dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 15
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 288
  1. #1

    Domyślnie OŚWIĘCIM i OKOLICE - Biała i czarna lista wykonawców i sprzedawców

    Biała i czarna lista wykonawców i sprzedawców materiałów - Oświęcim i OKOLICE, proszę o wasze propozycje:

  2. #2

    Domyślnie

    na biało :
    1) biuro projektowe KONSTRUKTOR z Chrzanowa. Zrobiłem tam projekt od podstaw wraz z adaptacja i załatwieniem wszystkich pozwoleń. Mam z tamtąd kierownika budowy i inspektora nadzoru. Wszystko w bardzo przystępnych pieniądzach (u nas niektórzy za adaptację sobie więcej krzyknęli niz tam za projekt zapłaciłem)
    2) hurtyownia Euromar (market PSB Mrówka). Paweł Nowak to gosc z którym tam gadam i wszystko da sie załatwić z dowozem i bez problemów czasowych. Są elastyczni jesli chodzi o ceny czyli jak się im pokaże że gdzieś się ma taniej to zawsze da się dogadać.
    3) ekipa budowlana p. Stanisława Włodarczyka. Robią mi fundamenty, mury i strop i wszystko w przystępnej cenie i na moje oko dobrze Czasem ciężka jest "komunikacja" no ale wiadomo że od czasu do czasu musza pokazać że są fachowcy
    4) p. Adam Radwan z Grojca - koparka i ew transport samochodowy 15-18t (np na zasypke, kruszywo itd). Wszystko rzetelnie i na czas i w normalnych cenach (80 zł/1h)
    5) Betoniarnia Contractor - najtaniej, dobry jakościowo, na czas, faktury na przelew, pompa w cenie - wszystko w temacie.

    na szaro:
    1) Jarbet z Grojca. Bloczki fundamentowe tam brałem. Naprawdę tanio, z dowozem i fakturką. Jest małe "ale" - są opory w dowożeniu tzn z dotrzymaniem terminów, a to to a to tamto itd, ale koniec końców sie dostaje
    2) p. Szymański z Brzezinki. Wszystko super dokładnie itd i w normalnych cenach tyle tylko że czasu ma bardzo mało (no a dla nas terminowość tez ważna)

    na czarno :
    1) Kościelnik. Najdroższy beton. Olewa klientów (umówił się ze mna na robotę - koparka + transport - ale złapał lepiej płatną i nawet mnie nie poinformował tylko jak przyszedłem - załatwiajac sobie wolne na ten dzien itd - to mnie uświadomił
    Juz tam nie pójdę bo tak się z ludźmi nie załatwia

  3. #3

    Domyślnie

    NA biało:
    - potwierdzam contractor

    Na razie tyle mam nadzieję że niedługo coś dołożę na biało, a nie na czarno

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Duras

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    3

    Domyślnie

    Przestrzegam wszystkich chetnych przed zakupem w salonie PHU Prestige Mariusz Wędrychowicz

    Zamowienie na drzwi zlozylam pod koniec 2009r. zaplacilam zaliczke i umowilam sie z wlascicielem salonu - wtedy bardzo milym!!!!! - na pomiar po przygotowaniu scian.

    Pomiar byl wykonany w marcu 2010r. Wlasciciel po pomiarze byl jeszcze u mnie pare razy aby doprecyzowac roznice w pomiarze opasek i oscieznic.

    Po przywiezieniu i montazu tylko drzwi mieszczacych sie na pietrze bylam sciagana telefonami przez pracownikow salonu o zaplecenie pozostalej kwoty za cala usluge.

    Na moje nieszczescie zaplacilam calosc przed montazem pozostalych drzwi i braku kilku opasek, ktore byly zle wymierzone przez wlasciciela i jego pracownikow. .

    Kolejny miesiac czekalam na zamontowanie opasek ktore na nowo musialy byc zamawiane. Klamki ktore kupilam w innym sklepie za rada wlasciciela PHU PRESTIGE tez nie zostaly zamontowane poniewaz nie byly zamowione w jego salonie - wlasciciel nagle zmienil slowna umowe.

    W ciagu miesiaca podczas prob kontaktu z salonem moj numer telefonu nie byl odbierany przez pracownikow jak i wlasciciela.

    W koncu doczekalam sie dnia w ktorym mialy byc zamontowane ostatnie opaski i okazalo sie ze znowu jedna nie pasuje poniewaz zostala zle wymierzona.

    Pani pracuijaca w salonie PHU PRESTIGE powiedziala ze musze zaplacic za wszystkie opaski kwote w wysokosci 470zł - ktore byly zle wymierzone przez wlasciciela i pracownikow salonu - bo jesli nie zaplace firma PHU PRESTIGE nie dorobi mi opaski do ostatnich drzwi.

    Prowadzac remont domu mialam wielu wykonawcow ale usluga wykonana przez PHU Prestige Mariusz Wędrychowicz - Katowice, al. Roździeńskiego na dlugo zapadnie mi w pamieci.

    Ekipy montazowe zatrudnione przez salon PHU Prestige Mariusz Wędrychowicz - Katowice, al. Roździeńskiego nie sa przygotowane do osadzania drzwi i czesto zostawiaja po sobie balagan i brud.

    NIE POLECAM NIKOMU!!!!!!!!

  5. #5

    Domyślnie

    Katowice to chyba nie nasza "jurysdykcja"?? No ale mogę się mylić
    Wybacz Duras ale wygląda to na działanie konkurencji. Masz tylko 3 posty i wszystkie 3 są na temat jednej firmy. Sama widzisz że jest to mało wiarygodne.
    Jeśli jednak to prawda to szczerze współczuję.

    wracając do tematu "oświęcimskiego" to dodam :

    na biało :

    Kośmet ul Kolbego : tam rozmawiałem z Panem Maćkiem (kierownik) i zawsze co do stali się dogadałem (sprawdzałem całą okolicę i podawałem najniższą cenę i p. Maciek zawsze dawał radę, a jakby miał nie dac rady to miałem wrażenie żeby poprostu powiedział że Mu sie nie opłaca) Oczywiście dowoził wszystko i ciął na takie kawałki jak sie powiedziało. Wszystko tam załatwiłem bezstresowo.
    Ostatnio edytowane przez Cola0760 ; 16-06-2010 o 20:28

  6. #6

    Domyślnie

    Na białą liste:
    - Ryszard Bogacki - usługi projektowe, Bujaków koło Bielska-Białej, wszystko szybko sprawnie, projekt, przeróbki, ustalenia i pozwolenie, teraz kierbud Polecam
    - PSB Gabryś Sikora Kęty - pustaki, dachówka, kominy, okna dachowe - kupione w styczniu czekają na swoją kolej i to za free. Rzetelne wyceny materiałów, bez zanirzania powierzchni lub ilości. Fachowe rady jednego z szefów
    - Betoniarnia Wid-Bet
    - Tartak Legrand Wood Ireneusz Legień Kęty - deski szalunkowe pierwszej klasy, 5 m długości bez oflisów i szerokości normalnej deski
    - Hermig - Stal zbrojeniowa Nidek koło KĘT tel. 697 012 751

    Na czarną:
    - tartak PRYZMA Nowa Wieś - za lipne deski szalunowe, niektóre szerokości na 7-8 cm. jak zapałki Porażka, a długosci od 3,5 m może do 4,8 m
    - Bryzek Andrychów - stal zbrojeniowa - jak przyszedłem z calym projektem w ręku zamówić stal, to usłyszałem od pana zza biurka, że cyt. " My nic nie obliczamy, niech panu ilosci wyliczy dekarz, albo kierownik budowy, my sprzedajemy, a nie obliczamy" Więc podziękowalem grzecznie panu zza biurka. Dodam tylko, że w projekcie mam tabelke z dokladną rozpiską czego ile, ale ktos miał chyba zły dzień.I tak trafiłem do Nidku i kupiłem jakieś 150 za tone taniej i co najważniejsze bez łaski
    Ostatnio edytowane przez tlalken ; 31-08-2010 o 21:46

  7. #7

    Domyślnie

    Co do Bryzka to też się wahałem czy nie dodać go na czarną listę, a powód jest taki. Jak zamawiałem stal na całość domu z podaniem ilości to nie było problemu i wszystko przywiezione w terminie, jesień 2009. Teraz potrzebowałem żeby mi dowieźli 6 prętów fi 16 i pojawił się problem. Bo musieliby przywieźć to przy okazji jak będą w okolicy, ale tak czy tak muszę zapłacić za transport tyle jak by jechali specjalnie do mnie. To pytam skoro płace za transport to przywieźcie w dogodnym dla mnie terminie, a oni że to im się nie opłaca. .
    Dzwoniłem do Polanki i nie ma problemu, transport 20 zł. Jeszcze nie zamawiałem bo czekam jak będą robić dekę bo pewnie jeszcze czegoś zabraknie.

  8. #8

    Domyślnie

    Czarna lista

    Budowa schodów, firma PPHU Sago z Nowej Wsi.

    W niżej podanym linku jest wszystko napisane i pokazane jak ta firma wykonała u mnie prace. Niestety pisanie o gwarancji przez tą firmę w umowie to w moim przypadku bzdura, po obejrzeniu zdjęć chyba nikt nie powie że czepiam się bzdur. Niestety schody mają kilka miesięcy a już się rozlatują.

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...highlight=sago

  9. #9

    Domyślnie

    Czarna lista
    hurtownia Euromar (market PSB Mrówka)
    Długo zastanawiałam się czy dodać ich na czarną listę bo jest dużo osób zadowolonych z usług tej hurtowni,my też byliśmi bo super obsługa i doradztwo.Zamówiliśmy towar,zapłaciliśmy na miejscu i za 2 dni przywieźli materiały,okazało się że nie przywieźli wszystkiego ale mieli dowieźć w następnym tygodniu.I tak czekaliśmy niecałe 3 tygodnie i nic,więc mąż zadzwonił i zapytał czemu jeszcze nie mamy tych rzeczy, pan u którego zamawialiśmy był zdziwiony że jeszcze tego nie mamy i obiecał że przywiozą następnego dnia,nie przywieźli,mąż znowu do nich dzwoni a oni że napewno towar dojedzie następnego dnia i towar znowu nie dotarł i tak doszliśmy do dnia dzisiejszego,rano mąż dzwonił i powiedział że robią sobie chyba jakieś jaja i nie traktują klienta poważnie,usłyszał że towar już jedzie.Owszem,towar dotarł po 5 godzinach od telefonu,część towaru zgodna z fakturą, inne rzezczy jakie przyjechały nie były przez nas zamawiane a jeszcze inne materiały nadal nie dowiezione w ogóle.Wniosek jest jeden-mają tam niezły bałagan.Mam nadzieję że jakoś uda nam się do końca załatwić tą sprawę.
    biała lista
    Skład budowlany w Polance Wielkiej,miła obsługa i transport materiałów na umówiony termin
    Ostatnio edytowane przez RAMILA ; 18-06-2010 o 23:19

  10. #10

    Domyślnie

    Czasem wprost nie chce się wierzyć w to jak firmy mogą klamać swoich klientów. Ehh

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał tlalken Zobacz post
    Na białą liste:
    - Tartak Legrand Wood Ireneusz Legień Kęty - deski szalunkowe pierwszej klasy, 5 m długości bez oflisów i szerokości normalnej deski
    Bardzo dziekujemy za pozytywną opinie o naszej firmię.Jest nam bardzo miło że jest Pan zadowolony. pozdrawiam

    Biała lista
    Contraktor
    Skład Gabryś Sikora Kęty
    Ostatnio edytowane przez Lego99 ; 19-06-2010 o 20:50

  12. #12

    Domyślnie

    @smreczki
    współczuję że u Ciebie aklurat tak to sie ułożyło z Mrówką
    a może poprostu zmień osobę obsługującą?
    może to nie wina firmy a osoby własnie? (aż mi sie nie chce wierzyć, bo jestem zaprzeczeniem Twego przypadku i jak sama piszesz jest wiele osób zadowolonych)

    PS mogę poprosić na PW nazwisko tej osoby żebym wiedział kogo unikać tam?

  13. #13

    Domyślnie

    Ja też poproszę te namiary, bo przyznam że też rozpocząłem współpracę z Mrówką w tym tygodniu i jestem zadowolony poza małym niedopatrzeniem w ilości zamawianych wkładów kominowych - błąd nastąpił przy wypisywaniu wz i faktury, ale wszystko wyprostowaliśmy tak że jest ok. Cena na kominy najniższa jaką dostałem w okolicy oczywiście po rabacie. Wycena nie kończy się na: "to będzie kosztować po rabacie tyle a tyle" tylko po przedstawionej ofercie na moje pytanie o lepszą cenę słyszę "a jaka byłaby dobra cena dla pana" lub "a jaka ma być" i oczywiście w ramach rozsądku udaje się dojść do porozumienia. Dobrze działa oczywiście przedstawienie cen najbliższej konkurencji.
    Tak na marginesie zrobił się ostatnio ruch w interesie i składy nie wyrabiają z transportem, sewera miała u mnie dwie dostawy w zeszłym tygodniu obiecane na rano w sensie przed 8:00 a było 10 - 11. Tłumaczą się tym że swoim transportem nie wydalają, podnajmują obcy transport.

  14. #14

    Domyślnie

    Widzę że poruszył Was mój przypadek hehe,my byliśmy obsługiwani przez samego kierownika pana Czesia,ale myślę że to nie jego wina że tak to wszystko wyszło,bo widać że facet zna się w temacie i naprawdę badzo byliśmy zadowoleni ze współpracy. Z tego co nam powiedziano to całe zamieszanie powstało w magazynie a jak jest naprawdę to wiedzą tylko oni,ja wiem jedno materiał jakoś nie może do mnie trafić w całości i co chwilę przesówają termin dostawy.Dzisiaj ktoś dzwonił do mojej mamy i ostatecznie już się umówili że reszta towaru przyjedzie w ten czwartek.Jeśli towar dojedzie na umówiony dzień to skreślam ich z czarnej listy na szarą

  15. #15

  16. #16

    Domyślnie

    niedługo kończę stan surowy więc troszkę mogę wam pomóc
    czarna lista

    psb mrówka,potwierdzam bałagan i zamieszanie,rzadko odbierają telefony ,nastawiałem się nie raz na zakupy u nich,owszem rozmawiać potrafią ale co do realizacji to bardzo długa ,niespokojna..droga
    contrakt. zachwalacie,ale czy nie zastanawia was ta cena..
    na szczęście nie brałem u nich betonu,ale brał za to sąsiad,może w waszym przypadku było jednak ok.

    biała lista:
    sewera -piotr s. .-mogłem do niego dzwonić o każdej porze,z niczym nie było i nie ma problemów,wszystkie dostawy na czas,zabierają nadmiar zamówionego materiału
    budgips-obsługa w porządku oraz szybka dostawa, co ważne gdy czegoś nagle zabraknie.
    megawit z jankowic:najlepiej rozmawiać z kierownikiem sprzedaży adamem k.,dobre ceny
    kósmet na kolbego-obsługa i ceny ok.choć po lepszych cenach stal kupowałem na fabrycznej w tcm.
    Ostatnio edytowane przez arro77 ; 23-06-2010 o 18:33 Powód: błąd

  17. #17

    Domyślnie

    mógłbys rozwinąc skrót TCM?

    i co znaczy że sąsiad brał?
    jakas konkluzja?

    zpdr

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cola0760 Zobacz post
    mógłbys rozwinąc skrót TCM?

    i co znaczy że sąsiad brał?
    jakas konkluzja?

    zpdr
    TM Steel Sp. z o.o Filia Oświęcim ul.fabryczna 1c -skład stali

    sąsiad brał beton z zachwalanej przez was betoniarni ,ale tylko raz

  19. #19

    Domyślnie

    no domyslam się że nie 2 razy

    ale co się stało że brał tylko raz?
    prosze wprost napisz o co chodziło, z czego był niezadowlony itd a nie bawmy sie w zgadywanki i domysły

    pzdr

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cola0760 Zobacz post
    no domyslam się że nie 2 razy

    ale co się stało że brał tylko raz?
    prosze wprost napisz o co chodziło, z czego był niezadowlony itd a nie bawmy sie w zgadywanki i domysły

    pzdr
    zamówił u nich beton ,ale ze nie był zadowolony skorzystał w pózniejszym czasie z innej droższej betoniarni,mi w każdym bądz razie odradzał,był niezadowolony z obsługi
    Ostatnio edytowane przez arro77 ; 24-06-2010 o 14:14 Powód: błąd

Strona 1 z 15

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony