dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 181 z 331
Pokaż wyniki od 3.601 do 3.620 z 6614

Temat: montaz w warstwie ocieplenia - jak to zrobic dobrze?

  1. #3601
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    Kolego MM, po co te przytyki?
    Przynajmniej nie wciskam wyrobów, które sam dystrybuuję i dzięki nim zarabiam dodatkowo, a że po d wieloma względami I jest lepsze od S czy innych doceni ten kto będzie miał możliwość porównania - choćby jak trzyma sie butyl podłoża
    Dla mnie wyjątkową manipulacją jest stawiać po jednej stronie ewidentnie spieprzony montaż z jednej strony i wmawiać ludziom że tak samo spieprzony montaż gdyby miał taśmy paroszczelne stałby się montażem prawidłowym
    co do przytyczki drobnej to może wina pory jeśli uraziłem wybacz

    Po drugie w pierwszym moim poście na forum napisałem czym się zajmuję więc nie mam sobie nic do zarzucenia - w sumie to KTO ma się wypowiadać w temacie ? kucharz ? fryzjer ?bo ich wypowiedzi będą "neutralne"

    NIKT z montażystów z którymi rozmawiam nie usłyszał ode mnie, że S lepsze od I czy od V czy jeszcze inaczej, zawsze mowa jest o zasadności stosowania a nie o tym którego producenta się poleca. Prawda taka, że rynek montażowy jest tak duży, że miejsca jest dla 10 takich S czy I.

    I na moje manipulacją jest mowa o tym, że wentylacja załatwia temat montażu warstwowego.

    Pozdrawiam

  2. #3602
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał MMichal Zobacz post
    ...do może dołączę fotki i zapytam jak się to ma do wentylacji ? ...
    Jak to jak się ma ? jest przez szpary zagwarantowana i nawiewniki nie sa potrzebne - spójrz na to inaczej - ile kasy zaoszczędzone na nawiewnikach
    A na serio - czy nie widzisz, że na udowodnienie swojej tezy, iż tylko montaż warstwowy jest jedynie słusznym, zamieszczasz zdjęcia z ewidentnych błędów montażowych
    Ciekawe jaka była stawka montażystów ? 10? a może 18 zeta ?
    W sumie nie ma co się dziwić, bo dobre okna, prawidłowo zamontowane, 10, 20 a nawet 40 lat temu nie wymagają wymiany bo nic się z nimi nie dzieje
    Cholera, zgubiłem artykuł z niemieckiego pisma gdzie podsumowano stan okna i wnęki okiennej w zamontowanym w 1963 roku oknie PVC na profilu Kommerlinga - zdziwiłbyś się co tam spece od montażu i okien napisali i jak wychwalali technikę sprzed lat
    Przypomnę jeszcze jako ciekawostkę że w tamtych czasach wzmocnieniem profila była kantówka drewniana a nie stal

    Wentylacja załatwia jeden, najważniejszy i ciągle niedoceniany - chyba przez niską świadomość zjawisk jakie towarzyszą posiadaniu szczelnych okien w domu - wymianę powietrza i wogóle funkcjonowanie wentylacji grawitacyjnej od jesieni do wiosny. Wentylacja zabezpiecza przed występowaniem ekstremalnych zjawisk w obrębie styku okno - mur - gdzie jakikolwiek błąd montażowy może odbić się czkawką a przede wszystkim udowodnić tezę, że trzeba kroić klientów za montaż warstwowy bo tylko taki jestjedynie prawdziwy i prawidłowy - a nie jest to prawda.
    Ostatnio edytowane przez jareko ; 31-08-2012 o 22:32
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  3. #3603
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Tzn ? Czy w tym domu była poprawna wentylacja czy jedynie naturalna ?
    hmmmm a to już dziwne pytanie, rozumiem, że Twoim zdaniem "naturalna" to znaczy zła ?

    Tak była naturalna grawitacyjna, sprawdzana rok w rok przez Pana Kominiarza - działająca, bez zaślepionych kominów itd
    Fotki obrazują stronę zewnętrzną połączenia i twierdzę, że gdyby zastosowano tutaj taśmy nie wystąpiłby problem wlewającej się pod oknem wody do mieszkania. Poprawka została wykonana tak dobrze jak na to pozwoliły zastane warunki.

    A moje pytanie miałeś odczytać jako: jak wentylacja ma się do takich przypadków ?

    Pozdrawiam

  4. #3604

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    Mistrz montażu z niecałym rokiem stażu
    Jarek, chyba nie oceniasz fachowców po stażu w ZMS? Trafiają tam ludzie z mniejszym i większym doświadczeniem - zgadzam się, niektórzy przypadkowo "przeszli".

    Kończąc "polemikę" - jeszcze raz: Montaż w warstwie ocieplenia TO NIE TO SAMO, co wysunięcie nieco ramy do ocieplenia. Ale na "Twoich" izotermach widzę dużo większą różnicę między 1 a 2, niż między 2 a 3. I tak jest w rzeczywistości. Więc jeśli nie można 3, to chociaż 2, aby nie 1

    O "montażystach" mam pojęcie, wystarczy dać ogłoszenie w dziale "dam pracę" i dać okno do zamontowania nie mówiąc już o regulacjach

  5. #3605
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    a ja twierdzę, że gdyby zamontowano parapety jak choćby http://jareko.pl/poradnik-montazysty...ty-zewnetrzne/ nie miałbyś powodów udowadniać że taśma i tylko taśma zagwarantuje prawidłowy montaż
    Mało tego - dobrze zrobiona obróbka połączenia styku parapetu z oknem "do czoła" także gwarantuję szczelność i ciepło połączenia przez dziesięciolecia
    MM ciągle popełniasz błąd - wielu klientów marzy o prawidłowo wykonanym montażu w sposób "tradycyjny". Do nich nasze tu dywagacje wogóle nie docierają. Zostaw klientów wyedukowanych na FM - to znikomy % inwestycji w skali kraju, uwierz, mi, wielu patrzy na cenę
    Biorąc pod uwagę rozważania teoretyczne masz rację - folie, taśmy - to powinno być, powinno co nie oznacza że MUSI
    Czy teraz w końcu się rozumiemy ?
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  6. #3606
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał LANGER OKNA Zobacz post
    ...Kończąc "polemikę" - jeszcze raz: Montaż w warstwie ocieplenia TO NIE TO SAMO, co wysunięcie nieco ramy do ocieplenia. Ale na "Twoich" izotermach widzę dużo większą różnicę między 1 a 2, niż między 2 a 3. I tak jest w rzeczywistości. Więc jeśli nie można 3, to chociaż 2, aby nie 1 ...
    i o takie sprostowanie mi chodziło
    Tak na marginesie 1 jest najbardziej rozpowszechnionym sposobem montażu i ... i już lepiej niech prawidłowo zrobią 1 nić mają ociepleniem spierniczyć 2 - gdybyś wiedział jakie cuda potrafią zrobić - zamiast lepiej jest o wiele gorzej niż w przypadku poz.1
    Jeden z FM zadał kiedyś tu pytanie jak ocieplić przy wysunięciu, podcinanie, wycinanie itp - odpowiedziałem mu, ze zamiast teoretyzować i rysować ładne linie proste nich popodcina, przyłoży i wtedy zrozumie że jest tak naprawdę jeden jedyny sposób wykończenia ocieplenia przy oknie
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  7. #3607

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Owszem, trafiają się takie dni, że faktycznie da się wrzucić 20 szt. okien
    Oj, przecie nie pisałem, że codziennie montuję po 20 okien, zdarza się po prostu. Dzisiaj było 16szt - 850 x 850 w 4 godziny

    U nas stawki nie spadają.... Wrocław, brrrrrr

  8. #3608
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    jareko zgadza się co to zasad, zgadza się co do montażu parapetu do czoła - i tutaj drobiazg na poparcie słów

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0054.jpg
Wyświetleń:	74
Rozmiar:	18,2 KB
ID:	134223Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0053.jpg
Wyświetleń:	94
Rozmiar:	20,7 KB
ID:	134224

    ja wychodzę z odrobinę innego położenia TY jesteś ekspert i wiesz jak zrobić montaż, natomiast 95% montażystów popełnia błędy i zastosowanie taśm właśnie może te błędy delikatnie zniwelować np brak dokładnego dopianowania.

    A co do marzeń to lepiej niech nie są takie przyziemne wszak te sprawy można załatwić w sposób prosty łatwy ale może odrobinę droższy

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez MMichal ; 31-08-2012 o 22:55

  9. #3609
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    To potwierdza słowa jareko,ja mam w swoim M plastiki od 15 lat firmy Norma2000,wentylacja grawitacyjna i żadne wody czy wilgocie nie dostają się do środka.
    Oczywiście montaż odbywał się w ścianie,bez taśm
    chodzi i zasady, to że w autach montuje się poduszki nie świadczy o tym, że bez auto nie będzie sprawne.
    a przytaczanie przykładów Ty na NIE ja na TAK nie ma najmniejszego sensu

    Pozdrawiam

  10. #3610

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    Tak na marginesie 1 jest najbardziej rozpowszechnionym sposobem montażu
    No niestety. Jeżdżę trochę po Polsce i - jak my wszyscy chyba, widzę same pożółkłe i wyschnięte pianki wokół okien na budowach, masakra... Później reklamacje, bo nieszczelne
    A takie cuda jeszcze się napatrzę, póki słyszę "Panie, tam biorą za montaż tylko łosiemnaście"

  11. #3611
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał MMichal Zobacz post
    ...Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0054.jpg
Wyświetleń:	74
Rozmiar:	18,2 KB
ID:	134223Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0053.jpg
Wyświetleń:	94
Rozmiar:	20,7 KB
ID:	134224...
    Echhhh... i co ja mam Ci powiedzieć ?Jeśli nie będzie tam piany pod całym parapetem to.... to będzie dzwonił klientom jak na poranną mszę, jak zawieje silny wiatr to pofrunie toto w siną dal

    Jak już prezentujesz jakieś fotki weź pod uwagę, że zaglądają tu ludzie nie mający z budowaniem nic wspólnego - chcą mieć tylko dobrze wybudowany swój dom który kosztuje ich często krwawicę na najbliższe dziesięciolecia
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  12. #3612
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    ostatnio widzę poprawę i już klienci nie szukają okazji cenowych na oknach ale sami szukają co i jak zrobić co wybrać aby nie przepłacać ale też aby nie było to na sztukę

  13. #3613
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    Echhhh... i co ja mam Ci powiedzieć ?Jeśli nie będzie tam piany pod całym parapetem to.... to będzie dzwonił klientom jak na poranną mszę, jak zawieje silny wiatr to pofrunie toto w siną dal

    Jak już prezentujesz jakieś fotki weź pod uwagę, że zaglądają tu ludzie nie mający z budowaniem nic wspólnego - chcą mieć tylko dobrze wybudowany swój dom który kosztuje ich często krwawicę na najbliższe dziesięciolecia
    oczywiście, że tak musi być

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0049.jpg
Wyświetleń:	88
Rozmiar:	38,8 KB
ID:	134226

    a co do ostatniej uwagi staram się jak mogę aby moje wypowiedzi były jasne dla laików a jeżeli ktoś chce o coś dopytać to robi to np na PW.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez MMichal ; 01-09-2012 o 06:37

  14. #3614

    Domyślnie

    Cytat Napisał MMichal Zobacz post
    ja wychodzę z odrobinę innego położenia TY jesteś ekspert i wiesz jak zrobić montaż, natomiast 95% montażystów popełnia błędy i zastosowanie taśm właśnie może te błędy delikatnie zniwelować np brak dokładnego dopianowania.
    Ktoś kto po latach nie nauczył się aplikowac piany - nagle stanie się mistrzem w wyklejaniu taśm i folii, tak ?
    Ale ściema się tu zaczyna szerzyć, dżizes...

  15. #3615
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    jak z facebookiem nasza klasa itp nie masz konta to nie istniejsze

  16. #3616
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał surfi Zobacz post
    Ktoś kto po latach nie nauczył się aplikowac piany - nagle stanie się mistrzem w wyklejaniu taśm i folii, tak ?
    Ale ściema się tu zaczyna szerzyć, dżizes...
    po pierwsze to nie za bardzo wiem co Twój post ma wspólnego z tematem,
    po drugie wszyscy powinniśmy się szkolić i doskonalić więc ja nie widzę nic złego w tym, że nasza wiedza z czasem się dewaluuje i trzeba ją uzupełniać. Człowiek uczy się ponoć całe życie i głupi umiera.
    Rozumiem, że Twoim zdaniem montażysta powinien się urodzić z wszechstronną wiedzą w temacie tak ? skoro twierdzisz, że po iluś tam latach się nie nauczy stosować nowych/innych rozwiązań to ..., więcej szacunku i wiary w ludzi.

    Pozdrawiam

  17. #3617
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    Pamiętam jak wrocławscy montażyści na jakimś ze spotkań opowiadali o montażu na spaxach .
    Człowiek nie znał to się bał i myślał na co sobie mieszać w głowach jak jest dobrze!
    A teraz

  18. #3618

    Domyślnie

    MMichal. Twierdzenie "95% montażystów popełnia błędy i zastosowanie taśm właśnie może te błędy delikatnie zniwelować np brak dokładnego dopianowania..." jest niedorzeczne.
    Kolego, człowiek który nie potrafi wypianować szczeliny, TYM BARDZIEJ nie zaaplikuje prawidłowo taśm i folii.

  19. #3619
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał MMichal Zobacz post
    ....natomiast 95% montażystów popełnia błędy i zastosowanie taśm właśnie może te błędy delikatnie zniwelować np brak dokładnego dopianowania...
    Nie dziwię się w takim razie takiemu parciu na montaż warstwowy jeśli pokutuje taka - wybacz Michale - głupota
    Idea montażu warstwowego jest inna - na pewno nie poprawia błędów
    BA !!! To co tu się podaje jako argument za jest przerażające - wręcz zachęca do partaczenia roboty, skoro folia załatwi oszczędzanie na pianie wszak by zmieścić się w podanych tu stawkach....
    MMichał - zaskoczyłeś mnie ogromnie tymi słowy

    Ciągle ukazuje się tu ewidentne błędy montażowe, lub wręcz działania z premedytacją dające oszczędności na materiale do montażu - ani razu zwolennicy montażu warstwowego nie pokazali zdemontowanego, PRAWIDŁOWO zamontowanego okna w sposób tzw. tradycyjny
    I nie pokażą, gdyż realnie nie ma powodu wymiany takiego okna z powodu błędów montażu.
    Ostatnio edytowane przez jareko ; 02-09-2012 o 19:20
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  20. #3620
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał surfi Zobacz post
    MMichal. Twierdzenie "95% montażystów popełnia błędy i zastosowanie taśm właśnie może te błędy delikatnie zniwelować np brak dokładnego dopianowania..." jest niedorzeczne.
    Kolego, człowiek który nie potrafi wypianować szczeliny, TYM BARDZIEJ nie zaaplikuje prawidłowo taśm i folii.
    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    Nie dziwię się w takim razie takiemu parciu na montaż warstwowy jeśli pokutuje taka - wybacz Michale - głupota
    Idea montażu warstwowego jest inna - na pewno nie poprawia błędów
    BA !!! To co tu się podaje jako argument za jest przerażające - wręcz zachęca do partaczenia roboty, skoro folia załatwi oszczędzanie na pianie wszak by zmieścić się w podanych tu stawkach....
    MMichał - zaskoczyłeś mnie ogromnie tymi słowy

    Ciągle ukazuje się tu ewidentne błędy montażowe, lub wręcz działania z premedytacją dające oszczędności na materiale do montażu - ani razu zwolennicy montażu warstwowego nie pokazali zdemontowanego, PRAWIDŁOWO zamontowanego okna w sposób tzw. tradycyjny
    I nie pokażą, gdyż realnie nie ma powodu wymiany takiego okna z powodu błędów montażu.
    słyszę, że trochę mnie źle zrozumiano:
    sytuacja na rynku montaży jest taka jaka jest, montują ludzie różni dobrzy, słabi, średni ja tylko uważam, że z zastosowaniem taśm jest możliwe wykonanie poprawnego montażu w sposób najprostszy więc i ci z mniejszym doświadczeniem powinni zrobić to dobrze.

    jareko surfi może faktycznie dobór słów w moim poście był nie za szczęśliwy, powinno być tak, że stosowanie taśm ułatwia wykonanie kompletnego montażu w sposób prawidłowy - to miałem na myśli.

    Natomiast nie zgadzam się ze zdaniem, że aby stosować taśmy należy być mistrzem świata - bo to jest akurat dość prosta sprawa.

    Pozdrawiam

Strona 181 z 331

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony