dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 24
  1. #1
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Paty
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    2.969

    Domyślnie Chorwacja :knajpki, sklepy ,jakie ceny ?????????

    Liczę na odzew podróżników którzy odwiedzali Chorwację , jakich cen potrzeba się spodziewać jadąc tam na wypoczynek, chodzi mi w szczególności o ceny żywności . Z tego co sie zdążyłam zorientować ludzie biorą wałówkę ze sobą z Polski i na miejscu gotują. Mnie ten układ zupełnie się nie podoba, bo jak wakacje to od garów również, jestem w stanie przygotować powiedzmy śniadania,
    Jak drogo jest w knajpach , obiady, kolacje, czy ceny porównywalne z naszymi np. z nad morza, z Zakopanego czy Rynku w Krakowie.?
    Oczywiście chodzi mi o ceny w przybliżeniu..........

  2. #2

    Domyślnie

    no cóż... ja też myślałem , że nie będę gotował ale po kilku knajpach już się przeprosiłem z aneksem kuchennym....
    nie jest to nawet kwestia skąpstwa, ile nie lubię przepłacać za rzeczy , które w mojej ocenie nie są tego warte...
    mogę zapłacić drożej ale niech żarcie będzie dobre , hotel lepszy, obsługa milsza... ale w Chorwacji trafiałem na maxymalną bylejakość obsługi...
    a Chorwaci pod przykrywką lubiących Polaków tak naprawdę lubią ich kasę najwięcej czyli tak jak Górale z Zakopanego... hehe
    mam wrażenie , że ceny w sklepach czy marketach są o jakieś 20/30 % jak w Polsce
    ale knajpki to już w ogóle przeginają np.Split / piwo 0,5 l w knajpce 20pln i to jest norma dla całej Chorwacji
    kawa esspreso w granicach 7-10pln byle jaka pizza w DubroVniku jakieś 30-40pln
    nawet paliwo jest droższe....
    ichniejsze markety np Konsum nie są wcale takie tanie jak niektórym sie może wydawać...

    Chorwacja to jest fajna miejscówka i w sumie za dwa tygodnie tam znowu jade ale ceny czasami są tam zupełnie z sufitu i są moim zdaniem niczym nie uzasadnione....
    także znowu będe gotował.... hehe

    na szczęście jak jest gorąco to sie duzo mniej gorącego chce jesc....

    pozdr
    Ostatnio edytowane przez annecy ; 11-06-2010 o 12:38

  3. #3

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Paty
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    2.969

    Domyślnie

    poczytałam ......................i dalej nie wiem ....................różnie piszą ................trzeba się zabezpieczyć i wziąć więcej forsy.......................chyba że namiot i zupki Knorra ...........to wyjdzie taniej...................i jakoś nikt mnie nie przekonał jeszcze że wczasy nad Polskim Bałtykiem sa droższe niż popularna "zagranica"

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    mbz

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    5.509

    Domyślnie

    a moim zdaniem podstawowy blad to przeliczac wszystko na zlotowki i patrzec, ze u nas to taniej, zwlaszcza, ze np. niektore owoce, to jednak tansze sa w Chorwacji.
    Jak sie jedzie na wakacje, to trzeba po prostu zalozyc, ze bierze sie taka czy inna kwote na "przepuszczenie" i juz.
    Jak bylam w ubieglym roku, nie gotowalam, kupowalismy w sklepie rozne rzeczy na sniadania, kolacje jedlismy w knajpach, w porze obiadowej najczesciej nie chcialo sie jesc (upal), wiec jedlismy owoce.

    Paty, najlepiej jak sama pojedziesz i zobaczysz Ciekawe, co napiszesz po powrocie

    a w tym roku sie nie uda do HR
    chwilowo na sygnaturke pomyslu brak

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    w Chorwacji za apartament we wrzesniu zapłaciliśmy więcej niż za tygodniową kwaterę we Włoszech zimą ( ogrzewanie !)
    Ceny w Chorwacji sa rózne ,ale ogólnie rzecz ujmując nie jest tanio .....my jeździmy na kwatery i ..........gotujemy i również chodzimy po knajpkach - zabieramy z Polski produkty ,do których przywyklismy i lubimy jeśc bo bez sensu byłobyzaraz po przyjedździe chodzic po sklepach i robić podst. zakupy jak kawa , musztarda itp
    Na miejscu kupujemy owoce i świeże ryby,sery i oczywiscie oliwe i wino !!! ............Przygotowanie posiłkow to rano śniadanie ....w południe kawa i słodkości ....a wieczorem albo knajpka albo najczesciej grilowana kolacja .Zawsze jedździmy w kilka osób i kwatery też wybieramy tak ,aby była wspólna kuchnia wiec jest wesolo podczas posiłków a i obowiazki są podzielone . Podczas upałów jedzenie nie jest problemem ........przy plaży jest mnóstwo knajpek i zawsze mozna sie na coś skusić .....a i jeszcze jedno kwatery zawsze staramy sie wybierac bardzo blisko morza aby nawet przysłowiowe siku zrobić u siebie.....i można męża poprosić o kawę a tak naprawdę to ja niespecjalnie lubie jeśc po knajpach .....takie natręctwo na stare lata mnie dopadło

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ew-ka Zobacz post
    ....i oczywiscie oliwe i wino !!!
    A rakija?? toż to podstawa.
    Po takiej trawaricy to wszystkie ceny wydają się niskie
    Delikatnie mówiąc niewspółmiernie drogo.
    Dlatego lepsza ryba własnoręcznie kupiona na targu rybnym i usmażona niż w restauracji.
    Choć można spotkać 'konoby" gdzie można troszkę taniej zjeść i napić się.
    JEŚLI CHCESZ ABY BYŁO ZROBIONE DOBRZE,ZRÓB TO SAM.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tedii Zobacz post
    A rakija?? toż to podstawa..
    no tak ...męska podstawa

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    mbz

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    5.509

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ew-ka Zobacz post
    w Chorwacji za apartament we wrzesniu zapłaciliśmy więcej niż za tygodniową kwaterę we Włoszech zimą ( ogrzewanie !)
    To zdradz, gdzie znalazlas kwatere we Wloszech za mniej niz 48 eur za dzien na 3 osoby (tyle kosztowal nasz apartament w zeszlym roku w lipcu w Chorwacji).
    chwilowo na sygnaturke pomyslu brak

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    Cytat Napisał mbz Zobacz post
    To zdradz, gdzie znalazlas kwatere we Wloszech za mniej niz 48 eur za dzien na 3 osoby (tyle kosztowal nasz apartament w zeszlym roku w lipcu w Chorwacji).
    we Włoszech zapłacilismy za apartament 560 euro za tydz na 4 osoby co daje 20 e/ osobę a w Chorwacji za apart 6 osobowy zapłacilismy 900euro co dało ponad 21 e/osobę
    - a we Włoszech byliśmy w Pozza di Fassa

  11. #11

    Domyślnie

    Ja płaciłam za kwatere 55euro za 4 osoby.
    Jak mogę ci doradzić o zabierzcie sobie dużo picia,tam jest drogie
    Chorwacja jest piękna,byłam już w różnych zakątkach....ale tam jest zupełnie inny klimat,kiedyś myślałam że we Włoszech jest super,ale teraz z pewnością wybrałabym Chorwacje.
    Knajpki są ok,bardzo dobra pizza,ceny porównywalne do naszych.

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Paty
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    2.969

    Domyślnie

    Czyli trochę jedzenia trzeba zabrać........nie ma innej opcji.........pierwszy raz jadę na takie wczasy gdzie będę musiała myślećrobieniu o jedzenia..........trochę mnie to męczy...........bo miałam ochotę odpocząć całkowicie od garów..........ale cóz podobno urok Chorwacji wynagradza wszytko ..........i tego się trzymać

  13. #13

    Domyślnie

    A gdzie dokładnie jedziecie?

    Możesz zabrać półprodukty to praktyczne i szybkie
    Kiedy wyjeżdzacie?

  14. #14

    Domyślnie

    W Chorwacji byłam 4 razy .
    Ogólnie super , ale jedzenie moim zdaniem jest drogie , szczególnie w knajpach .Za jeden obiad dla dwóch osób w knajpie płaciliśmy ok 160 zł(czyli mniej wiecej 250K) , nic wykwintnego.( ryba , frytki, surówka do picia woda i sok bez alkoholu).
    Kawałek pizzy w miejscowościach takich jak podgora, tucepi, makarska, baska voda , to koszt 10K
    My zywilismy sie rybami i owocami morza z kutra oraz robiliśmy zakupy w marketach . (drozej niz w polsce). Za loda rozka-milka płaciłam 7 złotych . Niestety lody chorwackie mi nie smakują , dla mnie sa bezsmakowe. Grycan albo haagen przy chorwackich to niebo w gębie.
    Ja piszę oczywiście o dalmacji , nie wiem jak wyglada to cenowo np na Istrii, bo tam jeszcze nie byłam .
    Jeszcze drożej jest na wyspach.

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    za kawę w Dubrowniku płacilam 30 zł !!! na osobę ....ale .....raz sie żyje
    ale w Stonie - zagłębiu hodowli małży- za owoce morza (rissoto ) płaciłam bardzo przyzwoicie ( nie pamietam dokładnie ile, ale jedzenie było bardzo smaczne ,było go dużo i cena była adekwatna )

  16. #16
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    bajgus

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Posty
    1

    Domyślnie

    Ceny w Chorwacji są umiarkowane. Sama Chorwacja przepiękna, ludzie bardzo mili. Koniecznie trzeba odwiedzić ten kraj. Poniżej podaje kilka cen z tego roku (2011). Może komuś się przydadzą

    Cena Big maca w Chorwacji (split) to ok 8 zł, bochenek chleba 3,7 zł, kg sera żółtego ok 30 zł, snickers 4,5 zł, rożek 3,7zł, dwulitrowa Coca Cola 8zł, paczka malboro 13 zł, benzyna ok 5,4 zł za litr, ścięcie mężczyzny u fryzjera to ok 20 zł, więc porównywalnie jak u nas. Tylko pogoda pewna.

    Co do cen to ostatnio w sieci widziałam ciekawą stronkę odsyłam http://jakieceny.pl

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał bajgus Zobacz post
    Ceny w Chorwacji są umiarkowane. Sama Chorwacja przepiękna, ludzie bardzo mili. Koniecznie trzeba odwiedzić ten kraj. Poniżej podaje kilka cen z tego roku (2011). Może komuś się przydadzą

    Cena Big maca w Chorwacji (split) to ok 8 zł, bochenek chleba 3,7 zł, kg sera żółtego ok 30 zł, snickers 4,5 zł, rożek 3,7zł, dwulitrowa Coca Cola 8zł, paczka malboro 13 zł, benzyna ok 5,4 zł za litr, ścięcie mężczyzny u fryzjera to ok 20 zł, więc porównywalnie jak u nas. Tylko pogoda pewna.
    i Ty to nazywasz cenami umiarkowanymi? porównywalnymi do naszych?

    tylko 2 rzeczy mi się zgadzają w Twojej wypowiedzi. pogoda super i kraj przepiękny...
    troche zem se świata pozwiedzał i uważam , że jest za drogo i często za bylejak, hehe....
    pozdr

  18. #18
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    lili.ana

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Posty
    2

    Domyślnie

    No to nadal mam problem,
    Za tydzień zaczynam z rodziną urlop. Tradycyjnie jedziemy na dziko (czyli bez rezerwacji kwater, za to staramy się zdobyć jak najwięcej informacji przydatnych turyście w danym państwie). W tym roku wahamy się pomiędzu Włochami a właśnie Chorwacją. Słyszałam, że ze wzgledu na sytuacje w Grecji ludzie wybierają w tym roku te dwa kraje, co wiąże się ze wzrostem cen. Miałam ofertę za 65 euro/dzień/4 os. (2+2) z miejscowości Seget Vranjica. Ni jak się to ma do ww 21 euro.

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Jeżdżę do chorwacji od kilku lat. rezerwowałem apartamenty chyba końcem stycznia albo początkiem lutego.
    Cena 60 euro za dobę, 5-cio osobowy z wszystkim opłatami ( taxa, klima itp)
    Dwa pokoje, trzeci łączony z kuchnią, łazienka i duży taras.
    Wychodzi taniej jak nad naszym morzem a o standardzie i pogodzie już nie wspomnę.
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  20. #20

    Domyślnie

    To i ja dodam swoje 3 grosze. Ceny jakie Wy podaliście zwaliły mnie ( dosłownie) z nóg. Bo jak już niektórzy wiedzą ja kocham Lazurowe Wybrzeże i Korsykę ( a może i całe wybrzeże Francji ale tylko w tych miejscach byłem) . Jak wiecie Francja uchodzi za jeden z najdroższych ciepłych europejskich krajów.Ale tam za obiad dla 2 osób płaciłem max.160zł jak dobrze poszukałem to za 160-180zł to jadły godnie i 3 osoby. Malo tego ceny jakie wy podajecie za artykuły spożywcze są takie same we Francji , naprawdę. Osobiście kupowałem w lokalnych sklepach litr wody miner lanej po 1,5-2 euro.a jak się pojechało do dużego supermarketu to szlo kupić wodę i za 80centów. A uwierzcie mnie to jest produkt podstawowy w takim ciepłym kraju. ile tego brać z Polski ?? Uważam ,że przynajmniej jedna zgrzewka za jeden tydzień pobytu dla jednej osoby. W moim przypadku w tydzień poszły dwie i musiałem kupować u nich w sklepie. Wina droższe jak we Włoszech ale bez przesady za lepszej kalsy wino jak w Polsce płaciłem 3-4 euro . Już w miarę dało się kupić za 2 euro. W supermarketach coca cola 2 litry 2 euro czyli po tyle samo co w Chorwacji.Chleb kosztował od 0,8-1,2 czyli bardzo podobnie . Sery wy6daje mnie się ,że we Francji szlo kupić już za 5 euro. A z opowiadań moich znajomych , którzy fakt faktem zabierali ze sobą wałówkę ale chodzili tez po restauracjach nie było aż tka źle z cenami i były one porównywalne z cenami polskimi ( dla mnie ceny polskie to max. 80zł za obiad dwuosobowy , choć za 80zł to ja znajduje restauracje ,w których jedzą 4 osoby w najgorszym wypadku 3) .
    A co do Włoch byłem tam raz osobiście( Bibione) na dłużej i napiszę tak ceny apartamentów na tydzień 800-1200zł .W sezonie max. 1400zł. Nie będę ukrywał ,że ja mieszkałem w apartamencie który był trochę dalej od morza ( Villa Frediana) .Mnie to tak strasznie nie przeszkadzało, ale moi znajomi znajdywali apartamenty bliżej morza za takie same pieniądze . Co do ceny to podobno aż tka strasznie się nie zmieniło przez te lata ale wtedy średnia pizza kosztowała 4-5 euro , nie jakaś super wypasiona ( tutaj muszę coś nadmienić , pewnie niektórzy będą mnie tutaj kwitować ,że wybierałem najtańsze restauracje i to jest tego powodem) , ale mnie pizza we Włoszech nie smakowała tak jak u nas w pizzeriach. Za to mieli w miarę dobre spaghetti ( kolega testował) a zwłaszcza lazanie ( tutaj byliśmy zgodni z kolegą). Co do ceny woda kosztowała w granicach 1 euro ( max co widizałem to 1,5 euro i z rozmów ze znajomymi w tym temacie nic się nie zmieniło).Znalazłem tam bardzo tani supermarket gdzie wina musujące były po 40 centów a 1,5 l butelki z winami były po 1,5 euro. A woda potrafiła być po 60 centów. Mnie się udało natrafić na święto wina ( do tej pory nie wiem kiedy ono wypada , bo nie ukrywam ,że pojechałby na nie jeszcze raz) i przez to posmakowałem jeszcze lokalnych przysmaków. Tak jak piszę nie bylem w innych miejscowościach turystycznych we Włoszech nad morzem .oprócz tego zwiedziłem Padwę , Weronę, Wenecję ,byłem trochę nad jeziorem Garda i na tym się moja znajomość Włoch kończy .Aha jeszcze jedno po sezonie w lokalnych sklepikach spożywczych ceny maleją ale i idzie się targować. Moja rodzina od kilku lat planuje wyjazd na Chorwację
    Po tym co tutaj przeczytałem i dowiedziałem się od znajomych (dużo kamienistych plaż , a jak piaszczyste to prywatne płatne ) to poważnie zastanawiam się nad tym czy nie wybić im tego pomysłu z głowy , albo wyjechać tam z opłaconym wyżywieniem ( ceny wbrew pozorom nie są takie dużo wyższe od tych które wy podaliście za sam apartament, wiem bo sam sprawdzałem w biurach podroży ).

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony