dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 294 z 331
Pokaż wyniki od 5.861 do 5.880 z 6614

Temat: montaz w warstwie ocieplenia - jak to zrobic dobrze?

  1. #5861
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    Ma mniejsza powierzchnie to przevhodzi z wyzsza temperatura. Ile razy mam powtarzac ze dyskutujecie z idiota.

  2. #5862
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    Montaz konsol na pietrze musi sie odbyc z rusztowania zewnetrznego. Caly czas powtarzam z uporem maniaka ze dyskutujecie z idiota.

  3. #5863
    Lider FORUM (min. 2800)
    karolek75

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Okolice Bydgoszczy
    Posty
    3.039

    Domyślnie

    Cytat Napisał SajmonTempler Zobacz post
    Bo jak się dostaje ciepło do ramy okiennej to musi się i wydostać, a ponieważ ma mniejszą powierzchnię, to przechodzi z wyższą temperaturą.
    Czy jak do termosa z wrzątkiem włożę cienki drut stalowy ale nadal wystający poza termos, to osiągnie on temp. wyższą niż 100 stopni ?

  4. #5864
    Lider FORUM (min. 2800)
    karolek75

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Okolice Bydgoszczy
    Posty
    3.039

    Domyślnie

    Cytat Napisał kszhu Zobacz post
    Obawiam się, że nie zdąży. Przecież to most hipertermiczny transportujący terawaty energii z prędkością pendolino. Ale nie wiem czy oryginalnego czy naszego, który w ogóle nie jeździ
    Myslisz ze to jest zasada dzialania spawarki ?

  5. #5865
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    SajmonTempler

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    90-613
    Posty
    128

    Domyślnie

    Cytat Napisał karolek75 Zobacz post
    Czy jak do termosa z wrzątkiem włożę cienki drut stalowy ale nadal wystający poza termos, to osiągnie on temp. wyższą niż 100 stopni ?
    Nie widzisz różnicy między ciepłem a temperaturą. Ciepło jest energią w czasie czyli pracą mierzoną w kWh, a temperatura wielkością energii czyli potencjałem do wykonania pracy i jest mierzona w *C. Temperatura na tym drucie nie będzie wyższa niż temperatura wrządku w termosie, a będzie niższa jeżeli drut będzie nie osłonięty, bo odbiór ciepła z powierzchni drutu będzie znaczny. Jeżeli drut osłonisz izolacją to na jego końcu (przekroju) uzyskasz temperaturę maksymalną, czyli wrządku, ale wypływ ciepła przez ten drut w obu przypadkach ilościowo będzie taki sam, bo to zależy od powierzchni odbioru ciepła. Powierzchnia mniejsza osłonięta węgarkiem ma wyższą temperaturę od powierzchni bez węgarka. Zobacz zdjęcia termowizyjne w technologii AD, a jak nie wierzysz to kup sobie pirometr za 100 zł i sprawdź na swojej ramie okiennej.

  6. #5866
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek Zobacz post
    Na jaką kwotę opiewa polisa ubezpieczeniowa Pańskiej firmy w zakresie OC za produkt?
    Moje pytanie - jakże ważne dla każdego, kto chciałby zaryzykować montaż na plasticzki pozostało bez echa Panie Krzysztofie! Czy odpowie Pan na konkretne pytanie?

  7. #5867
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał SajmonTempler Zobacz post
    Nie widzisz różnicy między ciepłem a temperaturą. Ciepło jest energią w czasie czyli pracą mierzoną w kWh, a temperatura wielkością energii czyli potencjałem do wykonania pracy i jest mierzona w *C. Temperatura na tym drucie nie będzie wyższa niż temperatura wrządku w termosie, a będzie niższa jeżeli drut będzie nie osłonięty, bo odbiór ciepła z powierzchni drutu będzie znaczny. Jeżeli drut osłonisz izolacją to na jego końcu (przekroju) uzyskasz temperaturę maksymalną, czyli wrządku, ale wypływ ciepła przez ten drut w obu przypadkach ilościowo będzie taki sam, bo to zależy od powierzchni odbioru ciepła. Powierzchnia mniejsza osłonięta węgarkiem ma wyższą temperaturę od powierzchni bez węgarka. Zobacz zdjęcia termowizyjne w technologii AD, a jak nie wierzysz to kup sobie pirometr za 100 zł i sprawdź na swojej ramie okiennej.
    Czyli stary ciepła poprzez drut umieszczony w termosie będą takie same dla "gołego drutu" oraz jeżeli drut będzie w dobrej izolacji termicznej a odsłonięta będzie jedynie jego końcówka? Ciekawe co za debil w takim razie wpadł na pomysł montażu dużych radiatorów na nagrzewających się elementach elektronicznych zamiast przykleić drut i szczelnie o otulić izolacją

  8. #5868
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    to zobaczysz zdjęcia termowizyjne, że nieosłonięta część ramy ma dużo wyższą temperaturę niż część odkryta na dole
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Paździerz na murze 3.jpg
Wyświetleń:	27
Rozmiar:	96,5 KB
ID:	287110 delikatnie to zjawisko zachodzi .. ale i tak dzięki węgarkowi strata maleje.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Paździerz w murze 2.jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	83,1 KB
ID:	287111
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Paździerz w murze.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	97,4 KB
ID:	287112

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Paździerz w murze 2.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	95,3 KB
ID:	287114
    na koniec twój bez węgarkowy system ... w "ociepleniu" wypada najgorzej ...

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	bez wegara.jpg
Wyświetleń:	27
Rozmiar:	89,2 KB
ID:	287115 już takie lepiej się prezentuje,
    to są detale których rozwiązanie nie kosztuje.
    Poza kosztami opracowania i przemyślenia ...
    Ostatnio edytowane przez מרכבה ; 02-11-2014 o 18:44

  9. #5869
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.214

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    zdziwiło mnie tak mocne wysunięcie w izolację
    i jakby brak kontynuacji izolacji dalej .
    Już nie pamiętam, czy to ilustracja oryginalna SFS, czy kompilacja rysunków wykonana przeze mnie. Jakby nie było dla objaśnienia odległości "ar" i "a" wysunięcie profilu ościeżnicy nie ma większego znaczenia. Nie mniej uwaga przyjęta. W dalszej "twórczości" zwrócę baczniejszą uwagę, by schematy rysunkowe trzymały się kupy od A do Z.
    PRO QUALITY

  10. #5870

    Domyślnie

    jest to rysunek z dokumentacji SFS do której link zamieściłem
    T12345T - to nie Twoja twórczość, oni tak to po prostu narysowali

  11. #5871
    Lider FORUM (min. 2800)
    karolek75

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Okolice Bydgoszczy
    Posty
    3.039

    Domyślnie

    Cytat Napisał SajmonTempler Zobacz post
    Nie widzisz różnicy między ciepłem a temperaturą. Ciepło jest energią w czasie czyli pracą mierzoną w kWh, a temperatura wielkością energii czyli potencjałem do wykonania pracy i jest mierzona w *C. Temperatura na tym drucie nie będzie wyższa niż temperatura wrządku w termosie, a będzie niższa jeżeli drut będzie nie osłonięty, bo odbiór ciepła z powierzchni drutu będzie znaczny. Jeżeli drut osłonisz izolacją to na jego końcu (przekroju) uzyskasz temperaturę maksymalną, czyli wrządku, ale wypływ ciepła przez ten drut w obu przypadkach ilościowo będzie taki sam, bo to zależy od powierzchni odbioru ciepła. Powierzchnia mniejsza osłonięta węgarkiem ma wyższą temperaturę od powierzchni bez węgarka. Zobacz zdjęcia termowizyjne w technologii AD, a jak nie wierzysz to kup sobie pirometr za 100 zł i sprawdź na swojej ramie okiennej.
    Reasumujac i przekladajac na dom - mam 300m2 powierzchni scian. Zaizolowalem 299, ale to bez znaczenia, bo ten 1m2 wystarczyl by wszystko z pozostalych 299 poszlo na marne. Tylko dlaczego ludziom rachunki spadaj ???
    Takie opowiesci to juz TB pisal.

  12. #5872
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    "Powierzchnia mniejsza osłonięta węgarkiem ma wyższą temperaturę od powierzchni bez węgarka" Powtarzam. Dyskutujecie z idiotą. To po hu j ta izolacja wegarka jak na tej jego czesci [mniejszej, nieoslonietej bedzie wyzsza temparatura. po hu j ta izolacja jak cieplo i tak ujdzie przez te czesci nieosloniete. No bo jak temperatura ma byc wyzsza to znaczy ze wiecej ciepla ucieknie.

    "Jeżeli drut osłonisz izolacją to na jego końcu (przekroju) uzyskasz temperaturę maksymalną, czyli wrządku" Supergiga izolacja co nie przepuszcza ciepla. Marzenie calego swiata, miliardy na badania, by uzyskac super izolacje co ciepla w ogole nie przepuszcza. Dyskutujecie z idiotą

  13. #5873

    Domyślnie

    Cytat Napisał kszhu Zobacz post
    O przepraszam! Ja nie! Tzn. nie dyskutuję.
    Mam z tych forumowych idiotów taką radochę jakiej nie zapewnia żadna stacja tv... a oczy tak samo się psują
    Ty też ? Ja też mam ubaw po pachy ale i smutek ogromny, że tacy wogóle tu bywają i nikt nie chce z nimi zrobić porządku raz na zawsze
    TB, Bogusław czy jakoś tam, tu ST- gdzie tacy nawiedzeni się ulęgli ?

  14. #5874
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał T12345T Zobacz post
    Już nie pamiętam, czy to ilustracja oryginalna SFS, czy kompilacja rysunków wykonana przeze mnie. Jakby nie było dla objaśnienia odległości "ar" i "a" wysunięcie profilu ościeżnicy nie ma większego znaczenia. Nie mniej uwaga przyjęta. W dalszej "twórczości" zwrócę baczniejszą uwagę, by schematy rysunkowe trzymały się kupy od A do Z.
    Tak trochę w środku zdania ale ...
    Odległości zarówno od krawędzi muru jak i pomiędzy zamocowaniami są zależne od kilku czynników:
    - materiał z jakiego wykonano ścianę
    - rodzaj zamocowania, jego grubość, głębokość zakotwienie itp
    Należy brać pod uwagę wszystkie czynniki.
    Rysunek ten powstał zapewne dla konkretnego muru i śruby i rozpatrywanie go w taki sposób jest nieporozumieniem.
    Panowie nie wyciągajcie czegokolwiek z kontekstu całości bo tylko w błąd wprowadzacie ludzi z mniejszą znajomością tematu.

    Przykładowo: zastosowanie tego schematu dla betonu komórkowego w klasie 400 i zamocowania kołkiem rozporowym o fi 10 = nieszczęście.

    Pozdrawiam

  15. #5875
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Powierzchnia mniejsza osłonięta węgarkiem ma wyższą temperaturę od powierzchni bez węgarka" Powtarzam.
    w tym micie jest
    10^-15 prawdy z węgarkiem faktycznie rama jest ciut cieplejsza, ale i tak straty są mniejsze
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Paździerz na murze 3.jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	97,7 KB
ID:	287204 mimo tego i tak wyższe są temp od środka ... okno liczbowo ciut mniej traci to z węgarem ...
    Długość wymiany ciepła jest większa przy samym gołym oknie jest 442 mm a przy węgarze 700 coś czyli 40-45% więcej, liczbowo jest ciut nawet lepiej
    co ma odbicie w samym U całości ...

    W każdym razie, przy oknie 3k to jest pudrowanie trupa, dopiero mega węgar zachodzący na szybę coś daje.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pwm4.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	93,2 KB
ID:	287210 z 1,7 na 1,3 .. po przeliczeniu heat flow'u
    wychodzi że rama gdzieś puszcza 0,15 W/mk dużo
    A ten węgar jeszcze jest daleki od ideału.
    Ostatnio edytowane przez מרכבה ; 03-11-2014 o 10:00

  16. #5876
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Widząc jak toczy się dyskusja to zaczynam się zastanawiać "PO CO OKNA ? "
    najlepiej nie robić ich wcale wtedy OSZCZĘDNOŚCI będą największe


    Pozdrawiam

  17. #5877
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał MMichal Zobacz post
    Witam

    Widząc jak toczy się dyskusja to zaczynam się zastanawiać "PO CO OKNA ? "
    najlepiej nie robić ich wcale wtedy OSZCZĘDNOŚCI będą największe


    Pozdrawiam
    Nie da się bo nie będzie zysków a te stanowią znaczny dodatek do ogrzewania
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  18. #5878

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Nie da się bo nie będzie zysków a te stanowią znaczny dodatek do ogrzewania
    I to jest najlepsze podsumowanie "dyskusji" z ST
    Nie na darmo Żeromskiemu marzyły się szklane domy, wiedział chłop o co chodzi

  19. #5879
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Cytat Napisał MMichal Zobacz post
    Witam

    Widząc jak toczy się dyskusja to zaczynam się zastanawiać "PO CO OKNA ? "
    najlepiej nie robić ich wcale wtedy OSZCZĘDNOŚCI będą największe


    Pozdrawiam
    Właśnie przeciwnie, "okna" są bardzo ważne, a raczej szyby są ważne.
    Rama to czysta subiektywna interpretacja producenta profili. Ciężko wyjść ze schematu i zrobić w standardzie profil który się sam obroni.
    Ten rehau clima desing jest pierwszą jaskółką...

  20. #5880
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    Ten rehau clima desing jest pierwszą jaskółką...
    Nie zachwycaj się tym tak. Spróbuj w tej technologii wykonać okno kolorowe
    Na prawdę nie jest problemem dla producentów wykonać bardzo ciepłe ramy. Problemem jest skonstruowanie ich w taki sposób, by można było z nich wykonać realne, zdatne do użytku przez wiele lat okna i to nie tylko białe i nie tylko do rozmiaru 100x100cm.

Strona 294 z 331

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony