dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 237 z 331
Pokaż wyniki od 4.721 do 4.740 z 6614

Temat: montaz w warstwie ocieplenia - jak to zrobic dobrze?

  1. #4721
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Biały będzie chłodniejszy od czarnego, bo trudniej przyjmuje falę ciepła. To nie jest zaczadzenie tylko podstawa fizyki. Dlatego tam gdzie jest duże nasłonecznienie domy maluje się na biało.
    sun rise ... tyś normalnie bystryj ... poczytaj sobie co to jest odbicie i emisja .. a potem pisz farmazony.
    nie mam siły latać i pilnować cie jak małe dziecko, co wali w pampersy.

  2. #4722
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar kiwi19
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Puławy
    Kod pocztowy
    24-100
    Posty
    47

    Domyślnie

    Dobry ludu pomóż !
    W wyniku pomyłki instalatora nasze okna zostały zamontowane w zwyczajny ( nie ciepły ) sposób. Pomyłkę odkryliśmy przy montaż ostatniego okna
    Pan szef firmy w , której zamawialiśmy okna grzecznie przeprosił i powiedział , że nic straconego bo taśmy się doklei i w ten sposób okna będą już z ciepłym montażem.
    Moje, krótkie doświadczenie z branżą budowlaną podpowiada mi , że pan szef robi mnie wielkiego balona. Proszę podpowiedzcie da się robić w ten sposób ciepły montaż?
    Dodam, że okna są bardzo duże i z tego powodu montaż w murze a nie wysunięte.

  3. #4723
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Jak wymontuje okna i zamontuje to tak - no chyba że zatrudni jakiegoś artystę-rzeźbiarza. Chociaż POLAK POTRAFI.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  4. #4724

    Domyślnie

    Dokładnie - bez demontażu nie da się tego zrobić poprawnie, co najwyżej jakąś prowizorkę - babraninę.
    W teorii praktyka powinna się zgadzać z teorią, w praktyce tak nie jest.

    Dziennik budowy:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...10#post4757510
    SILKA 24 + 20 cm Styro 0,040; Dach: folia Alum'X + 24 cm wełny ISOLIGHT + deskowanie i papa + Sun'X + ceramika SIRIUS 13 Rupp; Okna Salamander SL szyby u = 0,5; drzwi K&P + KMT; ogrzewanie podłogowe + wylewki anhydrytowe.

  5. #4725

    Domyślnie

    a w umowie miałaś napisane, że ma to być ciepły montaż i co dokładnie jest tym ciepłym montażem?
    napisałaś taką bzdurę że włos się jeży
    Cytat Napisał kiwi19 Zobacz post
    D...nasze okna zostały zamontowane w zwyczajny ( nie ciepły ) sposób. ....

  6. #4726

    Domyślnie

    wszystko zależy na jakim etapie jest montaż, jeśli okna nie zostały jeszcze opianowane - może się udać, wbrew pozorom, doklejenie taśm na boczne powierzchnie ościeżnicy
    Mało tego, na niektórych rysunkach z żółtej książeczki, folie klejone są od czoła profila, znaczy dopuszcza się taka ewentualność tylko kwestia dokładności i ile ma zachodzić tynk na ościeżnicę by folie zakrył. Mało tego !!! W pewnych konfiguracjach użytych materiałów na ściany folii wogóle nie ma, jest tylko listwa dylatacyjna więc uspokójcie emocje można z tego wyjść
    a przede wszystkim zrozumieć należy że brak folii nie oznacza zimnego montażu - bo takie pojęcie nawet nie istnieje

  7. #4727

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez*tytułu.jpg
Wyświetleń:	67
Rozmiar:	63,3 KB
ID:	246024
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez*tytułu1.jpg
Wyświetleń:	64
Rozmiar:	68,0 KB
ID:	246023
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez*tytułu2.jpg
Wyświetleń:	50
Rozmiar:	72,8 KB
ID:	246025
    Ostatnio edytowane przez nikt ważny ; 03-03-2014 o 16:42

  8. #4728
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał kiwi19 Zobacz post
    Dobry ludu pomóż !
    W wyniku pomyłki instalatora nasze okna zostały zamontowane w zwyczajny ( nie ciepły ) sposób. Pomyłkę odkryliśmy przy montaż ostatniego okna
    Pan szef firmy w , której zamawialiśmy okna grzecznie przeprosił i powiedział , że nic straconego bo taśmy się doklei i w ten sposób okna będą już z ciepłym montażem.
    Moje, krótkie doświadczenie z branżą budowlaną podpowiada mi , że pan szef robi mnie wielkiego balona. Proszę podpowiedzcie da się robić w ten sposób ciepły montaż?
    Dodam, że okna są bardzo duże i z tego powodu montaż w murze a nie wysunięte.
    Oczywiście, że można - to po pierwsze
    Po drugie folie można dokleić do lica okna - oczywiście zostaje kwestia estetyki i możliwości bo już na na jakieś suwankach PSK to będzie lipa:/
    Po trzecie folie to nie wszystko - można dać np od zewnątrz pod węgarek taśmę rozprężną a od środka wykonać połączenie z zaizolowaniem całości np silikonem lub w inny sposób uzyskać paroszczelne połączenie.
    Po czwarte jest marzec i do "ciepłego montażu" to jeszcze trzeba poczekać ze 3-4 miesiące

    Pozdrawiam

  9. #4729

    Domyślnie

    Cytat Napisał MMichal Zobacz post
    .....czwarte jest marzec i do "ciepłego montażu" to jeszcze trzeba poczekać ze 3-4 miesiące
    Niektórym się już wydaje, że jak słońce dłużej świeci to wszystko wykonać można

  10. #4730

    Domyślnie

    Tez dziś byłem na montażu i przy 10 stopniach na polu (dworze) nie był taki znów ciepły

  11. #4731
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar kiwi19
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Puławy
    Kod pocztowy
    24-100
    Posty
    47

    Domyślnie

    Dziękuję wszystkim za odpowiedzi nawet te cierpkie

    Teraz mam nowy problem a mianowicie dziury pod drzwiami przesuwnymi. Pierwotnie miały drzwi "stać" na dwóch listwach ciepłych oknoplastu ( przepraszam za chiny nie mogę sobie przypomnieć jak one się nazywają). Ale po monatazu widze ,że jest tylko jedna a pod spodem wielkie dziurska. Na zdjęciach są dwa różne okna. Sposób montażu taki sam. Moje pytanie : czy to zgodne z praktyką ? I czy takie wielgachne cięzkie drzwi sobie tak moga stać na piance i jakiś kawałeczkach drewna?
    Tylko oszczędźcie mi prosze komentarzy , że jestem durna i nie znam podstaw Załóżmy , że jestem tego świadoma




    Ostatnio edytowane przez kiwi19 ; 04-03-2014 o 08:32

  12. #4732
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marmax

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    214

    Domyślnie

    Drzwi przesuwane i do tego HS powinny mieć podparcie na całej szerokości - najlepiej wylewka samopoziomująca + poszerzenie pod próg.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	drzwiHS-DSC_6737.jpg
Wyświetleń:	102
Rozmiar:	97,0 KB
ID:	246125

  13. #4733

    Domyślnie

    Cytat Napisał kiwi19 Zobacz post
    czy takie wielgachne cięzkie drzwi sobie tak moga stać na piance i jakiś kawałeczkach drewna?
    Tylko oszczędźcie mi prosze komentarzy , że jestem durna i nie znam podstaw Załóżmy , że jestem tego świadoma
    Ciebie nie ma co gnębić ale kogoś kto tak HS-y montuje to tylko tumanem nazwać można. Chyba najbardziej wrażliwa na dokładność wykonania i montażu konstrukcja, do tego zerowe możliwości skorygowania wad montażu przez ingerencję w samo okno. I tak to montować.....
    Dwa rzędy poszerzeń pod spód i podpieranie obu co 20-30 cm.

  14. #4734

    Domyślnie

    Cala masa błędów montażowych, które sa wbrew instrukcji montażowej oknoplastu. W tej chwili nie można powiedzieć o jakijejkolwiek gwarancji producenta.
    Tak zamontowane okno przeczy o mojej teorii z innego wątku o markowych producentach

  15. #4735
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar kiwi19
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Puławy
    Kod pocztowy
    24-100
    Posty
    47

    Domyślnie

    Cytat Napisał ClNEK Zobacz post
    Cala masa błędów montażowych, które sa wbrew instrukcji montażowej oknoplastu. W tej chwili nie można powiedzieć o jakijejkolwiek gwarancji producenta.
    Tak zamontowane okno przeczy o mojej teorii z innego wątku o markowych producentach
    W takim razie nasuwa się następne pytanie. Nie płacić i kazać wymontować, i zamontować jeszcze raz? Co jest gorsze dla takiego okna? Ciaganie jak kota za ogon czy montaż w stylu "na odpierdol".

  16. #4736

    Domyślnie

    Cytat Napisał kiwi19 Zobacz post
    W takim razie nasuwa się następne pytanie. Nie płacić i kazać wymontować, i zamontować jeszcze raz? Co jest gorsze dla takiego okna? Ciaganie jak kota za ogon czy montaż w stylu "na odpierdol".
    Żądać poprawienia montażu teraz. Skutki tej partaniny odczujesz kiedy zamieszkasz a wtedy poprawienie tego będzie się wiązało z pruciem posadzki lub tarasu. Realnie należy to zdemontować i ponownie zamontować po przykręceniu od spodu poszerzeń więc pewnie będą protestować, może wyślij te fotki do Oknoplastu i poproś o instrukcję montażu HST. Jakaś pani z O udziela się nawet tutaj, może się wykaże skutecznością

  17. #4737

    Domyślnie

    Cytat Napisał kiwi19 Zobacz post
    W takim razie nasuwa się następne pytanie. Nie płacić i kazać wymontować, i zamontować jeszcze raz? Co jest gorsze dla takiego okna? Ciaganie jak kota za ogon czy montaż w stylu "na odpierdol".
    Tak masz uczynić i nie ma zmiłuj. Nie ma drogi na skrótu. Tak zamontowany HS czy PSK to maksimum rok i do wyrzucenia,. na trwałe odkształci się próg - w HS to wystarczy jedno ciepłe klato i kasa do kosza
    By wykonać dobrze to pod progiem klinowanie co 25-20 cm zarówno z przodu jak i z tyłu.
    A zrobisz jak uważasz

  18. #4738
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Aż się boję zobaczyć jak są zamontowane te okna co niby da się je poprawić bez demontażu. Trafiłeś na ekipę chyba z łapanki.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  19. #4739
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar kiwi19
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Puławy
    Kod pocztowy
    24-100
    Posty
    47

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Aż się boję zobaczyć jak są zamontowane te okna co niby da się je poprawić bez demontażu. Trafiłeś na ekipę chyba z łapanki.
    No własnie taka przemyślana firma, z polecenia. U nich zamawialismy okna z montażem a tu taka kupa! W takim wypadku już drzwi wewnętrzne sobie daruję u nich.
    Nie ma wyjścia. Musze działac.
    Bardzo wam dziękuje dobrzy ludzie

  20. #4740

    Domyślnie

    Ależ proszę bardzo i aż przykro, że tak trafiłeś
    Opowiedz coś więcej - kto Ci tą firmę polecił i na jakiej podstawie ?

Strona 237 z 331

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony