dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 313 z 331
Pokaż wyniki od 6.241 do 6.260 z 6614

Temat: montaz w warstwie ocieplenia - jak to zrobic dobrze?

  1. #6241
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar chemical
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Brzeźnica k. Dębicy
    Kod pocztowy
    39-207
    Posty
    399

    Domyślnie

    Wolałbym zrobić tylko mechanicznie - o to wlasnie chodzi, ze chce ruszyć z hydrauliką i elektryką, a bez okien ani rusz.
    A czy nie będzie kłopotu pozniej z wyklejeniem tasmy wewnętrznej ? Z zewnątrzną taśmą jakoś sobie poradze.
    Czy termoizolację wokół danego okna robić z jednego klocka styropianu grubości docelowej tj. 30cm, z którego wyciąć odpowiedniej wielkości kawałki i obłożył ościeżnice, czy raczej zastosować 2 płyty, np. 10cm i po wyklejeniu taśm 20cm ?
    Adoptowana parterówka z241, EAh=15kWh/(m2rok), Pu=97m2.
    Dziennik/nocnik:http://forum.muratordom.pl/showthrea...84#post7346184
    Komentarze: http://forum.muratordom.pl/showthrea...80#post7346180

  2. #6242

    Domyślnie

    Moim zdaniem opaskę wystarczy wykonać szerokości np. 10 cm al wystająca od lica muru tyle ile wysunięte jest okno. czyli płaszczyzna opaski ma być na równo z płaszczyzna okna.
    I kolejna uwaga, robiąc opaski wokół okna po co stosować folie paroprzepuszczalne? Wystarczy kupić taśmę rozprężną np. 15/10 by wypełniła tą przestrzeń i może pozostać do czasu wykonania ocieplenia i dalszych działań, choćby i kilka lat gdyż UV nie powoduje jej erozji. Przy takim rozwiązaniu już tylko chwila by mieć całość z głowy, po rozprężeniu się taśmy wypełnić przestrzeń pianą i zapomnieć o temacie, później (lub od razu) przykleić folie paroszczelne do muru
    Folie wewnętrzne bez problemu przykleisz w każdym momencie realizowania Inwestycji, jest tylko warunek, wnęka okienna ma być równa, bez zagłębień (np. wpusty pustaków)

  3. #6243
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar chemical
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Brzeźnica k. Dębicy
    Kod pocztowy
    39-207
    Posty
    399

    Domyślnie

    Dzięki wielkie za cenne wskazówki.
    Aby to usystematyzować popełniłem uproszczony szkic z oznaczonymi pozycjami, które są wykonywane kolejno.
    Proszę o komentarz.
    Czy czegoś jeszcze tu brakuje ?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	okna w warstwie ocieplenia.jpg
Wyświetleń:	116
Rozmiar:	80,6 KB
ID:	320546

    1. wyrównananie muru
    2. przykelejenie klocka styropianu wokół otworu okiennego szerokość ~10cm, grubość ~10cm (licuje się z ramą okna z zewnątrz)
    3. montaż mechaniczny kotew (brak na szkicu, nie chciałem zaciemniać)
    4. wklejenie taśmy rozprężnej 15/10 (paroprzepuszczalnej) wokół ramy okiennej
    5. montaż okna
    6. wypełnienie pianą od wewnątrz
    7 wklejenie taśmy paroszczelnej od wewnątrz, na zagruntowanym i równym murze
    8 montaż parapetu wewnątrznego na kleju (drewno lub agglomarmur)
    i tu pytanie, w związku z zatosowaniem taśmy 15/10 (10mm na rozprężenie?) czy dobrze pojmuje, że między oknem o otworem okiennym (ościeżą)
    powinno być max 10mm szczeliny ale wtedy parapetu nie da się zamontować pod ramę okienną, a tylko dosunąć do ramy ? tak jak na szkicu
    9. uszczelnienie silikonem parapetu i okna
    10. wykonanie właściwej termoizolacji ściany z węgarkami z boków i u góry na ramę
    11. montaż parapetu zewnętrznego na kleju do styropianu pod ramę okienną
    czy też pokusić się o montaż wyżej do ramy i uszczelniać to silikonem dekarskim lub coś w tym rodzaju ?
    12. ewentualny montaż rolety
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	okna w warstwie ocieplenia.jpg
Wyświetleń:	58
Rozmiar:	80,5 KB
ID:	320535  
    Ostatnio edytowane przez chemical ; 13-06-2015 o 09:08
    Adoptowana parterówka z241, EAh=15kWh/(m2rok), Pu=97m2.
    Dziennik/nocnik:http://forum.muratordom.pl/showthrea...84#post7346184
    Komentarze: http://forum.muratordom.pl/showthrea...80#post7346180

  4. #6244

    Domyślnie

    jejku, pozazdrościć wolnego czasu i cierpliwości w rysowaniu
    Jest OK zakładając że nie będziesz miał listew podparapetowych
    Jak będziesz miał sama idea się nie zmieni, tylko położenie folii pod oknem

  5. #6245
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar chemical
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Brzeźnica k. Dębicy
    Kod pocztowy
    39-207
    Posty
    399

    Domyślnie

    eee tam - jak się ma trochę wprawy, to szybko idzie, jak ze wszystkim...
    poprawiłem szkic, folia od wewnątrz wklejona pod oknem

    Niepokoi mnie jedna rzecz przy tych taśmach, otwory okienne nie są idealnie równe (no chyba, że sobie wcześniej wytynkuje na 0)
    Może się okazać, że w niektórych miejscach po rozprężeniu taśmy, dalej pozostaną kilku mm szczeliny.

    Czy nie lepiej zrobić to troszkę inaczej tj. na sam wpierw montaż mechaniczny okna na kotwach, a później wyklejenie taśmy rozprężnej wokół ramy i szybkie doklejenie tych klocków styropianu na styk z taśmą ? nie mam pojęcia jak szybko taka taśma się rozpręża.
    Przy takim podejciu wszystko mógłbym zotawić na jesień lub wiosnę w zależności kiedy uda się wejść izolacją. Jak na razie to pasmo opóźnień z winy dostawców i podwykonawców

    Na szkicu nie widać, z dołu trochę taśmę cofnęłem, tak aby muc parapet zewn. zaczepić.

    podrawiam
    Ostatnio edytowane przez chemical ; 13-06-2015 o 09:18
    Adoptowana parterówka z241, EAh=15kWh/(m2rok), Pu=97m2.
    Dziennik/nocnik:http://forum.muratordom.pl/showthrea...84#post7346184
    Komentarze: http://forum.muratordom.pl/showthrea...80#post7346180

  6. #6246
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    "Patentem" na wolne rozprężanie taśmy jest jej schłodzenie, np. w przenośnej lodówce. Mocno ściśnięte taśmy w temp. do 5-10 st. potrafią się rozprężać po kilka/kilkanaście godzin, ale w warunkach takich jak teraz to myślę że i w pół godziny rozejdą się na maksa.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  7. #6247

    Domyślnie

    możesz być spokojny, pewne nierówności styropianu taśma spokojnie wypełni, poszukaj w sieci zdjęć z takich montaży i się uspokoisz.
    Najpierw kleisz styropian, dopiero później przyklejasz taśmę rozprężną do okna, inaczej nie masz szans zrobić to zanim taśma się rozpręży.
    Nawet trzymanie jej w lodówce turystycznej na montażu (mam taką na prąd zawsze ze sobą latem) przy tych temperaturach opóźni rozprężenie o mak 15-20 minut.
    Dopiero po całkowitym rozprężeniu się taśmy dajesz pianę

  8. #6248
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar chemical
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Brzeźnica k. Dębicy
    Kod pocztowy
    39-207
    Posty
    399

    Domyślnie

    Jestem po spotkaniu z tynkarzem (wrażenie jeśli chodzi o fachowość bardzo pozytywne). Mówił, że wiele razy już poprawiał tkz. ciepłe montaże (co mnie nie dziwi w mojej krainie). Zwrócił uwagę na 2 kwestie, z jego punktu widzenia (tynki) okna nie powinienem wypuszczać za daleko, a zrobić to na równo z murem.
    Druga sprawa to zatosować taśmy, które mają dobry klej koniecznie na całej powierzchni a nie tylko cienkie paski po bokach, uzasadnił to tym, że okno pracuje i tynk, który zakryje nieodpowiednio wklejone taśmy będzie pękał - kwestia czasu.
    Jeśli okno wysunę dalej w ocieplenie to w grę wchodzi droższe wykończenie szpalety, odpowiednimi płytami G-K.
    Czy możecie polecić odpowiednie taśmy ? Ew. jaki klej wchodzi w rachubę ?
    Adoptowana parterówka z241, EAh=15kWh/(m2rok), Pu=97m2.
    Dziennik/nocnik:http://forum.muratordom.pl/showthrea...84#post7346184
    Komentarze: http://forum.muratordom.pl/showthrea...80#post7346180

  9. #6249

    Domyślnie

    No cóż.... ma rację. Niby każda firma ma w swojej ofercie "ciepły montaż" ale nie każda potrafi go wykonać. Zwłaszcza, że już dało się zauważyć walkę o klienta ceną i efekty są już widoczne.
    Ja używam SP025 Illbrucka, piany także Illbrucka, folii także Illbrucka ale bez butylu
    Sorki za reklamę tej marki ale wśród wszystkich dostępnych na rynku mimo że trochę drożej, ale komfort użytkowania i oszczędność czasu przeogromna. Unikam taśm z butylem, wolę kleić bo można to wykonać dokładniej i... .ale to już tajemnica firmowa
    Nie do konca jestem przekonany by dokładnie opisywac co i jak należałoby zrobić bo nie dość że nikt tego nie doceni to i tak zaraz znajdą się lepsi specjaliści
    Więc może tylko powiem, że połowa sukcesu to:
    - dobrze dopasowany wymiar okna do wielkości otworu
    - przy kilku oknach takim samym wymiarze okna powtarzalność wymiarów otworów
    - równa wnęka okienna
    - zastosowanie odpowiedniej szerokości folii.
    - reszta niech pozostanie tajemnicą

  10. #6250
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał nikt ważny Zobacz post
    Nie do konca jestem przekonany by dokładnie opisywac co i jak należałoby zrobić bo nie dość że nikt tego nie doceni to i tak zaraz znajdą się lepsi specjaliści
    "Specjalistami" to akurat nie ma się co przejmować. A czasem warto opisać nieco bardziej szczegółowo montaż, bo to zwyczajnie wskazówka i podpowiedź dla sobieradków. Myślę, że w sporej części, to co chodzi po głowie Panu "chemical" całkiem ładnie zrobili koledzy w Kobiórze, może warto zajrzeć i pójść tym tropem?
    PRO QUALITY

  11. #6251

    Domyślnie

    może masz i rację
    więc . . . od wewnątrz:
    - piana
    - obcięcie piany
    - klej nałożony zarówno na pianę jak i mur
    - folia przyklejona
    Dlatego nie używam taśm z butylem, wolę kleić mimo że klej tani nie jest i przy takiej aplikacji wychodzi co dość sporo
    Choć i tak jestem zwolennikiem montażu na taśmy rozprężne wielofunkcyjne np. TP 650 oczywiście firmy Illbruck
    Kurde, powinni nam za reklamę materiałów jakich używamy do montażu płacić i to duuuużą kasę

  12. #6252
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał nikt ważny Zobacz post
    folii także Illbrucka ale bez butylu
    Weź na próbę Iso Connect Vario Fix. Klej stanie się zbędny!

  13. #6253
    Lider FORUM (min. 2800)
    karolek75

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Okolice Bydgoszczy
    Posty
    3.039

    Domyślnie

    Przy tynkach pamietaj o listwach przyokiennych.
    https://www.youtube.com/watch?v=vPiYRWEbYzw

    I pilnuj tynkarzy, bo ja nie moglem ze swoimi dojsc do porozumienia i mam to co mam Listwy probowali docinac kątowo i wyszla siara, za krotkie porobili, nie korzystali z mozliwosci wklejania folii tylko zabezpieczali po swojemu. Czyli chu...owo. W zasadzie to powinienm ich wywalic 1-szego dnia, ale zona by mi leb urawala, bo i tak przez inne ekipe od tynkow mam opoznienie ponad 1,5 m-ca.

  14. #6254
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar makow11
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Poznań - Szczepankowo
    Posty
    316

    Domyślnie

    [QUOTE=chemical;6882838]
    Czy czegoś jeszcze tu brakuje ?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	okna w warstwie ocieplenia.jpg
Wyświetleń:	116
Rozmiar:	80,6 KB
ID:	320546

    [QUOTE]
    Myślę,że górna taśma rozprężna jest w złym miejscu -blokujesz swobodny przepływ węgarkiem.
    Może tak będzie lepiej?
    Ostatnio edytowane przez makow11 ; 18-06-2015 o 16:13

  15. #6255
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar chemical
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Brzeźnica k. Dębicy
    Kod pocztowy
    39-207
    Posty
    399

    Domyślnie

    Tylko tak musiałbym robić ocieplenie tuż po montażu okien.
    Jednak bardziej przekonują mnie folie z zewnąrz, bardziej uniwersalne i bezpieczniejsze rozwiązanie.

    Poniżej świeże zdjęcia z "ciepłego montażu" na foliach przez fahofcuw z renomowanej firmy ze średniego miasta na podkarpaciu ;]
    Brawo oni.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20150617_162020_.jpg
Wyświetleń:	103
Rozmiar:	86,9 KB
ID:	321264

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20150617_162031_.jpg
Wyświetleń:	96
Rozmiar:	89,9 KB
ID:	321265

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20150617_162101_.jpg
Wyświetleń:	93
Rozmiar:	94,3 KB
ID:	321266

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20150617_162727_.jpg
Wyświetleń:	90
Rozmiar:	89,9 KB
ID:	321267
    Adoptowana parterówka z241, EAh=15kWh/(m2rok), Pu=97m2.
    Dziennik/nocnik:http://forum.muratordom.pl/showthrea...84#post7346184
    Komentarze: http://forum.muratordom.pl/showthrea...80#post7346180

  16. #6256
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Ehhhh no i walasnie dlatego warto wydac na usługi montażowe trochę więcej.

    Pozdrawiam

    PS przepraszam za brak POLSKICH ZNAKOW ale cos system zwariowal :/

  17. #6257
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar makow11
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Poznań - Szczepankowo
    Posty
    316

    Domyślnie

    Cytat Napisał chemical Zobacz post
    Jednak bardziej przekonują mnie folie z zewnąrz, bardziej uniwersalne i bezpieczniejsze rozwiązanie.
    Wcale nie jest bezpieczniejsze,przerabiałem ten temat przy decyzji -co na dach?
    Każda folia jest wrażliwa na działanie promieniowania UV. Najlepsze dostępne membrany dachowe mają gwarancję ok.9miesięcy na ekspozycję,a folii niczym nie przykryjesz.

    Cytat Napisał MMichal Zobacz post
    Witam

    Ehhhh no i walasnie dlatego warto wydac na usługi montażowe trochę więcej.

    Pozdrawiam

    PS przepraszam za brak POLSKICH ZNAKOW ale cos system zwariowal :/
    Pewnie ,że warto wydać trochę więcej na poprawny montaż,problem jednak w tym ,że praktycznie niemożliwym jest wyłowienie firm ,które robią dobrze -chyba ,że jest możliwość obejrzenia ich wcześniejszych dokonań przed przykryciem wszystkiego tynkiem.

  18. #6258

    Domyślnie

    Cytat Napisał makow11 Zobacz post
    .....Pewnie ,że warto wydać trochę więcej na poprawny montaż,problem jednak w tym ,że praktycznie niemożliwym jest wyłowienie firm ,które robią dobrze -chyba ,że jest możliwość obejrzenia ich wcześniejszych dokonań przed przykryciem wszystkiego tynkiem.
    Tak się tłumaczą klienci PO fakcie. Gdybyś czasem poczytał odpowiedzi na oferty przestałbyś tak pisać. Polecani, znani, sprawdzeni, rekomendowani czy to ZMS czy tu i tak przegrywają CENĄ z dupkami co nie potrafią się do roboty przyłożyć ale są TAŃSI
    Masz realnie co najmniej jedną ekipę w województwie, co najmniej !!! I chcąc znaleźć, znajdziesz, tylko trzeba CHCIEĆ

  19. #6259

    Domyślnie

    Cytat Napisał chemical Zobacz post
    Tylko tak musiałbym robić ocieplenie tuż po montażu okien....
    A zrób ocieplenie przed montażem bądź opaskę wokół okien i zastosuj od zewnątrz taśmę rozprężną - masz spokój, UV na nią nie działa

  20. #6260
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar makow11
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Poznań - Szczepankowo
    Posty
    316

    Domyślnie

    Strzał w płot-okna będę dopiero wybierał ,tak jak i wykonawców
    Przyznam ,że Twój post jest dla mnie naiwny. Mam kierownika budowy ,który na tym forum traktowany jest wręcz jak Bóstwo -same pozytywy na Białej Liście Solidnych Wielkopolska.
    I co? Gdyby to miało dla mnie sens zwolniłbym go.
    Ja Go na Białej Liście nie umieszczę bo wiem czego oczekiwałem ,a co bym dostał gdybym nie wiedział jak mój dom ma być budowany.Podobna sprawa z firmą robiącą gotowe wiązary na klamrach Miteka.
    Mam wybierać wykonawcę bo jakiś Felek111 z forum kogoś poleca?To dla mnie za mało.
    Taki Felek w większości nie ma pojęcia czego oczekiwać,nie ma czasu warować podczas montażu i patrzeć na łapy.
    Nic nie widział a wali na forum pozytywne opinie jak z kałacha.
    Ja mam czas patrzeć na ręce i pewnie dlatego moje ekipy łatwo nie miały.

    Z chęcią zweryfikuję przyszłych wykonawców ,ale skąd mam brać rzetelne opinie?
    Ostatnio edytowane przez makow11 ; 18-06-2015 o 18:51

Strona 313 z 331

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony