dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 91 z 331
Pokaż wyniki od 1.801 do 1.820 z 6614

Temat: montaz w warstwie ocieplenia - jak to zrobic dobrze?

  1. #1801

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    ...Mógłbym wogóle opasek nie robić tylko kto mi zagwarantuje że przy ociepleniu dokładnie opiańuja ?
    Potwierdzam - to jest realny problem (z ekipami od ociepleń). Jak chłopakom od ekipy ociepleniowej (polecana bardzo na forum) powiedziałem, żeby dookoła okien dokładnie opianować wysunięte w warstwę ocieplenia okna i żeby jeszcze zastosować taśmę rozprężną to zrobili wielkie oczy, a szef ekipy, jak się rozstawaliśmy w środku roboty to wspominał, że "wymyślam". W kwestii pianowania to znali tylko jeden sposób - pistolet w szczelinę i bez kontroli piana na maksa aż zacznie wychodzić na zewnątrz. To że piana wypchnie folię paroszczelną od wewnątrz a miejscami wcale nie wypełni szczeliny (bo nikt nie patrzy dokładnie gdzie jest koniec pistoletu od piany) to przecież normalne - inaczej się nie da.
    Pozdrawiam,
    Radek

  2. #1802
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.214

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    dziękuje wszystkim za rady
    a czy ta czarna taśm rozprężna jest OK ? - ma być podobno czymś nasączona - niestety nie zanotowałem czym
    Markowe taśmy rozprężne są sprzedawane w wersji "na gotowo". Niczym ich nie musisz nasączać i lepiej tego nie próbuj, po co psuć dobre?

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    mam do wyboru 2 warianty

    2 taśmy i3 paroszczelna i paroprzepuszczalna
    Rozwiązanie rzadko stosowane w ścianach z węgarkiem i raczej niezalecane przez żadną z mądrych ksiąg montażowych

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    zestaw jak na zdjęciu - cena bez zmian - wykonawca poleca opcje ze zdjęcia
    pracować będzie lepiej w lecie wraz z ramą okna która ma być ciemna a taśma ma dochodzić do węglarka - brzmi sensownie
    I jest sensowne. Jedyne, co może budzić niejakie wątpliwości, to szerokość folii wewnętrznej, co już chyba podnoszono. Aby spełniała wszystkie swoje funkcje jej ułożenie pomiędzy ramą okna i murem powinno przypominać literę Z lub S. Ta na zdjęciu wydaje się być ciut wąska, ale Ty znasz szerokość szczelin dylatacyjnych, to z pewnością możesz na to zwrócić baczniejszą uwagę.
    PRO QUALITY

  3. #1803
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko
    ...Mógłbym wogóle opasek nie robić tylko kto mi zagwarantuje że przy ociepleniu dokładnie opiańuja ?
    Cytat Napisał rpilski Zobacz post
    Potwierdzam - to jest realny problem (z ekipami od ociepleń). Jak chłopakom od ekipy ociepleniowej (polecana bardzo na forum) powiedziałem, żeby dookoła okien dokładnie opianować wysunięte w warstwę ocieplenia okna i żeby jeszcze zastosować taśmę rozprężną to zrobili wielkie oczy, a szef ekipy, jak się rozstawaliśmy w środku roboty to wspominał, że "wymyślam". ....
    Tylko czy ktoś zamawiając usługę takiego montażu bierze pod uwagę ewentualne dalsze kłopoty? Chcąc dać gwarancję na montaż muszę tak działać by jego jakość nie zależała od innych - a co sobie z tym później zrobią to już ich problem, mogą i w cholerę zerwać te opaski - mam dokumentację fotograficzną z każdego montażu by w razie czego móc się bronić
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  4. #1804
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    śliczne dzięki T12345T - teraz już wiem na co zwrócić uwagę , rozwialiście moje wszelkie wątpliwości

    jareko irpilski dzięki za info nt wykończenia

    Konrad

  5. #1805
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał rpilski Zobacz post
    ... to zrobili wielkie oczy, a szef ekipy, jak się rozstawaliśmy w środku roboty to wspominał, że "wymyślam".....
    A nie powiedzieli że naczytał się Pan Muratora i wymyśla głupoty?
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  6. #1806
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.214

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    A nie powiedzieli że naczytał się Pan Muratora i wymyśla głupoty?
    Może nie prenumerują albo nawet nie wiedzą, że istnieje?
    PRO QUALITY

  7. #1807

    Domyślnie

    Cytat Napisał T12345T Zobacz post
    Może nie prenumerują albo nawet nie wiedzą, że istnieje?
    Wiedzą, że Murator istnieje - promują się tutaj na forum. Hasło o naczytaniu się Muratora padło za to z ust montażystów okien, ale jak im pokazałem jak taśmy paroszczelne przykleić dookoła okna bez ich przecinania na rogach to już skończyły się komentarze.
    Pozdrawiam,
    Radek

  8. #1808
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bitter
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Dzielnica
    Powiat Goleniowski
    Posty
    2.776
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    A mnie ręce opadły. Szukam okien do swojego domu wraz z montażem (bo tańszy VAT) no i mam problem z ekipą która by słyszała o innym montażu okien niż na kątownikach jak u j-j. Dacie wiarę?! To ja laik ale chłonny wiedzy wiem więcej o pracy okien i wadach tego rozwiązania niż fachowcy. Ratunku! Znacie jakieś rozwiązanie zakupu okien ze zmniejszonym Vat i zatrudnienia "swojej" ekipy? Chętnie zleciłbym to komuś z tego wątku ale dom buduję w zachodniopomorskim ;-/

  9. #1809
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Znacie jakieś rozwiązanie zakupu okien ze zmniejszonym Vat i zatrudnienia "swojej" ekipy?
    Oczywiście. Okna kupuje "ekipa" a tobie wystawia fakturę na całość z VAT-em 8%. Tylko wątpię by ktoś chciał czekać na zwrot VAT za okna przez minimum 2 miesiące by zarobić marne grosze na montażu
    Nie wierzę też, że w zachodniopomorskim nie ma przedstawicieli producentów, którzy mają doświadczenie w montażu JB-D.

  10. #1810

    Domyślnie

    Cytat Napisał bitter Zobacz post
    A mnie ręce opadły. Szukam okien do swojego domu wraz z montażem (bo tańszy VAT) no i mam problem z ekipą która by słyszała o innym montażu okien niż na kątownikach jak u j-j. Dacie wiarę?! To ja laik ale chłonny wiedzy wiem więcej o pracy okien i wadach tego rozwiązania niż fachowcy. Ratunku! Znacie jakieś rozwiązanie zakupu okien ze zmniejszonym Vat i zatrudnienia "swojej" ekipy? Chętnie zleciłbym to komuś z tego wątku ale dom buduję w zachodniopomorskim ;-/
    Jeśli odpowiada ci ekipa z Koszalina, to spróbuj u p.Żurowskiego. Podejrzewam, że w wielu sklepach możesz się dogadać na zakup z montażem za 1 zł, a po dostawie zrezygnować z ich montażu i umówic się z inną ekipą.. Nie wiem czy to jest lege artis, ale rzucam...

  11. #1811
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bitter
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Dzielnica
    Powiat Goleniowski
    Posty
    2.776
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    Arturo rzucisz na maila wycenę? Mam też wycenę z MS i chciałbym porównać. (bitter małpa wp.pl) Teraz jest dobra promocja na okna w oknoplaście. MS u mnie ma mega opóźnienia nawet w przygotowywaniu ofert - masakra jak im nie zależy na kliencie.

    Napiszesz bardziej szczegółowo jak wykonasz ten montaż? Będziesz stawiał okno bezpośrednio na tym wysunięciu czy na jakiś kotwach? Postawienie bezpośrednio na bloczku spowoduje, że nie będziesz miał miejsca na ocieplenie bloczka pod parapetem zewnętrznym co spowoduje mostek jak cholera. Jakie kotwy boczne? Zwykłe czy jednak JB-D?

  12. #1812
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał bitter Zobacz post
    A mnie ręce opadły. Szukam okien do swojego domu wraz z montażem (bo tańszy VAT) no i mam problem z ekipą która by słyszała o innym montażu okien niż na kątownikach jak u j-j. Dacie wiarę?! To ja laik ale chłonny wiedzy wiem więcej o pracy okien i wadach tego rozwiązania niż fachowcy. Ratunku! Znacie jakieś rozwiązanie zakupu okien ze zmniejszonym Vat i zatrudnienia "swojej" ekipy? Chętnie zleciłbym to komuś z tego wątku ale dom buduję w zachodniopomorskim ;-/
    dogadujez sie ze sprzedawca zeby sprzedal Ci okna z montazem na FV za 1 zl i masz FV z 8% vatem - a firma ma spokoji nie montuje - TY robisz to we wlasnym zakresie - ale masz nie 23% a 8 %

  13. #1813
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    pod oknem bedziesz mial slabiej docieplone, czemu nie dolozyc tam styro? I parapet bedzie stabilniej lezal
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  14. #1814
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    ja tak z troski o kolege ze bedzie tam niedocieplone idealnie
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  15. #1815
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bitter
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Dzielnica
    Powiat Goleniowski
    Posty
    2.776
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    Arturo na moje laickie oko dwie uwagi:

    1. Kotwy JB-D boczne koniecznie przynajmniej w przeciwległych narożnikach tam gdzie normalnie daje się klocki dystansowe bo inaczej przy otwarciu skrzydła okno będzie Ci się przekrzywiać (dźwignia).

    2. Zobacz, że w Twoim rysunku widać, że bloczek na którym stoi okno ma nieocieplony narożnik i tę część pod ramą okna! Normalnie będziesz miał na ścianach 25 cm a tu nie masz nawet milimetra. Dlatego pisałem, że warto by było okno postawić na jakiś podporach i wsunąć pod nie styropian albo zastosować "ciepły parapet"

    Ponawiam prośbę - wyślesz mi maila z wyceną?

  16. #1816

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek Zobacz post
    Nie wiem co autor rysunku miał na myśli ale stosuje się sznur PE.
    Załącznik 85735
    Ja tylko dodam, że stosuje się go do łączenia osobnych konstrukcji w systemach aluminiowych z przekładką termiczną, np. MB-60.

    Co do piany PU (mignęło mi coś o tym kilkadziesiąt stron temu), to jej rola konstrukcyjna jest niebagatelna; zwłaszcza gdy materiał konstrukcyjny ściany pozostawia wiele do życzenia. No ale na samą piankę okna się nie zamontuje, co może potwierdzić znajomy, który montował okna trójdzielne (na górze U, na dole RU+fix). Montował na dyble, a szyby nie chciało mu się wyjmować, więc nieotwieralną stronę po prostu opiankował.
    A rok później jeździł poprawiać.

  17. #1817
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    andrzejzms

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-214
    Posty
    288

    Domyślnie

    Cytat Napisał kurt76 Zobacz post
    Witam,

    Za pare dni bede montowal okna w systemie kotw JB-D oraz tasma paroprzepuszczalna Winkhaus (o ile dobrze pamietam).
    Ekipa montuje okna od kilkunastu lat, jednak to ich pierwszy tego typu montaz.

    Pytanie brzmi co w maire moich skromnych mozliwosci moge na biezaco skontrolowac, na co zwracac uwage?

    Bede wdzieczny za wskazowki bo troche sie "boje". Montaz n ie jest tani ok 4-4,5 tys za za 11 okien i wyjscie balkonowe....

    Pozdrawiam
    Na BUDMIE w Poznaniu bedą pokazy takich montazy w warstwie ocieplenia jak ktoś będzie to warto zobaczyć

  18. #1818
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bitter
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Dzielnica
    Powiat Goleniowski
    Posty
    2.776
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    A ja wreszcie znalazłem firmę sprzedającą okna która wie co to poszerzenia, kotwy JB-D i montaż na wysuniętych fundamentach. Ufff.

  19. #1819
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.214

    Domyślnie

    Cytat Napisał bitter Zobacz post
    A ja wreszcie znalazłem firmę sprzedającą okna która wie co to poszerzenia, kotwy JB-D i montaż na wysuniętych fundamentach. Ufff.
    To proszę podaj jej nazwę. Moim zdaniem już na to zasłużyła, by ją wspierać. W razie czego napiszesz, czy umiejętności dorównały wiedzy i się wyrówna.
    PRO QUALITY

  20. #1820
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bitter
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Dzielnica
    Powiat Goleniowski
    Posty
    2.776
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    No dobra - MS ze Szczecina. Jak zamontują porządnie to na pewno też napiszę, jak nieporządnie tym bardziej

Strona 91 z 331

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony