dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 6
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 108
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Andrewko

    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    4

    Domyślnie Przyłącze wodne - koszt

    Witajcie. Dostaliśmy warunki zabudowy. I zaczynamy działać na naszej działeczce.

    Odległość od miejsca podłączenia ok 180m w tym przewiert ok 30m. Orientuje się może ktoś jakie były by miej więcej koszta takiej usługi lub zna firmy z okolic Elbląga, Gdańska, Olsztyna - które podjęły by się takiej inwestycji ? Serdecznie dziękuję za wszelkie podpowiedzi Pozdrawiam

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tofee
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    2.901
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    99

    Domyślnie

    Ja co prawda nie z twoich okolic, ale u nas zakład MPWiK wycenił m bieżący przyłączenia na ok 180 zł
    k

    Sprzedam wełnę ISOVER 18 cm za półceny ok 8 rolek odbiór osobisty mazowieckie!


    MIESZKAMY! 11.12.2011


  3. #3

    Domyślnie

    W sobotę wykonałam przyłącze wody - 100 mb . Materiał jeszcze na wz... ale koszt ok 500 zł (PE 32 - 120 m , licznik, złączki, filtr antyskażeniowy, nawiertka, klucz, taśma lokalizacyjna ) + projekt z uzgodnieniem w ZUD 540 zł i praca koparki 550 zł (11h). Wykonanie nawiertki i instalacja licznika znajomy - ok 2 h . Razem ok 1600 zł. Wojew. opolskie.
    Anetka

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tofee
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    2.901
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    99

    Domyślnie

    Szczęściara ... u nas cenowa tragedia.
    k

    Sprzedam wełnę ISOVER 18 cm za półceny ok 8 rolek odbiór osobisty mazowieckie!


    MIESZKAMY! 11.12.2011


  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar emisb
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Kod pocztowy
    34-324
    Posty
    170
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ja miałem zrobić przyłącze wodociągowe rurą PE 90 dł.-230 m. Oczywiście wszystkie dodatkowe części z tym związane (Złączki, zasuwy, licznik, itd.) Koszt to 52 zł/mb. Na szczęście nie był wymagany projekt. Okolice Żywca.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anetka100 Zobacz post
    W sobotę wykonałam przyłącze wody - 100 mb . Materiał jeszcze na wz... ale koszt ok 500 zł (PE 32 - 120 m , licznik, złączki, filtr antyskażeniowy, nawiertka, klucz, taśma lokalizacyjna ) + projekt z uzgodnieniem w ZUD 540 zł i praca koparki 550 zł (11h). Wykonanie nawiertki i instalacja licznika znajomy - ok 2 h . Razem ok 1600 zł. Wojew. opolskie.

    u mnie wycena z wodociągów za przyłącz wody ... może z 5m kopania (ziemia i piasek) .. oczywiście papiery ..
    wycena
    5000 zł !!
    samą "wcinkę" robią tylko wodociągi za jedyne 1200 zł ..
    brak słów
    Piotr

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tofee
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    2.901
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    99

    Domyślnie

    Złodziejstwo !!!
    k

    Sprzedam wełnę ISOVER 18 cm za półceny ok 8 rolek odbiór osobisty mazowieckie!


    MIESZKAMY! 11.12.2011


  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał tofee Zobacz post
    Złodziejstwo !!!


    jeszcze ciekawiej wyszło jak gość zaczął liczyć wykonanie (firma prywatna) ... tak podliczał, że wyszło ponad 5000 zł
    alee .. w końcu ceny nie podał po przedstawieniu przez projektanta zakresu prac (wizja lokalna)

    i już telefonu nie odebrał (nie ukrywam, że powiedziałem ile oferuje mpwik)
    Ostatnio edytowane przez petervdo ; 09-07-2010 o 08:22
    Piotr

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tofee
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    2.901
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    99

    Domyślnie

    A przecież to raptem ile 1-2 dni roboty??? Chciałabym móc rzucać takimi stawkami :-/
    k

    Sprzedam wełnę ISOVER 18 cm za półceny ok 8 rolek odbiór osobisty mazowieckie!


    MIESZKAMY! 11.12.2011


  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał tofee Zobacz post
    A przecież to raptem ile 1-2 dni roboty??? Chciałabym móc rzucać takimi stawkami :-/
    no bez przesady
    dniówka z palcem w .. nosie
    projektant stwierdził, że nawet nie ma sensu zbytnio koparkę sprowadzać .. piasek
    Piotr

  11. #11

    Domyślnie

    A już mam fakturkę za materiały, jednak przeliczyłam się ... wyszło 645 zł . Ale i tak po zsumowaniu koparki i projektu przyłącza daje to 1735 zł za 100 mb. Warto więc poszukać i nie dać się oskubać wodociągom.
    Anetka

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Piterek_Wołomin
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Wołomin
    Posty
    206

    Domyślnie

    Okolice warszawy przyłącze 90 mb około 2500 zł materiał i robocizna
    Start budowy 22.03.2011, SSO 03.06.2011, SSZ 10.06.2011

    Dziennik budowy
    Komentarze do dziennika

  13. #13
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Pawciuniu
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    411
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    39

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piterek_Wołomin Zobacz post
    Okolice warszawy przyłącze 90 mb około 2500 zł materiał i robocizna
    Piotrek i Anetka 100
    jak wy to zrobiliście że cenowo to przyłącze wyszło was tak tanio ?
    Ja mam juz projekt przyłącza i właśnie zamierzam się umówić na przyłącz wody .Według projektu wychodzi u mnie 32 m .
    Problem polega na tym że w naszej gminie jest jedno przedsiębiorstwo wodociagowe i oni mają "monopol" na przyłącz wody. Zadzwoniłam tam i Pan mi wycenił taką usługę na 3500 zł Masakra jakaś ! Za co tyle pieniędzy .
    Nie ukrywam ze chciałabym to jakoś obejść bo ta cena jest dla mnie zaporowa.
    Czy orientuje sie ktoś czy można wykonać taki przyłącz na włąsna rękę ? Co wtedy z wodomierzem ? Prosiłabym o pomoc bo w tej dziedzinie jestem zielona

    Pozdrawiam
    Ania

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał petervdo Zobacz post


    jeszcze ciekawiej wyszło jak gość zaczął liczyć wykonanie (firma prywatna) ... tak podliczał, że wyszło ponad 5000 zł
    alee .. w końcu ceny nie podał po przedstawieniu przez projektanta zakresu prac (wizja lokalna)

    i już telefonu nie odebrał (nie ukrywam, że powiedziałem ile oferuje mpwik)
    Cytat Napisał Pawciuniu Zobacz post
    Piotrek i Anetka 100
    jak wy to zrobiliście że cenowo to przyłącze wyszło was tak tanio ?
    Ja mam juz projekt przyłącza i właśnie zamierzam się umówić na przyłącz wody .Według projektu wychodzi u mnie 32 m .
    Problem polega na tym że w naszej gminie jest jedno przedsiębiorstwo wodociagowe i oni mają "monopol" na przyłącz wody. Zadzwoniłam tam i Pan mi wycenił taką usługę na 3500 zł Masakra jakaś ! Za co tyle pieniędzy .
    Nie ukrywam ze chciałabym to jakoś obejść bo ta cena jest dla mnie zaporowa.
    Czy orientuje sie ktoś czy można wykonać taki przyłącz na włąsna rękę ? Co wtedy z wodomierzem ? Prosiłabym o pomoc bo w tej dziedzinie jestem zielona

    Pozdrawiam
    Ania
    porównując do nas to i tak macie promocję
    Piotr

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tofee
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    2.901
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    99

    Domyślnie

    100 zł z metra to nie jest tak zle...
    k

    Sprzedam wełnę ISOVER 18 cm za półceny ok 8 rolek odbiór osobisty mazowieckie!


    MIESZKAMY! 11.12.2011


  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pawciuniu Zobacz post
    Piotrek i Anetka 100
    jak wy to zrobiliście że cenowo to przyłącze wyszło was tak tanio ?
    Ja mam juz projekt przyłącza i właśnie zamierzam się umówić na przyłącz wody .Według projektu wychodzi u mnie 32 m .
    Problem polega na tym że w naszej gminie jest jedno przedsiębiorstwo wodociagowe i oni mają "monopol" na przyłącz wody. Zadzwoniłam tam i Pan mi wycenił taką usługę na 3500 zł Masakra jakaś ! Za co tyle pieniędzy .
    Nie ukrywam ze chciałabym to jakoś obejść bo ta cena jest dla mnie zaporowa.
    Czy orientuje sie ktoś czy można wykonać taki przyłącz na włąsna rękę ? Co wtedy z wodomierzem ? Prosiłabym o pomoc bo w tej dziedzinie jestem zielona

    Pozdrawiam
    Ania
    Rzeczywiście mają fajne stawki... ja płaciłem za przyłącze 13 m - 3.500 pln (+400 projekt). I były to ceny skonfrontowane ze wszystkimi wykonawcami z listy otrzymanej w wodociągach... normalnie zmowa cenowa

  17. #17

    Domyślnie

    U mnie 80mb przyłącza.Rura 200zł z zaworem, wykop 7 h (koparka80zł/h)= zasypanie 2h czyli =720zł, projekt400zł,wwiertka 1000 zł łacznie ze studzienka zaworem i siodełkiem, przecisk pod droga 1000zł.Reszte prac sam wykonałem.

  18. #18

    Domyślnie

    Pawciuniu,

    a może przejdź sie do wodociagów i zaproponuj, ze to Ty zrobisz przyłącze. W moich wodociągach cena za przyłącze to 120 zł/mb. przy 30 kilku metrach wychodzi ładna sumka. Podjechałam do kierownika, zaproponowałam, że zrobie to sama i zgodził się. Ty ponosisz koszty rury i koparki a zapłacisz tylko za wodomierz i wpięcie
    ala

  19. #19
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    rkowal79

    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Okolice Tucholi
    Posty
    489

    Domyślnie

    Przeczytajcie.
    http://www.dziennik.krakow.pl/pl/akt...4,0:pag:1#nav0

    Wg wyroku NSA (sygnatura w temacie) Spółki zajmujące się eksploatacją sieci (wodociągi) nie mają prawa pobierać opłaty za wykonanie przyłącza wody i ścieków do granicy stron czyli najczęściej studzienki do której oni są właścicielem przyłącxza. Za studzienką wodomierzową lub ściekową koszty ponosi inwestor. A koszty są różne. Z tego co wiem nie powinno się pobierać opłaty za studzienki i nawiertki (opaski) do przyłącza. Kto załatwił to pozytywnie czyli na koszt wodociągów? Ja swoje przyłącze wykonam samodzielnie najmując tylko koparkę (po stronie odbiorcy oczywiście). Z tego co wiem za licznik się płaci bo to jest w gestii odbiorcy - idziesz do sklepu i kupujesz licznik z legalizacją.
    Aha, jeśli przyłączenie się do sieci wod-kan regulują uchwały rady gminy należy pisać wniosek o unieważnienie tych uchwał bo są one w świetle prawa wadliwe.

  20. #20
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Piotr_Bodnar
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    lubuskie
    Kod pocztowy
    66-100
    Posty
    185
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ja za kanalize i wode, ( 2 przeciski przez droge gminna, osadzenie rur na desczówke dookola domu i polaczenie z rurami spustowymi od deszczowki, wkopaniu zbiornika na wode deszczowa, podlaczenie wodu i kanalizacji oraz podlaczeniu rur z gazem ( robila ta sama firma) razem z materialem zaplacilem 9000.
    Na pohybel partaczom.

Strona 1 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony