dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar gabriela
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    869

    Domyślnie chinski granit

    Dlaczego wlasciwie uwazacie, ze granit chinski jest gorszy od innych? Przeciez to nie ich tania produkcja, tylko natura, a w naturze mamy do czynienia z roznorodnymi czynnikami wplywajacymi na ich jakosc ( kamienia).Czym rozni sie od granitu indyjskiego? Ktos tu na forum pisal, ze chinski jest bardziej porowaty. Czy dlatego, ze w Chinach mamy inny klimat, inne warunki atmosferyczne? Czy moze dlatego, ze wszysstko co chinskie to be,,,? Slyszalam od wielu kamieniarzy, ze wiekszosc granitu w Polsce pochodzi z Chin, tylko nie wszyscy o tym glosno mowia. Czy moze ktos wie wiecej na temat i moze mi to wytlumaczyc.
    Jestesmy na etapie wyboru kamienia na schody zewnetrzne. Czy warto kleic plytki granitowe 60x30,5x2, czy nie beda one z czasem sie odklejac jak wszystkie inne? Czy lepiej dac zrobic plyty pod wymiar, co oczywiscie jest o wiele drozsze. Moze macie zdjecia swoich schodow granitowych, pokazcie prosze!
    Gabriela

  2. #2

    Domyślnie

    Kamień jak kamień , jest bardziej porowaty (żółty i szary) reszta kolorów nie jest z chin tylko z całego świata ale chińczycy kupują dużo i dostają lepsze ceny , cały ten granit sprowadzają do siebie i sprzedają pod różnymi dziwnymi nazwami .
    Wykończenie woła o pomstę do nieba (przy tych najtańszych wyrobach jakie można spotkać w marketach) , oni po prostu nie polerują kamienia tylko żywicują lub pastują jakimś paskudztwem , wiem bo miałem do zrobienia na usługę blaty do kuchni z powierzonego materiału i po zrobieniu poleru na boczkach powierzchnie tj. moja i chińska różniły się odcieniem .
    Wiadomo dla laika to "wsio ryba" , kamień to kamień ważna jest cena . Importerzy chwalą się że mają przeprowadzone badania fizyko-mechaniczne ale jakoś nie chce mi się w to wierzyć bo to drogi interes (tu można sprawdzić : http://www.ibdim.edu.pl/ )
    A ceny to rzeczywiście mają dumpingowe , u nas w kraju wykorzystując polski granit nie da się niestety zejść do poziomu ich cen , koszty pracy mamy zbyt duże .
    Płytki 60x30 jeśli będą porządnie przyklejone to raczej nie odpadną , tylko wizualnie mogą wyglądać nieciekawie bo mają tylko 2cm , na okładzinę schodów proponuję klientom 3cm minimum .

    A jeśli szukasz natchnienia to zobacz to : http://picasaweb.google.pl/seba.j75/...iaKostkiIInne#
    Ostatnio edytowane przez k***a*z ; 12-06-2010 o 08:30
    Tu nie było reklamy, tylko informacja że mój nick to "kamieniarz"



    .

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar gabriela
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    869

    Domyślnie

    Dziekuje bardzo za odpowiedz. Nadal jakos to do mnie nie przemawia. Przeciez to naturalny kamien powstajacy tak samo jak wszedzie w roznych kolorach, odcieniach!
    Czyli jezeli chce czerwony to moge przyjac, ze nie pochodzi z Chin?
    Gabriela

  4. #4

    Domyślnie

    Oczywiście !!!

    Czerwony to najbliżej ze Szwecji , jest cholernie twardy a schody z niego wyglądają tak : http://picasaweb.google.pl/seba.j75/...54783589364066
    (podstopnie są z naszego polskiego granitu)
    Tu nie było reklamy, tylko informacja że mój nick to "kamieniarz"



    .

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar gabriela
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    869

    Domyślnie

    Piekne schody! Czy ten czerwony granit na zdjeciu jest plomieniowany czy polerowany? Myslalam, ze na plomieniowanym nie widac wcale koloru.
    Gabriela

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar gabriela
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    869

    Domyślnie

    znalazlam informacje na nurtujacy mnie temat:

    http://www.chinskigranit.pl/faq.php
    Gabriela

  7. #7

    Post

    Cytat Napisał gabriela Zobacz post
    znalazlam informacje na nurtujacy mnie temat:

    http://www.chinskigranit.pl/faq.php
    Zwykły "chłyt" marketingowy , granity różnią się od siebie np. twardością . Widać to podczas cięcia lub obróbki końcowej .
    Tu nie było reklamy, tylko informacja że mój nick to "kamieniarz"



    .

  8. #8

    Domyślnie

    Dobry temat.

    Do tej pory byłam przekonana, że chiński granit to mieszanka rozkruszonego granitu i betonu.
    Nie wiem skąd to przekonanie, chyba gdzieś kiedyś podsłyszane.
    Jak wynika z wypowiedzi wyżej, byłam w błedzie?

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar crab
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Zielona strona Warszawy
    Posty
    169

    Domyślnie

    Kamieniarz napisał, że nie jest to prawdą jakoby granit na całym świecie był taki sam. Granit na całej Ziemi powstawał w różnych warunkach. Jak dobrze rozumiem kolorystyka różnicuje jego skład, ciśnienie, temperaturę przy jakiej powstawał etc. Czyli granit z różnych złóż może być ciut twardszy i ciut bardziej miękki, Bardziej i mniej porowaty. Tylko tak właściwie dobry wyselekcjonowany granit z chin i tak może być lepszy od słabszego z innego rejonu świata i vice versa.

    Granit to kamień stworzony przez naturę, więc nie będzie na całej Ziemi jednolity o identycznych parametrach, kolorach etc.

  10. #10
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar gabriela
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    869

    Domyślnie

    czyli nie ma co panikowac jak trafi sie na chinski, i tak wytrzyma wiecej jak normalne plytki.
    Gabriela

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał gabriela Zobacz post
    znalazlam informacje na nurtujacy mnie temat:

    http://www.chinskigranit.pl/faq.php
    ale strona producenta/dystrybutora to chyba niezbyt obiektywne źródło...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony