dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 201 z 331
Pokaż wyniki od 4.001 do 4.020 z 6614

Temat: montaz w warstwie ocieplenia - jak to zrobic dobrze?

  1. #4001
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar skrabi
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    718
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    widziałeś systemowe rozwiązanie uszczelnienia i termoizolacji przy montażu na konsolach jbd?
    bo ja nie, i trochę obawiam się, tego co ekipa od ociepleń może wymyśleć :/
    Buduję drugi dom, tym razem szkieleciak.

  2. #4002
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    andrzejzms

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-214
    Posty
    288

    Domyślnie

    Takie rozwiązania to " dzień powszedni " dla montażystów ,którzy specjalizują się w montazu warstwowym w warstwie ocieplenia. Jest wiele sprawdzonych ( posiadajacych dokumentacje techniczną i wykonawczą ) sposobów montażu okna w warstwie ocieplenia i jednocześnie montażu warstwowego. Takich wykonawców możesz np. znależć w Zrzeswzeniu Montazystów Stolarki

  3. #4003
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar skrabi
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    718
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał andrzejzms Zobacz post
    Takie rozwiązania to " dzień powszedni " dla montażystów ,którzy specjalizują się w montazu warstwowym w warstwie ocieplenia. Jest wiele sprawdzonych ( posiadajacych dokumentacje techniczną i wykonawczą ) sposobów montażu okna w warstwie ocieplenia i jednocześnie montażu warstwowego. Takich wykonawców możesz np. znależć w Zrzeswzeniu Montazystów Stolarki
    hmm, ciekawe, to gdzie można znaleźć tą dokumentację? może podzielisz się tą wiedzą tajeną, bo na stronie ZMSu tych informacji nie ma
    owszem jest o montażu, na konsolach, ale nie ma informacji jak później prawdiłowo wykonać termoizolację?
    co zrobić jak okna chce zamontować na jesieni a ocieplenie na wiosnę? czy okna mają po prostu wisieć na dworze?
    przecież wtedy każdy może po prostu przyjść i odkręcić okna
    Buduję drugi dom, tym razem szkieleciak.

  4. #4004
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    http://www.jareko.pl/realizacjie/montaz-11-1/
    http://www.jareko.pl/realizacjie/montaz-7/
    i z ociepleniem możesz sobie czekać wieki
    O kradzieży okien krążą legendy tylko jakoś nie zetknąłem się z tym by komuś ukradli - poza tym kto ci broni się przed kradzieżą zabezpieczyć instalując alarm i mieć ochronę ? Na pewno Ci wtedy nie ukradna
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  5. #4005
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar skrabi
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    718
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    to są zdjęcia z twojego montażu, super też jest to jakieś info, ale czy jest gdzieś oficjalna specyfikacja?
    czy jakiś producent opracował kompletny system?

    poza tym we wszystkich firmach (we Wrocławiu), w których pytałem o montaż, montaż kończy się jedynie zamontowaniem okien na konsolach, ew. zamontowanie fartuchów, a później radź sobie sam :/
    Ostatnio edytowane przez skrabi ; 05-03-2013 o 17:06
    Buduję drugi dom, tym razem szkieleciak.

  6. #4006
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    MOVO jest kompletnym systemem bo tam nie mam możliwości wykonać go częściowo
    przy JB-D - można o czym sam zresztą wspomniałeś ale tez to kwestia uzgodnień z inwestorem, to co ujrzałeś było wynikiem tego, że ocieplenie miało być wykonane później, czasem nie wiadomo kiedy - kilka Doskonałych też zostawiliśmy na konsolach, z fruwającą na wietrze folią i wracaliśmy po tygodniu czy dwu by dokonczyć bo inwestor tak zgrał ekipy że zaraz po nas, czasem w trakcie naszych prac, dom już był ocieplany
    Wydaje mi się, że nie ma nigdzie oficjalnej specyfikacji gdzie ocieplenie będzie wrzucone do samego montażu okna - bo tak naprawdę to dwie różne rzeczy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  7. #4007

    Domyślnie

    Cytat Napisał skraburski Zobacz post
    poza tym we wszystkich firmach (we Wrocławiu), w których pytałem o montaż, montaż kończy się jedynie zamontowaniem okien na konsolach, ew. zamontowanie fartuchów, a później radź sobie sam :/
    Nie pytaj wszystkich, ale pytaj tych, którzy tym się zajmują. Na wspomnianej przez ciebie stronie ZMS w okolicach Wrocławia znajdziesz 4 montażystów "polecanych" - dzwoń do nich w ciemno. Na pewno nie bedziesz musiał wtedy radzic sobie sam.. pzdr
    Ostatnio edytowane przez blokno ; 05-03-2013 o 18:48

  8. #4008
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar skrabi
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    718
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    dzięki za radę, jutro przedzwonię i wypytam o szczegóły
    Buduję drugi dom, tym razem szkieleciak.

  9. #4009

    Domyślnie

    Cytat Napisał skraburski Zobacz post
    dzięki za radę, jutro przedzwonię i wypytam o szczegóły
    Jak efekty? Udało się znaleźć fachowca?

  10. #4010
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar skrabi
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    718
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    na razie rozmawiałem z kolegą jareko, ale cały czas zastanawiam się czy konsole czy montaż w skrzynkach
    Buduję drugi dom, tym razem szkieleciak.

  11. #4011
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie

    pozwólcie że zapytam o taką rzecz - mam właśnie dylemat odnośnie montażu w warstwie ocieplenia (na kotwach JBD) . bo wszystko fajnie, ciepło i w ogóle gites majonez ale.. co za np. 15 lat kiedy te super okna już nie będą takie super i przyjdzie czas je wymienić na nowe.. czy przy jbd da się je w miarę bezboleśnie wymienić.. ? oczywiście wiem że teraz jest taka technologia że się okna nie popsują ale w mieszkaniu gdzie teraz żyję mam już 3cie okna z czego ja wymieniałem 15 lat temu przed urodzeniem córki i w zeszłym roku bo się zużyły nieco więc zakladam ze w domu też kiedyś zajdzie taka potrzeba..
    Ostatnio edytowane przez _artur_ ; 08-03-2013 o 22:51

  12. #4012
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marmax

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    214

    Domyślnie

    Przy jbd będzie trochę zabawy, ale podobnie jest z wymianą okien montowanych na kotwy płaskie w nowym budownictwie. Mowo to łatwiejszy demontaż okna i o wiele szybszy montaż nowego okna - okno demontujesz razem z taśmą rozprężną i masz przygotowaną równą, czystą opaskę do montażu nowego okna, czas pokaże.

  13. #4013
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie

    ale jest to możliwe bez zdejmowania ocieplenia? wiadomo że glify itp. będą do roboty ale chodzi mi o warstwę zewnętrzną.. i co z parapetami wewnętrznymi? bo z tego co widziałem na zdjęciach to jakoś słabo to widzę.. ale proszę o wyprowadzenie z błędu jeśli gdzieś takowy w moim myśleniu popełniam..

  14. #4014

    Domyślnie

    Nie da się z kotew JBD "mało inwazyjnie" zdemontować i zamontować nowej ościeżnicy a temat jest o tyle ciekawy że może dotyczyć niekoniecznie wymiany za 15-20 lat ale np. wymiany ościeżnicy uszkodzonej przy włamaniu.

  15. #4015
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar OkTomek
    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam,

    Właśnie montowałem okno w systemie Mowo i naprawdę wygląda to obiecująco - piszę to jako wykonawca - i od razu odpowiadając na pytanie co z wymianą za parę lat to chyba to będzie łatwiejsze niż gdy okno było zamontowane na kotwach JBD - ale to tylko Moje zdanie.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	MOWO.jpg
Wyświetleń:	71
Rozmiar:	96,1 KB
ID:	175316

  16. #4016
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Przy wymianie będzie zabawa ale czy większa niż przy innych sposobach montażu ? Chyba tylko przy MOWO będzie łatwiej.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  17. #4017
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał OkTomek;5864764 i od razu odpowiadając na pytanie co z wymianą za parę lat to chyba to będzie łatwiejsze niż gdy okno było zamontowane na kotwach JBD - ale to tylko Moje zdanie.

    [ATTACH=CONFIG
    175316[/ATTACH]
    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    Przy wymianie będzie zabawa ale czy większa niż przy innych sposobach montażu ? Chyba tylko przy MOWO będzie łatwiej.
    Panowie kwestia wymiany i jej stopień skomplikowania wynikają chyba w 90% ze sposobu mocowania mechanicznego okna, jeżeli pierwotnie zastosowano kotwy (jakiekolwiek) to będzie to "trudniejsze" niż w przypadku dybli.

    Pozdrawiam

  18. #4018
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ENDO
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    KRK
    Posty
    167

    Domyślnie

    Witam wszystkich w tym wątku!

    Okienny wyścig zbrojeń wystartował na dobre, pogoń za ciągłym zmniejszaniem parametru U dla całego okna nabiera tempa.
    Wydaje się, że kupowanie drogich/ciepłych okien bez montażu w ociepleniu, trochę mija się z celem jakim jest minimalizacja strat energii. Specjalnie się nie znam na oknach i ich montażu, ale wydaje mi si, że starty wynikające z mostków cieplnych powstałych poprzez montaż w murze, skutecznie obniżają wyniki cieplne dla domu.

    Chcę zamontować moje okna w warstwie ocieplenia - potrzebuję zatem Waszej rady:

    Porotherm 30cm + 20cm styro - czy taki split kwalifikuje się na montaż w ociepleniu?
    Jaka technologia montażu? Poczytałem conieco i narazie najbardziej logiczny jest dla mnie motyw kotew jbd. Czy dużo nie doczytałem?
    Czy bardzo się pomylę stwierdzając, że 8 na 10 monterów w ociepleniu nie robi tego jak należy? Jesteś zadowolony ze swojego montażu? Daj mi namiar - proszę
    Taras, duże przeszklenie, w większości fix, jedne przesuwane drzwi. Czy tu też taki montaż ma sens?

    Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi?

    ENDO
    Spokój Ducha Jest Imitacją Zbroi.

  19. #4019
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    Przy wymianie będzie zabawa ale czy większa niż przy innych sposobach montażu ? Chyba tylko przy MOWO będzie łatwiej.
    czy przez "będzie zabawa" można rozumieć że da się czy że się nie da.. oczywiście mowię tu o komplecie czyli demontaż i ponowny montaż nowych okien czy nie.. bo jak nie to dla mnie jako płacącego za tą "zabawę" zabawne nie jest/będzie.. bo jeśli się raczej nie da to jest bardzo poważny argument PRZECIWKO montowaniu na kotwy typu JB-D..


    Cytat Napisał MMichal Zobacz post
    Witam





    Panowie kwestia wymiany i jej stopień skomplikowania wynikają chyba w 90% ze sposobu mocowania mechanicznego okna, jeżeli pierwotnie zastosowano kotwy (jakiekolwiek) to będzie to "trudniejsze" niż w przypadku dybli.

    Pozdrawiam
    dlaczego "trudniejsze" napisałeś w cudzysłowie? mam wrażenie że to jest synonimem dla "niemożliwe" w tym przypadku..

  20. #4020
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał artstarz Zobacz post
    czy przez "będzie zabawa" można rozumieć że da się czy że się nie da.. oczywiście mowię tu o komplecie czyli demontaż i ponowny montaż nowych okien czy nie.. bo jak nie to dla mnie jako płacącego za tą "zabawę" zabawne nie jest/będzie.. bo jeśli się raczej nie da to jest bardzo poważny argument PRZECIWKO montowaniu na kotwy typu JB-D..
    zawsze się DA, różnica tylko w trudności wykonania i ingerencji, w przypadku okien w elewację.


    Pozdrawiam

Strona 201 z 331

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony