dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 202 z 331
Pokaż wyniki od 4.021 do 4.040 z 6614

Temat: montaz w warstwie ocieplenia - jak to zrobic dobrze?

  1. #4021
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie

    czyli tak żeby nie naruszyć elewacji od zewnątrz się NIE DA?

  2. #4022
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał artstarz Zobacz post
    czyli tak żeby nie naruszyć elewacji od zewnątrz się NIE DA?
    da się, ale skoro chcesz ewentualnie zostawić zewnętrzną elewację czyli również wykonane węgarki to od środka raczej generalny remont.
    Co do tego, że łatwiej wymontować okno zamontowane na dyble to dość proste, wykręcasz dyble praktycznie bez ingerencji w elewację i zostaje "wycięcie" okna z otworu, aby dobrać się do kotew musisz praktycznie zaingerować w ościeżnice, dlatego napisałem, że jest to trudniejsze - już bez "" bo faktycznie był zbyteczny i mógł wprowadzić w błąd.

    pozdrawiam

  3. #4023
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    artstarz - dlaczego ma być niszczona elewacja? Nie rozumiem Twych lęków. Trzeba od wewnątrz odsłonić okno - czyli zwalić cały tynk lub płyty GK (częściej stosowane wykończenie glifów przy montażu na JB-D), odkręcić JB-D od ściany i po prostu wyjąć okno - węgarka nawet nie naruszysz bo i jak?
    Dlaczego napisałem że przy MOWO będzie łatwiej? Bo obróbki od wewnątrz jest mniej, mniejsze luzy między otworem a oknem - JB-D wymaga większych i tym samym obróbka od wewnątrz jest większa
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  4. #4024
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie

    chodziło mimo to że nawet u Ciebie na zdjęciach widać że mocowanie kotwy do okna jest na śruby od zewnątrz ramy.. i albo trzeba wyciąć kawałek ocieplenia dookoła okna żeby to odkręcić albo właśnie jak piszesz - zdjąć parapet i trochę tynku skuć przy kotwach..
    a jak od zewnątrz śruby wystające są, o tak jak u Ciebie tu:
    http://www.jareko.pl/realizacjie/montaz-11-1/ a dokładnie widać tu: http://jareko.pl/2012/zdjecia/Opole/04.jpg
    to z wyciągnięciem ramy do środka może być problem.. dlatego nauczony dowiadczeniem i tym że za 15 lat będzie pewnie taka operacja pożądana wolę się upewnić co może mnie czekać..

  5. #4025
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    tylko nie zapominaj, że przy wstawianiu nowego okna ubytki w ociepleniu wypełni piana - do elewacji jest tak daleko że trzeba wyjątkowych chęci by strukturę zniszczyć
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  6. #4026
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie

    ok, mam wątpliwości to piszę.. przynajmniej częściowo jestem przekonany że się da..

  7. #4027
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    może odpowiem ci z lekka na opak - myśląca ekipa wymieni okna beż totalnej dewastacji chałupy - dlaczego? Bo nikt nie lubi sobie dodawać zupełnie niepotrzebnej roboty na dodatek za friko. Poza tym, okna realnie kupuje się na minimum 30 lat
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  8. #4028
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie

    no wiesz.. realnie to powiem tak.. jak kupowałem 15 lat temu okna w firmie której naklejki cały czas widać na Twoich sfotografowanych instalacjach (więc chyba dobre - bo przecież przez pewnie 10 albo więcej lat też je montowałeś a szajsu nie montowałbyś) a która to firma jest mi znana z racji tego że moja rodzina przez płot z fabryką mieszka (dosłownie) też mniej więcej słyszałem o takim czasie ich żywotności. wymieniłem wtedy w pokojach które zajmowaliśmy w mieszkaniu dwa okna na takie z górnej wtedy półki bo na więcej nie miałem kasy bo za okno balkonowe zapłaciłem cztery moje ówczesne miesięczne pensje a za zwykłe prawie dwie.. . i okno zwykłe wymieniłem 2 lata temu bo już przez nie piździło jak w kieleckiem bo przecież w Kielcach mieszkam , balkon też do wymiany ale nie zmieniam bo jak dom będę budował to niech się przyszły lokator martwi.. założyłem roletę zewnętrzną zamiast wymiany bo to taniej niż nowe okno..
    więc teraz nauczony doświadczeniem na własnej d... i własnym portfelu wolę podchodzić do takich deklaracji nieco mniej optymistycznie niż druga strona..
    oczywiście wcale nie byłbym zły gdyby wytrzymały 30 lat ale.. hmm.. patrz wyżej...
    kolejne okna też zamówiłem i wymieniłem u tego samego producenta - ale jakieś 5-7 lat temu (wcześniej nie bo teściowa mieszkała w tamtych pomieszczeniach a jej po co okna lepsze niż stare drewniane , dopiero jak się wyprowadziła - może za zimno jej było ) i te póki co całkiem dobrze się trzymają.. pewnie technika lepsza ale wolę dmuchać na zimne..
    pozdrawiam..

  9. #4029

    Domyślnie

    Cytat Napisał ENDO Zobacz post
    . Specjalnie się nie znam na oknach i ich montażu, ale wydaje mi si, że starty wynikające z mostków cieplnych powstałych poprzez montaż w murze, skutecznie obniżają wyniki cieplne dla domu.
    Chciałbym wreszcie zobaczyć jakieś prawdziwe obliczenia poparte badaniami, że jest to prawda. Bo jak narazie to nie widzę żadnego sensu wydawania dodatkowo 8-10 tys. PLN na montaż w warstwie ocieplenia. Jako niewierny Tomasz nie uwierzę dopóki nie zobaczę.

    Pozdrawiam
    Tomek
    W teorii praktyka powinna się zgadzać z teorią, w praktyce tak nie jest.

    Dziennik budowy:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...10#post4757510
    SILKA 24 + 20 cm Styro 0,040; Dach: folia Alum'X + 24 cm wełny ISOLIGHT + deskowanie i papa + Sun'X + ceramika SIRIUS 13 Rupp; Okna Salamander SL szyby u = 0,5; drzwi K&P + KMT; ogrzewanie podłogowe + wylewki anhydrytowe.

  10. #4030
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    brass to nie zobaczysz
    a liczenie przez magistrów z marketingu to można olać
    ja u siebie tylko małe okna wysuwałem calkowicie na konsolach \
    reszta także na konsolach u dolu ale tylko o 4 cm
    małe to 2 szt w łazien i i kotłownii-ze względów estetycznych.
    reszta okolo 22 m2 tylko o te 4 cm [przy oknach o rozmiarach 4na 2,3 czy 2na 2 lub 2na 1,5 nie narzekam na estetykę.
    jezeli brak calkowitego wysuniecia powoduje takie straty jakie tu się naczytać można to kużwa ja bym nie musiał pewnie grzać w domu przy calkowitym
    [spójrz na moją stopke]. piszę to po pierwszym sezonie.

    podniecanie się tabelkami firm sprzedających pewnych produktów może być szkodliwe dla zdrowia budujących
    sezon grzewczy 2014/2015
    648 kwh POMPA CIEPŁA
    25 KWH GRZAŁKA w łazience
    0,5 m3 drewna

    dom123m2 x 29,6 kwh sezon grzewczy [według ozc]
    pompa pow-woda atlantics10

  11. #4031
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał malux20 Zobacz post
    brass to nie zobaczysz
    a liczenie przez magistrów z marketingu to można olać
    ja u siebie tylko małe okna wysuwałem calkowicie na konsolach \
    reszta także na konsolach u dolu ale tylko o 4 cm
    małe to 2 szt w łazien i i kotłownii-ze względów estetycznych.
    reszta okolo 22 m2 tylko o te 4 cm [przy oknach o rozmiarach 4na 2,3 czy 2na 2 lub 2na 1,5 nie narzekam na estetykę.
    jezeli brak calkowitego wysuniecia powoduje takie straty jakie tu się naczytać można to kużwa ja bym nie musiał pewnie grzać w domu przy calkowitym
    [spójrz na moją stopke]. piszę to po pierwszym sezonie.

    podniecanie się tabelkami firm sprzedających pewnych produktów może być szkodliwe dla zdrowia budujących
    możesz mi podać jakiś link gdzie to jest napisane o tych niebotycznych oszczędnościach przy wysunięciu całkowitym okien ?


    Pozdrawiam

  12. #4032
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    W wyjątkowych sytuacjach montaż w ociepleniu daje oszczędności w czasie do 10 lat
    Do tego niezbędne są dokładne wyliczenia i wśród takich montaży, jakie wykonałem, tylko w dwu przypadkach domy spełniły te wymagania - ogrzewane prądem, dużo okien o niezbyt dużej powierzchni ale dużym obwodzie, wentylacja mechaniczna z reku - to to co zapamiętałem. A i jeszcze - projekt Doskonały-2 - po dokładnych obliczeniach klientowi wyszło że zwróci się po 15 latach - poszedł w taki montaż
    A reszta?
    Reszta nie bawiła się w obliczenia, przy grubości ocieplenia ponad 20 cm zaczynają dla wielu brać górę wrażenia estetyczne - głębokie osadzenie okien

    Nie przypominam sobie by gdziekolwiek pojawiły się "wyliczenia" popierające tezę o ogromnych oszczędnościach jakie wnosi zastosowanie montażu w ociepleniu

    artstarz - 10 lat temu nie sprzedawałem wyrobów firmy J, o ile dobrze pamiętam produkowali wtedy na Vece a jest to profil do którego jestem totalnie uprzedzony po montażach na kilku inwestycjach pod koniec lat 90-tych
    Może powiem ci tak, od 1991 roku mam w domu KBE a to już 22 lata - ale ten czas leci - i póki co nie myślę o ich wymianie, bo nie ma takiej potrzeby
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  13. #4033
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    czy mógłbyś opisać te dokładne obliczenia?

    to dla potencjalnych budujących się
    zastanówcie co wam przyniesie wieksze korzyści za taką samą kasę
    konsole czy np dodatkowe 20 cm-30 cm ocieplenia na stropie
    ja po pierwszej zimie swojego domu już wiem.
    proponuję wykonać scianę z ytonga 36, cm ewntualnie dodać 10 cm wełny i zapominamy.
    proszę policzcie różnice w kosztach cudawianek przy oknach a zakupem takiego pustaka np.
    odpadają wtedy przy okazji swojskie klimaty z roletami
    sezon grzewczy 2014/2015
    648 kwh POMPA CIEPŁA
    25 KWH GRZAŁKA w łazience
    0,5 m3 drewna

    dom123m2 x 29,6 kwh sezon grzewczy [według ozc]
    pompa pow-woda atlantics10

  14. #4034
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Nie ja dokonywałem tych obliczeń - dostałem wydruk w którym był bilans cieplny całego budynku i jak on się zmienił przy przyjęciu wartości "zero" dla współczynnika liniowych strat ciepła przy takim montażu, i tak wyszło jak napisałem
    Uważam, że każdy powinien zrobić dla swojego domu bilans cieplny i żonglując różnymi wartościami dojść do tego co mu się opłaca i podjąć decyzję czy montaż w ociepleniu czy np. 20 cm więcej wełny w dachu czy coś innego
    Jedno jest pewne - przy ścianie 3W nie widzę innego sposobu montażu jak w warstwie ocieplenia
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  15. #4035
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    a co sie dzieje z oknami w takiej scianie z czasów przedkonsolowych
    a widze
    sezon grzewczy 2014/2015
    648 kwh POMPA CIEPŁA
    25 KWH GRZAŁKA w łazience
    0,5 m3 drewna

    dom123m2 x 29,6 kwh sezon grzewczy [według ozc]
    pompa pow-woda atlantics10

  16. #4036
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Nic się nie dzieje bo i ściany kiedyś były inne - 2 - 5 cm styropianu a teraz..... i 20
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  17. #4037
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    pełno ścian z 10 cm welny to już od 15 lat stoi lekko licząc - nadzor wysiedla mieszkancow
    wyjątkowe sytuacje oplacalności to dom z wielkim zapotrzebowaniem i grzanie propanem w dzierżawie butli-
    jareko ja ci pomogę mam u siebie 28mb stolarki zużycie na poziomie 1300-1500 kwh za sezon[plus z 250-300kg drewna]
    zakladam że dzięki konsolom zaoszczedzam polowe z tego
    150 kg brykietu to 120 zl
    700kwh w 2 taryfie t0 250 zl
    tylko pytanie czy nagle zjadę o polowe z zapotrzebowaniem na cieplo?
    aktycznie po 15 latach mi sie konsole zwrocą
    ale przy zalożeniu że one obniżą w tym konkretnym przypadku o polowe-mozliwe?
    sezon grzewczy 2014/2015
    648 kwh POMPA CIEPŁA
    25 KWH GRZAŁKA w łazience
    0,5 m3 drewna

    dom123m2 x 29,6 kwh sezon grzewczy [według ozc]
    pompa pow-woda atlantics10

  18. #4038
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    nie wiem - powtarzam, by wiedzieć czy warto trzeba zrobić dokładny bilans cieplny chałupy i bawić się wstawianymi wartościami
    Przytaczam tylko wyliczenia jakie poznałem u kilku klientów którzy taki bilans zrobili i podjęli decyzję o takim montażu
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  19. #4039
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    jareko to ja ci odpowiem
    nie tylko taki bilans zrobilem ale calą zimę obserwowalem dom .
    powtarzam oprócz estetyki to zbedny wydatek.
    za te pieniądze można polożyć dodatkowe 20 cm welny na stropie
    pokusić się o odcięcie murow od fundamentów
    . ja rozumiem jakieś uzasadnienie[ale problematyczne] w domach typu 30 cm na ścianie [no tu ze względu na grubość jednak]
    50 cm na stropie z 25 cm na posadzce
    jeśli tego nie ma to uważam za wydawanie kasy na konsole szpanem -no może pozytywnym szpanem
    sezon grzewczy 2014/2015
    648 kwh POMPA CIEPŁA
    25 KWH GRZAŁKA w łazience
    0,5 m3 drewna

    dom123m2 x 29,6 kwh sezon grzewczy [według ozc]
    pompa pow-woda atlantics10

  20. #4040
    Banned
    Pat111Ryk

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    92-431
    Posty
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał artstarz Zobacz post
    ale jest to możliwe bez zdejmowania ocieplenia? wiadomo że glify itp. będą do roboty ale chodzi mi o warstwę zewnętrzną.. i co z parapetami wewnętrznymi? bo z tego co widziałem na zdjęciach to jakoś słabo to widzę.. ale proszę o wyprowadzenie z błędu jeśli gdzieś takowy w moim myśleniu popełniam..
    Witam, jeżeli ocieplenie domu było wykonane po montażu okien w Systemie MOWO lub JB-D, to przy wymianie tych okien na nowe zawsze ulegną zniszczeniu tynki zewnętrzne i wewnętrzne, bo one dzisiaj są na trwale związane z ramą okienną przez przylepne listwy przyokienne. Szczególnie okno w Systemie MOWO ciężko będzie wymontować, bo potrzeba będzie usunąć całą szeroką taśmę rozprężną, ale jak to zrobić? Nóż da się w nią wbić, ale nie można go przesunąć z racji jej ciągłego sprężynowania i naporu na ramę MOWO na całym obwodzie. Najprościej będzie pociąć całą ramę okienną i w częściach zdemontować. Demolka dla spokojnego człowieka bo z ADHD, rozwali pół domu.
    W technologii Systemu AD, gdzie okna są wsuwane w wykonane wcześniej ocieplenie domu z węgarkami i taśmą rozprężną, wymiana tychże okien na nowe możliwa jest po usunięciu tylko tynków wewnętrznych. Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Pat111Ryk ; 11-03-2013 o 16:39

Strona 202 z 331

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony