dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 190 z 331
Pokaż wyniki od 3.781 do 3.800 z 6614

Temat: montaz w warstwie ocieplenia - jak to zrobic dobrze?

  1. #3781

    Domyślnie

    Cytat Napisał ClNEK Zobacz post
    Jest jeszcze Greenteq z SD ok 39m. Ja go używam ze względu na brak butylu na taśmie. Przykleja się specjalnym klejem, który przy jakichkolwiek nierównościach, ubytkach itp idealnie wypełnia ew szparę. Butyl jest dość sztywny i zostawia szczeliny (choćby przy kotwach itp)
    Podobnie bez butylu jest folia Integra (polska), a znam takich, którzy zamiast "specjalnego" kleju przyklejają ją pianką montażową. pzdr

  2. #3782

    Domyślnie

    Cytat Napisał blokno Zobacz post
    Podobnie bez butylu jest folia Integra (polska), a znam takich, którzy zamiast "specjalnego" kleju przyklejają ją pianką montażową. pzdr
    AiB ma w ofercie właśnie jakieś taśmy bez butylu ale nie maja w ogóle dostępnego kleju do tej taśmy. Klej Greenteka trochę kosztuje ale jak chwyci to prędzej taśmę podrze niż odklei ją od muru.

  3. #3783
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał ClNEK Zobacz post
    AiB ma w ofercie właśnie jakieś taśmy bez butylu ale nie maja w ogóle dostępnego kleju do tej taśmy. Klej Greenteka trochę kosztuje ale jak chwyci to prędzej taśmę podrze niż odklei ją od muru.
    mała poprawka AIB - tak jest poprawna forma
    klej oraz grunt będzie dostępny od przyszłego roku, myślę, że zaraz po Budmie.

    Pozdrawiam

  4. #3784

    Domyślnie

    Mam pytanie o koszt montażu. Mój sprzedawca okien jest otwarty na pewną współpracę (moją i ich) przy montażu okien. Ja kupuję i montuję ciepłe parapety, kupuję i oklejam okna taśmami, wnęki już obrobione (wyrównane). Oni montują tak przygotowane okna na tych ciepłych parapetach, + piana i blachy (jakieś 20% będzie na JBD, których zakup również po mojej stronie). Okien jest 116mb (44m2), sztuk 20 (w tym dwa balkony 5m2, reszta średnio po 2m2), trzyszybowe. Robota, + ta piana i blachy, i gwarancja, wyceniona na 2900 netto - jak uważacie dużo/mało/ok?

  5. #3785

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzeniu666 Zobacz post
    Mam pytanie o koszt montażu. Mój sprzedawca okien jest otwarty na pewną współpracę (moją i ich) przy montażu okien. Ja kupuję i montuję ciepłe parapety, kupuję i oklejam okna taśmami, wnęki już obrobione (wyrównane). Oni montują tak przygotowane okna na tych ciepłych parapetach, + piana i blachy
    O własnie przed chwila pisałem w innym wątku, że jak się dom buduje, to fachowcem też można być.. Deal całkiem ciekawy, a jeszcze ciekawsze jak oni sobie z tym parapetem i z JBD poradzą.. Napisz cos już po realizacji..

  6. #3786

    Domyślnie

    Cytat Napisał blokno Zobacz post
    O własnie przed chwila pisałem w innym wątku, że jak się dom buduje, to fachowcem też można być.. Deal całkiem ciekawy, a jeszcze ciekawsze jak oni sobie z tym parapetem i z JBD poradzą.. Napisz cos już po realizacji..
    Odczytuję wątpliwość? Dlaczego? Acha, dołem tam gdzie ciepły parapet, to już JBD/blach nie będzie ;D

    Żeby nie było, my (ja na pewno) będziemy przy montażu aktywni, wydaje mi się że sobie poradzą (rozmawiałem, takie wrażenie), a zawsze moja skromna osoba może coś przypilnuje bo cośtam już sądzę o tym teoretycznie wiem. Sam wolałbym nie montować, bo jakiś sprzęt i fach w ręku jest wskazany, no i paru chłopa.

    No i czy ta cena OK, bo mi się drogo widzi, ale może mi się wydaje. Ile montażystom taki montaż zabierze osobogodzin?
    Ostatnio edytowane przez grzeniu666 ; 03-12-2012 o 19:14

  7. #3787

    Domyślnie

    Ale dołem to chyba będzie wysunięty bloczek pod ten "ciepły parapet" ?
    Co do ceny to uważam, że policzyli mało. Montaż na jb-d jest przede wszystkim czasochłonny.

  8. #3788
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Mi wyszło ze wychodzi ok 25zl/mb. I dużo i mało.
    Klasycznie powiedziałbym, że 20okien to dla sprawnej ekipy 8 godzin dla 3 osób (od przyjazdu na budowę do pozrywania folii i pozbierania śmieci). Plątanina z taśmami - dodatkowe parę godzin.
    Ps. Dla mnie montaż zaczyna się dużo wcześniej - przy pomiarze, potem rozładunku. Dzień przed montażem pokręcenie się za materiałami, godzinę załadunku. Także - montażem jest nie tylko to, co widać na budowie.
    Ps. Największe "zagrożenie" widzę w dokładności zamontowania ciepłego parapetu - miałbym obawy, czy Twoja poziomice będzie pokazywać tak samo jak moja.
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 03-12-2012 o 22:08

  9. #3789
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał grzeniu666 Zobacz post
    Odczytuję wątpliwość? Dlaczego? Acha, dołem tam gdzie ciepły parapet, to już JBD/blach nie będzie ;D

    Żeby nie było, my (ja na pewno) będziemy przy montażu aktywni, wydaje mi się że sobie poradzą (rozmawiałem, takie wrażenie), a zawsze moja skromna osoba może coś przypilnuje bo cośtam już sądzę o tym teoretycznie wiem. Sam wolałbym nie montować, bo jakiś sprzęt i fach w ręku jest wskazany, no i paru chłopa.

    No i czy ta cena OK, bo mi się drogo widzi, ale może mi się wydaje. Ile montażystom taki montaż zabierze osobogodzin?
    drogo ?, połączenie "ciepłego parapetu i JBD ? ... powiem tylko powodzenia życzę.

    co do ceny to wychodzi im 25 zł za 1 mb - to dobra cena dla ekipy skoro mają TYLKO wstawić okno w przygotowany otwór - tak wychodzi z Twojego opisu, za tą kwotę powinni to zrobić dobrze, jednak osobiście kiepsko to widzę.

    Tak na poważnie zazwyczaj ekipy mają "drobne" upusty od cen materiałów, więc ja bym wolał im zapłacić 45 zł za 1mb + dokupić im parapety skoro tak strasznie chcesz z nimi współdziałać. Pytanie ile zapłacisz za ten ciepły parapet ? ma moje oni zapłacą mniej

    Pozdrawiam

  10. #3790
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Mi wyszło ze wychodzi ok 25zl/mb. I dużo i mało.
    Klasycznie powiedziałbym, że 20okien to dla sprawnej ekipy 8 godzin dla 3 osób (od przyjazdu na budowę do pozrywania folii i pozbierania śmieci). Plątanina z taśmami - dodatkowe parę godzin.
    Ps. Dla mnie montaż zaczyna się dużo wcześniej - przy pomiarze, potem rozładunku. Dzień przed montażem pokręcenie się za materiałami, godzinę załadunku. Także - montażem jest nie tylko to, co widać na budowie.
    Ps. Największe "zagrożenie" widzę w dokładności zamontowania ciepłego parapetu - miałbym obawy, czy Twoja poziomice będzie pokazywać tak samo jak moja.
    i słusznie prawisz ! montaż zaczyna się przy pomiarach !

    dlatego właśnie ja kiepsko widzę takie kombinowane sprawy, jeszcze z tego co widać, co czytamy, to ta ekipa ma wejść i zamontować - wg mnie i w sumie wg WIELU montażystów to najgorsza z opcji, gdzie pewność, że wszystko będzie pasować ? i jeszcze obiecali dać gwarancję ... hmmm.

    Pozdrawiam

  11. #3791

    Domyślnie

    Cytat Napisał MMichal Zobacz post
    wg mnie i w sumie wg WIELU montażystów to najgorsza z opcji, gdzie pewność, że wszystko będzie pasować ? i jeszcze obiecali dać gwarancję...
    Za to ja biorę odpowiedzialność (również finansową za czas jak trzeba będzie poprawiać), a gwarancja jak wszystko będzie poprawnie również z mojej strony, sposób montażu jest uzgodniony. Jak inaczej (bo sobie nie wyobrażam)???


    Cytat Napisał MMichal Zobacz post
    drogo ?,

    połączenie "ciepłego parapetu i JBD ? ... powiem tylko powodzenia życzę.

    co do ceny to wychodzi im 25 zł za 1 mb - to dobra cena dla ekipy skoro mają TYLKO wstawić okno w przygotowany otwór - tak wychodzi z Twojego opisu, za tą kwotę powinni to zrobić dobrze, jednak osobiście kiepsko to widzę.

    Tak na poważnie zazwyczaj ekipy mają "drobne" upusty od cen materiałów, więc ja bym wolał im zapłacić 45 zł za 1mb + dokupić im parapety skoro tak strasznie chcesz z nimi współdziałać. Pytanie ile zapłacisz za ten ciepły parapet ? ma moje oni zapłacą mniej
    1. Taki pozór, nie twierdzę, dlatego pytam!!!

    2. Dziękuję, za życzenia, ale dlaczego? PS. Ktoś powiedział że ma być łączone w jednym oknie (JBD będą w balkonach, z poszerzeniem i wypuszczonych w ocieplenie)?!

    3. Kiepsko... gdyż iż...?

    4. Dzięki za radę, to zupełnie osobna sprawa.


    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Mi wyszło ze wychodzi ok 25zl/mb. I dużo i mało.
    Klasycznie powiedziałbym, że 20okien to dla sprawnej ekipy 8 godzin dla 3 osób (od przyjazdu na budowę do pozrywania folii i pozbierania śmieci). Plątanina z taśmami - dodatkowe parę godzin.

    Ps. Dla mnie montaż zaczyna się dużo wcześniej - przy pomiarze, potem rozładunku. Dzień przed montażem pokręcenie się za materiałami, godzinę załadunku. Także - montażem jest nie tylko to, co widać na budowie.

    Ps. Największe "zagrożenie" widzę w dokładności zamontowania ciepłego parapetu - miałbym obawy, czy Twoja poziomice będzie pokazywać tak samo jak moja.
    1. Dziękuję bardzo za konkretnie informacje!

    2. Pomiary były wykonane (na konto zakupu okien i ewentualnego montażu) pozostaje ew. sprawdzenie mnie po wyrównaniu wnęk na miejscu. Całe około rozumiem.

    3. Ponownie - podejmuję się z odpowiedzialnością, również za własne poziomice, miary, dalmierze i lasery krzyżowe.

  12. #3792
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    1xsowax1

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Łomża
    Posty
    7

    Domyślnie

    Witam. Mam wykonać montaż właśnie w warstwie ocieplenia. Już parę ładnych stron na ten temat przeczytałem, więc w pewien sposób przygotowałem się merytorycznie. Gorzej z praktyką:/. dlatego pojawia się u mnie sporo pytań.
    Może opiszę krótko montaż. Budynek postawiony z cegły dziurawki, ocieplenie to 25cm styropianu. Wewnętrzna krawędź okna licuje się z zewnętrzną krawędzią ściany. Okna są różne: typowe, podwójne balkony niewielki łazienkowe, jak również 3 pokaźne witryny w stałym szkleniu (wszystko pakiety 2-komorowe).
    Dużo czytałem o montażu za pomocą mocowań na kotwy JB-D, ale czy jest inny sposób montażu (chodzi mi głównie o kotwy boczne i górne). Na kilku zdjęciach widziałem montaż na kątowniki bądź płaskowniki, ale czy jest to dobre?? Jak zabezpieczyć balkon przed"obsiadaniem" w takim montażu?? Czy zastosowanie 2 poszerzeń x 5cm plus podkładki do poziomowania (posadzka 12cm na gotowo) będzie dobrym sposobem?? Proszę o wasze odpowiedzi i pomoc bo termin się zbliża nieuchronnie

  13. #3793
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Zastanawiam się po co Ci jakieś kątowniki lub kotwy JBD jeśli montujesz w licu ściany.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  14. #3794

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Zastanawiam się po co Ci jakieś kątowniki lub kotwy JBD jeśli montujesz w licu ściany.

    "Wewnętrzna krawędź okna licuje się z zewnętrzną krawędzią ściany." - to nie lico ściany


    1xsowax1 Ty jesteś inwestorem czy montażysta tych okien ? Trochę to dla mnie dziwne, ze termin montażu się zbliża a nie wiesz jak to w sumie montować. Powinno się to ustalić przed wymiarowaniem okien a nie przed ich montażem.
    Ostatnio edytowane przez ClNEK ; 04-12-2012 o 11:07

  15. #3795
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    1xsowax1

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Łomża
    Posty
    7

    Domyślnie

    właśnie o to chodzi że mam to montować. W pierwszej wersji tem montaż miał wyglądać inaczej, czyli okna miały wchodzić w ścianę itp. Trochę się pozmieniało. Dlatego zależy mi na tym żeby dowiedzieć się jak najwięcej na temat tego rodzaju montażu. W pierwotnym założeniu miały być użyte kątowniki i płaskowniki bo same kotwy mogły być za miękkie żeby częściowo wysunąć okno:/

  16. #3796
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    OK umknęło mi stwierdzenie Mam wykonać montaż właśnie w warstwie ocieplenia , a potem już poleciało.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  17. #3797
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    1xsowax1

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Łomża
    Posty
    7

    Domyślnie

    Ogólnie to pod spodem okna będą kątowniki, a na boki muszę chyba jednak zastosować kotwy. Powiedzcie mi jeszcze tylko jedno. Ile u Was wynosi cena za takiego typu montaże?? Tak orientacyjnie

  18. #3798

    Domyślnie

    Cytat Napisał 1xsowax1 Zobacz post
    Ogólnie to pod spodem okna będą kątowniki, a na boki muszę chyba jednak zastosować kotwy. Powiedzcie mi jeszcze tylko jedno. Ile u Was wynosi cena za takiego typu montaże?? Tak orientacyjnie
    Jeżeli okno jest wysunięte całkiem w ocieplenie, jak to opisywałeś wcześniej to nie mogą być to tradycyjne kotwy, one nie przeniosą obciążeń po otwarciu skrzydła. Pamiętaj, że jako montażysta okien na swoje pracy dajesz gwarancje i jeżeli się coś podzieje po obróbce tych okien, Ty za to odpowiesz a koszty poprawki będą kosmiczne.

  19. #3799
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    1xsowax1

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Łomża
    Posty
    7

    Domyślnie

    Wiem o tym dlatego właśnie zamówiłem "kilka" sztuk kotew. A od nauki montażu boli mnie głowa. Jeszcze tylko teorię zamienić na praktykę i będzie ok. W końcu wszystkiego trzeba się nauczyć z czasem, żeby się rozwijać

  20. #3800
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Zamiast prfesjonalnych kotew, np. JB-D stosuje się kątowniki gięte ( blacha 6 mm ) z odpowiednio wypalonymi fasolkami.
    Min. Stolbud Włoszczowa tak montuje swoje okna.
    Koszta montażu trochę niższe.
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

Strona 190 z 331

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony