dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 194 z 331
Pokaż wyniki od 3.861 do 3.880 z 6614

Temat: montaz w warstwie ocieplenia - jak to zrobic dobrze?

  1. #3861
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    No dobra - nie trzymajcie w niepewności - ile trzeba wygrać w TOTKA
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  2. #3862
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Zanim znowu pojawią się opowieści, kto z kim rozmawiał o MOWO i kto co na ten temat powiedział pozwolę sobie zamieścić trzy obrazki. To ceny detaliczne wprost od Tremco illbruck. Teraz możecie nie pytać mniej lub bardziej "doświadczonych" montażystów, bo takich w Polsce jest na razie 4, i tylko oni mogliby coś o zastosowaniu MOWO powiedzieć w sposób kompetentny. Siebie nie liczę, bo ja... nie jestem montażystą, ani nawet inżynierem, co to wymyśla, a okna nie zamontował.

    Wysokość rabatów handlowych, to już nie ze mną.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	MOWO ceny detaliczne A.jpg
Wyświetleń:	75
Rozmiar:	19,5 KB
ID:	156007   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	MOWO ceny detaliczne B.jpg
Wyświetleń:	69
Rozmiar:	20,0 KB
ID:	156008   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	MOWO ceny detaliczne C.jpg
Wyświetleń:	63
Rozmiar:	21,8 KB
ID:	156009  
    Ostatnio edytowane przez T12345T ; 21-12-2012 o 19:57
    PRO QUALITY

  3. #3863
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Jedyne co mogę w tym układzie na razie powiedzieć to: o k...a!!!!!!
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  4. #3864
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    A co jesli od cen w tych tabelach nie ma rabatów?Ja bynajmniej tak zrozumiałem z rozmowy ze swoim przedstawicielem.. I jeszcze trzeba dodać 23% VAT? Jakby nie patrzeć - z robocizną może być sporo więcej?

  5. #3865
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    a kto mówił, że będzie łatwo i tanio ?
    Fin, system jest ciekawy a jako, że nie ropowszechniony, to i cenę ma jeszcze odpowiednią
    Spokojnie - Polak potrafi więc niebawem pojawi sie MOWO w wersji za połowę ceny
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  6. #3866
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Jedyne co mogę w tym układzie na razie powiedzieć to: o k...a!!!!!!
    nie emocjuj się - kontenery z Chin już płyną
    Także na wiosnę chłopcy z Illbrucka wymiękną -nowość zawsze startuje z wysokiego "C"
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  7. #3867
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    A co jesli od cen w tych tabelach nie ma rabatów?
    Są. Oczywiście nie dla wszystkich takie same.
    PRO QUALITY

  8. #3868

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    A co jesli od cen w tych tabelach nie ma rabatów?Ja bynajmniej tak zrozumiałem z rozmowy ze swoim przedstawicielem.. I jeszcze trzeba dodać 23% VAT? Jakby nie patrzeć - z robocizną może być sporo więcej?
    finlandia zapewne widziałeś ten sam tekst co ja na temat MOWO i na jego końcu jest takie coś: "*. Ceny przed rabatem. Wysokość rabatów uzyskają Państwo od RKS."
    Więc jednak rabat powinien być, muszę dopytać jak wysoki

  9. #3869
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Z tego co widzę to ten system i tak się nie nadaje do okien łukowych. Więc ja zrobiłem pod każdym oknem wypust na wysunięcie okna. I tak chyba zostanie.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  10. #3870
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    To jest na razie sam zestaw. U mnie będzie gdzieś 75 mb. biorąc średnio cenę 115 (nie wiem czy to netto czy brutto) to zestaw b czyli prawie 9K. Czy jeszcze coś potrzeba do prawidłowego montażu okien w tym systemie? No i ciekawe ile za robociznę. Pomijam tu koszt samych okien. Rabaty jak znam życie na początku będą tylko dla montażystów czyli prawdopodobnie ja biedny inwestor zapłacę cenę cennikową. No chyba że montażysta będzie człowiekiem
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  11. #3871
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    cenowo na dzień dzisiejszy wychodzi jakby drożej od JB-D wraz z systeme warstwowym ale.... coraz bardziej mnie ten system ciekawi wszak nie tylko cena ma znaczenie
    Pracochłonność jak sądzę podobna jak montażu na JB-D czyli standard razy co najmniej dwa
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  12. #3872
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    A wiesz- nie jest tak, że ja patrzę na ceny tylko przez pryzmat "ile zarobię". Dla mnie klient to jego stolarka i satysfakcja z niej. A nie kwota.
    Ale patrząc na te wszystkie cenniki wiem, że towar to nie tylko mb okien. To też zakładki, odpady i straty. Taśmy od razu przeliczam +10-20%, bo zawsze ich potem brakuje.

  13. #3873

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    To jest na razie sam zestaw. U mnie będzie gdzieś 75 mb. biorąc średnio cenę 115 (nie wiem czy to netto czy brutto) to zestaw b czyli prawie 9K.
    Podejrzewam, że ten sam efekt uzyskasz stosując solidną kantówke sosnową (18 zł/mb netto). pzdr

  14. #3874
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał blokno Zobacz post
    Podejrzewam, że ten sam efekt uzyskasz stosując solidną kantówke sosnową (18 zł/mb netto). pzdr
    A ja nie podejrzewam, a wiem. Nie uzyskasz.
    PRO QUALITY

  15. #3875

    Domyślnie

    Cytat Napisał T12345T Zobacz post
    A ja nie podejrzewam, a wiem. Nie uzyskasz.
    Zawsze podziwiałem tych, którzy wiedzą.. i nie to, zebym chciał jakąś dłuższą polemikę prowadzić, ale jak ważkie argumenty użytkowe przemawiają za tym, żeby zamiast kantówki po 18 zł/mb, stosować jej modyfikację po 100 zł/mb ? Przy typowym oknie 150x150 cm róznica w samym materiale wynosi prawie 500 zł, więc jest to niemal tyle ile kosztuje samo okno... pzdr

  16. #3876
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał blokno Zobacz post
    Zawsze podziwiałem tych, którzy wiedzą.. i nie to, zebym chciał jakąś dłuższą polemikę prowadzić, ale jak ważkie argumenty użytkowe przemawiają za tym, żeby zamiast kantówki po 18 zł/mb, stosować jej modyfikację po 100 zł/mb ? Przy typowym oknie 150x150 cm róznica w samym materiale wynosi prawie 500 zł, więc jest to niemal tyle ile kosztuje samo okno... pzdr
    No, to żeby nie wdawać się w polemiki podstawowa różnica pomiędzy "kantówką" a MOWO leży w mocowaniu do muru konstrukcyjnego i w nośności tego mocowania. Już widzę HS albo inne okno o dużej masie własnej montowane na niesezonowanej "kantówce" jako elemencie nośnym mocowanym wyłącznie na wkręty kręcone w pustaka albo beton komórkowy. To się może udać przy standardowym oknie 1500 x 1500 z jednokomorową szybą w trakcie targowego pokazu, ale na budowie? "Na zawsze"? Zrobiłbyś tak u siebie? Ja nie.
    PRO QUALITY

  17. #3877
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Test mocowaniem bym się tak bardzo nie przejmował bo to ewentualnie można jakoś dopracować. Bardziej martwił bym się tym jak ta kantówka będzie wyglądać za 10 - 15 lat. Załóżmy że drewno użyte do tej konstrukcji będzie sezonowane, suche, zaimpregnowane i.t.d. Ale co z wilgocią i wpływem warunków atmosferycznych.
    Ostatnio edytowane przez plusfoto ; 27-12-2012 o 10:14
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  18. #3878
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Test mocowaniem bym się tak bardzo nie przejmował bo to ewentualnie można jakoś dopracować. Bardziej martwił bym się tym jak ta kantówka będzie wyglądać za 10 - 15 lat. Załóżmy że drewno użyte do tej konstrukcji będzie sezonowane, suche, zaimpregnowane i.t.d. Ale co z wilgocią i wpływem warunków atmosferycznych.
    No i cały szkopuł właśnie w tym "jakoś" i w tym "jak". Ja rozumiem, że można w montażu proponować przeróżne rozwiązania, ale... . Sam chętnie zobaczyłbym jak zachowa się 20 centymetrowy kawałek kantówki 100 x 100 mm przykręcony jednym wkrętem do ściany nośnej pod obciążeniem np. 150 kg albo jak kto woli 1,47 kN.Odcinek MOWO podobnej długości przeniósł ten ciężar "na kleju" bez przykręcania, co sam sprawdziłem i pokazałem. Co na to kantówka? Mam nadzieję, że blokno nie rzucił czegoś ot tak, tylko najpierw sprawdził, co z tego wyjść może, chociaż jego "podejrzewam" do optymizmu nie wiedzie. Oczywiście jak to drewno zachowa się w czasie też nie jest bez znaczenia dla trwałości montażu, ale kto by się tam tym przejmował. Illbruck na swoje rozwiązanie daje 5 lat gwarancji, ile dadzą "kantówkowi montażyści"? Do końca targowego pokazu?
    PRO QUALITY

  19. #3879
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    a to ja wybiorę sobie element mocujący z MOVO - klej - i drewno konstrukcyjne albo inny element nośny w przyzwoitej cenie i co będzie dobrze ??

    tak na poważnie jest sporo różnych systemów bardziej lub mniej kompletnych droższych lub tańszych a MY i tak wiemy lepiej niż pomysłodowcy czy producenci tych systemów co i jak można, na czym można oszczędzić, co można zastosować w części a co można zmienić w systemie lub wywalić itd itp


    Pozdrawiam

  20. #3880

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Test mocowaniem bym się tak bardzo nie przejmował bo to ewentualnie można jakoś dopracować. Bardziej martwił bym się tym jak ta kantówka będzie wyglądać za 10 - 15 lat. Załóżmy że drewno użyte do tej konstrukcji będzie sezonowane, suche, zaimpregnowane i.t.d. Ale co z wilgocią i wpływem warunków atmosferycznych.
    Panowie, w cenie 18 zł/mb to ja już uwzgledniłem kantówke sezonowaną, klejoną warstwowo i zaimpregnowaną! Dobór odpowiednich łączników do jej zamocowania w murze to też nie jest temat na pracę magisterską.. Więc o co chodzi? O przyklejenie do muru? I to własnie to klejenie miałoby być uzasadnieniem 5-krotnie wyższego kosztu materiałów montażowych? Nie, no mam nadzieje, że chodzi o coś innego..

Strona 194 z 331

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony