dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 17
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 336
  1. #21
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gosia@
    Zarejestrowany
    Nov 2004
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    3.846
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sonika
    Osowa,
    a jaka firma produkuje takie "cuda" i ile taki komfort kosztuje?
    Dobry materac kosztuje ok 1000 zł...jeden podobno lepeij miec 2, jeden męski drugi damski tak przynajmniej tłumaczyła mi Pani w sklepie.Ja na razie nie mam ale w nowym domu planuje sobie sprawic

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar Sonika
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    12.639
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dobry materac kosztuje ok 1000 zł...jeden
    A takie łoże z Boconceptu?
    Bardzo ładne zresztą.

  3. #23
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gosia@
    Zarejestrowany
    Nov 2004
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    3.846
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sonika
    Dobry materac kosztuje ok 1000 zł...jeden
    A takie łoże z Boconceptu?
    Bardzo ładne zresztą.
    W promocji 1600,a narmalnie ok 2000

  4. #24

    Domyślnie

    mnie podobają sie bardzo mebelki olcha z ratanem
    www.pinea.prv.pl
    a poniżej model łózka http://mgx85.webpark.pl/images/lozka...em_140_200.jpg

  5. #25

    Domyślnie

    a ja mam łóżko z nogami z litego drewna, a rama jest z blachy perforowanej i nieżle sie trzyma od 4,5 lat; dodam,że często używane jak je zobaczyłam pierwszy raz, to zatkało mnie z wrażenia, kto takie meble kupuje, myślałam, ale mąż mnie przekonał i już wiem, kto kupuje

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał akinom
    z IKEA bardzo podoba mi się to łózko


    Jestem ciekawa jak się sprawuje.
    Hmmm mój narzeczony twierdzi, że wygląda jak ławka w parku, ale mnie się podoba

  7. #27
    Lider FORUM (min. 2800)
    Xena z Xsary

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    3.307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    ja musze mieć łóżko złożone z
    materaca sprężynowego na ramie drewnianej
    materaca właściwiego
    inaczej, przy takich ramach mam ciagle poobijane piszczele!
    Jak Wy to robicie, że nie uderzacie się o wystające ramy?
    nie cierpię oszustów

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar Sonika
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    12.639
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie Meble do sypialni i co dalej??

    Szukam producenta ładnych, nowoczesnych, najchętniej w naturalnych okleinach mebli do sypialni i nic nie mogę znaleźć.

    Możecie polecić jakąś firmę?
    Gdzie kupowaliście swoje mebelki?

  9. #29

    Domyślnie

    Ten sam problem spedza mi sen z powiek od kilku miesiecy Poszukuje nowoczesnej sypialni w naturalnym fornirze, najchetniej w czeresni lub orzechu (cieplym odcieniu). Niestety, praktycznie wszedzie niepodzielnie panuje wenge. Jesli interesuje Cie takie wybarwienie(wenge), to moge Ci podpowiedziec, ze ladne sypialnie w tym kolorze ma Formanowa, Profap, BoConcept, BFM. Ceny maja dosc wysokie, ale wykonanie ok.
    U mnie najwiekszym problemem jest szafa. Potrzebuje duzej, pojemnej szafy, bez udziwnien, o cos w tym stylu
    http://www.mercury.it/home.php?b=2&o...d=2&page_id=11
    Z uwaga bede sledzic Twoj watek, moze ktos cos nowego podpowie

  10. #30

    Domyślnie

    Jest jedno miejsce które słynęło kiedyś z produkcji mebli. Teraz się o nim mało mówi. Ale wszystko co tam zobaczyłam przyprawia o zawrót głowy. Myślę, że zanim kto kolwiek zacznie się meblować winien tam zajrzeć. Miejsce nazywa się Kalwaria Zebrzydowska i jest tam kilka pawilonów wystawienniczych. Oczywiście królują meble stylowe ale i nowoczesnych nie brakuje.

  11. #31

    Domyślnie

    Mi sie podoba seria art deco voxa, no ale to taka nowoczesnosc "nawiazujaca"

    [/img]
    "And no one sings me lullabies
    And no one makes me close my eyes
    So I throw the windows wide
    And call to you across the skies..."

  12. #32

    Domyślnie

    Ja również szukam od 2 miesięcy mebli do sypialni. Na razie dałam sobie spokój - wykańczam inny pokój. Do sypialni powrócę zimą, będę miała więcej czasu i będę szukać w Wa-wie,Lublinie-na pewno tam jest większy wybór.

    Meble które widziałam, albo są złej jakości, albo piękne i mnie nie stać(Klose) , albo te, które mi się podobają - nie są osiągalne tam , gdzie mieszkam. Szukam mebli prostych, ciemny brąz i wanilia, ewentualnie ciemny brąz, ale żeby łóżko było ze skrzynią(nie chcę na nóżkach,bo podobno szybko łóżko zaczyna jeździć po sypialni )
    Ja szukam czegoś podobnego.Te akurat mi odradzono.



    Tutaj są meble niedrogie, może komuś się spodobają:




    http://mmlsr25.mmi.pl/web/m_s2.php?id=26

    Na meble chę przeznaczyć 3,5 - 4 tys.zł.

  13. #33

    Domyślnie

    Jako ciekawostke moge dodac, ze pani w sklepie wycenila mi sypialnie Profap(lozko, szafeczki nocne, szafa, polka) na 16tys. Szczeka mi opadla, bo az tak luksusowe to te meble nie sa

  14. #34

  15. #35
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Cytat Napisał Eluś
    Jest jedno miejsce które słynęło kiedyś z produkcji mebli. Teraz się o nim mało mówi. Ale wszystko co tam zobaczyłam przyprawia o zawrót głowy. Myślę, że zanim kto kolwiek zacznie się meblować winien tam zajrzeć. Miejsce nazywa się Kalwaria Zebrzydowska i jest tam kilka pawilonów wystawienniczych. Oczywiście królują meble stylowe ale i nowoczesnych nie brakuje.
    He,he .Stare, "dobre", komunistyczne czasy
    Tak, masz racje, mozna bylo zemdlec widzac tam wyroby naszego rzemiosla.
    Kalwaria Zebrzydowska to byl jednak synonim totalnego bezguscia, kiczu i specyficznej klienteli tamtych czasow. Co ciekawe dzisiaj tez jest traktowana z przymruzeniem oka. Wiekszosc malych zakladow poupadala, pozostali najelastyczniejsi na przemiany ale klientela pozostala .
    Oprocz Kalwarii mamy w Polsce jeszcze inne zaglebia meblowe . Np Dobrodzien w ktorym zadomowil sie P.Kler, Kepno gdzie stolarz pogania stolarza a ludziom zyje sie bez widma bezrobocia .
    Z niewielkimi wyjatkami wzornictwo jest pod psem a i wykonawstwo nie najlepsze - robi sie duzo ale i tanio. Z tych duzych niezle wzornictwo niestety przecietna jakosc ma Wajnert, Gawin, znakomite na europejskim poziomie i wykonaniu Com40, Kler. Ceny niestety tym wyzsze im lepszy projektant je robi, ale to juz regula taka

  16. #36
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie Re: Meble do sypialni

    Cytat Napisał Sonika
    Szukam producenta ładnych, nowoczesnych, najchętniej w naturalnych okleinach mebli do sypialni i nic nie mogę znaleźć.

    Możecie polecić jakąś firmę?
    Gdzie kupowaliście swoje mebelki?
    Soniko za duzo warunkow brzegowych na raz
    Najlepiej poszukaj projektu w gazecie, ktory Ci odpowiada i daj zrobic rzemieslnikowi. Tylko nie mow , ze w Krakowie takich nie ma
    Wlasnie tam jade do Was rozmawiac z takim majstrem, ktory robi niezle i pod projekt.

  17. #37

    Domyślnie

    Wojtek tylko szczerze byłeś i widziałeś dzisiaj czy bazujesz na opinii z przed lat. W Kalwarii byłam przejazdem wracałam z wakacji. Bo to co napisałeś mnie obraża. Ja tylko podpowiadam gdzie można coś zobaczyć w jednym miejscu. Jak będę wymieniała te systemy i tym podobne meble które kupowałam za ciężkie pieniądze to ja wiem gdzie pojadę.Zgadnij.

  18. #38

    Domyślnie

    Soniko,
    zobacz do PROFABU na ul . Zawiłej (vis a vis ATTIC-U) to koło mnie, czynne mają do 17.00 ale w soboty chyba do 12.00-13.00 . Widziałem ich wzory. Bardzo ładne, dopracowane. Namiary przeslę na priva.

  19. #39
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Cytat Napisał Eluś
    Wojtek tylko szczerze byłeś i widziałeś dzisiaj czy bazujesz na opinii z przed lat. W Kalwarii byłam przejazdem wracałam z wakacji. Bo to co napisałeś mnie obraża. Ja tylko podpowiadam gdzie można coś zobaczyć w jednym miejscu. Jak będę wymieniała te systemy i tym podobne meble które kupowałam za ciężkie pieniądze to ja wiem gdzie pojadę.Zgadnij.
    Oj nie obrazaj sie prosze .Bylem i widzialem. Ostatnio w ubieglym roku ale i w tym roku zerkalem na nich na targach poznanskich.Wspolpracuje tez z kilkoma sredniej i duzej wielkosci producentami mebli /wcale nie najlepszymi, niewiele bym u nich kupil / i troche znam ten rynek.
    Jest tradycja to widac i to sie chwali, natomiast wzornictwo jest wciaz nastawione na stala okreslona grupe klientow -producentow takich mebli znajdziesz setki w kraju. Racja, nie jest to wylacznie ten naftalinowy styl drobnomieszczanski co "przed wojna" zrozumiale, bo inaczej nie utrzymaja sie na rynku za duzo Polak widzial i za duze ma mozliwosci, musieli ewoluowac ale porownujac ich do Kler, Klose, Swarzedza /kiedys tez synonim pewnego stylu/ sa jednak z boku i oferuja generalnie sztampe a zdarza sie nierzadko , ze i kiepski gust.
    Nie mam nic do tego , ze podpowiadsz -dobrze, jesli kogos interesuja mebla Wajnerta srednio dobre wzorniczo i bardzo przecietne wykonawczo , zainteresuja tez kalwaryjskie, dobrodzienskie.
    Ot w obu przypadkach polski standard - ale dla takich Slowakow, Czechow, Wegrow juz chyba niezly poziom. . Nie mowie , zeby tu znowu komus dokuczac ale rynek meblarstwa w Polsce oparty jest glownie o eksport i on determinuje zasadniczo wzornictwo.
    Niewiele firm polskich pracuje naprawde indywidualnie i moze poszczycic sie swoim stylem, w kazdym razie kalwaria z pewnoscia nic nie zrobila w tej dziedzinie.
    Pomijam tez lobuzerskie metody jakie panuja w tej branzy i charakterystyczna polityke produkcji wiekszosci firm meblarskich.

  20. #40
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar Sonika
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    12.639
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Mój problem z meblami do sypialni polega na tym, że chcę mieć meble fornirowane, dobrej jakości i nowoczesne, a takich mebli polskich producentów po prostu nie ma.

    Meble z Kalwarii odpadają, bo widziałam ich wzory, co prawda ostatnio tylko w necie, ale parę lat do tyłu także na żywo i niestety to nie jest mój styl i nie takie mam wyobrażenie o nowoczesnej linii mebli.
    Mnie się po prostu nie podobają.

    Podoba mi się za to szafa, którą wkleiła Apia



    ale niestety nigdzie takiej szafy nie spotkałam .
    Szukam i szukam i strasznie się zniechęciłam. Moja planowana szafa ma być długa na trzy metry, a takich nie ma.

    Poza tym chciałabym aby łóżko i szafki nocne stanowiły z tą moją szafą całość i niestety okazuje się, że ten warunek jest nie do przejścia.

    Jak już znalazłam kogoś kto zrobi mi taką szafę w przystępnej cenie, to na odmianę nie zrobi mi łóżka, bo łóżek w ogóle nie robi.

    Inny zrobi mi i łóżko i szafę, ale za samą szafę chce 9 tys. - bez montażu .

    W związku z tym (na dzień dzisiejszy ) podjęłam taką decyzję - jak moja szafa ma być inna od łóżka z w/ w powodów, to będzie inna, ale zupełnie inna.
    Zrobię szafę z lacobelu w słonecznym kolorze - podobnym do koloru ścian, a łóżko i szafki zamówię z Klose, bo jak do tej pory to są jedyne meble, jakie mi się podobają.

    Suma sumarum wyniesie mnie to mniej, niż zamawianie wszystkiego w firmie, która za tę nieszczęsną szafę liczy sobie takie chorendalne pieniądze.

    Mam nadzieję, że z takiej kombinacji będę zadowolona i że wszystko razem będzie dobrze wyglądać.

    Nie przypuszczałam, że z kupnem ładnych mebli mogą być aż takie problemy. Normalnie szok.

    Wojtuś, a nie podałbyś mi namiaru na tego stolarza, tak na wszelki wypadek, please?

    Bo wiesz przede mną jeszcze jadalnia i salon .


    P. S. Dlaczego jak wejdę na stronę Kler, to widzę same kanapy, a innych mebli nie ma?

Strona 2 z 17

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony