dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 193 z 331
Pokaż wyniki od 3.841 do 3.860 z 6614

Temat: montaz w warstwie ocieplenia - jak to zrobic dobrze?

  1. #3841

    Domyślnie

    kleisz na środku ramy pasek i na środku poszerzenia pasek taśmy.

    Słuchaj w każdej firmie która kiedykolwiek zamontowała zestaw balkonowy kupisz tą taśmę ,ta sama taśma jest do łączników.

    Wsuniesz spokojnie i przykręcisz od dołu ale do tego momentu okna dołem nie złapiesz czyli raczej odpada

    cholera tych wzmocnień też mam od groma ,właśnie zabudowuje nimi wannę jako konstrukcja
    Ostatnio edytowane przez sikorb ; 20-12-2012 o 22:31
    Pozdrawiam Bogdan

    Tu była reklama......

    Rozczarowanie spowodowane niską jakością pamięta się długo
    po tym jak minie radość spowodowana niską ceną

  2. #3842

    Domyślnie

    Cytat Napisał sikorb Zobacz post
    Wsuniesz spokojnie i przykręcisz od dołu ale do tego momentu okna dołem nie złapiesz czyli raczej odpada
    W sensie nie złapię ramy do poszerzenia? To myślałem aby łapnąć potem, szczególnie przy skrzydle dostęp będzie łatwy.

    Natomiast montaż na JBD więc stopka konsoli kręcona do poszerzenia, i akurat tam (tj. w dolnej komorze) stal jakaś jest...

  3. #3843

    Domyślnie

    no jak od dołu przykręcasz jbd musisz mieć wzmocnienie a jak od góry ramę też musisz mieć wzmocnienie
    Pozdrawiam Bogdan

    Tu była reklama......

    Rozczarowanie spowodowane niską jakością pamięta się długo
    po tym jak minie radość spowodowana niską ceną

  4. #3844

    Domyślnie

    Cytat Napisał sikorb Zobacz post
    no jak od dołu przykręcasz jbd musisz mieć wzmocnienie a jak od góry ramę też musisz mieć wzmocnienie
    No właśnie... mówią mi że tymczasem nie byłoby kręcone poszerzenie do ramy a później po uzupełnieniu tych wzmocnień (przez skrzydło, i chyba fixa też by wyjeli do tego)... gwarancję dają no ale wolałbym nie korzystać...

    PS.wysłałem Ci priva

  5. #3845
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał sikorb Zobacz post
    no jak od dołu przykręcasz jbd musisz mieć wzmocnienie a jak od góry ramę też musisz mieć wzmocnienie
    nie do konca
    W 99% wypadków JB-D podpiera listwę transportową a ona wzmocnienia nie posiada - mówimy oczywiście o dolnym mocowaniu
    Reszta masz rację, tak być powinno, by JB-D było mocowane do wzmicnienia profila ale.... ale są już profile gdzie nie ma wzmocnień i mocowanie do nich realnie jest nierealne np. Geneo, Si82+ któryś tam Aluplast. I co wtedy? Nie montować w ociepleniu? A montować i się nie przejmować tyle tylko że zagęścić (zwiększyć) ilość kotew dolnych i bocznych
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  6. #3846

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    ...
    A montować i się nie przejmować tyle tylko że zagęścić (zwiększyć) ilość kotew dolnych i bocznych
    Mam sztuk 7 na 215cm to chyba się łapie na "zagęszczone"...?

    Tamte systemy były chyba projektowane na "nie-stalowe" to chyba inna bajka, listwa jest za to niska (ale pewnie i mniętka)

  7. #3847
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzeniu666 Zobacz post
    i jeszcze jedno pytanie do praktyków...
    Do balkonu w poszerzeniu wstawili mi tylko jedno wzmocnienie (w zamówieniu są wszystkie cztery), w dolnej komorze. Jak myślicie czy można je tak montować (na JBD) a brakujące wzmocnienia wsunąć później (na wiosnę, ocieplenia jeszcze nie ma więc dostęp od boku będzie)?
    Brugmann AD, poszerzenie NP3280, balkon 215x240 fix + skrzydło, trzyszybowe.
    Jeżeli okno nie waży "pół tony" to brak wzmocnień w górnych komorach jest zaletą a nie wadą. Ten profil ma przecież likwidować mostek termiczny.

  8. #3848
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Hehe, chcesz powiedziec, by każdy podparł swoje plastiki kijem by się nie powyginały?
    czytasz w moich myślach ...
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  9. #3849

    Domyślnie

    bwojtek to element konstrukcyjny a nie likwidator mostków .
    Pozdrawiam Bogdan

    Tu była reklama......

    Rozczarowanie spowodowane niską jakością pamięta się długo
    po tym jak minie radość spowodowana niską ceną

  10. #3850
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał sikorb Zobacz post
    bwojtek to element konstrukcyjny a nie likwidator mostków .
    Raczej "dwa w jednym". W listwy bazowe i kliny plastikowe też pakujesz stal?

  11. #3851

    Domyślnie

    Nie bo system tego nie przewidział

    Poszerzenie Brugmanna jak i łączniki to jedna wielka niedoróbka wystarczy przegiąć 0.02 mm i już wyskakuje ,A ty chcesz to dokręcić do okna bez wzmocnienia.

    Zresztą te wzmocnienia które oferowałem koledze wyżej pochodzą właśnie z takiego myślenia jak twoje, a po co lepiej to montować w samo pcv lepiej wejdzie wkręt. i nie ma mostka termicznego

    Oczywiście długo nie trwało jak klientom się to zaczęło rozłazić.
    Ostatnio edytowane przez sikorb ; 21-12-2012 o 09:52
    Pozdrawiam Bogdan

    Tu była reklama......

    Rozczarowanie spowodowane niską jakością pamięta się długo
    po tym jak minie radość spowodowana niską ceną

  12. #3852
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał sikorb Zobacz post
    Zresztą te wzmocnienia które oferowałem koledze wyżej pochodzą właśnie z takiego myślenia jak twoje, a po co lepiej to montować w samo pcv lepiej wejdzie wkręt. i nie ma mostka termicznego
    Czytasz wątek czy tylko postawiłeś sobie za cel udowodnić mi brak wiedzy za wszelką cenę?
    Jest wzmocnienie w ramie okna, jest wzmocnienie w dolnej komorze poszerzenia. Poszerzenie przykręca się obowiązkowo do okna. Wkręt (odpowiedniej długości) idzie od dołu, przez wzmocnienie w poszerzeniu aż do wzmocnienia w ramie. Co ty ma wyskoczyć?

  13. #3853
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    A! Zapomniałbym... Zadzwoń jeszcze do inżynierów z Brugmanna, że się nie znają i bzdury w katalogach zamieszczają. Przecież ty wiesz lepiej, że tam musi być stal w każdej komorze.

    Oj te inżyniery Nie znają się a katalogi systemowe tworzą

  14. #3854

    Domyślnie

    bwojtek oj przepraszam cię nie napisałem że się nie znasz ,każdy ma jakieś przejścia i w pewnym stopniu doświadczenie a nie jak Inzynier co w życiu okna nie zamontował.
    W ten sposób nieudolny przykręca poszerzenia oknoplus, i uwierz mi przy wkręcie długości 140mm i ściance wzmocnienia szerokości 7mm w ramie jeszcze nie udało im się trafić w zbrojenie już na etapie rozładunku to się rozlatuje.Na 10 okien zawsze 30% się rozlatuje

    bwojtek jeszcze raz bez urazy uważam cię za fachowca w temacie ,wyśle ci flachę i będzie dobrze
    Pozdrawiam Bogdan

    Tu była reklama......

    Rozczarowanie spowodowane niską jakością pamięta się długo
    po tym jak minie radość spowodowana niską ceną

  15. #3855
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał sikorb Zobacz post
    ... w ten sposób nieudolny przykręca poszerzenia oknoplus, i uwierz mi przy wkręcie długości 140mm i ściance wzmocnienia szerokości 7mm w ramie jeszcze nie udało im się trafić w zbrojenie już na etapie rozładunku to się rozlatuje.Na 10 okien zawsze 30% się rozlatuje...
    Zmień producenta - oczywiście żart.
    Poszerzenia bardzo często zamawiam bez wzmocnienia gdyż po bokach i na górze w większości wypadków nie ma potrzeby by ładować tam stal. i uwierz mi kolego, przykręcone jak wspominasz trzyma się wzmocnienia - może jakiś specjalny celownik mają by we wzmocnienia trafiać ?
    Nawet ostatnio, od góry poszerzenie 120 bez wzmocnienia zamówione przez Niemców i rozsypało się tylko jedno - przy wyłądunku zaczepiło o budę i zostało wyrwane !!! bo wózkiem dość ostro odjechał. Jeden wypadek - na 100? 200? powiem szczerze, nie zdarzyło mi się by nawet 120 nie była złapana do wzmocnienia ościeżnicy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  16. #3856
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał sikorb Zobacz post
    W ten sposób nieudolny przykręca poszerzenia oknoplus, i uwierz mi przy wkręcie długości 140mm i ściance wzmocnienia szerokości 7mm w ramie jeszcze nie udało im się trafić w zbrojenie już na etapie rozładunku to się rozlatuje.Na 10 okien zawsze 30% się rozlatuje
    To, że Oknoplus nie potrafi montować NP328 a do tego stosuje niezgodną z dokumentacją stal (wzmocnienie VS1020 powinno mieć "ściankę" od dołu na zamieszczonym rysunku 16mm a nie 7mm jak piszesz) nie przekreśla jeszcze rozwiązań systemowych Brugmanna. Do tego nie mogę pojąć co zmieni dołożenie dodatkowych 3 wzmocnień w poszerzeniu skodo "ścianka 7mm" pozostanie

  17. #3857

    Domyślnie

    Ja przykręcam poszerzenie od góry przez ramę w fixach w razie draki i do tego mi potrzebne to wzmocnienie
    Pozdrawiam Bogdan

    Tu była reklama......

    Rozczarowanie spowodowane niską jakością pamięta się długo
    po tym jak minie radość spowodowana niską ceną

  18. #3858

    Domyślnie

    No i taśmę dostałem w LOBie (dzięki fin za typ), wzmocnienia dowiozą bo reklamację wczoraj "uruchomili" i skręcą całość. Wielkie dzięki też dla Bogadana/sikorb za chęć pomocy. Sam nie widziałem tej karty co ją bwojtek załączył, a w katalogu AD jest to poszerzenie ze wzmocnieniami i tak też mi policzył to MS to świrowałem lekko Do montażu jakoś łapnęli je do ramy i nic nie wypadło (a miało przejścia).

    A wogóle to mi dziś montery powiedzieli (ale już jak byli u mnie ) że mają u siebie takie wzmocnienie ale termo, powiedziałem żeby do tego uzupełnienia wzięli właśnie te (pewnie to kompozytowe a nie pianowo-stalowe, nie dopytałem)?

  19. #3859
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    A co się dzieje z tym nowym systemem montażu okien ILLbrucka bo "cóś" ucichło.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  20. #3860

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    A co się dzieje z tym nowym systemem montażu okien ILLbrucka bo "cóś" ucichło.
    piszesz o MOWO ?

    chyba nie ucichło a pomału się rozkręca

    http://oknotest.pl/1/news/artykuly/i...i-mowo-dom.php

    Znane też są już niemałe koszty tego systemu

Strona 193 z 331

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony