dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kryst16

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Krakówki-Dąbki
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    45

    Domyślnie Przyłącza prądu jak się za to zabrać?

    Witam...

    Mam na wsi działkę budowlaną, na której wybudowałem na zgłoszenie budynek gospodarczy 35m2.
    Budynek fajnie wykończony, jednak nie miałem tam prądu, który ciągłem przedłużaczem od sąsiada.

    Teraz planuje wykonać przyłącze prądu.
    Jak się za to zabrać?
    Chciałbym skrzynkę z licznikiem najlepiej w granicy działki, słup jest 5 metrów od mojej granicy w wspólnej drodze dojazdowej.

    Czy będę musiał przyłączać prą budowlany czy uda się jakąś tańsza taryfę?
    Jaki jest koszt utrzymania takiego przyłącza jak nie korzystam z niego cały czas?

    Docelowo planuje tam kiedyś wybudować dom mieszkalny, a budynek gospodarczy rozebrać, lub wybudować chociaż budynek 35m2 na zgłoszenie do wypoczynku indywidualnego, a budynek gospodarczy rozebrać.

    Proszę o jakieś rady.
    Ostatnio edytowane przez kryst16 ; 24-10-2018 o 13:41

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.310

    Domyślnie

    Po pierwsze to złożyć wniosek o warunki przyłączenia.
    Po drugie to budynek już stoi więc po wykonaniu instalacji wewnętrznej należy wykonać jej odbiór i zgłosić gotowość przyłączenia oraz podpisać umowe.
    Taryfa budowlana jest uzależniona od dystrybutora ale jeśli obiekt podłączany już istnieje to powinna być ominięta
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kryst16

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Krakówki-Dąbki
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    45

    Domyślnie

    Dzięki za informacje. @Mareks77
    A można zrobić przyłącze do budynku gospodarczego?
    Kto musi mi odebrać instalacje w nim?
    Tam jest raptem 3 gniazdka i żarówka wszystko zabezpieczone skrzyneczką z dwoma esami do której podłączałem przedłużacz.

    Chciałbym żeby licznik był na granicy działki żebym w razie czego mógł rozebrać ten budynek gospodarczy gdy znajdą się pieniądze na budowę domu.
    Ostatnio edytowane przez kryst16 ; 24-10-2018 o 13:45

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał kryst16 Zobacz post
    ............. wykonać przyłącz prądu.
    co to jest "przyłącz"?


  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    tryb rozkazujący w drugiej osobie liczby pojedynczej czasownika "przyłączyć"

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kryst16

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Krakówki-Dąbki
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    45

    Domyślnie

    Oj tam Panowie literówka
    Poprawiałem już.

    Proszę jeszcze o rady.

    Wezmę mapkę z zaznaczonym budynkiem gospodarczym i udam się do zakładu energetycznego i złożę wniosek o warunki przyłączenia.
    Ostatnio edytowane przez kryst16 ; 24-10-2018 o 13:49

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał firewall Zobacz post
    tryb rozkazujący w drugiej osobie liczby pojedynczej czasownika "przyłączyć"
    ha, tyle to wiedziałem, ale zastanawiałem się, jak to się ma do tematu czyli do rzeczownika, bo ostatnio z tego typu rzeczami jest coraz gorzej na tym forum.
    Czasami się zastanawiam, jakim cudem ludzie domy budują, jak nie potrafią zwykłego słowa odmienić

    Cytat Napisał kryst16 Zobacz post
    Oj tam Panowie literówka
    Poprawiałem już.

    Proszę jeszcze o rady.

    Wezmę mapkę z zaznaczonym budynkiem gospodarczym i udam się do zakładu energetycznego i złożę wniosek o warunki przyłączenia.
    przynajmniej jeden zrozumiał, to popraw jeszcze w drugim swoim temacie, tym co chcesz zmieniać przeznaczenie użytkowania.



    Co do tematu, to mapka zbędna, potrzebny długopis, DO, jakis papier potwierdzający prawo do działki lub nr KW i tyle wystarczy.


  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kryst16

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Krakówki-Dąbki
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    45

    Domyślnie

    @Slawko123

    Dziękuję za rady.
    Zmieniłem, jeśli wiedziałbyś coś na temat zmiany sposobu użytkowania o będę wdzięczny za radę również w tamtym temacie.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał kryst16 Zobacz post
    @Slawko123

    Dziękuję za rady.
    Zmieniłem, jeśli wiedziałbyś coś na temat zmiany sposobu użytkowania o będę wdzięczny za radę również w tamtym temacie.
    widziałem ze zmieniłeś, a co do zmiany przeznaczenia to nie mam pojęcia, nigdy się tym nie interesowałem


  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.310

    Domyślnie

    Przyłącze do budynku czyli WLZ wewnętrzną linię zasilającą można zrobić ale na razie nie masz od czego bo skrzynkę na granicy działki zapewnia energetyka.
    Po drugieto po złożeniu wniosku o warunki dowiesz się czy jest taka możliwość i jakie musisz spełnić warunki.

    W gotowym budynku instalację odbiera elektryk z uprawnieniami i także on wykonuje WLZ.
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 25-10-2018 o 06:18
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Kalic

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Posty
    224
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    dołączę się to tego tematu ... chcę przyłączyć do działki prąd, obecnie na czas budowy (z firmą budowlaną mam uzgodnioną możliwość rozpoczęcia na III/IV 2019r.). Z ENEA otrzymałem telefonicznie informację, że czas wykonania przyłącza zajmuje ok. 8 miesiecy, na czas budowy ok. 3 miesiące.
    Czy we wniosku W-DO jest jakoś możliwość rozróżnienia obu typów przyłączy? Może ktoś ma możliwość podesłania wzoru wypełnienia tego wniosku? Byłbym bardzo wdzięczny.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony