dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 311 z 331
Pokaż wyniki od 6.201 do 6.220 z 6614

Temat: montaz w warstwie ocieplenia - jak to zrobic dobrze?

  1. #6201
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar chemical
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Brzeźnica k. Dębicy
    Kod pocztowy
    39-207
    Posty
    399

    Domyślnie

    Poniżej alternatywy sposób montażu okien w warstwie ocieplenia. (przeszukałem temat i chyba o tym nie było)
    Co o tym sądzicie ? Bardzo proszę o wszelkie opinie.

    W skrócie, ściana z silikatu 18cm, pod oknem zastosowany bloczek z gazobetonu, docięty z wystającym klienem na zewnątrz.
    Na nim ustawiamy i kotwimy okno. Gazobeton - bo 5-6 razy niższy wsp. przewodzenia ciepła, łatwo nadać temu odpowiedni kształt.
    Reszta kotew standardowa mocowanie z boków i góry. Bez stosowania kosztownych kotew systemowych.
    Okna nieotwieralne więc główne obciążenie to nacisk własny.

    Generalnie uważam montaż w warstwie ocieplenia za nieopłacalny, ale przy takim nakład kosztów jest nieznaczny (robocizna przy bloczkach).
    Chciałbym przesunąć okna na zewnątrz ze względów wizualnych (18cm ściana, 30cm izolacja).

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	okno fix w ociepleniu.jpg
Wyświetleń:	79
Rozmiar:	88,4 KB
ID:	312067
    Adoptowana parterówka z241, EAh=15kWh/(m2rok), Pu=97m2.
    Dziennik/nocnik:http://forum.muratordom.pl/showthrea...84#post7346184
    Komentarze: http://forum.muratordom.pl/showthrea...80#post7346180

  2. #6202
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Teoretycznie niby można i możesz tak wykonać u siebie w domu.
    Na moje ten "dzyndzel" jest za słaby i nie utrzyma ciężaru stolarki, szczególnie jeżeli będzie wykonany z gazobetonu o niskiej gęstości.

    Jak już wykonywać podparcie to stabilne i mocne.
    Np. tak jak tu
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20141124_130245.jpg
Wyświetleń:	112
Rozmiar:	87,6 KB
ID:	312072

    Pozdrawiam

  3. #6203
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar chemical
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Brzeźnica k. Dębicy
    Kod pocztowy
    39-207
    Posty
    399

    Domyślnie

    A bloczek silikatowy ? Ewentualnie od strony wewnętrznej rzucić 2 kotwy do niżej położonych bloków ?
    Ale im wyższa przewodność cieplna takiego bloczka, tym mniejszy sens, bo z jednej strony zmniejszamy mostek liniowy, a z drugiej zmniejszamy też grubość właściwej izolacji...
    Ostatnio edytowane przez chemical ; 08-04-2015 o 13:30
    Adoptowana parterówka z241, EAh=15kWh/(m2rok), Pu=97m2.
    Dziennik/nocnik:http://forum.muratordom.pl/showthrea...84#post7346184
    Komentarze: http://forum.muratordom.pl/showthrea...80#post7346180

  4. #6204

    Domyślnie

    no słusznie zaczynasz rozmyślać

  5. #6205
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Za bardzo skupiasz się nad U wszystkiego, jaki procent całkowitej powierzchni ścian ma betonowa wylewka pod oknami ?
    I jak wielki to ma wpływ na całość budynku ?
    I w sumie nie ważne co i jak się wykona to i tak kosztuje, więc ... po co sobie utrudniać ?

    Pozdrawiam

  6. #6206
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Montuj okna na samym XPSie.
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  7. #6207
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar chemical
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Brzeźnica k. Dębicy
    Kod pocztowy
    39-207
    Posty
    399

    Domyślnie

    A dokładniej ? Co kolega ma na myśli ?
    Adoptowana parterówka z241, EAh=15kWh/(m2rok), Pu=97m2.
    Dziennik/nocnik:http://forum.muratordom.pl/showthrea...84#post7346184
    Komentarze: http://forum.muratordom.pl/showthrea...80#post7346180

  8. #6208
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał chemical Zobacz post
    A dokładniej ? Co kolega ma na myśli ?
    zlikwiduj ten klin z gazobetonu i wklej sam XPS. On jest na tyle mocny, że Ci spokojnie utrzyma okno.
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  9. #6209

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barth3z Zobacz post
    zlikwiduj ten klin z gazobetonu i wklej sam XPS. On jest na tyle mocny, że Ci spokojnie utrzyma okno.
    i najważniejsze, miej świadomość że takie eksperymenty robisz na swojej chałupie, za swoje pieniądze i w razie czego Ty sam wydasz kasę na poprawki.

  10. #6210
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał nikt ważny Zobacz post
    i najważniejsze, miej świadomość że takie eksperymenty robisz na swojej chałupie, za swoje pieniądze i w razie czego Ty sam wydasz kasę na poprawki.
    Oczywiście, bo sam montuje okna (pakiety szybowe). Póki co prowizorycznie osadzone w XPS pakiety przetrwały niezłą wichurę http://swidnica24.pl/to-byla-straszna-noc-foto/
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  11. #6211

    Domyślnie

    więc nic nam do tego

  12. #6212
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    SajmonTempler

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    90-613
    Posty
    128

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barth3z Zobacz post
    zlikwiduj ten klin z gazobetonu i wklej sam XPS. On jest na tyle mocny, że Ci spokojnie utrzyma okno.
    Przy wichurach jakie są teraz i będą jeszcze większe później, to pakiet szybowy musi być przymocowany do muru kotwami. Po za tym, okna trzeba od czasu do czasu umyć, więc jak będą wyglądać framugi zewnętrzne bez parapetu z zaciekami brudu. Uważam, że pakiet szybowy powinien być ujęty w ramę ale już bez kształtownika stalowego w środku. W taką ramę można zapiąć kotwy i dyblami związać ją z murem. Tylko aby nie było mostków termicznych to kotwy powinny być wykonane z tworzywa.

  13. #6213

    Domyślnie

    Krzychu (Sajmonie) właśnie usłyszałem historię, jak kobiecie okno wpadło do wewnątrz (pewnie mocno wiało). Podobno przez jego zamocowanie. Teraz musi mieć spory most termiczny (policzysz?)
    BTW, było plastikowe (to mocowanie), jakieś skojarzenia?

  14. #6214
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał SajmonTempler Zobacz post
    Przy wichurach jakie są teraz i będą jeszcze większe później, to pakiet szybowy musi być przymocowany do muru kotwami.
    Chciałem od ciebie kupić te kotwy. Pisałem, dzwoniłem i bez odpowiedzi. I wiesz co .. nie żałuję. Wykonany prowizoryczny montaż pakietu w XPS przekonał mnie, że to znacznie lepsze rozwiązanie niż montaż na kotwach. Kotwy mocujesz punktowo. Mój XPS jest klejony powierzchniowo. Chyba nie muszę tłumaczyć w której sytuacji mogą pojawić się "luzy" od tych wichur.

    Co więcej, doszedłem do wniosku, że XPS wystarczy dać tylko od dołu pakietu. Od góry i po bokach zastosuję płytę poliuretanową dwustronnie laminowaną powłoką alu. Płyta taka ma wystarczającą wytrzymałość (150kPa) a połączenie powłoki alu taśmą aluminową z pakietem szybowym da najlepszą szczelność. Nie wspominając o znacznie lepszej lambdzie płyty PIR (ok. 0,023) względem XPS (0,036).

    Cytat Napisał SajmonTempler Zobacz post
    Po za tym, okna trzeba od czasu do czasu umyć, więc jak będą wyglądać framugi zewnętrzne bez parapetu z zaciekami brudu.
    A dlaczego sądzisz, że nie będzie parapetów ?
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  15. #6215
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    SajmonTempler

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    90-613
    Posty
    128

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzeniu666 Zobacz post
    Krzychu (Sajmonie) właśnie usłyszałem historię, jak kobiecie okno wpadło do wewnątrz (pewnie mocno wiało). Podobno przez jego zamocowanie. Teraz musi mieć spory most termiczny (policzysz?)
    BTW, było plastikowe (to mocowanie), jakieś skojarzenia?
    To był tylko Twój sen po powikłaniach grypowych. Rama okienna od środka jest otynkowana na bokach i górze, a na dole listwa progowa opiera się o parapet wewnętrzny, wiec jak to miałoby się stać.

  16. #6216
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    SajmonTempler

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    90-613
    Posty
    128

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barth3z Zobacz post
    A dlaczego sądzisz, że nie będzie parapetów ?
    Bo jak to zrobić dobrze technologicznie? Zamocować parapet i uszczelnić na styk do pakietu szybowego. Jest to Twoje okno, Twój pomysł i będzie Twoja realizacja. Mam nadzieję, że pokażesz zdjęcia z takiego montażu.

  17. #6217

    Domyślnie

    Cytat Napisał SajmonTempler Zobacz post
    To był tylko Twój sen po powikłaniach grypowych. Rama okienna od środka jest otynkowana na bokach i górze, a na dole listwa progowa opiera się o parapet wewnętrzny, wiec jak to miałoby się stać.
    Do mnie ramy okienne (wraz z oknami) przyjechały bez żadnego tynku, jeszcze nie słyszałem aby ktoś kupil otynkowane u producenta okna.

  18. #6218

    Domyślnie

    a skąd wiesz, że nie została otynkowana do brzegu ramy wszystkowiedzący najlepiej Krzysztofie vel K49, simon templer i inne wcielenia ?

  19. #6219
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    SajmonTempler

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    90-613
    Posty
    128

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzeniu666 Zobacz post
    Do mnie ramy okienne (wraz z oknami) przyjechały bez żadnego tynku, jeszcze nie słyszałem aby ktoś kupil otynkowane u producenta okna.
    To nie chodzi o Twoje okna. Wcześniej pisałeś, że okno wpadło do środka jakiejś kobiecie bo było zamocowane na kotwach z tworzywa. Podaj jej namiar aby to zobaczyć.

  20. #6220
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar chemical
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Brzeźnica k. Dębicy
    Kod pocztowy
    39-207
    Posty
    399

    Domyślnie

    Dostałem wycenę alphaline 90+, powierzchnia okien 22m2, obwód 62mb. Ceny w zaokrągleniu :
    11000 - komplet okien
    1500 - montaż surowy na piance PUR w licu muru
    3300 -montaż z zastosowaniem folii Illbruck Duo + pianka PUR, w licu muru
    5500 - montaż z zastosowaniem folii Illbruck Duo + pianka PUR + ISO Chemie-Bloco One, w licu muru
    6500 - montaż na kotwach z zastosowaniem folii Illbruck Duo + pianka PUR, W WARSTWIE OCIEPLENIA

    Chcę montować okna w warstwie ocieplenia (bardziej ze względów wizualnych, niż energooszczędnych)
    Pytanie czy powyższe ceny są OK ? bo wydają mi się wygórowane biorąc pod uwagę ceny tych taśm i kotew metalowych
    Ile czasowo dla doświadczonej ekipy 2-3 osobowej zajmie takim montaż na kotwach w warstwie ocieplenia ? Dodam, że drzwi tarasowe rozwierano-uchylne, większość fixów.

    Na montaż na samym XPS jak proponował kolega Barth3z nie skuszę się, bo chcę to kupić z montażem z VAT8% i mieć gwarancję.
    Adoptowana parterówka z241, EAh=15kWh/(m2rok), Pu=97m2.
    Dziennik/nocnik:http://forum.muratordom.pl/showthrea...84#post7346184
    Komentarze: http://forum.muratordom.pl/showthrea...80#post7346180

Strona 311 z 331

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony