dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 244 z 331
Pokaż wyniki od 4.861 do 4.880 z 6614

Temat: montaz w warstwie ocieplenia - jak to zrobic dobrze?

  1. #4861

    Domyślnie

    Cytat Napisał sunrise121 Zobacz post
    ... który takie okno zrobi i da jeszcze gwarancję.
    doucz się chłopie, doucz i sam dasz sobie odpowiedź. Nośność tradycyjnych zawiasów to ok 100 kilo, ukrytych t 150 kilo i ma to się nijak do Twych laickich obaw, bo jesteś laikiem pod każdym względem, nie mającym o oknach zielonego pojęcia.Okno 150/150 w jednym skrzydle dostanie gwarancję u większości producentów bo to żaden wymiar i ciężar
    Koledzy nie raz sugerowali Ci byś zajął się promocją tego swojego pomysłu

  2. #4862
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Aż jak pujdę do domu to zmierzę swoje w bloku. Wymieniałem chyba z 12 lat temu ale nic tam się nie zwiesza do dziś o 3 cm przy otwieraniu.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  3. #4863
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    .. tam się nie zwiesza do dziś o 3 cm przy otwieraniu.
    Sprawdź grawitację (czy przedmioty opadają Ci na podłogę) a może się zdziwisz - a może to kolega słoneczny grawituje pod sufitem. Słów mi juz brakuje - ten człowiek wszystko tak przerysowuje o kilkaset procent..

  4. #4864

    Domyślnie

    Cytat Napisał theme Zobacz post
    Pytanie zasadnicze, czy można w Polsce sprzedawać produkty bez gwarancji?
    Udzielenie gwarancji jest aktem dobrowolnym ze strony sprzedawcy. Nie mylić z (dawną) rękojmią. Co dobrego i złego wynika z obu to już jest tu taki jeden specjalista który może się wypowiedzieć. Prawnych zawiłości nie lubię, bardziej techniczny jestem a szkoda..

  5. #4865
    Banned
    sunrise121

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    92-431
    Posty
    617

    Domyślnie

    Cytat Napisał nikt ważny Zobacz post
    doucz się chłopie, doucz i sam dasz sobie odpowiedź. Nośność tradycyjnych zawiasów to ok 100 kilo, ukrytych t 150 kilo i ma to się nijak do Twych laickich obaw, bo jesteś laikiem pod każdym względem, nie mającym o oknach zielonego pojęcia.Okno 150/150 w jednym skrzydle dostanie gwarancję u większości producentów bo to żaden wymiar i ciężar
    Koledzy nie raz sugerowali Ci byś zajął się promocją tego swojego pomysłu
    Zamydlasz temat: "montaż w warstwie ocieplenia-jak to zrobić dobrze". Takie okno 150/150 trzy szybowe zwiesza się o 3cm i skrzydło waży 70kg. Jak na siłę będziesz je zamykać to szyby popękają. Zawiasy wytrzymają, ale jak długo? Po za tym skrzydło wchodzi na 1,4m w pokój, więc jaka jest jego użyteczność? Raz piszesz że długo nie podziała, a drugi raz że jest dobrze bo zawiasy wytrzymają. Musisz się zdecydować co jest dobrze a co źle.

  6. #4866

    Domyślnie

    Dlaczego dziś tak późno?
    Czekałem i czekałem na Ciebie i nie mogłem się doczekać.
    Już myślałem że poszedłeś na korepetycje z fizyki, materiałoznawstwa a tu nie, jesteś.
    Przy skrzydle ważącym nawet i 1oo kilo nic się nie będzie działo z zawiasami gdyż rozkład sił na nie działających będzie inny niż przy oknach niższych przy tej szerokości - i na to zwracam uwagę. Okno 150/120 bedzie miało bardziej obciążone na wyrwanie zawiasy jak okno 150/150. Rozrysuj sobie siły działające na zawias - kłania się fizyka chyba z pierwszej licealnej
    Rozrysuj sobie także rozkład sił jaki działa na ościeżnice przy zawiasach, wtedy zrozumiesz dlaczego należy zostawiać klocki dystansowe w takim a nie innym miejscu na boku ościeżnicy
    Rozrysowanie takich sił także da ci odpowiedź dlaczego należy dawać kotwy w takich w nie innych odległościach od naroży.
    Cały Twój system jest pod prąd pracy okna w otworze i opiera się na jednym, na wierze w to, że piana jest elementem mocującym okno i do pewnego czasu będzie spełniała swoje zadanie, tak jak okna jeszcze dziś mocowane tylko na pianę, bez kotew, klinów, po partyzancku. Totalna prowizorka na kilka lat użytkowania, przy cięższych oknach całe mocowanie pianą otwieranego zacznie się rozsypywać po roku od montażu
    i co na koniec?
    Nie ty decydujesz czy skrzydło ma "wjeżdżać" na pokój półtora metra czy nie. Klient tak chce i chce coraz częściej, mając wentylację mechaniczną okna otwiera się tylko do mycia, mają tradycyjna okna się uchyla i otwiera tylko do mycia bądź by zawołać rodzinę na obiad. Dla wielu więcej światła jest priorytetem

  7. #4867
    Banned
    sunrise121

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    92-431
    Posty
    617

    Domyślnie

    Cytat Napisał nikt ważny Zobacz post
    zaczyna wypisywać takie bzdury że zastanawiam się czy nie wartko go na wieki z FM wywalić. Walczył z nim Pchełek, Walczyłeś Ty IVO, walczył stary, jareko, bwojtek, finlandia - cała rzesza ludzi znających się na oknach i montażu i jesteśmy po prostu bezsilni
    Wynika jednoznacznie, że wszyscy Ci montażyści są z jednego kółka różańcowego TWA. Tylko ja jeden mam odwagę pokazać zdjęcia budowlane osadzenia okien w warstwie ocieplenia, oraz zdjęcia termowizyjne z takiego montażu, jego zalety w prostocie wykonania i minimalizacji strat ciepła. Już MURATOR z czerwca 2005r pokazał zdjęcia termowizyjne osadzenia okien w murze nośnym z określeniem, że taki montaż to błąd konstrukcyjny, bo przynosi duże straty ciepła. A co robi kółko różańcowe TWA; neguje prawdę banując przeciwnika i propaguje tylko montaż okien w murze nośnym, co się uwidacznia w całej Polsce bo 95% okien to taki montaż. Mało tego, ITB w 2006r wydaje jeszcze instrukcję 421, obowiązującą do dzisiaj z takim montażem. Dlaczego tak się dzieje? Bo są to złe przyzwyczajenia w uproszczonym montażu i łatwy pieniądz. Na całego poszedł jareko strzygąc inwestorów równo na lewo i prawo bez realizacji zobowiązań. Kółko różańcowe powinno Go wykluczyć, ale działa dalej, tylko bez rozgłosu.

  8. #4868
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    No jak w pysk dał. Całe okno (rama) ma 231cm*156cm (pewnie w tynku jeszcze siedzi gdzieś po cm z każdej strony) . Dwa skrajne boczne (uchylno-rozwierne) są po 35*151 a środek tylko rozwierny ma 151*151.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  9. #4869
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał sunrise121 Zobacz post
    Takie okno 150/150 trzy szybowe zwiesza się o 3cm i skrzydło waży 70kg. Jak na siłę będziesz je zamykać to szyby popękają.
    Domyślam się, że opisujesz efekty montażu takiego okna za pomocą twojego "systemu". Wcale mnie nie dziwi że tak to się kończy.

  10. #4870
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek Zobacz post
    Domyślam się, że opisujesz efekty montażu takiego okna za pomocą twojego "systemu". Wcale mnie nie dziwi że tak to się kończy.
    Hahaha No fakt - to mogłoby się zgadzać. Okno tej wielkości, niewyparte w narożniku mogłoby się tak zwiesić.

  11. #4871
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Panowie .. znacie coś takiego jak ciśnienie ? jak będzie na pycek ( bolec stolec kolec bolek ...) systemu AD a jaki na 10cm ławę pod oknem z XPS? czy drewna ? jak zrobił Kszhu .. postawił okno na klocku drewna i po kłopocie.

  12. #4872
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał kszhu Zobacz post
    ......jak ktoś ma korbę na punkcie start przez kawałek blaszki, to można między kotwę a okno zapakować jakiś izolator (np. XPS).
    ale oni już nawet liczyli ile każdy wket trzymający taka blaszke genruje strat :d

  13. #4873
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał sunrise121 Zobacz post
    Już ... taki montaż to błąd konstrukcyjny, bo przynosi duże straty ciepła....
    Powtarzasz to w kółko mając nadzieję, że ludzie w ślepej pogoni za oszczędnościami uwierzą. Nie zgadzam się z tą tezą. TO NIE JEST BŁĄD A PRAWIDŁOWE WYKONANIE.
    Owszem - chyba wszyscy tu obecni - uważamy, że montaż w warstwie ocieplenia jest rozwiązaniem bardziej energooszczędnym, ale "zyski" z jego zastosowania są na tyle nieznaczne, że nie uzasadnia to dyskredytowania tradycyjnych metod montazu.

  14. #4874
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał kszhu Zobacz post
    Ma być szczelnie i bez przesadnych mostków a poza tym przede wszystkim szybko, łatwo i tanio.
    A mostek "przesadny" to jaki? A szczelnie to, jak? Montaż jest problemem nie tyle jest rozdmuchanym, co przedmuchanym. Poza tym nawet się zgadzam, ma być szybko na ile pozwala technologia, łatwo na ile pozwalają umiejętności, tanio na ile pozwala rozsądek.
    PRO QUALITY

  15. #4875
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Cytat Napisał kszhu Zobacz post
    Po kłopocie ale to lekka przesada wg mnie (konstrukcyjna i inwestycyjna). Wystarczyłyby same kotwy co kilkadziesiąt cm. Jak ktoś ma korbę na punkcie start przez kawałek blaszki, to można między kotwę a okno zapakować jakiś izolator (np. XPS).
    Wiesz jak jakiś miastowy chce to robić, to niestety gdzie ? na budowie poza miastem ? brak zaplecza technicznego, odbija się czkawicą.

  16. #4876
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Cytat Napisał kszhu Zobacz post
    Mostek to okno w zimnym murze a szczelnie to bez przedmuchów.
    Montaż "komercyjny" za c.a. 100zł/m.b. ramy to szok!
    No widzisz sam sobie odpowiadasz na to pytanie.

  17. #4877
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    to można między kotwę a okno zapakować jakiś izolator (np. XPS).
    na to sobie sam odpowiedziałeś czemu opłaca się kombinować.
    Mam na dzieje że to nie ja mam korbę na punkcie strat bo ..
    Ostatnio edytowane przez מרכבה ; 21-03-2014 o 14:01

  18. #4878

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    .
    BDSM na Forum ?!
    No nieeeeeeźle, jestem za a ten fioletowy to na start niech będzie sunrise

  19. #4879
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał kszhu Zobacz post
    Mostek to okno w zimnym murze a szczelnie to bez przedmuchów.
    A nie jest to przypadkiem odwrotnie - zimne okno w ciepłym murze? A "bez przedmuchów", to równie konkretne jak "szczelnie". Przedmuchy jak i mostki są raczej nieuniknione. W zależności od techniki i technologii montażu możemy je redukować, nigdy zlikwidować.
    PRO QUALITY

  20. #4880
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    http://www.cda.pl/video/50026a3/Kara...u-w-Singapurze no tak wygląda w realu.


    Przedmuchy jak i mostki są raczej nieuniknione. W zależności od techniki i technologii montażu możemy je redukować, nigdy zlikwidować.
    oczywiście, siąść i płakać . bo nie da się ... dobrze że robią ... np komputery, samochody itp za nas .. bo byśmy siedzieli i płakali bo się nie da.
    Da się ...

Strona 244 z 331

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony