dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 239 z 331
Pokaż wyniki od 4.761 do 4.780 z 6614

Temat: montaz w warstwie ocieplenia - jak to zrobic dobrze?

  1. #4761

    Domyślnie

    To chyba u mnie jeszcze w miarę normalni udzie mieszkają. Zazwyczaj maksymalne wartości to 15 białego lub 10 szarego.
    Przy 30 szarego to dom postawiłbym z GK na profilu

  2. #4762
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał theme Zobacz post
    To chyba u mnie jeszcze w miarę normalni udzie mieszkają. Zazwyczaj maksymalne wartości to 15 białego lub 10 szarego.
    Przy 30 szarego to dom postawiłbym z GK na profilu
    Jeszcze kilka lat temu na 10 cm się stukali w głowę i było panie 5 to max po co więcej, teraz normą jest 15-20. A za kilka lat jak wejdą unijne przepisy to niżej 30 nie zejdziesz bo będziesz miał problem z odbiorem budynku.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  3. #4763
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    niżej 30 nie zejdziesz bo będziesz miał problem z odbiorem budynku.
    Spodziewam się raczej pojawienia/upowszechnienia nowoczesnych materiałów. Pewnie 200lat temu panowała wśród fachowców teoria, że za jakiś czas będzie trzeba budować ściany 2m grube by cegły dostatecznie chroniły przed chłodem

  4. #4764

    Domyślnie

    Cytat Napisał theme Zobacz post
    To chyba u mnie jeszcze w miarę normalni udzie mieszkają. Zazwyczaj maksymalne wartości to 15 białego lub 10 szarego.
    Przy 30 szarego to dom postawiłbym z GK na profilu
    zajrzyj do mnie . coraz więcej jest takich domów. od tego roku w projektach Archon i Muratora większość ma 20 cm, a kolejne zmiany już w 2017 i 2021 . rozporządzenie weszło w życie w sierpniu 2013. wg niego energia pierwotna wymagana przez budynek ma znacznie spaść i np. Uw max okien od 2021 wynosić ma 0,9. ten wymóg o energii pierwotnej sprawi, że normą będzie ściana U=0,1 i rekuperacja. i nie będzie można grzać czystym prądem
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  5. #4765
    Banned
    sunrise121

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    92-431
    Posty
    617

    Domyślnie

    Cytat Napisał imrahil Zobacz post
    zajrzyj do mnie . coraz więcej jest takich domów. od tego roku w projektach Archon i Muratora większość ma 20 cm, a kolejne zmiany już w 2017 i 2021 . rozporządzenie weszło w życie w sierpniu 2013. wg niego energia pierwotna wymagana przez budynek ma znacznie spaść i np. Uw max okien od 2021 wynosić ma 0,9. ten wymóg o energii pierwotnej sprawi, że normą będzie ściana U=0,1 i rekuperacja. i nie będzie można grzać czystym prądem
    Już dzisiaj za niewiele większe pieniądze kupisz okna trzy szybowe o Uw=0,8. Jeżeli ściana będzie miała U=0,1 podobnie dach i podłoga, to aż się prosi aby grzać czystym prądem, bo będą to zużycia energii niewielkie. Przy kosztach kabli 1000zł, to koszty CO i PC nie mają sensu, bo kiedy one się zwrócą.

  6. #4766
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Jeżeli udział strat na oknach w domach grubo ocieplonych (20-30cm) jest coraz większy (50%) to samo przez się rozumie, że i udział strat na montażu rośnie, bo coraz szersze ramy są osadzone w coraz
    dla tego nie chce niczego produkować ! i bajtorzyć o dupi marynie.
    Jak byś miał pojęcie o czym piszesz, a nie chciał przepchać swój patent to było by ok.
    Zrób sobie bilans okna i ci wyjdzie, a wyjdzie ci że piszesz bzdury !

  7. #4767
    Banned
    sunrise121

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    92-431
    Posty
    617

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    Jak byś miał pojęcie o czym piszesz, a nie chciał przepchać swój patent to było by ok.
    Zrób sobie bilans okna i ci wyjdzie, a wyjdzie ci że piszesz bzdury !
    To Ty zrób bilans okna osadzonego bezpośrednio w murze nośnym i w warstwie ocieplenia, a ja Ci pokażę zdjęcia termowizyjne takiego montażu. Wówczas przekonasz się kto ma rację.

  8. #4768
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    To Ty zrób bilans okna osadzonego bezpośrednio w murze nośnym i w warstwie ocieplenia, a ja Ci pokażę zdjęcia termowizyjne takiego montażu. Wówczas przekonasz się kto ma rację
    ale to już mieszaliśmy to guano, przegrałeś z kretesem, ale tu rzadko kto zagląda z hardcorów izocyjnych i sobie hasasz i na siłę chcesz coś udowodnić.
    Nie udowodnisz tego przecież że goła szyba w gołym XPS ... będzie zimniejsza jak nawet najlepsza rama do okien na rynku.

  9. #4769

    Domyślnie

    Cytat Napisał sunrise121 Zobacz post
    To Ty zrób bilans okna osadzonego bezpośrednio w murze nośnym i w warstwie ocieplenia, a ja Ci pokażę zdjęcia termowizyjne takiego montażu. Wówczas przekonasz się kto ma rację.
    Hej sunrise 121 co z moją propozycją - zapraszam.

  10. #4770
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał surgi22 Zobacz post
    Hej sunrise 121 co z moją propozycją - zapraszam.
    też kiedyś chciałem zobaczyć na własne oczy te cuda ale .... ciiiiiisza jak dotąd - ale może jeszcze się doczekam zaproszenia

    Pozdrawiam

  11. #4771
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie

    Cytat Napisał kiwi19 Zobacz post
    No własnie taka przemyślana firma, z polecenia. U nich zamawialismy okna z montażem a tu taka kupa! W takim wypadku już drzwi wewnętrzne sobie daruję u nich.
    Nie ma wyjścia. Musze działac.
    Bardzo wam dziękuje dobrzy ludzie
    i jak sprawa się rozwiązała?
    " Tak się domów nie buduje !!" czyli parterówka w podkieleckiej wiosce..
    jestem nienormalny bo grzeję czystym prądem (kable Elektra, grzane ~120m2, 4 osoby)
    od sezonu 2014/15 -zużycie na CO ostatnio poniżej 8000kWh

  12. #4772
    Banned
    sunrise121

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    92-431
    Posty
    617

    Domyślnie

    Cytat Napisał surgi22 Zobacz post
    Jesteś z Łodzi to zapraszam, odwiedź, zobaczysz jak można zamontować trzyszybowe okna z roletami ( u=0,8 ) w warstwie ocieplenia w murze trójwarstwowym ( U=0,11) tak aby granitowy parapet na zewnątrz miał -10c a w środku 20C ( zima ) i odwrotnie 45C na zewnątrz w środku 23C (lato ). Potem możesz pisać swoje głupoty o 50% stratach przez okna.
    Info na priv.
    PS. Nikt rozsądnie myślący nie buduje domu z 30 cm ociplenia wstawiając 1 szybowe okna skrzynkowe.
    Nie rozumiesz problemu. Im masz lepiej ocieplony mur, tym udział strat ciepła przez okna jest coraz większy. Jeżeli Twój parapet granitowy ma -10*C to podaj temperaturę ramy nad parapetem, bo ciepło ucieka przez ramę powiązaną z murem kotwami metalowymi. Podasz to wówczas Ci powiem, czy masz dobrze okna zamontowane i jakie masz straty ciepła z tytułu montażu.

  13. #4773
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał sunrise121 Zobacz post
    Nie rozumiesz problemu. Im masz lepiej ocieplony mur, tym udział strat ciepła przez okna jest coraz większy.
    Udział procentowy tak. Ale co dla użytkownika znaczą same procenty? W zasadzie nic.

  14. #4774
    Banned
    sunrise121

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    92-431
    Posty
    617

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    ale to już mieszaliśmy to guano, przegrałeś z kretesem, ale tu rzadko kto zagląda z hardcorów izocyjnych i sobie hasasz i na siłę chcesz coś udowodnić.
    Mieszanie bigosu zawsze poprawia smak, dlatego pokaż bilans energetyczny okna osadzonego w murze nośnym i w warstwie ocieplenia, a ja pokażę odpowiednie zdjęcia termowizyjne z komentarzem. Będzie to porównanie teorii z rzeczywistością. Miej trochę odwagi i poprzyj to wiedzą swoją.

  15. #4775

    Domyślnie

    Cytat Napisał sunrise121 Zobacz post
    Mieszanie bigosu zawsze poprawia smak,
    to otwórz budkę z bigosem przy jakiejś drodze, może kierowcy TIRów dadzą ci zarobić na życie bo tutaj na pewno nie zarobisz...
    chyba nie liczysz na to, że jeszcze znajdzie się tutaj ktoś kto da się złapać na te twoje głodne kawałki?
    ...

  16. #4776

    Domyślnie

    zdjecie termowizyjne nie jest podstawa do jakichkolwiek obliczen, wybierz sie do ITB, porozmawiaj, doucz sie co nic nie zmieni, swoimi wypowiedziami i argumentacja jestes calkowicie spalony, totalnie niewiarygodny. Ani razu nie odniosles sie do zestawienia twoich wyliczen i faktycznie ponoszonych kosztow wielokrotnie podanych przez mieszkancow

  17. #4777
    Banned
    sunrise121

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    92-431
    Posty
    617

    Domyślnie

    Cytat Napisał nikt ważny Zobacz post
    zdjecie termowizyjne nie jest podstawa do jakichkolwiek obliczen, wybierz sie do ITB, porozmawiaj, doucz sie co nic nie zmieni, swoimi wypowiedziami i argumentacja jestes calkowicie spalony, totalnie niewiarygodny. Ani razu nie odniosles sie do zestawienia twoich wyliczen i faktycznie ponoszonych kosztow wielokrotnie podanych przez mieszkancow
    Jeżeli zdjęcia termowizyjne nie pokazują strat ciepła, to po co się je robi? Do obliczeń strat ciepła potrzebna jest temperatura, która na tych zdjęciach jest uwidoczniona. Oczywiście, kto się boi zdjęć to będzie je zwalczał, bo na zdjęciach termowizyjnych jest pokazana prawda o ucieczce ciepła, jego wielkości i miejscu. Tymi badaniami powinno się zająć ITB, ale oni robią to po polsku, zwlekają, bo w mętnej wodzie interesy idą najlepiej. Jeżeli mury 2W są ocieplane, to okna powinny być osadzone w warstwie ocieplenia, tak jak to się robi przy murach 3W. Tam straty ciepła są najmniejsze.

  18. #4778

    Domyślnie

    Cytat Napisał sunrise121 Zobacz post
    Nie rozumiesz problemu. Im masz lepiej ocieplony mur, tym udział strat ciepła przez okna jest coraz większy. Jeżeli Twój parapet granitowy ma -10*C to podaj temperaturę ramy nad parapetem, bo ciepło ucieka przez ramę powiązaną z murem kotwami metalowymi. Podasz to wówczas Ci powiem, czy masz dobrze okna zamontowane i jakie masz straty ciepła z tytułu montażu.
    Ja rozumiem problem dlatego zadbałem o solidne ocieplenie domu i prawidłowy montaż okien, natomiast pisanie głupot o 50% stratach ciepła przez okna jest nieporozumieniem. Mam podać ci powierzchnię ścian, podłogi na gruncie i dachu oraz powierzchnię okien ? Musiałbym zamontować jednoszybowe, skrzynkowe aby ta utrata przez okna faktycznie wynosiła 50%.

  19. #4779

    Domyślnie

    Ja tego gościa nie rozumiem. Czytam czasami jego wypowiedzi (pisane w różnych wcieleniach) i wciąż się dziwie po co? Już raz mu radziłem: wymyśliłeś całkiem cwane kotwy; dopracuj system, zrób badania, zatrudnij profesjonalistę od sprzedaży i rób kasę (tak np zrobili goście od systemu SAAW choć system wg mnie durny). A on cały czas swoje...... Współczuje.
    W teorii praktyka powinna się zgadzać z teorią, w praktyce tak nie jest.

    Dziennik budowy:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...10#post4757510
    SILKA 24 + 20 cm Styro 0,040; Dach: folia Alum'X + 24 cm wełny ISOLIGHT + deskowanie i papa + Sun'X + ceramika SIRIUS 13 Rupp; Okna Salamander SL szyby u = 0,5; drzwi K&P + KMT; ogrzewanie podłogowe + wylewki anhydrytowe.

  20. #4780

    Domyślnie

    Cytat Napisał sunrise121 Zobacz post
    .... bo na zdjęciach termowizyjnych jest pokazana prawda o ucieczce ciepła,....
    G... prawda ale Ty o tym dobrze wiesz. wolisz manipulować ośmieszając się każdym wpisem coraz bardziej

Strona 239 z 331

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony