dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 242 z 331
Pokaż wyniki od 4.821 do 4.840 z 6614

Temat: montaz w warstwie ocieplenia - jak to zrobic dobrze?

  1. #4821
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Wiesz to tak jak w mojej branży. Niektórym się wydaje że jak kupią dobry aparat to już są fotografami.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  2. #4822
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Ale grunt, że fotki sunrise pasują do promowanych przez niego tez.
    Ja czasem mam wrazenie, że on zamiast ślęczeć nad kartką i kaluklatorem na którym liczy te swoje straty powinien wyjść na dwór i zobaczyć jak wygląda prawdziwy świat.

  3. #4823
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Wiesz to tak jak w mojej branży. Niektórym się wydaje że jak kupią dobry aparat to już są fotografami.
    no tak jest u nas w wielu branżach niestety - każdemu się wydaje, że może robić wszystko, na wszystkim się zna i nic nie stanowi żadnego problemu więc ...

    Pozdrawiam

  4. #4824

    Domyślnie

    oj tam, oj tam.
    Czepiacie się Ja tam lubię tu z rana zaglądać, od razu humor mi się poprawia, czasem coś skomentuję by "podgrzać" lekko atmosferę tak, jak tą szybę wewnątrz pakietu trzyszybowego
    I tak wypowiedzi sun należy traktować, jak folklor na forum a nie wiedzę czy porady

  5. #4825
    Banned
    sunrise121

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    92-431
    Posty
    617

    Domyślnie

    Cytat Napisał nikt ważny Zobacz post
    O której godzinie były robione zdjęcia? Wpływ nagrzania profili przez słońce tez uwzględniłeś w swych obliczeniach?
    Chłopie sa zasady wykonywania zdjęć termowizyjnych
    Oczywiście, że są zasady robienia zdjęć termowizyjnych. Jeżeli mnie interesuje temperatura ramy i jej różnica względem otoczenia obiektywnie, to zdjęcie musi być zrobione wieczorem i po zmierzchu. Takie zdjęcia robi się dla wiedzy, a nie oszustwa inwestorów. Jakiego oszustwa można się doszukać w oknie osadzonym w warstwie ocieplenia na elementach z tworzywa? Żadnego, bo okno jest osadzone w warstwie w której występuje minimalny liniowy mostek termiczny e=0,01W/mK. Te zdjęcia termowizyjne tylko to potwierdzają. Dzisiaj okna muszą być osadzone w warstwie ocieplenia, aby straty ciepła montażowe były jak najmniejsze. Pokaż swoje zdjęcia termowizyjne z osadzenia okien i porównamy; koszty robocizny, elementów montażowych i efektów cieplnych. Ten system jest najtańszy na rynku i gwarantuje zwrot kosztów już po 2 latach. Masz coś lepszego i tańszego to pokaż.

  6. #4826

    Domyślnie

    Cytat Napisał sunrise121 Zobacz post
    ...Ten system jest najtańszy na rynku i gwarantuje zwrot kosztów już po 2 latach...
    Zdanie wyrwane z kontekstu aby nie było niedomówień i linczu na forum
    Z ciekawości zapytam o jakich kosztach mówisz lub inaczej - co wchodzi w skład kosztów. Pytam poważnie jako ciągle uczący się.

  7. #4827
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Moja uwaga do tego samego zdania: na Podlasiu mówi się że tanie mięso to psy jedzą.
    Sunrise - czy już wymyśliłeś coś, by odpowiednio wyprzeć okno rozwierno uchylne po przekątnej? A jeśli nie, to czy bierzesz na siebie gwarancję producenta okien, który ma inne zalecenia? I błagam - przestań już powtarzać te same formułki. Już wiemy, że warstwa ocieplenia to dobre miejsce na okno, ale najcieplejsze nie zawsze oznacza najlepsze. Większość woli auta jeżdżące szybko, a nie tylko te palące mniej niż 5l/sto km .
    Ciągle są kwestiowane Twoje wyliczenia starat ciepła - szczególnie te dotyczące obcych Ci systemów.

  8. #4828
    Banned
    sunrise121

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    92-431
    Posty
    617

    Domyślnie

    Cytat Napisał MMichal Zobacz post
    Witam Miałem okazję chwilę porozmawiać z Panem Rutkowskim od kamerek Flira - takie fotki w budownictwie aby wykonać je dobrze to trzeba wręcz na pogodę polować jak na huragan "łowcy burz"
    a poważnie jest tak wiele zmiennych, które w bardzo istotny sposób wpływają na fotki i wymagają odpowiednich korekt w ocenie, że ... uhhh a już chciałem sobie sprawić aparacik a teraz ... najpierw DUŻO nauki w tym zakresie - potem zakupy Pozdrawiam
    Dzisiaj każdy aparat fotograficzny sam robi zdjęcia w b.dobrej jakości. To samo dotyczy kamery termowizyjnej, z tą różnicą, że dobry aparat można mieć już za 300zł a kamerę za 12000zł. Zdjęcia termowizyjne są widowiskowe i uderzają wprost do świadomości, pokazując miejsca ucieczki ciepła w kolorach. Dla człowieka wykształconego i świadomego, wystarczy zwykły pirometr za 100zł i sprawdzenie temperatur na ramie okiennej i tynku zewnętrznego obok. Bo ważna jest temperatura do porównania a nie kolory. Przecież jak okno jest osadzone dobrze w warstwie ocieplenia, to wskazania temperatur będą podobne w każdej części ramy. Prosty montaż okien to brak błędów i dobre wykonanie.

  9. #4829
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Ostap

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Biała Podlaska
    Posty
    235

    Domyślnie

    Cytat Napisał sunrise121 Zobacz post
    Dzisiaj każdy aparat fotograficzny sam robi zdjęcia w b.dobrej jakości. To samo dotyczy kamery termowizyjnej, z tą różnicą, że dobry aparat można mieć już za 300zł a kamerę za 12000zł.
    A ja głupi kupiłem aparat za 7 tysi do zdjęć (body) a mogłem za 300zł
    Dobrze że mieszka Pan daleko i raczej nie będzie Pan moim klientem.
    Dobrze że inni widzą różnicę w jakości i nie twierdzą że aparat sam robi zdjęcia.

  10. #4830
    Banned
    sunrise121

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    92-431
    Posty
    617

    Domyślnie

    Cytat Napisał theme Zobacz post
    Zdanie wyrwane z kontekstu aby nie było niedomówień i linczu na forum
    Z ciekawości zapytam o jakich kosztach mówisz lub inaczej - co wchodzi w skład kosztów. Pytam poważnie jako ciągle uczący się.
    Dobrze osadzić okno w warstwie ocieplenia można zrobić w dwóch technologiach:
    1.- najpierw budynek musi być ocieplony, ościeża wykonane z węgarkami na które przykleja się taśmę rozprężną 20/4 a okno jest wsuwane na 1cm do węgarków i mocowane kotwami do muru nośnego. Samo przyklejenie taśmy rozprężnej i wsunięcie okna wraz z montażem kotew i opianowaniem to 35-40zł/mb ramy. To jest wersja najtańsza i najprostsza, bo robiona w technologii murów 3W
    2.- okna uzbrojone w kotwy ustawiamy na podporach i wysuwamy w warstwę ocieplenia mocując kotwy do muru nośnego. Z zewnątrz trzeba zrobić dodatkowo opaskę styro, opianować to 50-60zł/mb ramy. Jest to wersja droższa, bo dochodzi jeszcze dodatkowy koszt robocizny, skomplikowany wykonaniem węgarka i dobrego uszczelnienia go do ramy okiennej. Dużo kombinacji, styropian cięty w pasy i klejony bez gwarancji i wglądu dobrego wykonania.

  11. #4831
    Banned
    sunrise121

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    92-431
    Posty
    617

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Sunrise - czy już wymyśliłeś coś, by odpowiednio wyprzeć okno rozwierno uchylne po przekątnej? A jeśli nie, to czy bierzesz na siebie gwarancję producenta okien, który ma inne zalecenia? I błagam - przestań już powtarzać te same formułki. Już wiemy, że warstwa ocieplenia to dobre miejsce na okno, Ciągle są kwestiowane Twoje wyliczenia starat ciepła - szczególnie te dotyczące obcych Ci systemów.
    Wyprzeć okno rozwierno-uchylne po przekątnej to już jest kuchnia. Wejdziesz w system AD to dostaniesz przepisy i przyprawy. Jeżeli kwestionujesz straty ciepła okien osadzonych w pasie mostka termicznego czyli w murze nośnym, lub też osadzonych w warstwie ocieplenia ale na stalowych mostkach termicznych, to kup sobie pirometr za 100zł i zmierz temperaturę ramy okiennej i obok tynku.

  12. #4832
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    To nie brzmi jak kuchnia, a sekta! (na zasadzie wejdź a się dowiesz..?)
    Mam kupić system w którym nie ma systemowej możliwości wyparcia okien? Rozwiązałeś tylko problem wysunięcia dolnego. Reszta to partyzantka.
    Przemilczałeś dalszą część mojego pytania - czyli rozumiem że nie przejmiesz na siebie gwarancji producenta (montaż niezgodny z jej warunkami).

  13. #4833

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    ....czyli rozumiem że nie przejmiesz na siebie gwarancji producenta (montaż niezgodny z jej warunkami).
    Oj kolego Finlandia którą popijam teraz małymi łyczkami
    Nie interesujesz się co i jak robi "konkurencja"
    Dostajesz gwarancję, mało tego certyfikat i jak zażądasz ....obietnicę pochówku na księżycu, wszystko bylebyś własną chałupą i za własne kupionymi oknami zaryzykował w montaż technologią nie sprawdzoną i wbrew pewnym, obowiązującym nie od dziś zasadom montażu - co zresztą pięknie wypunktowałeś. Okno jednoskrzydłowe 150/150 zamontowane bez klocków dystansowych, na same kotwy, choćby twarde jak stal ale wykonane w tworzywa nie wytrzyma roku otwierania

  14. #4834
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał sunrise121 Zobacz post
    Dzisiaj każdy aparat fotograficzny sam robi zdjęcia w b.dobrej jakości. To samo dotyczy kamery termowizyjnej, z tą różnicą, że dobry aparat można mieć już za 300zł a kamerę za 12000zł.
    Kolego sunrise nie obraź się ale sam to możesz najwyżej sobie w kibelku.
    I zaraz przypomina mi się finał dyskusji z klientką która taki aparat sobie kupiła. Po 10 minutach tłumaczenia co i jak oraz dlaczego większa część zdjęć jest do d..... stwierdziła panie odczep się pan ja kupiłam automat za 1500 i każde zdjęcie ma być dobre.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  15. #4835
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Robienie zdjęć czy filmu z termowizją ma na celu ukazanie kontrastu.
    Mnie nie obchodzi ścisła wartość, można popatrzeć, można za 100 zł pirometr brać do łapy i robić też będzie.
    Jak już jest coś z je ... to nie pomoże Święty Boże. Tłumaczyć pewnemu gościowi że ma się zmierzyć z kolcem 10x10cm XPS'a to nadal mnie będzie tu jakieś smutne ramy przestawiał. Oj jak już trzeba wersję otwieraną to trzeba troszkę więcej wysiłku, ale też się da.
    Nie wiem jakim cudem chce pokonać okno fix z 10cm ramą z XPS'a no wytłumaczcie mi ten fenomem.

  16. #4836
    Banned
    sunrise121

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    92-431
    Posty
    617

    Domyślnie

    Cytat Napisał nikt ważny Zobacz post
    Okno jednoskrzydłowe 150/150 zamontowane bez klocków dystansowych, na same kotwy, choćby twarde jak stal ale wykonane w tworzywa nie wytrzyma roku otwierania
    Okno jednoskrzydłowe 150/150 to jest problem dla producenta, inwestora i montażysty, tak jak okno 200/200. Takich okien w Polsce jest montowanych może 100/milion. Dlaczego ten problem ma mnie dotyczyć? Lepiej jak Ty się za to weźmiesz i dasz gwarancję.

  17. #4837
    Banned
    sunrise121

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    92-431
    Posty
    617

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    Nie wiem jakim cudem chce pokonać okno fix z 10cm ramą z XPS'a no wytłumaczcie mi ten fenomem.
    Już Ci raz pisałem. Okno fix oprawione w XPS'e to jest Twój pomysł i Twój kłopot. Mnie interesuje sznyt i smak a tam tego nie ma, bo nie ma ramy okiennej. Wcale nie musi być cieplej za 0,6zł/mb ramy rocznie, ale musi mieć wygląd i być użyteczne.

  18. #4838
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał sunrise121 Zobacz post
    Okno jednoskrzydłowe 150/150 to jest problem dla producenta, inwestora i montażysty
    I to by było na tyle jeżeli chodzi o system "pana słoneczka"...

  19. #4839

    Domyślnie

    Cytat Napisał sunrise121 Zobacz post
    .....Mnie interesuje sznyt i smak....
    a dokładniej bo nie kumam ?
    SZNYT - to co?
    SMAK - to co?

  20. #4840
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Jak już zrozumiał o co chodzi to teraz o dupci maryni będzie pisał. taki bohater z ciebie ?
    Nie piszesz ludziom prawdy i naciągasz ich pisząc o tym iż straty przez źle zamontowane okna .. to jest 50% całości strat.

Strona 242 z 331

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony