dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 23 z 23
  1. #21
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Czy Ty zdajesz sobie sprawe o jakich Ty kwotach wogole piszesz?
    Budynek nalezy caly odkopac i zrobic izolacje pionowe, dodatkowo zrobic izolacje poziome, zastanowic sie jak uszczelnic polaczenie... da sie to zrobic iniektami... sama chemia do tego bez dokladnego liczenia to z 15 tysia, wykonanie.... co najmniej jeszcze raz tyle albo lepiej.
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  2. #22
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Martinezio
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Seroki Village ;)
    Posty
    3.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    107

    Domyślnie

    Cytat Napisał mloda79 Zobacz post
    czyli uszczelnienie tylko i wylacznie od wewnatrz w piwnicy nie ma sensu?
    Nie ma sensu. Raz, że wanna taka znacznie by zmniejszyła pomieszczenie (w przypadku wykonania jej z betonu), dwa - smród od lepików miałbyś w całym domu, a trzy - zero gwarancji jakiejkolwiek, że to zadziała, a jak nie zadziała to kasa psu pod ogon.

    Cytat Napisał mloda79 Zobacz post

    a jesli moj zrobi te wanne w 1 pomieszczeniu /na czerwono, pryejscia do 2 nie bedzie/ nie uszczelniajac budynku od zewnatrz to oprocz zalania grozi pewnie grzyb plesn i inne, tak czy nie?
    Tego rozwiązania w ogóle nie pojmuję. Co do pytania na końcu, to oczywiście, że tak - woda będzie penetrować fundament i tak, grzyb murowany (nomen omen), a zimą ryzyko rozsadzenia fundamentów z czasem. Jak dla mnie, to w grę wchodziło by tylko i wyłącznie zaizolowanie z zewnątrz, czyli to, o czym pisze Bartek. Zajmuje się zawodowo chemią, więc ja bym mu zaufał Moje zdanie możesz olać, bom lajkonik-inwestor, a nie wykonawca (aczkolwiek ostatnio zmieniam fach jak rękawiczki, bo sam sobie wykańczam chatę, hehe).


    Cytat Napisał mloda79 Zobacz post
    do tej pory, jakby nie bylo, budynek tez stal w wodzie tylko pod ziemia, bo poziom wody byl sporo nizszy i sciany byly ok,nic nie wychodzilo.
    jesli mu kiedys zacznie ta wanna przeciekac to czeka go skuwanie wszstkiego, razem ze zbrojeniem ktore zaplanowal? -sorry za glupie pytania ale szukam argumentow
    Argumentów za czym? Szukasz opcji oszczędności? Pewnych spraw nie można zaniedbać. Sama widzisz, że ktoś kiedyś też chciał oszczędzić na hydroizolacji w trakcie budowy. Wyszło taniej i było ok długi czas, bo widać wody gruntowe były nisko. Szkoda tylko, że nikt w trakcie budowy nie bierze pod uwagę faktu, że poziom wód gruntowych jest zmienny, jak za przeproszeniem babskie chumory

    Cytat Napisał mloda79 Zobacz post
    PS przepraszam ze nie pisze polskich znakow ale klawiatura mi sie ciagle przestawia i zamiast y mam z.ciezko sie tak pisze
    Wywal sobie z ustawień klawiatury układ Polski - maszynistki i będziesz mieć spokój W razie pytań zapraszam na PW - ten wewontek to nie miejsce na takie rozmowy
    Dziennik tutaj
    Wnętrza tutaj
    A komentarze tutaj

    <a href=http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2F1procent.waw.pl%2F target=_blank>http://www.1procent.waw.pl/baner.png</a>
    Pomóż żyć normalnie - zlikwidujmy wspólnie barierę słabości!


  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał Martinezio Zobacz post
    OMG... Injekcje pod konstrukcję to chyba najdroższe rozwiązanie z tego wszystkiego. Generalnie sprawa ma się tak, że gro wody przenika do wnętrza na styku fundament/podłoga piwnicy. I to przede wszystkim trzeba uszczelnić.
    Pierwszym etapem jest odkopanie całości fundamentów aż po ławy i zabezpieczenie tego zewnętrznym, szczelnym kołnierzem stalowym (tak, jak się wykonuje np. palisady w rzece) wbitym w ziemię. Następnie odpompować wodę, poczekać aż obeschnie i założyć ciężką izolację przeciwwodną z dwóch warstw papy termozgrzewalnej i lepików na gorąco. Niestety, styk fundametów i podłogi piwnicy trzeba zrobić od wewnątrz środkami penetrującymi, czyli szlamami, itp. Hydroizolacje powinny działać w obie strony, nie?

    Drenaż tutaj IMO nie ma sensu, bo co z tą wodą? I tak będzie w nim stać, a pompowanie takich hektolitrów wody mija się z celem. No i gdzie to wypompowywać?

    Jak cała izolacja zaschnie, można zakopać i zdemontować parawan stalowy.

    Koszt, niestety, ogromny, ale IMO do wykonania. Faktem, że na pewno nie przez p. Ziutka ze śwagrem.
    Nie zgodzę się z tobą. Drenaż ma sens jak najbardziej, jeśli jest tylko gdzie odprowadzić wodę(do kanalizacji chyba nie wolno, ale kto i jak to sprawdzi, płaci się za m3 wody pobranej, wody gruntowe i deszczówka odprowadzane są za darmo, a może do kanalizy jest odpowiedni spadek?!). To jest woda która pojawia się co kilkanaście lat. Inwestycja drenażu zamknie się śmieszną kwotą i załatwi problem, raz na kilkanaście lat przyjdzie wyższy rachunek za prąd, kiedy to odpalą pompę(y).

    Ja natomiast zrobiłbym tak: osuszyłbym dom i sprzedał, a następny kupił w suchszym miejscu lub bez piwnicy.

    A inwestycja wanny, w stary dom 10x12, to się nie opłaci...

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony