten sam, co w warstwie ocieplenia...."

    TOTALNA BZDURA !!!Czasem warto nic nie napisać niż dyskredytować Tytuł jaki posiadasz
    Ostatnio edytowane przez jareko ; 31-08-2012 o 20:37
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  12. #3592
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    A proszę bardzo Arturo - popieram Twoje zdanie w zakresie wentylacji - nie pamiętam jakie błędy montażowe były u ciebie ale chyba brak montażu warstwowego został za takowy uznany - czy tak?
    Jeśli tak to.... śpij spokojnie - lepiej nie mieć niż mieć gdy ekipa nie wie o czym do niej mówisz
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  13. #3593
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Wg niektórych są to stawki,do których muszą dopłacać,czyli nie nadają się na biznesmenów lub Oni to po prostu ci..y lub bazują na "strzyżeniu owieczek" i chcą mesia z jednego montażu (przenośnia)
    ja nie widzę aby ktoś się oburzał za takie stawki, że niby za niskie


    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    O tym już wspominałem i spowodowało to oburzenie się założycieli "mistrzów montażu"
    Z montażu na taśmach zrezygnowałem ja sam ale prawda jest taka,że podjąłem z ekipą montażową temat taśm i pływali bardzo w tym temacie.
    Sądzę,że ja więcej wiedziałem niż oni
    więc kolejny raz "doceniasz" ich fachowość ja się dziwię, że z pozwoliłeś takim specjalistom sobie okna montować



    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    A dziękuję,nie omieszkam przedstawić rezultatu po czasie
    poczekamy zobaczymy

    Pozdrawiam

  14. #3594
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam
    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    A proszę bardzo Arturo - popieram Twoje zdanie w zakresie wentylacji - nie pamiętam jakie błędy montażowe były u ciebie ale chyba brak montażu warstwowego został za takowy uznany - czy tak?
    Jeśli tak to.... śpij spokojnie - lepiej nie mieć niż mieć gdy ekipa nie wie o czym do niej mówisz
    tak tak zdanie jareko na temat taśm znamy są beeee i zbyteczne a jak już to jedyne słuszne z firmy I...


    Pozdrawiam

  15. #3595

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    noooo nie dziwię się że stawkę można mieć i 5 zł/mb i zamontować 100 O34 w ciągu dniówki 8 godzinnej - gwarancję dajesz do czasu zakończenia montażu czy na dłużej
    A co do reszty..... echhh... proponowałbym jednak się lekko doszkolić - sorki kolego po fachu
    http://jareko.pl/poradnik-montazysty...ie-ocieplenia/
    przyjrzyj się dokładnie przebiegom w obu rysunkach
    A jeśli masz taki program to pobaw się i już nigdy nie napiszesz takiego tekstu, wczytaj się jakiego babola napisałeś - cytuję Twoje słowa :

    "...... Są profile okienne, które wystarczy wysunąć 2-3 cm poza lico, reszta zostaje w płaszczyźnie muru - efekt właściwie ten sam, co w warstwie ocieplenia...."

    TOTALNA BZDURA !!!Czasem warto nic nie napisać niż dyskredytować Tytuł jaki posiadasz

    Czytaj ze zrozumieniem, a nie lej kumpla, który Ci klientów z Wawy podsyła...

    Napisałem, że właściwe to to samo, tj "właściwie" czytaj "prawie to samo".

    Wiem dobrze, że montaż całkowicie w warstwie ocieplenia to idealny montaż, ale podobne efekty można uzyskać wysuwając je tylko częściowo poza lico muru - a ile, to zależy właśnie od profilu okiennego.
    Sam na swojej stronie piszesz "w przypadku montażu w warstwie ocieplenia chłód omija miejsce styku okna z murem i nie oziębia nam ściany konstrukcyjnej" - co widać na drugim i na trzecim rysunku, do których odsyłasz. I chodzi właśnie o to, żeby wyciągnąć zimną izotermę ramy do warstwy ocieplenia. To błąd, czy co? Pisałem o tym w Profiokno, a z palca tego nie wyssałem.
    Nie każdego klienta stać na montaż na konsolach, a nawet w "drewnianym opierzeniu", więc chociaż wysunąć okno zawsze lepiej, niż zostawić je całe w murze, a przy tym samym nakładzie kosztów.

    Co do gwarancji na montaż - jeśli montuję więcej okien w 8 godzin, to znaczy że gorzej? Popytaj moich klientów, którzy wpisali się na stronach ZMS...

    Nie depcz Panie po ludziach tylko dlatego, że mają inne zdanie, albo zdaje się Tobie, że mają inne...

    3maj się!

    Popatrz, jak przebiegają izotermy przez SI82,a jak np. przez Geneo

  16. #3596
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Kolego MM, po co te przytyki?
    Przynajmniej nie wciskam wyrobów, które sam dystrybuuję i dzięki nim zarabiam dodatkowo, a że po d wieloma względami I jest lepsze od S czy innych doceni ten kto będzie miał możliwość porównania - choćby jak trzyma sie butyl podłoża
    Dla mnie wyjątkową manipulacją jest stawiać po jednej stronie ewidentnie spieprzony montaż z jednej strony i wmawiać ludziom że tak samo spieprzony montaż gdyby miał taśmy paroszczelne stałby się montażem prawidłowym
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  17. #3597
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    do może dołączę fotki i zapytam jak się to ma do wentylacji ?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0051.jpg
Wyświetleń:	57
Rozmiar:	32,3 KB
ID:	134210Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0036.jpg
Wyświetleń:	57
Rozmiar:	29,5 KB
ID:	134211Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0037.jpg
Wyświetleń:	60
Rozmiar:	34,0 KB
ID:	134212Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0039.jpg
Wyświetleń:	55
Rozmiar:	30,6 KB
ID:	134213

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez MMichal ; 31-08-2012 o 22:17

  18. #3598

    Domyślnie

    Cytat Napisał MMichal Zobacz post
    Witam

    do może dołączę fotki i zapytam jak się to ma do wentylacji ?

    Załącznik 134205Załącznik 134206Załącznik 134207Załącznik 134208

    Pozdrawiam
    Ups! - to z tej bajki, gdzie ktoś posłuchał pani z bloku, która mówi, że parapety niedawno wymieniali, jak ocieplali blok, więc nowych nie chce do nowych okien, a w odpowiedzi usłyszała "Dobzie, plose pani, wyklepiemy i przykręcimy, i silikon damy"?

  19. #3599
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał LANGER OKNA Zobacz post
    ...Popytaj moich klientów, którzy wpisali się na stronach ZMS...
    Zostawmy już tą polemikę. Mistrz montażu z niecałym rokiem stażu ? Sam dobrze wiesz, że dupa z niego a nie mistrz - niestety mam coraz więcej zastrzeżeń do słusznej inicjatywy. Nadawanie tytułu tylko dlatego że udało się komuś zamontować okno w warstwie ocieplenia jest lekkim nadużyciem - ale i tak dobrze, że wogóle w jakiś sposób weryfikuje się montażystów
    Ja bym niejednemu rocznemu montażyście który ten tytuł dostał dał okno do wyregulowania całkowicie rozregulowane lub źle przeszklone - ciekawe ile czasu by się męczył - Staruszek mógłby tu opowiedzieć o szkoleniach jakie Adams i Aluplast organizuje dla montażystów i jacy tam "mistrzowie" przyjeżdżają

    Przyjrzyj się jeszcze raz izotermom i zakończmy polemikę - wysunięcie i montaż w warstwie ocieplenia to nie TAKIE SAME EFEKTY co chcesz zasugerować swoją wypowiedzią

    Plusfoto - służba działa, fakt, przeżyłem i mam nadzieję, że dalsza moja z nią styczność też zakończy się szczęśliwie, bo to nie koniec - niestety
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  20. #3600
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Oj Langer, przesadziłeś.
    Owszem, trafiają się takie dni, że faktycznie da się wrzucić 20 szt. okien, ale to wyjątki. Zdarzyło mi się kiedyś zapłacić chłopakom blisko 3 tys. za duży dzień pracy, ale to tak dawno, że chyba nie prawda, bo od kilku lat stawki realnie spadają i coś takiego to przeszłość.

Strona 180 z 331

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony